… ale víra uzdravuje.  Asi pětatřicetiletý uzavřený muž Henry Poole (Luke Wilson) koupí domek ve čtvrti, kde kdysi vyrůstal. Nezáleží mu na ceně a nevadí mu ani poněkud zanedbané stavení. Jediné, o co mu jde, je být sám. To se mu však příliš nedaří, neboť prosakující vlhkost na jedné z jeho zdí vytvoří skvrny, které panbíčkářská sousedka Esperanza (Adriana Barrazaová) považuje za zázračné zjevení Ježíšova obličeje. Proti Henryho vůli se na jeho pozemek začnou sjíždět věřící lidé z okolí. Muž je přesvědčuje, že se žádný zázrak nekoná, avšak marně: kdo se totiž „posvátné“ zdi dotkne, je zázračně vyléčen ze svých neduhů. Týká se to i „němé“ holčičky ze sousedního dvorku Millie, s jejíž matkou Dawn (Radha Mitchellová) se Henry stačil sblížit. Muž přesto ztratil poslední zbytky víry. Přitom právě on by zázrak potřeboval ze všech nejvíc: podle lékařů totiž umírá na nevyléčitelnou nemoc… (Česká televize)

kokes

Kýč jak bič.:-) Poslední půlhodinu už jsem pomalu přetáčel a čekal, kdy se konečně Luke dotkne tý zdi a bude zdravej jak rybička....:-) ()

Eyron161

Dobře až výborně zahrané, dobře napsané, neotřelé, místy jímavé i hluboké... Za to vše dvě hvězdičky. Je tady ale jedno velké ALE a tím je závěr filmu a jeho celkové vyznění a snad i poselství. S opovržením přijímám tuto napůl skrytou a 3/4 filmu plíživou propagandu. Obecně je mi jedno jestli se ve filmu (či literatuře) jedná o propagaci bolševismu, rasismu, politické korektnosti, neoliberalismu, honby na čarodějnice či islamisty nebo v tomto případě křesťanství. Výsledek je téměř totožný. Od půlky filmu jsem se bál konce, který pak přišel a pohřbil tento film do bahna lacinosti a banality. Moc by mě zajímalo, co si o tomhle dílku myslí Noam Chomsky, který v něm byl citován. Po konci této moderní papeženecké úlitby se mi dere na rty otázka: Co víc brání emancipaci lidí než víra v to, že naděje stačí a víc se netřeba snažit? ()

DarkoCohen

Jsem na rozpacích, jak hodnotit a to z několika důvodů. Předně po dlouhé době jsem neviděla film na jeden zátah ale na dvě části s rozestupem několika dnů. Sice jsem toho velkým odpůrcem, ale tady se mi to vyplatilo. Ze začátku je to totiž tak neuvěřitelná nuda, že bych u toho buďto usnula nebo to ani nedokoukala. Když ale zazněla píseň "All Roads Lead Home", tak se mně rázem do žil vlilo tolik optimismu, že jsem měla skoro až chuť létat. Pak ale příšel konec a mě napadlo jediné: ,,Tyjo, takhle to být nemělo". Výsledný verdikt: Film nic moc - 50%, ale album od Golden State si seženu;p ()

Rudyamon

Film skončil, závěrečné titulky se zastavili a já hleděl na tmavý monitor a přemýšlel o filmu, který mě naprosto dostal. Nejsem věřící, víra v jakékoli božstvo je mi naprosto cizí, jako pravděpodobně každému, kdo má určitý přehled o dějinách a o úloze náboženství v nich. Tento film není ale o bohu, i když se toto základní téma line celým příběhem. Je o touze, o nesplněných snech na jejichž splnění již není čas a o přemítání nad tím, jestli věřit v něco tak zjevně nesmyslného, jako je skvrna na zdi a co lidem věřícím v ten "obraz" navrací zdraví, řeč i zrak. I když nakonec je pravda přece jen přijatelnější, zůstává otázka zda síla víry přece jenom není tím, co hýbe světem. Opravdu je to krásný film, nejen dějem samotným, ale i způsobem, jakým byl natočený a v neposlední řadě i sympatickým obsazením. Ač jsem toho napsal poměrně hodně, stejně nemám slov ... ()

danny_21

Ani nevím, jak se k tomuto dílku o zázraku mám postavit. Ano, na jednu stranu Wilson se herecky překonal, a nejeden by mu tu civilní podobu životní zkoušku zlomeného ochmelky bez problémů uvěřil, ale na druhou stranu jsem natolik pragmatikem na to, aby uvěřil v tak naivní a předem daný směr příběhu včetně průhledného zakončení a pointy. Víra je prostě ošemetná věc, ještě, že nejsme všichni ze stejného těsta - nicméně objektivně je třeba poznamenat, že již bylo na podobná témata shlédnuto horších pokusů, takže doporučuju Wilsonovi víc dramatických rolí a dávám jemu i jeho zázračnému fleku na fasádě 65 % ()

Khamsin

Ten film nebyl špatně natočený (byť tématika filmu jde zcela mimo mě)... ale proboha... kdo těm filmům přiděluje žánry? V neděli večer jsem se chtěl podívat na fajn komedii a místo toho dostanu film, který většinu času nahání depresi. Ještě, že jsem měl zrovna docela dobrou náladu. Kdybych si chtěl komedií napravit zpackaný den, asi bych si v půlce filmu podřezal žíly. >| ()

mimozakon

Príjemný príbeh o mužovi, ktorý už všetko vzdal, ale viera ho posunula v živote ďalej. Luke Wilson sa vážne ukázal! ()

hiczech

Z meho pohledu nemam pripominky. Nechci hodnotit ani scenar ci jestli to bylo prilis dlouhe atd. Me tento snimek zaujmul nejen svym volnym tempem. Luke Wilsonovi tuto roli jen tise zavidim. K tomu hudebni podbarveni, ktere skvele sedlo. A to cele se mi moc libilo. ()

Irii

I při běžné minutáži je to velmi dlouhý,nezažívný film.Neustále čumíte na flek na zdi a čekate ,že se to rozjede a ono ne!Konec je vyvobozením s nudy. ()

dj_kure

V jednom má tenhle film pravdu, zázraky se fakt nedějí a tohle je naprosto očekávaně průměrně nudná komedie. 51% ()

SKreyn

Odhliadnuc od tých zázrakov to bol dobrý film. Bavil som sa hneď od začiatku a tie zázraky vo filme beriem ako súčasť komédie, ktoré sem patrili. No ak by sa mne takto "premávali" cudzí ľudia po mojom pozemku a po mojej záhrade, tak by som to asi inak riešil. V USA je úplne bežné mať doma nejakú zbraň a vyskytuje sa tam aj najviac jedincov na meter štvorcový s nejakou vadou, ktorí jednajú bezhlavo a neváhajú použiť zbraň proti hocikomu, tak aj v tomto filme mali tí susedia šťastie, že natrafili na takého "pohoďáka" bez zbrane. :) ()

Zlaticko1

Jeden z nejkrásnějších filmů co jsem viděl.. Miluju tyto dramata, davaj do meho zivota neco vic.. Fantasticka atmosfera, herecke vykony bravurni, kamera fascinujici, vynikajici zpracovani po vsech strankach.. ()

Mes-siah

Jeden z filmou, ktoré majú posolstvo. Posolstvo, ktoré je jasné skoro od začiatku, no vyložené, krásnym, priam nádherným spôsobom. Režijne to je prepracované do najmenších detailov. Všetko zo sebou súvisí a zapadá. Scenár je jednoduchý no prepracovaný a nenudí. Hudobná stránka je vyberaná citlivo, priam precízne. (Tento hudobný štýl je mi veľmi blízky). Film, ktorý obsahuje dojímavú scénu, je dnes vcelku rarita. Dojímavou scénou mám na mysli naozaj dych-berúcu scénu, kde sa čochvíla rozplačete. No a v tomto filme sú hneď tri, čo mi zobrali dych. A to na hodinu. Bolo to tak dojímavé, že neviem či dnes ešte zaspím. Filmovo príbuzné: Ples příšer (31.3.2009) ()

DJ Kritik

Na IMDB je tento snímok v kategórii Komédia / Dráma. A až doteraz stále rozmýšľam, čo ich k tomu viedlo. Je to ľudská tragédia, s ktorou sa človek neustále stretáva. Nenápadný úkaz na stene domu pripraví nemalé problémy všetkým zainteresovaným. V tomto filme od začiatku až do konca cítiť bolesť hlavného hrdinu. Jeho smútok je dominantný počas celého filmu a nebyť práve "pobožnej" susedy bol by neskutočne smutný. Inak záverečná reakcia práve tejto susedy bola krásna. Myšlienka z filmu: " Nemá to žiadne zázračné účinky inak .........." Akcia: * Vtiahnutie do deja: *** Myšlienky: *** Realita: *** ()

epoh

Zázraky se nedějí - to platí i pro samotný film, od Pellingtona by člověk čekal něco víc, ale na druhou stranu je to tak příjemný film (s úžasnou skladbou Badly Drawn Boye v závěru), natolik prosycen nadějí, že nemohu dát méně než 4*. ()

piglit

Brečel jsem jak stará kurva... Dokonce víc, než u Titaniku, a to je co říct. Takže to prostě funguje. A připravte si papírové kapesníčky! ()

miki68cz

Nečekal jsem nic (podle filmového plakátu spíše vůbec nic) a dostal jsem všechno. Cit, záhadu, lásku, vtip, překvapení, slzy. další potvrzení mého tvrzení, že jindy herci zpravidla obsazovaní do komických rolí, dokážou zahrát vážnou polohu možná přesvědčivěji, než jejich prvoplánově dramatičtí kolegové. Luke Wilson je skvělý, přesvědčivý, příjemně civilní a nádhernou roli si vystřihla i mexická herečka Barraza. Zajímavé téma božího zázraku bylo mrazivé a donutilo mne přemýšlet nad vlastním chováním, pokud bych něco podobného zažil já. Dotknout nebo ne??? Určitě dotknout a hlavně nebrat ostatním alespoň naději, někdy je naděje přece to poslední co lidé (a lidstvo) mají. Krásný film od něhož jsem nic nečekal a přesto jsem dostal 100%. Takové mám nejradši. ()

jafuska

super film, i když já taky na zázraky nevěřím, to může být opravdu jen ve filmech, ale bylo to hezký, nijak moc náboženský, naštěstí, doporučuji. ()