Sedmý syn

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 103 min

• Zíza

Hehe, jak jsem to ohodnotila, rázem z červené byla modrá. :-D Vydrží to? Kdybych nešla na CSFD projekci, ale normálně si koupila lístek, tak bych to asi na konci filmu oplakala a říkala si, že snad i ten mekáč s láskou v housce by byl za ty prachy lepší. Není to úplná katastrofa, ale příběh je řidší než stolice při úplavici, postavy jsou plošší než Voldyho nos a nejlepší z celého filmu jsou bojové scény, jejíž valné množství lze ovšem popsat následovně: Hop sem, hop tam, klaďas je říznu, zakřičí au, ale zranění ho již nijak neomezuje, hop sem, hop tam, sek sek a je po záporákovi. Film je ovšem velmi poučný, protože na konci již víte, že na čarodějnice jedině s plamenometem. Dalším kladem byl Jeff Bridges, jeho "sytý baryton" (takže bylo vcelku fuk, co říká) a sem tam utrousil ohranou hlášku, abychom se zasmáli (a fakt zasmáli, mnozí se za to ale očividně styděli, a tak filmu napařili jen jednu hvězdičku či odpad). A docela pěkný efekty. O čem že to bylo?!(6.1.2015)

• becki_tu

Směs nejrůznějších fantasy inspirací od Zaklínače po Harryho Pottera ještě není zárukou kvalitního filmu. O to víc taky zamrzí fakt, že byl k dispozici slušný rozpočet a poměrně zvučný herecký ansámbl. Paradoxně se ani nedá říci, že bych se vyloženě nudil, ale zoufale šablonovitý příběh mi zkrátka nedovoluje jít s hodnocením výše. Bohužel nedokážu posoudit, zda je slabší už knižní předloha nebo se špatně vyspal až najatý scénarista.(27.7.2015)

Možná zbytečná fantasy, která se samozřejmě nemůže rovnat s takovými velikány jako například Hobit, ale úrovní někde k Hněvu Titánů asi pasuje. Jsem si vědom faktu, že mé hodnocení je vysoké hlavně z důvodu, že jsem Sedmého syna viděl v kině. Akce je fajn a vidět Lebowskeho, kterak mlátí chlapa půlitrem do hlavy se jen tak neomrzí. 50%(11.1.2015)

Proč vždycky ty zlovolné plány těch největších bijců strany temnot selžou na přiblblých rodinných problémech co? :) Takové nedomrlé. Celou dobu jsem měl pocit, že s trochou péče především na scénáři by se se stejným základem dal uplichtit lepší výsledek, možná i na čtyři kousky. Co k tomu chybělo? Trochu reálnější vývoj postav, jejich interakce a emoce. Jako když syn opouští maminku, lovec duchů vzpomíná na svou dávnou lásku a podobně, tak všechny tyhle scény se odehrávají v rovině "bylo to předurčeno/viděl jsem to ve svých snech" či "já si ten osud nevybral, on si vybral mne" a podobné fráze. Sakra sleduju lidi, co se sami rozhodujou, nebo jen figurky, co se hýbají podle toho, co padne na scénáristově kostce? Totéž se týká glavnovo geroja. Nemám moc vřelý vztah k hrdinům, co za své úspěchy vděčí především předurčení, amuletům, osudu a vůbec, mám radši ty, kteří to co umí si musí po léta nadřít a na osudy a na to, kolikátým v pořadí zrovna jsou, zvysoka kálejí. A když už se zamilují, tak to jen tak nezahazují. Díky té chudosti emocí se o hlavní postavy nebojíte a vedlejší nemají šanci zaujmout (např. chlápek na voru co pomůže z bryndy dvěma hrdinům při útěku před monstrem, náhle zmizí a už o něm nevíme, nad vypáleným městem nikdo ani nevzdechne a tak dále). Jo, a Bridges tu trochu recykluje svojí postavu z Opravdové kuráže. Ale tak budiž, jako žánrová jednohubka neurazí, vzhled některých monster nevypadá špatně (míněno jsou docela nápadité), no a Alicia Vikander je šmrncovní čarodějka. Přijatelný průměr.(9.1.2015)

• Jara.Cimrman.jr

"Je téměř nemožné bojovat s démony s mokrýma nohama." Tak to já bych Přízraka, tedy tvora šesté úrovně, sejmul i s nohama ve škopku s vodou. A takový Hrůzoděs by to ode mne taky schytal, i když jsem pouhým prvním synem prvního syna a lovec duchů Gregory by si mne nikdy za pomocníka nevybral. To je dobře, protože si nerad nechávám motat hlavu od čarodějek a poletující draci nad hlavou mě taky moc nebaví. Já prostě nemám žádnou fantazii a patrně proto se svým hodnocením zákeřně mstím všem, kteří své fantazie dokáží natočit.(11.5.2016)