Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

Oup

Kvalitné debatné filmy založené na faktoch sú dosť významné v takejto kvalite a zábavnom podaní.. ()

Nejsem_Fila

Moc milý příběh, který otevírá mysl a vyvolává spoustu otázek. Ráda se na něj dívám opakovaně a nechávám se jím inspirovat k hlubšímu přemýšlení. Osobně si myslím, že kdybychom na konci nezjistili, jak je to tedy doopravdy, ale film nás nechal jenom v tom "je to jenom hypotéza nebo ne?" tak by to bylo lepší. Ale rozhodně to není na sražení hvězdičky 😊 ()

Par.agon

Komorní představení odehrávající se v jediném domě, které vás svou pointou a naprosto geniálním scénářem donutí přemýšlet nad podstatou existence a tím, čemu jste schopni a ochotni uvěřit. Jedno z nejlepších zpracování tématu nesmrtelnosti, které jsem kdy viděl a film, který graduje do finále, které bylo pro mě mnohem silnější než například u Šestého smyslu. Moje žena to miluje. ()

supEnoc

Ačkoliv už dnes víme, že to, co jsme se vždycky učili o timeline člověka, je wrong, např. díky Göbekli Tepe a jiným novým objevům a přestože předpokládám, že tu navíc mezitím proběhl jakýsi kataklyzmický event, což by jeho teorii 14k let hodilo do koše, jsem si film vcelku užil. Expected low budge konverzačka o historii člověka. Bohužel ten konec ale posrali, kdyby ho jen znal, bylo by to o hvězdu víc. ()

Michal.Sever

Od doby, kdy zmínil plavbu, jsem se nemohl odtrhnout. A na konci přišla úleva. Tenhle typ filmů mám prostě rád, stejně tak Dvanáct rozhněvaných mužů. Stačí jedna místnost, dokonalý námět a herecké výkony. Víc není třeba. ()

Black.Condor

Drama to teda nebylo a Sci-Fi také ne. Spíš to připomínalo nějaké domácí fantasy video. Hlavní  hrdina je takový obyčejný týpek, který celý film přesvědčuje své kolegy na chatě že je něco jako Highlander. Nazval bych to spíše Kecy v kleci než Pozemšťan. Dávám jednu hvězdu jen proto že se to ostatním tady líbí. ()

Turin131

Minimalistický film se skvělou zápletkou. To že je ten nápad doveden do absurdna pokusem o propojení příliš mnoha historických osobností do jedné osoby, mi nedokázalo zkazit celkový dojem z tohoto jednoduchého, ale zároveň velmi složitého, filmu. Někdo by se mohl ptát, proč v něm nejsou kupříkladu nějaké flashbacky z minulosti hlavního protagonisty, ale právě ta jedna opuštěná chatička a ta jedna místnost, ve které se skoro celý film odehrává mu dává ten speciální nádech a já jsem se za celou dobu nikterak nenudil. ()