Agent CIA Osborne Cox (John Malkovich) se od nadřízených dozví,  že už s ním nepočítají. Kvůli problémům s pitím  má přejít na ministerstvo zahraničí. Je rozčarován a rozhodne se, že napíše memoáry. Doma to také nemá lehké. Paní Coxová ho totiž podvádí s bývalým osobním strážcem Harrym Pfarrerem (George Clooney) a je rozhodnuta rozvést se a Osborna oškubat. Jenže netuší, že má Harry milenek vícero. Včetně manželky… Paní Coxová se obrátí na rozvodového právníka. Slíbí, že zjistí stav Osbornova konta. Kdosi z jeho kanceláře stáhne obsah Osbornova počítače na CD. (Omylem včetně jeho rozepsaných memoárů.) Disk se ocitne ve skříňce v posilovně, kam chodí právníkova sekretářka cvičit. A co čert nechtěl – narazí na něj vykutálení pracovníci posilovny – mladíček Chad Feldheimer (Brad Pitt) a Linda Litzkeová (Frances McDormand). Zavětří, že by mohli přijít k velkým penězům. Jsou „špionážními kecy“, jak CD Chad nazývá, přímo očarováni a plánují je za tučné výkupné vrátit Osbornovi. Ten však vůbec netuší, že mu někdo ukradl memoáry, a tak Chada posílá k šípku. Linda je ale žena činu, která chce peníze na své vytoužené plastické operace. Proto Chada pošle na ruskou ambasádu, aby tu „špionážní kecy“ prodal. Rusové jsou z nich mírně řečeno v šoku a dávají si čas na rozmyšlenou. Mezitím se Chad rozhodne zjistit o Osbornovi více… (TV Prima)

Mapl

Vůbec to není špatné - naopak. Nejsem příznivcem amerických bláznivých komedií, ale tahle špionážní legrace se hodně vymyká levným nízkonákladovým brakům a jedině mohu doporučit. Zejména herecký výkon Johna Malkoviche je jeden z důvodů, proč si tenhle film nenechte ujít. 82 % ()

Ondrew

Film je viac absurdny, nez by bolo zdrave, no na mna to fungovalo. Herci sa rozhodne nenechali zahanbit a J. Malkovicha som snad este nevidel v ulohe, kde by bol takmer permanentne pekelne nasr@ny. Druha vec je, ze aj ked humor, samozrejme, snimke nechyba, akosi mi do smiechu nebolo. V tomto smere to Coenovci trochu nedomysleli. Pribeh ako taky je tiez v podstate uplne trivialny, akurat sa nafukuje ako bublina. Mne film sadol na 60%. ()

metztlimoon

Neuveriteľne dokonale navzájom zamotani ľudia, kde jediná osoba, čo z toho na konci naozaj niečo vyťaží, je Linda Litzki. Všetko pre plastickú operáciu!!!:D Bežne mi je Brad Pitt totálne nesymplatický, ale v tomto filme som si ho neuveriteľne užívala (konečne poriadna rola preňho). A neodporúčam pozerať s dabingom, má to to svoje čaro len v angličtine:) ()

blekekeke

Film, který názorně ukazuje, že každý herec by se měl držet svého kopyta (image), aby nedocházelo k situacím jako tady, kdy polovině herců prostě role nesedla na jejich imidž. Čímž se potom z filmu stane, to co se stalo tady, slátanina. Snad jen Malkovich, je stále Malkovich, i s tím svým "co to do prdele kurva je? " :o) ()

dusa77

Coeni natočili zábavnou krimi-komedii, která mě pobavila už prvni scénkou, opět se jim podařilo dát dohromady dokonalé obsazení i mnou málo oblíbený Malkovich nehraje špatně. Příjemná ,,Coenovská,, oddychovka, přesně jak jsem si představoval. ()

