• Pedestrian

Herz se vrátil.(10.7.2009)

• AngelAngie

Souhlasím s názorem, že film je v mnoha momentech opravdu velmi vtipný, byť se snaží být velmi strašidelný. To je asi největší chyba pro mě a sráželo mi to zážitek. Film měl vždy zajímavý nájezd na hutnou atmosféru, která ale poté byla srážela toporností a strnulostí a ve výsledku člověk nic nepocítil. Škoda pro mě 3 opravdu odporných věcí - první vypíchnutí oka, které bylo tak směšně uděláno, že jsem si to musela pustit 2x po sobě. Dále maskérské vychytávky v podobě černého oka, které působilo, jako by herečce kolem očí lihovkou udělali kruhy a dost a pak jízda v autě a obří slejvák, přičemž poté auto zastavilo a kde nic, tu nic. Takových věcí tam bylo víc, ale i když mi film vlastně nic nedal, tak mě zajímal. Zajímavý výběr herců, Lenka Krobotová je má nejoblíbenější herečka a i zde mě velmi potěšila, bohužel scénář nebyl nejlepší.(29.11.2009)

Prochechtali jsme se tím s Legasem od začátku až do konce a s námi celý sál Klubu kultury na LFŠ. Chechtali jsme se neuvěřitelně dementním dialogům, neuměle převedeným početným těžkotonážním klišé, stupidnímu chování postav, debilnímu polopatismu... a docela by mě zajímalo, jak se na tuhle reakci publika tvářila přítomná herecká delegace k filmu. T.M.A. je pro český horor totéž, co NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ pro český akční film. Velezábavná béčková fraška, kterých bude v budoucnu doufám přibývat. Jinak jsou tu ale minimálně dva zásadní rozdíly - především oproti NVN je humor v T.M.Ě. z 95 procent nechtěný, ale zase jako horor funguje T.M.A. podstatně líp než NVN jako akční film. I když je to celé hrozně ohrané a k tomu neumětelsky zinscenované, nebál bych se totiž mluvit o atmosféře (a ke konci už je to solidní psycho), na kameře je znát snaha a podrželi to i dobří neokoukaní herci, nemluvě o geniální scéně lesbického sexu :)(31.7.2009)

• Renton

44. MFF KV .. Scénář: Martin Němec, Juraj Herz .. S.r.a.č.k.á.a. Absolutně zbytečný h.o.r.o.r.ový příspěvek z české s.e.n.i.l.ní dílny. S tímhle H.e.r.z. prorazí tak akorát na T.H.S. Křídla distribuční Warner Bros. nejsou také žádný ukazatel, neboť to tam musel schválit někdo chorý. T.M.A. má tolik prázdných pokusů o nakročení tam i onam, ale těžko se z toho guláše tahají chutná sousta nebo alespoň podařené záběry. Nechutných a katastrofálních klišé je tam však pestrá škála. Nasycených však bude mizivě. B.l.e.(8.7.2009)

Tak s žánrem českého hororu jsem se nesetkal už hodně dlouho, naposledy snad ještě jako dítě, kdy jsem viděl český televizní horor Travis. O to více jsem byl zvědavý, co vlastně v tomto filmu uvidím a jak mě to dokáže zaujmout. A musím říci že svým velice zvláštním způsobem mě film dokázal k obrazovce doslova přikovat a s každou další scénou a s každým dalším záběrem jsem byl stále zvědavější, jakým směrem se snímek bude ubírat a jak to celé skončí. Filmu tedy nelze upřít fantastickou atmosféru, ze které jde opravdu strach, a stejně tak mu nelze upřít ani docela zajímavé vyvrcholení. Je sice pravda, že možná něco se zde tak úplně nepovedlo, něco jiného je zde zase spíše na efekt a film by se bez toho klidně obešel, ale pro mě je důležitý celkový výsledek, a ten je maximálně zdařilý a dokázal ve mně vyvolat ty správné pocity, které zřejmě pan Herz zamýšlel v divákovi vyvolat, když tento film točil. Nevím, jestli se celý tenhle snímek dá označit za nějaké veledílo a stejně tak ani nevím, jestli by se mi to tak líbilo kdybych nebyl českým divákem, ale to je teď vedlejší, řídím se svými pocity, a ty mi říkají, že tenhle film je rozhodně filmem nadprůměrným a hodně zajímavým. A neznámí herci ve větších rolích dost dobře zabodovali, v tomto případě tedy chválím i vynikající casting. Já jako divák jsem s výsledkem nadmíru spokojený a uděluji myslím si zasloužené čtyři hvězdy.(25.6.2010)