Pozemšťan

• USA The Man from Earth (více)

Erico

Richard Schenkman ukazuje že dobré sci-fi jde udělat i s malým rozpočtem, pár lidmi zavřenými do jedné místnosti a výbornými dialogy. Film je postaven jen na filosofických dialozích a pokud vás nechytne od začátku a nepřistoupíte na režisérovu hru, pak to pro vás nejspíše bude nudná slátanina. Diskuze nepopírá ani nevyvrací žádná historická fakta a tak je film velmi lehce uvěřitelný a po konci nás nutí k přemýšlení, co když by se něco takového opravdu mohlo stát. ()

Santiago.

Fascinující, šokující, opravdové, surově drásavé i radostné. Ježíš (Jeshua či John, jak chcete) by se ukřižování evidentně nevyhnul ani v dnešní době. Pravda je občas nebezpečná. Film, který u mnohých vyvolá další a další otázky, u jiných zase lehký úsměv, někdo se tomu všemu bude zuby nehty bránit... Nádherné, já si odnáším skvělý zážitek nejen ten filmový. Klidně bych snesl i delší stopáž a volnější tempo, ale to je už jen detail - výborný film! ()

BoKo_CzT

Tak takto si predstavujem kvalitný film za málo peňazí. Napriek tomu, že sa jedná o interiérový, dialógový a komorný film (až by sa dalo povedať nafilmovaná divadelná hra), príbeh nedostatok ostatných filmových aspektov úplne vyvažuje. Ak máte aspoň špetku fantázie, tak sa môžete nechať unášať históriou spolu s hlavným hrdinom a ešte vám pri tom spadne sánka. Film je možné sledovať aj s väčšími ďeťmi. ()

Thailon

Prekvapuje ma, ako dokazu ludia povazovat banality za filozoficke a intelektualne temy nasho bitia. Som nesmrtelny, lebo ved uvazte, co ked bunky nestarnu? Ved ano, ved cokeby som taak velmi rukami maval, zeby som vedel lietat. To by som potom lietal, nie ? ()

tucnakova

Závěr mi odebral pátou hvězdu. A pánbíčkářka seděla víc, než dvacet minut přímo v krbu, takže nechápu, že nezahořela ! Jinak jsme měli s parťákem totálně protichůdný rozpor : on byl pobouřený, že vzdělanci byli tak moc zježený proti - mě zas naopak přišlo zvláštní, že by v těch svých, právě tím vším dosaženým vzděláním, uzavřených obzorech, vůbec na takovou debatu přistoupili.... ()

Merenre odpad!

Je to ten z těch filmů, u nichž člověk pořád čeká, až začne, když tu najednou skončí - a zůstává u toho jenom proto, že je zvědavý, jestli to, co bude následovat, bude stejně slabé jako to, co předcházelo. Postavy jednají nevěrohodně až bizarně, celý hovor se točí okolo pytlovin a s dokonalou důsledností se vyhýbá jakýmkoli zajímavým tématům, přestože jich mohlo být hodně. Místo toho tu máme v současnosti hyperpopulární tezi o tom že budha věděl přece všechno nejlíp, hromadu keců okolo a partičku mentálů, kteří přemýšlejí o nesmrtelnosti chrousta, jinak řečeno hodina rádoby filozofie na urovni 1. stupne základní školy a ještě se suplující paní která jinak učí hudebku. Příběh nepřinese nic zajímavého, protože žádný příběh to ani nemá. Celkem vzato dost velká ztráta času. P.S. Po zvážení musím ubrat a dát odpad, protože takhle zmršit celkem nosné téma, to snad by nikdo jiný než autor nezvládl ani kdyby se kurevsky snažil. Jdu se podívat na hajlendra, protože to je kurva film o nesmrtelném jak má být, a ne naondulovaný hipís kromanonec , banda hereckých diletantů a radobyhlubokomyslný 1,5 hodiny dlouhý rozhovor o totálním hovně. Tohle se klidně mohlo jmenovat The Room II. A bylo by to po všech stránkách výstižn. ()

Evbad

Zajímavý konverzační film, který si pohrává s představou "je to opravdu možné?" Dialogy ale mohly jít místy trochu víc do hloubky .Ale jinak pěkná podívaná. ()

Jandovka

Skvělá myšlenka, dobré herecké výkony. Jak vidno, pompézní výbuchy a jiné efekty, úžasné kostýmy a já nevím co není potřeba k natočení dobrého filmu. ()

othoson

V životě bych neřekl, že mne film odehrávající se převážně v jedné místnosti a založený na dlouhých dialozích tolik zaujme... ()

blezg

Super. Je dost těžké potýkat se s něčím, co se sice nedá dokázat, ale ani vyvrátit... fascinující ()

Hladho

"Chtěli by jste žít věčně?" To jsou slova, která pronesl můj otec, před tím než nám promítl tento snímek. Po celou dobu, kdy jsem film sledoval, jsem snad ani jednou nemrkl. Úžasná dramatická, ale i přesto klidná hudba, dokonalé téma, komorní, ale napínavý příběh - To vše mě nutí dát tomuto filmu 86% ()

tiolek

Na tento film jsem se podívala na doporučení kamaráda, který jen řekl: věř že poté co to uvidíš, budeš mít o čem přemýšlet. Už je to víc jak hodina, co jsem film Pozemšťana dokoukala a přemýšlím o věcech mezi nebem a zemí, o tom, že možná, některé věty, co ve filmu zazněly mají větší dosah než by se mohlo zdát a hlavně chci takových filmů více! ()

kacer4

Tento film môžem len vrelo odporúčať. Pred pár dňami som písal koment pre Gone Girl o tom, že ma dlho nedokázal nejaký film tak vtiahnuť a držať. Toto je ďalší taký. Je to trochu pritiahnuté za vlasy ale predpokladám, že tvorcom išlo o vykreslenie pocitov jeho samotného a ľudí okolo neho. S postabou INRI to bolo prehnané, ale inak musím tento film len chváliť. ()

ZaFi.

Velmi zvláštní film, který se téměř celý odehrává v jedné místnosti jednoho zvláštního učitele, který vypráví svým kolegům, že byl jeskynním mužem, Ježíšem a Bůh ví čím ještě. Řeší se všemožné otázky z různých vědeckých oborů, až z toho jde občas hlava kolem. Po zhlédnutí jsem byl opravdu v rozpacích a nevěděl jsem, zda-li mám dát tři, čtyři, nebo pět hvězdiček. Nakonec jsem se alibisticky rozhodl pro ****, ale moudrý z toho nejsem. Asi budu muset podniknout ještě nějakou projekci a uvidíme, kam se můj názor na tento film pohne (jestli tedy vůbec). ()

Foogas

Všude byl, všechno znal, věčně žil. Já jen poslouchal a souhlasně přikyvoval, protože moc dobře vim, že má pravdu. Já jsem zde ještě o trochu dýl. ()

barteru

Od Pozemšťana jsem čekal hodně, o to větší zklamání se dostavilo. Richard Schenkman nadhodí divákovi zajímavou myšlenku, zápletka se v prvních 20ti minutách slibně rozjede a pak.....Nic, film zůstane na mrtvém bodě, ze kterého se téměr nehne zbylou hodinu. John vlastně celou dobu jen potvrzuje fakty, které známe z hodin dějepisu a jeho vyprávění nijak negraduje (část o náboženství působí spíš úsměvně). Postavy jsou jasně nalinkované (věřící babka, profesor vtipálek, moudrý chápavý profesor) a působí spíše jako křoví s občasnou otázkou na Johna. Pozemštan navíc i přes pouhou 87minutovou stopáž nudí a vytváří pocit, že sledujeme 2 a půl hodinový film. Je to škoda, tento námět mohl být zpracován o mnohem lépe.... ()