Dagoun

Filmový kočkopes. Je to komedie, nebo vážnej film? Mám pocit že "Po přečtení spalte" si se mnou celou dobu hrál, pořád se směju, když zničehonic najednou začínám nad sebou pochybovat, jestli bych měl. Ale smekám - Pitt dokáže zahrát jak ideální chlapy, tak blbce. 4 hvězdičky nedám, ale rozhodně se podívejte. ()

zazka

no jediné pozitívum som videla v hereckých výkonoch...príbeh tak pritiahnutý za vlasy som už dávno nevidela...miestami som strácala niť a čudovala som sa, či ešte stále pozerám ten istý film...smiešna sa mi zdala akurát tak postava Chada (Brad Pitt)...pochybujem, že radový divák sa vôbec dokáže stotožniť s niektorou z postáv, prípadne si k nim vytvoriť vzťah, chápať ich konanie a podobne...zamotaný príbeh, ktorý sa práve zmätočnosťou snaží byť vtipný, ale nedarí sa mu to... ()

cirkulace

Tak tenhle film mě naprosto neoslovil. Krom známých herců (obzvláště výborný herecký výkon Brada Pitta) je to opravdu film o ničem. Bratři Coenové tentokrát zklamali. ()

StinkingPooh

Film o kterém jsem kromě názvu nevěděl vůbec nic. A tak jsem ze začátku vůbec netušil, v jakou skvělou komedii se to vyvrbí. Opravdu super pobavení, jak příběhem, tak i herci-hlavně Pitt, ale i ostatní postavy skvělé. Skvělá zábava, která si nic jiného než 5* nezaslouží. ()

anti.rybka

Skvělý snímek, tak prostý a přitom tak dokonalý. V tomto snímku mě Brad Pitt definitivně přesvědčil o tom, že dokáže zahrát téměř všechno. Že to není jen pěkná tvářička. ()

LeePriest

Jediné, co můžu uznat za zdařilé, byl Brad Pitt. Jinak teda bída. S Johnem Malkovichem to jde čím dál více od desíti k pěti, a typ humoru, který nám tento film naservíroval mi tedy moc humorný nepřipadal. ()

tomino28

Slovy Johna Malkoviche: "What the fuck?" Musím se přiznat, že i když jsem se po celou dobu snažil, tak mi smysl tohoto filmu od bratrů Coenových unikl. Je třeba uznat, že herecké obsazení je skvostné a jedna hollywoodská hvězda se na plátně potkává s druhou, ale jednotlivé příběhy zkrátka dohromady nedávají celek, který by fungoval na 100 %. Opravdu mě tak bavila jenom postava v podání Brada Pitta, který hrál svou postavu naivního blbečka opravdu přesvědčivě. ()

Santiago.

Film, který se hodí tak na zaplácnutí nedělního odpoledne v některé z našich komerčních televizích, ale existuje minimálně tisíc zajímavějších činností :). Co ta teta (Frances McDormand) která snad umí jen koulet očima? Asi jsem jako malý málo chodil do divadla a nemám potuchy co je dobré herectví :). Nevím proč, ale napadá mě film Sám doma 14, asi by mě bavil úplně stejně. Nikdy víc, nablýskané nic! Už z toho veršuju, výplach mozku. ()

deathmoon

Čistá šialenosť, bohužiaľ som nemala predstavu, do čoho idem. (Vďaka Bradovmu vynikajúcemu výkonu to však nebol úplne premárnený čas.) ()

H3LLraiser

Trocha drama, trocha komedie, trocha od všeho ostatního, povaříme a ve výsledku dostaneme chutný zážitek, který mě osobně chutnal a osvědčil se... Musím přehodnotit a dát za 5* ()

Radek273

Skvělý Pitt, dost dobrý Malkovich (se svým "co to kurva, je?!!" nezapomenutelný) a vysmátý Clooney ... opět se ukazuje, že někdy "nemastný neslaný" film mohou zachránit špičkoví herci. Jinak je ale děj průměrný a skutečné pointy celého příběhu se člověk musí děsit od chvíle, co mu vytane na mysli. Ovšem ona nakonec stejně příjde, bohužel! ()

yurnero

Tohle se tedy docela nepovedlo. Přihrávající Clooney, patologicky nesmyslný Malkovich, a korunu tomu nasadila ta blonďatá hysterická kráva, která ve mě zvedla takovou vlnu antipatií, že jsem málem roztříštil televizi, její jméno neznám, jméno její postavy si 5 minut po shlédnutí naštěstí už tak0 nepamatuji. Hrozné, trapné a smutné. Jediný důvod, proč dám dvě hvězdy je Brad Pitt. ()

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

25.12.2008

Clooney v tom lítá

Clooney v tom lítá

29.08.2008

George Clooneyho ještě letos uvidíme v nové coenovce Po přečtení spalte (tedy pokud si jí všimne nějaký tuzemský distributor) a pak má naplánováno tolik projektů, že i super-vytížený Nicolas Cage je… (více)