Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

halberdier

Co kdyby se Vám přítel svěřil, že už na Zemi žije 14 000 let? Pokládali byste mu otázky, které by měly odhalit, že lže nebo je blázen, ale postupně byste zjistili, že jeho tvrzení nelze vyvrátit? Celkem originální námět, který se zabývá tím, jak je ve skutečnosti složité popřít tvrzení, ačkoliv může znít sebevíc neuvěřitelně. Slušné herecké výkony, film vás vtáhne do děje ačkoliv se celý odehrává jen v jedné mistnosti a stále se v něm jen mluví. Vzdáleně mě připomněl Svět podle Prota (K-PAX). ()

RomaS

Je neuvěřitelné, jak z dialogu několika osob v jedné místnosti se dá tolik vyždímat. Ještě se mě nestalo, že bych s takovou netrpělivostí čekal na jakoukoliv otázku a ještě více odpověď na ni. ...fascinující minimalistický film. ()

john986

dlouho sem mel tenhle film nachystanej ke shlidnuti a dlouho sem se k tomu odhodlaval...ale stalo to zato!! hlavne me zaujalo to pojeti vnimani sve vlastni minulosti... ()

Mawete

Nečekejte efekty. Nedočkáte se jich. Divné? Film je vlastně ani nepotřebuje. Vše je založeno na dialogu. Nudné? Podívejte se a uvidíte. ()

Alfonso198

Mám velmi silnou náklonnost k filmům, který ukazujou na nesmyslnost náboženství, takže bych dal asi vysoký hodnocení i filmu, jehož kvalita by nebyla zrovna skvělá. To naštěstí není případ tohoto filmu. Jen mě mrzí krátká stopáž, to povídání bych vydržel poslouchat hodně dlouho...:-) ()

pcarogers

Tak ještě teď jsem z toho celý rozlámaný, protože tohle je film, který nechá chladným málokoho. Intenzivní dialogová přestřelka v jedné místosti by klidně mohla být přenesena i na divadelní prkna a připomíná několik jiných nízkorozpočtových skvělých nezávislých snímků. V tomto případě je vše okořeněné člověkem žijícím cca 14000 let a všemi konsekvencemi, většinou překvapivými, které to má. Brilantní, brilantní, brilantní. Ještě dlouho nad tím budu muset uvažovat. PS: já vím, že zpracování trapné, že někdy trochu přestřelené (Ježíš) a že bych do filmu vložil ještě sto jiných otázek, ale po delší době mě nějaký film opravdu zasáhl a to nemůžu přehlídnout. ()

Hans07 odpad!

"Jsem Adam, původní mužský zástupce lidstva, Eva už umřela. Nevěříte? Klidně se ptejte, mám načtené encyklopedie a odbornou literaturu a pokud Vám to nebude stačit, tak Vám povím pár frází, které jste jistě ještě nikdy neslyšeli (pokud jste ovšem nevylezli z jeskyně mezi lidi, v tom případě je znát budete). A pokud ani to nebude stačit, tak Vás unudím k smrti." Asi takto by se dal charakterizovat tento "film", který se mohl klidně natáčet u Vás na chatě a nikdo by si toho nevšiml. Jeden z tzv. "zabijáků času". Ještěže toho času nezabil až tolik (87 minut). 10% za nápad, který ovšem vyzněl úplně do prázdna. ()

Pateyl

Výborný. Proč je tam napsáno sci-fi??????????? Myslím, že spoustu odpůrců sci-fi to odradí od shlédnutí tohoto filmu. Já sám znám asi tři lidi, co mě s tím poslali do háje, ptž je to sci-fi. Ale každý člověk, by se na to měl podívat... ()

Muf911

Velice působivý snímek. S minimálním rozpočtem, skoro divadelním prostorem (odehrává se v jedné chatě u krbu, případně před ní u auta), nicméně od začátku do konce nabitý skvělou atmosférou, že ani nebudete chtít film zastavit a odskočit si. V zásadě jde o diskusi nad tím, jak by vypadal člověk, který do dnešních dnů přežil od doby kamenné, tj. že je mu nějakých 14.000 let. Zajímavostí filmu je také to, že jeho popularita se rozšířila hlavně díky sdílení na internetu. Režisér dokonce "pirátům" oficiálně poděkoval za šíření slávy filmu daleko nad rámec rozpočtu :-) ()

CYP3A4

Je to spíš taková divadelní hra převedená do takový bokovky výborných herců. Ale kdyby Pozemšťana nenatočili, tak bych s k němu asi nedostal. To by byla škoda. Jo, ještě škoda, že se někdo z autorů nezajímal o biologii a neosolil to nějakou telomerázovou teorii sránutí atd. Ale i tak výborný projekt. ()

hlob

Skvele konverzacne scifi, az tomu ma clovek chut uverit a nevie ci Johnovi zavidiet alebo ho lutovat. Zavidiet nadhlad a lutovat z toho isteho dovodu. Par historicky vnutenych detailov ktore mali postavu Johna zatraktivnit mi ale vo filme vadilo, preto davam o jednu hviezdu menej, celkovo 4. ()

benqsiemens

Skutečně povedené sci-fi, ač se odehrává celou dobu v podstatě jen v jedné místnosti, která je střídána na krátké okamžiky exteriéry, tak je neuvěřitelně poutavé a není možné od něj prostě odtrhnout oči. Opravdu geniální nápad na film, prostě bomba. Výborná podívaná, vlastně "povídaná". 95% ()

dthwinter

SPOILER!!! Ježíše si scénárista mohl odpustit a přidat nějaké jiné zajímavé téma, ale i tak jsem se hodinu a půl nemohl odtrhnout od dialogů. Na film, který neobsahuje prakticky nic jiného, výborný výsledek. 90 % ()