Mladý muž odjíždí z města na odlehlou venkovskou samotu, kde žil jako dítě. Počáteční idylku však naruší vztah s místní dívkou, mladíkův návrat k malířství, zjištění, že se dříve v okolí děly kruté události spojené s vraždami nacistů na sklonku války a zapomenutá místa v domě, související se vzpomínkami na jeho dětství… (Devadesát Dva)

vrch07256732

U mna OK. Ceske a Slovenske hororové nizkorospočťáky ma celkom bavia. Nakoľko peňeži neni, nikdy neočakávam nejakú veľkolepú akčnú udalosť - a u Tmy tomu nebolo inak - viem že naše horory budú postavené na atmosfére a ponurom deji, pri troche šťastia s 1 -2 krvavými scénkami (SPOILER: tutok noha). Tak som sa k TME aj postavil a bolo OK - atmoska od začiatku nepopusťí, dej odsýpa, nasinca potesi aj prostredie zapadnutého venkova (v protiklda s otrepanými USA vidlákovmi) co sa postáv týka myslím ze ceskí a slovenski reziseri vedia dat nasmu publiku viacej to domácke (Kronerová tu hrá typickú nevrlú dedinskú predavacku a krcmárku - na posratie). Rezijne mi to trocha pripomína japonsko cánske nizkorozpoctaky s dôrazom na dialógy, flasbackmi a obcas nejaký tenshock System. S tám rozdielom ze vlasatice duchárske v TME neuvidíte - škoda, zapadli by. ()

plutofv

Film, jemuž nelze upřít znamenitou režii, vytváření atmosféry, práci s tajemstvím. Uznání zaslouží i herci - Ivan Franěk ej demonický, dlouho nevíme, co si o něm myslet, vynikající je i Lenka Krobotová a vytknout nelze nic ani ostatním. Úskalím filmu je scénář, který s esnaží o přesah motivem "dědictví z doby války", ale to přes veškerou snahu tvůrců nepřináší kýženou "nadhodnotu". Film tedy nepřinese nijak mimořádný zážitek, ale řesto si navěky zapamatujete některé obrazy nebo scény. A Herzovo mistrovství opravdu nelze ohodnotit jako odpad, to fakt nelze, na to je příliš mnoho profesí na vysoké úrovni, proto dávám spravedlivých 55%. ()

ciapok odpad!

nedokážem pochopiť, že minimálne dve dobré herečky išli do tohoto projektu. Schválne to nenazývam filmom. Je to skôr rakúske soft porno z 80tych rokov. Som asi veľmi naivný, keď si myslím, že dobrá herečka dlho zvažuje pred koho kamerou sa vyzlečie. Samozrejme si nesťažujem, len proste nerozumiem :) ()

Nargaroth

Jeden z nejlepších hororů který jsem viděl. Každý je tady Mega expert na horory a pak se člověk dozví, že nejlepší horor na světě je Pach krve, v zajetí démonů, ve 3:15 zemřeš nebo nějaká jiná píčovina. Za slovník se omlouvám, ale slovo sračka se objevilo v jednom textu pod filmem asi čtyřikrát ()

ladyh

Horor tak, jak ho známe, to jistě není. Ale jako mysteriózní drama to potenciál má. Vše postupně dává smysl, nic není zbytečně navíc. Jeden z mála českých filmů, který nutí člověka dívat se dál. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc