Sedmý syn

• slovenský

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 103 min

No nebylo to nic moc. Ani Jeff Bridges tomu moc nepomohl. Dneska je vážně těžké natočit kvalitní fantasy... Prostě to není v ničem zajímavé. Aspoň Julianne Moore si svou roli královny čarodějnic pořádně užívala. Na svůj věk vypadá pořád skvěle. :) Kit Harington se tam taky moc dlouho neohřál. Kouzelná Alicia Vikander to tam trochu zachraňuje jako hodná čarodějnice. ;) Děj je docela předvídatelný. Ale triky docela ušly. "Jak se s ním bojuje? Nebojuje, utíká se." :D(17.5.2015)

Prachbídný a laciný potomek mého jinak velmi oblíbeného žánru. Námět by zřejmě ještě nemusel znamenat totální fiasko, kdyby ho popadl za sedmero pačesů schopný scénárista. To se, bohužel, nestalo, a tak se náročnější divák nemá "na co" koukat a trpí víc než čarodějnice ve stříbrné síti. Už couvající dorůstající krvavý úplněk v prvních minutách hovořil za vše - následovaly mraky fádních či nelogických scén a přes klasický mustr "vše se přes noc naučím, když to ten přede mnou za 10 let nezvládl", se pronudíme až do finále, samozřejmě láska hory a stvůry přenáší a za každým dobře mířeným tnutím nefalšovaná falešná hláška (právem utrápeného) Jeffa Bridgese. Zábava pro náctileté žrouty popkornu, nikoli pro vyznavače fantasy. 50%(7.1.2015)

// Distribútor: Universal // Production Companies: Legendary Pictures // Počet premietajúcich kín v USA: 2,875 // Otvárací Víkend v USA: $7,217,640 // Som trošku sklamaný, pretože všetky skvelé scény natrepali do traileru, čiže film nemá čím prekvapiť. To však nemení nič na tom, že Seventh Son je aj tak kvalitné fantasy, ktoré určite poteší.(10.1.2015)

• Dalda

Film celkově působí dost amatérsky. Když jsou efekty špatné, tak proč na nich stavět celý film? Love story je tu jak ze seriálu pro teenagery. Je plno filmů, které za moc nestojí, protože jen splácají hromadu efektů, ale tady se moc nepovedlo ani to.(6.1.2015)

• choze

Po dvaceti minutách jsem to zabalil. Něco tak odbytého jsem už dlouho neviděl.(22.4.2015)