Sedmý syn

• slovenský

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 102 min

Jeden z těch filmů, kdy člověk zalituje, že mu není deset. Za co všechno jsem dal hvězdy - draci, J.Mooreová, monstra, čarodějnice, destrukce, les a vůbec krásná příroda včetně vodopádu, J.Bridges, slušivá kamera, obstojné triky, odpovídající (tedy pěkná) hudba. Ano, bojové scény by mohly být drsnější, létající hlavy a rudé gejzíry by rovněž neuškodily. Možná trochu prostřihnout červenou knihovnu. Zkrátka vytvořit temný satanský horror. Ale jde o pohádku, že? Pak je vše vpořádku - přímočarý děj, dobro a zlo a šťastný konec (i když jak pro koho, já fandil Moorové). Propad do dětských let zafungoval. Jsem spokojen.(2.4.2015)

Já jsem se prostě a jednoduše bavila. Ale předesílám, že fantasy obecně nemám moc ráda, tudíž na tom filmu bude asi něco špatně :)(7.1.2015)

Tohle mě potěšilo! Lepší fantasy nepočítajíc Hobbita jsem roky neviděl a Sergej Bodrov má obdobnou zálibu v kreaturách jako já, takže díky bezchybné umělecké stránce mě bavil od začátku až do konce. Forma bezvadní, obsah slabší ( film obsahuje veškerá klišé, které k žánru patří), ale co čekat od pohádky viď ? Fajn popcorn. 75%(9.1.2015)

60% - Jeff je tahoun filmu, jinak je to bohužel až moc obyčejné a bez většího nápadu...(20.7.2015)

• LiVentura

Hruzostrasny mišmaš..(30.4.2015)