Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

marosson

Tento film akosi nezvládol lavírovanie na hranici "minimalistického" a spadol do "lacného"...všetko na ňom bolo lacné, základná myšlienka, ktorá ma zaujala pri popise filmu, bola stiahnutá do úzadia (zase raz) lacným "vysvetlením" dejín a záver to úplne korunoval. ()

capka

Věřili byste, že vydržíte skoro hodinu a půl v jediném pokoji se sedmi postavami? Bez jakýchkoli efektů a přikrášlení? Navíc když čekáte sci-fi? Zní to trochu jako sci-fi. Ale je to možné, s tímto filmem dokonce dost dobře možné. Jediná věta či moment tu nejsou zbytečné, film rozplétá výborný příběh, který je tím důvěryhodnější, čím zní neuvěřitelněji, a pokud rozproudíte své mozkové impulsy, nebudete se ani chvilku nudit a přemýšlení vás nepřejde ještě dlouho poté. ()

jefimyc

namet bol fajn, cele to na mna posobilo ako pilot k viacdielnemu serialu, kde bol iba nacrt moznej konverzacky a v dalsich castiach by sa islo po podstate...alebo v ramci pythonovskej absurdity by som posadil pana oldmana vedla stefana hriba v jeho relacii pod lampou, tam by sedel spolu s fyzikom Mojzisom a dalsimi hostami a pumpovali by do nas 5 hodinove intelektualne susto :) :) ()

Jogi.1

K filmu jsem se dostal jen náhodou, ale i když jsem chtěl jít spat, po prvních 10minutách jsem natolik propadl a zaujat sledoval i když se mě zrovna chtělo... Film mě hodně připomně film Telefoní budka, stačí jedna místnost, cca 8lidí a i tak se dá natočit film, který má cca 87minut, ale nepřestane bavit. Žasnul jsem na novýma konspiracema o životě na Zemi. Herci jsou velmi vypracovaní a jejich charaktery jsou naprosto dokonalé. Film u mě zanechal opravdu odkaz, že i dnes ještě vychází parádní filmy a ne jen tupé 3D příšernosti. I když teda film je to už starší. Nebudete litovat :). ()

Dextwer

Netušil jsem, co čekat. Ale chvíli po začátku jsem se ponořil do vyprávění, diskuze účastníků rozlučkového posezení a užíval jsem si celou dobu tento příběh s intelektuální diskuzí a kritikou. Zajímavé téma. Zajímavosti: * Film je volně inspirován transylvánskou legendou o Krimu Rosüovi, který o sobě tvrdil, že žije již tisíce let. Moje hodnocení: 85 % ()

djbarrel

Velmi zajímavé scifi a navíc komorní drama ... film s hloubkou, myšlenkou a nápadem. Jeden z mála filmů, který nepotřebuje digitální triky a velkolepou výpravu pro to aby byl dobrý. 95 % ()

The Skala

Parta lidí sedí v jedné chatce a poslouchá příběh jednoho z nich. Ano, to je celý příběh. Nic víc, nic míň. A možná právě proto je to naprosto fascinující a tenhle film mě opravdu dostal! ()

EggO

Tohle je proste neuveritelny film! Dlouho jsem odkladal jeho shlednuti, az dnes jsem se na nej opravdu kouknul a ted lituju na kolik jsem se dival sr*acek nez jsem se kouknul na tenhle snimek. Jsem uplne fascinovan. Tenhle film fascinuje uplne vsim. Kolik penez se do tohohle snimku muselo vlozit? Particka kamaradu si pronajala chatu na vikend, koupila si 2 kamery a rozvadela jednu myslenku. Film zadarmo a k tomu jak dokonaly. Trochu mi to pripomina cteni knizky, clovek u nich taky nemusi mit milion specialnich efektu, staci jen vlastni predstavivost. Dokonale.... ()

JuniorSrky

Úžasná podívaná založená na myšlenkové tvořivosti, představivosti a fantazii. Záleží pouze na divákovi, jestli se nechá vtáhnout do děje.[85%] ()

lmc

Skvělý film, který vás chytne a nepustí. Odpouštím mu pár toporných herců i celkově na první pohled amatérské zpracování - tahle konverzačka vás zaručeně dostane! ()

