Devětatřicetiletá učitelka z New Yorku April Epnerová (Helen Hunt) měla poslední rok pocit, že konečně dala svému životu řád. Jenže manželství, na kterém si tak zakládala, najednou krachuje - manžel Ben (Matthew Broderick) totiž prohlásí, že šlo o omyl, a April opustí. Šokovaná, raněná a bezdětná skoro-čtyřicátnice s biologickými hodinami hlasitými jako budík po babičce má pocit, že rozchodem s manželem přišla o poslední šanci pořídit si vysněné miminko. K tomu ještě musí řešit problémy ze svého dětství. Její adoptivní matka umírá a April se setkává se svou biologickou matkou, velmi energickou a velmi výstřední Bernice (Bette Midler). A aby toho nebylo málo, vypadá to, že "sex na rozloučenou" s Benem asi nezůstal bez následků. Dokáže April pod tlakem okolností najít novou životní rovnováhu? A pomůže jí v tom Frank (Colin Firth), sympatický rozvedený otec jednoho z Apriliných žáků? ... Helen Hunt, držitelka Oscara za hlavní ženskou roli v komedii Lepší už to nebude (As Good as It Gets, 1997), debutuje jako režisérka nezávislou tragikomedií inspirovanou románovým bestsellerem Elinor Lipmanové. Hvězdně obsazený snímek, v němž herečka ztvárnila hlavní roli, získal cenu diváků na MFF v Palm Springs. Do role trpělivého gynekologa obsadila Helen Hunt Salmana Rushdieho. (oficiální text distributora)

milford

Po celou dobu mi přišlo jako by April nevěděla co vlastně chce, z čehož se odvíjel celý příběh - usmyslím si tohle, budu se podle toho chovat. Počkat, to jsem udělala špatně, udělám to takhle. Jednoznačně film pro něžnější polovičky, chlapi z toho filmu asi moc nepoberou. Jediný kdo stál za řeč byl Colin Firth. ()

juluch

Priznam, nalakalo ma to na hviezdne obsadenie. Nie zly pribeh, ktory vsak stoji a pada na scenari a rezii. Ako uz tu bolo nizsie popisane, niektore scenky a chovanie postav je velmi tazko uveritelne, navyse naozaj vizualne Helen Hunt nenaplna predstavu o hrdinke v pribehu. ()

Chlo0opek

Taková fajn záležitost o rodičovství s pár originálními nápaday, místy teda dost vyzáblou Helen Hunt, ale jinak se do role hodila a s dobrým humorem. Celkově takový dobře stravitelný průměr. ()

katakomb

Neříkám, že je to nejlepší film, co jsem kdy viděl, ani nejlepší film Helen Hunt, Colina Firtha nebo Beth Midler. Ale bylo to celý nenucený, přirozený, chápu, že pro dost lidí to může být nezáživnej film s vcelku trapnou pointou. Ale mě se na to ta jednoduchá přímočarost líbila. Myšlenky nebylo třeba zaonačovat do složitých metafor, myšlenky se tam sdělují tak jak jsou. Není potřeba maskovat vrásky, nedokonalosti - a to včetně filmových, milovníci filmových chyb by si na tomhle snímku určitě našli několik trofejních kousků. Ale ta nedokonalost pro mě byla tím, co mě nejvíc přesvědčovalo o pravděpodobnosti podobnýho příběhu, život není dokonalý, nikdo není, život je plný nedokonalostí, stejně jako tenhle film. A právě ta nedokonalost, co tak věrně odráží nedokonalost reálného světa, mi učarovala, tahle nedokonalá přímočarost a prostá jednoduchost mi z béčkový romantický komedie vykouzlila snímek, na který budu vzpomínat, a kdybych měl lepší paměť, tak bych ho i citoval. ()

maart

Určite nie komédia. Ale pekny film o vzťahoch medzi ľuďmi. Nenápadný ale o to zaujímavejší. Za 4 to nie je ale tri sú málo. ()

Aceboris

Filmova reziserska premiera Helen Hunt celkom dobre aspon podla mna nedopadla. Cely film som sa neskutocne nudil, film plny uvah a pocitov aj ked mam takyto sposob spracovania celkom rad, toto co sa podarilo pod jej taktovkou za vela nestalo. Aj ked hrala 35-ku miestami som mal pocit, ze pozeram na babku, ktora tuzi po dietati a zmieta sa v studni svojich pocitov, nalad. Svet medzi dvoma muzmi je urcite zlozity, nevie, ktoreho chce aj ked je v jednej chvili presvecena o pravosti, v zapati to vyvracia chutou na sex v aute s tym, ktoreho odmieta a nechce. Spletitost osobnosti a nerozhodnosti pocas 100 minut urcite odradi vela priaznivcov tejto fakt dobrej herecky. ()

andaAanda odpad!

vyloženě nesnáším tenle typ rádoby otevřených citově vyděračských filmů na pomezí červené knihovny s nelogicky jednajícími protivnými postavami a průhlednými, až polopatickými zápletkami. ()