Sedmý syn

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 102 min

• arachneuss

What the fuck se záhadným střihem a CGI horším jak v případě Hobita. Hledá se scénář.(14.6.2015)

• Dalda

Film celkově působí dost amatérsky. Když jsou efekty špatné, tak proč na nich stavět celý film? Love story je tu jak ze seriálu pro teenagery. Je plno filmů, které za moc nestojí, protože jen splácají hromadu efektů, ale tady se moc nepovedlo ani to.(6.1.2015)

Jeden z těch filmů, kdy člověk zalituje, že mu není deset. Za co všechno jsem dal hvězdy - draci, J.Mooreová, monstra, čarodějnice, destrukce, les a vůbec krásná příroda včetně vodopádu, J.Bridges, slušivá kamera, obstojné triky, odpovídající (tedy pěkná) hudba. Ano, bojové scény by mohly být drsnější, létající hlavy a rudé gejzíry by rovněž neuškodily. Možná trochu prostřihnout červenou knihovnu. Zkrátka vytvořit temný satanský horror. Ale jde o pohádku, že? Pak je vše vpořádku - přímočarý děj, dobro a zlo a šťastný konec (i když jak pro koho, já fandil Moorové). Propad do dětských let zafungoval. Jsem spokojen.(2.4.2015)

Těžce nevyrovnaný film. Děj klasický fantasy průměr a navíc předvídatelný jako průjem po kari, víc jak polovina scén příliš zkratkovitých nebo těžce natahovaných, některý rozhovory jsou jako z pohádek od Trošky, dementně vnucená love-story aby měli teen slečny u čeho vymačkávat muffíny, akce je taková podivně nezáživná a na druhou stranu vynikající vizuální ztvárnění a ještě víc borco-vynikající skvělý Jeff Bridges (jako vždy), který hlásí o stošest. Původně jsem chtěl dát dvě hvězdy, ale bojím se, že by mě v noci přišel strašit Jeff Bridges a proto dám o jednu hvězdu navíc. Ha ha ha ha.(24.4.2015)

Dám sice tři, ale servírovat budu zejména kritiku. Je to promarněná šance, třeba finále bylo vysloveně odfláklý. Buď tvůrcům došla fantazie nebo peníze. Čarodejnický nálet na město moh bejt daleko vymazlenější. Ben Barnes je topornej že se to hned tak nevidí. Jeff má taky na víc než se filmem proťapat s jedním výrazem. Hereckou čest tedy zachraňovala Julianne Moore a výborný wellness pro pánský očíčka připravila Alicia Vikander. Ze všeho nejvíc se mě však líbil "Špičák", protože mně připomínal Františka Fuku. Na pochvalu jsou všechny ty čarodejnický postavy, věčná škoda že jim byl poskytnut poměrně malý prostor. Filmu se nedá upřít hezký námět, možná bych úplně vymazal humor, resp. pokusy o humor, protože se příliš nedařil a udělal bych z toho regulérní temnou bachorku. Měl jsem dobrý pocit z jednotlivostí, ale celku by slušela pečlivější filmařina.(6.1.2015)

• - Přestože se ve snímku mluví o příchodu rudého úplňku a jeho viditelná část se s ubíhajícím časem opravdu zvětšuje, po celý film je měsíc ve fázi couvání, a tak by tedy měl během filmu ubývat. (JohnDeRooy)

• - Seventh Son je taktiež aj názov pesničky od heavy metalovej skupiny Iron Maiden. Vo filme Gregory (Jeff Bridges) hovorí, že si siedmym synom siedmeho syna (your the seventh son of the seventh son). To je refrén zo spomínanej pesničky. (beso74)

• - Dianna Argon, Imogen Poots a Felicity Jones se ucházely o roli, které se Jennifer Lawrence vzdala. (Fevas)