Vasyl

Film, kde se hodinu a půl nic neděje a jenom se kecá? Jó, takhle by to šlo. A to i bez sympatických vedlejších postav (jen černoch byl fajn). Docela bych chtěl vidět remake, jen místo několika něco-logů by si s Johnem povídali dělníci. Chtěl bych v 35 přestat stárnout? Asi by mě to "chvilku" bavilo, ale 14000 bych nedal. Sebe bych viděl max na 1000. ()

muti

co ine moze natocit zidovsky rezier ako protikrestansky orientovany film, ktory podpori par vplyvnych zidovskych slobodomurarov z hollywoodu? je to take do oci bijuce! film si berie na musku spomedzi vsetkych nabozenstiev prave katolicke (to je nahodicka!). ziadne spochybnenie judaizmu alebo islamu? och! ved to by bolo predsa v nasom svete nepripustne... suhlas s: wellar ("Inak film zacal zaujimavo, ale postupne sa staval viac a viac absurdnym az to vyvrcholilo do stavu v ktorom som uz bol znechuteny .. Pripomenulo mi to vymysly spisovatela Browna... Slabe") ()

Mustaffa

První film, u kterého absolutně nevím jaké mám dát hodnocení. Je to tak na jednu nebo čtyři hvězdičky, fakt nevím. Námět výborný, jen se ho nepodařilo víc uchopit za koule a diváka pořádně posadit na prdel, pořád jsem čekal nějaký wow nebo tak něco a ono absolutně vůbec nic. Asi za to můžou ti herci, kteří jsou spíš podprůměrní a podle mě se chovali tak nějak nepřirozeně a ten scénář, který jako by nevěděl jak se s námětem pozemšťana, který žije na zemi již 14 000 let vypořádat. Dialogy jsou v kombinaci s nemasnými a neslanými herci docela povrchní až nezajímavé... No já fakt nevím, a nebo že by to byl nakonec odpad!? ()

tomashewk

Jedna místnost, statická kamera, pár herců a stále jenom slova a slova – nevšedně pojetí sci-fi žánru mě poměrně příjemně překvapilo. Stejně tak nebyla pozadu ani základní myšlenka filmu. Bohužel však, dle mého názoru, se film snažil být až přespříliš filozofický, ovšem tím způsobem, že to nakonec filozofické nebylo a vše vyznělo víceméně trapně – levné upozorňování na klasické omyly v interpretaci velkých kulturních počinů (zkreslení poselství Ježíše Krista církví apod.), plytké fráze o vztahu člověka k přírodě, o smyslu života atd. promineme snad jen Danu Brownovi. Ač se tedy tento film snaží po obsahové stránce o něco nevšedního, nakonec se jen utápí ve své vlastní průměrnosti. K nepřesvědčivosti scénáře pak ještě přidala nepřesvědčivost herců, podivná hudba smíchaná s osudově znějícím Allegrettem z Beethovenovy sedmé. Celý film pak hodnotím lehce nad 50%. ()

Phex

nejapné, kdyby jste se dozvěděli aspoň něco nového z historie, takhle si jen klepete na čelo kam všude američani narvou bibli a ježíška ()

Pilinka

Celý film ani nebyl o tom, co říkala "hlavní postava", šlo spíš o reakce okolních postav vybraných nápaditě z profesorského prostředí. Hlavní postava tak není hlavní postavou, nýbrž všichni okolo ... Trošku patetický úplný závěr v podstatě nezkazil dojem z filmu ... Padl tady komentář o hudbě a podkresu. Po dokoukání bych skoro přísahal, že to bylo (kromě Beethovena) bez hudby jak jsem byl vtažen do dialogu ... Srovnání s K-PAX? Ten byl podle mě víc o příběhu samotném narozdíl od tohoto počinu ... **** ()

hoffman.jan

Jen tak jsem pustil jsem si film na vyplnění večera, a vyklubal se z toho film, kvůli kterému jsem musel upravit svoji TOP 10. Ač odehrávající se v jedné místnosti, neztrácí napětí, nedocházejí mu nápady, a jak se napsáno v popisu, trhliny nepřicházejí ... ()

L3NKA

The Man from Earth nepotřebuje k vytvoření dojmu žádné ilustrační záběry, člověk si to může představit, jak chce. Dokonale vytvořený scénář, v té teorii, nebo příběhu, který popisuje hlavní hrdina, jsem nenašla žádnou mezeru, která by nebyla vysvětlena. Nemohla jsem se odtrhnout od dialogů a od různých reakcí postav na absurdní vyprávění. Je jedno, jaké tam jsou herecké výkony, tohle by mi stačilo jen poslouchat a byla bych nadšená. Miluju propojení dějin, které film nabízí, filosofie "cavemana" je vskutku líbezná. ()