• Pilda17

Čekal jsem hrůzu, poněvadž české horory za nic nestojí a bohužel i toto nebyla výjimka. Ať se česka produkce zaměří na komedie, protože tento snímek má do hororu hodně daleko. Jestli ve filmu byli tři scény z lehka nechutné a z toho asi jen jedna lekačka, tak to je velká dálka do kvalitního hororu. Každopádně se není čemu divit, když nejsou finance na pořádné efekty. Rozhodně ale musím uznat, že jsem viděl i daleko horší horory z USA produkce, tak že na jedno zhlédnutí se to ještě dá přežít.. 4/10 = 40%(28.11.2009)

Ivan Franěk je naprostý tragéd a měl by se už věnovat něčemu co mu jde. T.M.A. mi nepřipadá zase tak hrozná jak zde čtu komentáře. Atmosféra se mi docela líbila a prostředí domů bylo taky povedené. Nebýt Fraňka a trošku nelogického scénaře mohl bych dát 4*.(23.7.2009)

Tak schválně. Ať se přihlásí ti, kdo by v tomto filmu poznali rukopis Juraje Herze, ať už jste od něj viděli třeba pouze jeho nejslavnější "Spalovačské" dílo. A nehlaste se všichni:) Dle komentářů jsem čekala naprostou "hrůzu." A myslím, že až tak děsivě hrozná TMA zase nebyla. Což je buď dobře, nebo nedobře. Podle toho, z jakého úhlu se to vezme. Poznatek č. 1: A zase tu máme ty šedivé, polorozpadlé, chátrající objekty s pochmurnou historií nacházející se kdesi uprostřed lesů či uprostřed samoty. K tomu ještě odehrávající se za naprosto depresivního a ponurého počasí. Atmosféra je tedy tímto vytvořena více než úspěšně. Poznatek č. 2: Chybka v logice se vloudila. Hlavní postava přijíždí na místo svého dávného dětství, vstoupí do budovy, která zřejmě již léta není využívána, přesto se však rozhodne vyzkoušet, jestli třeba jen čirou náhodou, nejde elektřina. Poznatek č. 3: Postava Lenky Krobotové ke konci filmu vlítne do baráku, který se pomalu začíná bortit díky puštěným vodovodním kohoutkům, které mají vadné těsnění a vůbec všechny trubky se už tak trochu začínají rozpadat. Hrdinka však nezastaví zběsile už tak skoro tryskající vodu na všechny strany, aby byl klid. Ale asi to chápu, nebylo to podstatné. Poznatek č. 4: Nudistické a erotické scény. Zcela nahá dívka se svíčkou v ruce schází dolů do sklepa, aby se z něj poté už samozřejmě nevrátila. Této scéně během celého děje předchází pár slibně "vzrušujících" sekvencí:) Závěr filmu zůstal mnou ne zcela pochopen. T.M.A. mohla být na české poměry mistrovským hororem. Zůstala se však houpat pouze mezi působivou atmosférou se spoustou zdařilých scén a mezi zcela nevyváženým příběhem a slabým scénářem.(4.12.2011)

• mil@n.fanatik

Trochu zmatený, průměrný český horor..... 50%(5.1.2010)

• Fr

Každý se něčeho bojí….. Ten barák nemá adresu a prý ani pěknou minulost. Což mně nevadí. Bohužel horší je, že se všichni snaží tvářit hororově. Trapárna! Stejně jako dialogy či nesympatické chování postav. Takový český dům duchů s trochou sexu (dřív jsme nemohli…). Je jen na vás, jestli přistoupíte a překonáte všechna proti (cca 40 minut). Pak se můžete dočkat zajímavých okamžiků. Duchařiny mám rád a zde se najde pár okamžiků, které dávají zapomenout na trapnost. Ovšem několik dalších ji rychle připomene. Originalita příběhu je neodiskutovatelná. Přinejmenším v našich končinách. Avšak jeho struktura, obsazení, dějové zvraty – nesmyslné! Bože, TO JE KRAVINA!!! Bojím se, že nebudu mít odvahu na další český film! PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(14.12.2009)