Mladý muž odjíždí z města na odlehlou venkovskou samotu, kde žil jako dítě. Počáteční idylku však naruší vztah s místní dívkou, mladíkův návrat k malířství, zjištění, že se dříve v okolí děly kruté události spojené s vraždami nacistů na sklonku války a zapomenutá místa v domě, související se vzpomínkami na jeho dětství… (Devadesát Dva)

astarik

House horor, co chce až příliš zapadnout do žánru. Pár věcí se opravdu povedlo - od hereckého obsazení přes slušně budovanou atmosféru až po pointu, která vás nutí promítat si zpětně některé scény a poskládat si dějovou skládačku. Bohužel dost věcí se taky nepovedlo - vykradené hororové prvky, které jsou implatovány někdy hodně uměle, stejně tak jako zbytečné erotické scény (i když ty nejsou nikdy úplně zbytečné :-), ale tady ta snaha o erotický horor je až příliš patrná) atd. Nicméně jako ojedinělý experiment proč ne. Mimochodem sem tady viděl nejbrutálnější scénu za poslední dobu v plném významu slova. 55% Trailer: 5% (wtf?!?) ()

brasek

Pre mňa osobne taký rozporuplný film, na jednej strane nábeh na príjemnú ducharinu, na druhej niekoľko nábehov absolútne mimo... nerozvinutá scéna s pitím čaju medzi Marekom a Luciou, káva u knihovníka, naivní policajti, rozrezaná a uzdravená ruka Viktora... Duchovia prakticky sú počas celého snímku na vedľajšej koľaji a asi najväčším psychopatom sa stáva Lucia :) Film ma nenudil, ale zdalo sa mi že trvá až priveľmi, kedže bolo tam až priveľa balastru, miestami chýbal aj lepší strih... určite by pridal atmosféru, pohľady neznámeho z lesa, z krovia... tiež sa bohužiaľ počas filmu vytratili. ()

rigby

Nečekaně vydařený hororový snímek, ovšem pouze na malé české poměry. Atributy vytvářející hororovou atmosféru sestávají z jednotlivých klišé, které místo strachu vzbuzují spíše úsměv. Účast známých tváří českého filmu tomuto dílu moc neprospívá. Přidávám bod za syrovost, za hudbu a za odvahu. ()

bulawaio

takový něměcký eintopf od jednoho režiséra. Horor, který obsahoval náměty asi tak na tři filmy, proto se v tom člověk trochu ztrácí. Měl jsem dojem, že se nám snaží rešisér prodat uplně všechno, co se v daném momentě dalo. Bohužel to dost často vůbec nevypadalo logicky. Herci někteří docela fajn, jiní dosti tragičtí. Přesto bych určitě tehle film neposílal někam do odpadů. Ti, kteří to dělají, asi neviděli nikdy opravdu špatný horor. Herc dokázal, že ještě to není nejhorší. Ovšem díru do světa s tímhle určitě neudělá. ()

Scenixia

Nic moc jsem od filmu T.M.A. nečekala a to bylo asi dobře. POZOR! Nesmíme to ale srovnávat s jinými světovými horory, které na ČSFD neskončily svým hodnocením příliš dobře. I když to není výborný snímek, přeci jen má něco do sebe (ale co?). Je to zajímavý český brak, který měl dobrý marketing :). Skutečně je zde několik špatných scén, které nedávají smysl - jako vybitý mobil, který nadále umožní hovor.. Zcela zbytečně to filmu ubírá na kvalitě. Člověk má už skoro strach, ale nakonec to něco zkazí. Na mě to chvílemi působilo spíš jako studentský pokus o hororový snímek z chalupy, než jako opěvované veledílo Juraje Herze, které se opírá o gigantický Warner Bros. Na druhou stranu musím uznat, že scéna s řezáním nohy byla opravdu drasticky nechutná a dobře udělaná. Na této scéně ale film nestojí. Pokud by šlo skutečně o mladý film, byla by to dobrá předzvěst nových výborných snímků, až režisér dospěje a načerpá další zkušenosti. Tím, že tento film vznikl od již tak zkušeného režiséra (Spalovač mrtvol, Deváté srdce, Noční můry), nemůžu jinak, než dát 2 hvězdy. (ta 1 je za tu uřezanou nohu). ()

