zdepapepa

Dreamworksáci se opět předvedli. Ovšem krom důstojného vzdání holdu starým monster filmům se v tomto filmu příliš neděje. Kvalita animace pochopitelně stále na výši, avšak pouze o tom to není. Pár vtípků by se tu našlo, ale celý film to neutáhne. Chápu, že na kopírování a následném parodování různých monster filmů se toho nedá příliš vymyslet, ale i tak to občas drhne. Takže film zachraňuje jako vždy hvězdné obsazení světoznámými herci, ufňukanou a následně soběstačnou Reese Witherspoon (tady Withoutherspoon), dvorními pány pána Apattowa Seth Rogen a Paul Rudd a Hugh "Dr. House" Laurie. Pochopitelně se tu najdou i jiní (excelentní cameo Stephena Colberta) ale nedostanou tolik prostoru. U2 to prostě napsali nejlépe - Big Girls Are Best. ()

Krissty

Za poslední dobu nejlepší pohádka, co jsem viděla. Zajímavé postavy, poutavý děj, ... Ale myslím, že nebýt mého oblíbeného Hmyzosaura, na 5* by to nebylo.. Chvíli jsem se opravdu bála, že je po něm :P :) ()

Bakllazaan

Scénář: Wallace Wolodarsky - udělal pár dílů simpsnů. Skvěle rozvržené charaktery. Všichni jsou tam originálně vtipní, a DreamWorks zase ukázali že uměj akci asi bambilionkrat líp než uhlazení Pixaři. Bez 3D brejlí by to asi takovej "vodvaz" asi nebyl. Jo a dabing se povedl, jen ho ničí tupě přeložené věty. 60% ()

verbst

První věc, která mě napadla, bylo, že ono 3D nebylo moc extra využito. Ale pak jsem si řekl, že jsem umíral smíchy u B.O.B.ových výstupů, a že to přece jen nebylo tak špatný. Přál bych si to slyšet v originále, protože Rogenův chraplák by to zvedl na next level. Teď mám už jenom jedno přání: neždímejte to jak Shreka! ()

frashmaker

Je naprosto jasné, že kdo se na tenhle film podíval doma na počítači, dal mu trojku (já bych dal za 4 jelikož mi vážně sedl příběh). Jenže já si zašel na 3D zpracování do kina a bylo to něco neskutečného :). První osahání 3D kina a je to jako by se člověk ocitl v jiném světě. Netvrdím, že byl ten příběh nějak dokonalý, a vůbec, měl být? Jen škoda, že většině mladších lidí pravděpodobně nedošli ty nádherné parafráze na MacGyvera, Blízká setkání třetího druhu, Indiana Jonese atd... Ač se ten film tvářil jednoduše, a myslím, že i byl, tak mi přijde, že přehnaná sofistikovanost by mu pouze uškodila. Myslím si totiž, že čím více inteligentní film se natočí, tím více se v něm uzavírá cesta k tzv. prvoplánovým vtipům, jelikož by ponižovaly význam sofistikovanosti. Kdežto když někdo vymyslí jednodušší příběh, může se v něm klidně objevit zvaní pudinku na rande a podobné lahůdky, aniž by film sám jakýmkoliv způsobem utrpěl, či ponížil sám sebe, svůj význam. ()

Greg

"I may not have a brain, gentlemen, but I have an idea." Svižná pohádková a animovaná komedie s dobrým scénářem a vtipnými gagy. Nejvíce se mi ale líbil nádherný hlas Reese Witherspoon, pro který určitě stojí za to film trochu nadhodotit. Ani ostatní postavy nebyly namluveny vůbec špatně, dost se mi líbil i Hugh Laurie. Zajímavé vyústění zápletky, možná, že by tvůrci tohoto filmu mohli natočit minimálně jedno (nebo i více) další pokračování. Lidi z Dreamworks opět divákům dokázali, že od nich vychází v podstatě jen kvalitní animáky, a sám doufám v to, že tomu tak bude i nadále. ()

mysiak

Ťažko povedať čo si mám o tomto filme myslieť...humor je skvelý...ale väčšinou ho robí len Bob...ktorý sa radí medzi najlepší komediantov dejín...ale ostatní...no scenáristi si nedali záležať...ostal z toho priemerný 2D animák...ale ten začiatok- Policajt z Beverly Hills...plakal som:D ()

Praxis

Řehtal jsem se až to hezký nebylo:-) Za největšího hlásiče považuji pana B.O.Ba a pana prezidenta. Jeho vyhlášení hnědé pohotovosti jsem dlouho rozdýchával. Filmík mi udělal velkou radost, totálně jsem u něj vypnul a skvěle si provětral bránici. A jako malý bonus onen 3D efekt, který tomu dodal ještě větší šťávu. ()

Tayen

Hodina a půl nenáročné zábavy s občas dobrými hláškami. Většina gegů je ale provařená a neoriginální. Rozhodně to ale není takový trapas mouchy letící do vesmíru. ()

ArsenalEagle

Myslel jsem, že je to akční horor, místo toho jsem viděl nějakou polorybu jak běhá sem tam, doktora Švába, modré želé, obřího skoromotýla a pak přerostlou slečnu. Chtěl jsem to vypnout, smazat a kouknout se na něco jiného, ale film mě celkem uchvátil a tak jsem ho dokoukal. A výsledek?? Úchvatný výborně zpracované, nadabingované se skvělým dějem, který to opravdu završil a mín něž 4hvězdičky mu nemůžu dát. Pracanti z Dreamworks opět udělali vynikající animovanou akční komedii a ještě více mne utvrdili, že od nich vychází jen kvalitní animáky :). Moc se mi líbila scéna s prezidentem (v nějakém krytu) ve které představovali monstra - v té scéně opravdu nebylo na mé straně málo smíchu. 80% ()

Jillen

Napodruhé už to nefunguje jak by mělo, protože je to vpodstatě o ničem...vadí mi, že Dreamworks své filmy táhne na hláškách, ale srdce v nich neni ani omylem...v tom jsou přeborníci fachmani z Pixaru...a zřejmě navždy budou. ()

JJ.Gibson

Možná trochu nadhodnocené, ale mě se to vážně líbilo :) Sice je to primárně určené pro děti, ale dokáže se u toho pobavit každý! Jednotlivé postavy jsou vskutku perfektně vyprofilované Dr. Šváb se svým ďábelským smíchem, želatina B.O.B bez mozku, Chybějící článek a v neposlední řadě lehce retardovaný obrovský Hmyzosaur. Ale všem těmto postavičkám vévodí Susan, animátoři si dali hodně záležet na vzhledu a její expresivní výrazy v obličeji jsou zkrátka dokonalé! Když se to všechno smíchá ještě s dobovými gagy, tak je úspěch zaručen!!! ()

UncleG

Animák, který má řadu zajímavých momentů a v 3D prostředí působí více než "kůl". Autoři se neskutečně vyblbli ve vymýšlení všemožných hříček a ptákovin, takže vzniknul film narvaný akcí, odlehčený a zábavný. Trošku mi ale vadí přílišné snažení zalíbit se všem věkovým kategoriím ...takže vedle žertování kolem atomového tlačítka v rukách neschopného prezidenta (kde člověku skoro leze mráz po zádech) se tu najednou vyrojí řada infantilních vtipů pro děti z první třídy. Totální blbákov se ale nekoná, takže filmek můžu jako lehkou oddechovku doporučit. Pokud půjdete do kina s tím, že se trochu zasmějete, lehce pobavíte a podíváte se na zajímavé třidéčko, pak nebudete zklamáni. Jen od toho nesmíte chtít víc. (70%) ()

Lum3n

Nevím, jak bych tenhle film hodnotil v "ploché" verzi, ale naštěstí jsem byl v imaxu, takže skvělý zážitek. Musím říct, že takhle vtipný animák jsem asi ještě neviděl a ikdyž animace nebyla zdaleka dokonalá a nic víc, kromě záplavy skvělých hlášek a akce film nenabídne (možná naštěstí) a i tak s čistým svědomím dám 5*. ()

Macejko

Hovadina. Film nemá dej, logický vývoj postáv neexistuje spolu s logikou celkovo, animácia je v interiéroch slušná, avšak akonáhle prejde do exteriérov, je príšerne chudobná a nedetailná, slušné gagy by som spočítal na prstoch jednej ruky. Nebrať. Absolútne zbytočný animák. ()

zipper111

Docela sranda, viděl jsem to ale ve 2D, bylo znát že je film hodně postaven na 3D, což je podle mě dost špatně, 3D je shit a já ho prostě neuznávám, ale tak co... DObrá oddychovka, se spoustou pěkných odkazů na scifi a hromadou dobrých i špatných scén. Průměrnej animák. 3* ()