Sedmý syn

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 102 min

• -bad-mad-wolf-

Fantasy bráček. Triky OK, výprava solidní, ale co z toho, když akční sekvence překoná kdejaká videohra a z dialogů krvácí uši. Zkrátka další instantní korálek do sbírky filmů, jejichž scénáře postrádají cokoliv poutavějšího a kde se věci odehrávají přesně tak, jak se to scéně zrovna hodí. Jenže... Jeff Bridges! Ten pro tuhle sračku suverénně ukořistil druhou hvězdu. Vysloužilý Dude Lebowski dozrál do fáze, kdy je těžce cool každá jeho hláška i grimasa a je vlastně úplně jedno, co na plátně dělá. Na Alicii Vikander se pro změnu moc dobře kouká. Na Julianne Moore taky. I na Antje Traue a Olivii Williams... všichni jsou tu proto, že se na ně dobře kouká. Škoda jen, že nejvíc musíme koukat na hezouna, jehož role i image je to nejnudnější, co ve filmu je.(29.5.2015)

• kulyk

Vizuálně solidní pohádečka pro jednodušší. Fantazie dnešních autorů předloh, a obzvláště pak pachatelů jejich překydání na plátno, upadla natolik, že již vykrádají i indickou mytologii nebo čínské rozprávěnky. A ještě k tomu nelení vše v tyglíku rozňahňat na blátivou kašičku. K obsazení - pan Džef potřebuje lépe napasovanou zubní náhradu, sedmý sviň dekapitovat a Vikanderka jiné role. Těžko se hraje fejm fikal, když vaše filmová matička, jinak albínská a olezlá saň, vyhlíží řádově lépe.(31.5.2015)

• Segrestor

Xena aby do toho kopla, fakt už do upíří prdele kostnatý... To je, vole, takový problém, dát tam trochu mlhy, ubrat na barvičkách, vysrat se na ty přepálený zápletky, trochu pocákat kostýmy umělým blátem, úplně vypustit cokoliv připomínající homouše Eragona, předabovat Bridgese, nenechat Davida Ratha hrát hodnou čarodějnici... a a a natočit to kurva trochu vážně? Fakt je problém natočit prostě normální fantasy s koulema, pořádnýma dužnatýma, chlupatýma koulema? No, asi je. Ale ten Krišna, který přišel padouchům na pomoc až z Táčmahálu byl skvělej. To si tu jednu rudou hvězdu navíc zaslouží.(19.11.2015)

Hodnotím v rámci žánru, protože mě vytáčí místní komentáře o tom, jak je to zbytečný film. Bych teda chtěl vidět ten zástup kvalitních fantasy filmů. Idioti ti lidi, opravdu. Jedná se o viceméně nezpomalující fantasy nálož se spoustou čarodějnic, čarodějů, draků, animaloidů a jejich vybíječů. Ano, nejedná se o kdoví jak spletitej příběh jako z pera Rowlingové, ale o to tady přece zas až tak nejde, ne? Naposledy jsem se v tomto duchu takto bavil u Jeníčka, i když ten je krvavější a odlehčenější, přičmež například Roninové se se svou rozveklostí nechytají. 85%(22.3.2015)

• choze

Po dvaceti minutách jsem to zabalil. Něco tak odbytého jsem už dlouho neviděl.(22.4.2015)