MFZB

No vcelku o ničom, síce bolo to pozerateľné, ale nejak zvlášť ma to nebavilo. Asi sa malo jednoť o nejakú duchovinú, ale teda strašidelné alebo hrôzostrašné mi to neprišlo vôbec. Celkove nemám nejak rád českú kinematografiu a tento snímok som už dobre dlho sušil v PC a dnes som sa ho konečne rozhodol vzhliadnuť, ale myslím si , že keby som ho nevidel, tak asi o nič by som neprišiel. No slováci a češi zrejme niesú na horory, bohužiaľ... ()

david666

Hororová atmosféru se Herzovi podařila vytvořit ne díky ději ale jen díky interiérům starého domu a exteriérů vybydlené vesnice. Jinak děj je chaotický a vlastně jsem na konci nepochopil o co přesně šlo. ()

maluti odpad!

Nic jiného dát nemůžu než odpad. Příběh stál za nic a hlavně mi byl nesympatscký hlavní hrdina. ()

gpx

Atmosféra filmu není špatná, ale chování postav jaksi postrádá smysl a konec je fakt hodně divnej [čti: špatnej] ()

RedBoryyys

Mohlo to být vcelku zajímavé,bohužel se nepovedlo.Viděl jsem v TV,nevím zda na DVD byly jako bonusy vystřižené scény které by dodávaly chybějící smysl,ale i tak,střih nedává logiku a zůstalo až moc "ale" na které nikdo nereagoval,či nezodpověděl... ()

Ilus

Řekněme si to upřímně, horory českým tvůrcům nejdou a nikdy nešly. Proto tento průměrný thriller je na naše končiny vlastně dost nadprůměrný. ()

PanPyzamo

T.M.A. mě oslovila především svou atmosférou, protože nacistů se prostě bojím. Bohužel kromě silné atmosféry mi film toho nic moc víc nenabídl. Konec za mě celkem zpackaný a ještě ta hudba v mých očích celou atmosféru narušila. Za mě průměrný film, který ani nevím, komu doporučit. 5,5/10 ()

vykyn

Herz sice umí jakousi atmosféru horroru navodit a občas to bylo i strašidelné.Nejlepší byla scéna amputace nohy.Ale největším problémem byl špatný herec v hlavní roli,který film sráží hodně dolů.Ani další herci neexcelují.Ve srovnání se spalovačem mrtvol o tři třídy dole.. ()

Warapeidza

Pobavil jsem se dobře, bohužel to asi nebylo hlavním cílem tohodle spektáklu... Naštěstí jsem za to nevypláznul hodně peněz v multikině ale jen "pár" kaček v malým kině, a nebylo to moc dlouhý, takže to nějaký ty hvězdičky dostane. Je to ale jedno klišé za druhým, "hororové" scény občas donutí spíš ke smíchu než ke strachu a stále je to takový nemastný, neslaný... Asi nejvíc to připomíná dort, který spolu dávali dohromady pejsek a kočička, pořád se to všechno tak nějak míchá dohromady a čeká se, až z toho nakonec vyleze něco dobrého. Bohužel marně. ()

pájap

kvůli konci dávám 2 hvězdičky ale dialogům bych nedal ani odpad..ovšem až na dialog-ten pes je podobnej mýmu rotvajlerovi.-všichni rotvajleři jsou si podobný.-ten je na oscara.papa. ()

joslin246

Hrozná směska. Přeskakování děje, zbytečné postavy, nezáživný hrdina a protivné ženské. Dvě hvězdičky jen protože, tam byl nápad s nacisty, ale kamsi se vytrácel díky pošahané sestře. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc