Sedmý syn

• slovenský

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 103 min

Já jsem se prostě a jednoduše bavila. Ale předesílám, že fantasy obecně nemám moc ráda, tudíž na tom filmu bude asi něco špatně :)(7.1.2015)

Rozpočet $95miliónovTržby USA $17,223,265Tržby Celosvetovo $110,623,265Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ taká skoro neškodná fantasy, ktorá ponúkne len otrepanú okukanú šablónu a prázdnotu trilógie Hobit, malou výhodou je že to až tak nenudí, rýchlo to odsýpa, Jeff Bridges je v celku slušný ťahúň, kdež to taký Ben Barnes je ako je zvykom nevýrazný, akcia a triky újdu /45%/(16.4.2015)

|| Scenár: Charles Leavitt, Steven Knight / Predloha: Matt Greenberg | Hudba: Marco Beltrami | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Legendary Pictures, Thunder Road Film | Rozpočet: 70-100 miliónov $ | Tržby: 22 miliónov $ | Ocenenia: - || Moje očakávania boli takmer nulové, takže som bol nápaditosťou filmu milo prekvapený, a to jak z obrazovej, tak dejovej stránky. Vykreslenie postáv a pavučina vzťahov medzi nimi hneď ukázala, aký je markantný rozdiel medzi dielami, ktoré majú už zo základu nejakú predlohu. Beltramiho hudba je vedľa skvelého obsadenia nejsilnejšiou stránkou filmu. Šmrnc staromódnej rozprávkovitosti tiež pošteklil po duši. Podarenou komediálnosťou sa Seventh son bránil našrubovanej osudovosti, no pravdou je, že by sa bol mohol brať kľudne vážnejšie. Takto s toho 5* asi nebude, ale skvelá oddychovka s gandafovsky skvelým Bridgesom určite. 76% | Atlas Praha, 6.1.2015 |(6.1.2015)

Jeden z těch filmů, kdy člověk zalituje, že mu není deset. Za co všechno jsem dal hvězdy - draci, J.Mooreová, monstra, čarodějnice, destrukce, les a vůbec krásná příroda včetně vodopádu, J.Bridges, slušivá kamera, obstojné triky, odpovídající (tedy pěkná) hudba. Ano, bojové scény by mohly být drsnější, létající hlavy a rudé gejzíry by rovněž neuškodily. Možná trochu prostřihnout červenou knihovnu. Zkrátka vytvořit temný satanský horror. Ale jde o pohádku, že? Pak je vše vpořádku - přímočarý děj, dobro a zlo a šťastný konec (i když jak pro koho, já fandil Moorové). Propad do dětských let zafungoval. Jsem spokojen.(2.4.2015)

Hodnotím v rámci žánru, protože mě vytáčí místní komentáře o tom, jak je to zbytečný film. Bych teda chtěl vidět ten zástup kvalitních fantasy filmů. Idioti ti lidi, opravdu. Jedná se o viceméně nezpomalující fantasy nálož se spoustou čarodějnic, čarodějů, draků, animaloidů a jejich vybíječů. Ano, nejedná se o kdoví jak spletitej příběh jako z pera Rowlingové, ale o to tady přece zas až tak nejde, ne? Naposledy jsem se v tomto duchu takto bavil u Jeníčka, i když ten je krvavější a odlehčenější, přičmež například Roninové se se svou rozveklostí nechytají. 85%(22.3.2015)