Sedmý syn

Siedmy syn

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 103 min

• Fr

„PŘED OSUDEM SE NEUKRYJEŠ…“ /// Těšil jsem se na svět, kde jsou legendy a noční můry realitou. Tohle totiž mohla bejt hezká pohádková fantasy. Bohužel plytkej příběh nezachrání parádní vizuál, ani Jeff Bridges, kterej si tu Gandalfovskou roli užívá. Temnota je utopená ve spoustě zbytečnejch keců a finále je vodfláknutý. Nedivím se, že tahle pohádka u dospělejch propadla. Takovej Honza s Mařenou jsou proti tomuhle veledílo! A když Sedmej syn, tak jedině TENHLE! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu Strašidelný učeň - The Last Apprentice: Revenge of the Witch, kterou napsal Joseph Henry Delaney v roce 2004, neznám. 2.) Netuším co vznikne, když cigán vojede čarodějnici (tak bacha! To si stříkneš do gatí!). 3.) Moje stará je čarodějnice. 4.) Thx za titule ,,ondrejlo86“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(23.4.2015)

• topr harley

Hodně podprůměrné fantasy. Já sice knižní předlohu už dávno četl, ale nečekal jsem podle traileru, že by se jí to byť jen trochu podobalo, takže jsem k filmu spíš přistupoval s jistou rezervou. No a výsledek mě moc nepotěšil. Nese si to prostě neduh posledních let. Tvůrci se vždy zaměří na speciální efekty a akční scény místo toho, aby se taky trochu zamysleli nad příběhem. Když si to tak vezeme, tak ve filmu vlastně nic není. Sotva co se dozvíme co že se jako bude dít, tak je i konec. Určitě nedoporučuji nikomu. Stačí se podívat na trailer, protože v něm je vše potřebné.(1.4.2015)

• Tom_Lachtan

Špatný, špatný, špatný.. Špatný, kurník! Absolutně nechápu, jak si někdo mohl myslet, že tohle bude dobrej film, příběh je to nejohranější béčkové fantasy, bez jediného zajímavého, nebo originálního bodu, bojová choreografie je asi stejně dobrá, jako Jabba Hutt na mistrovství číny v lehké atletice. Ok, i to by se dalo zachránit třeba dialogama, jenže ty jsou snad ještě odpornější, než jaké se objevují v takových veledílech, jako je Xena, navíc jsou tu všichni herci děsivě špatní, vrchní démono-lovný tépich majstr má během filmu asi dva výrazy, přičemž jeden je způsoben zplihnutím kníru. Zjeví se sice i bastard Sníh, ale než začne jeho legendární štěněčí výraz beze změn nudit, odklidí se ze scény a místo něj přijde... Já nevím, kdo to je, deset minut po sledování a nejsem tu postavu bez kouska charismatu popsat, ukázková castingová práce, tleskám!! Tady vlastně není dobrýho nic, kdyby to bylo s Rkovým ratingem, tak je to možná za 2*, ale takhle se hodně krotím, abych neházel odpadem.(2.6.2015)

Krásná ukázka toho, že bez Crosbyho Malkin nemá šanci. S mečováním se nám poslední dobou roztrhnul pytel, bohužel ani syn numero sedm kinonabídku posledních týdnů nijak nerozsekal. Copak nápad, ten se mi líbil podobně jako výstřih cérečky paní Malkinové, ale proč se s ním víc nepracovalo? Vykreslení čarodějnických kategorií bylo odfláknuté víc než moje ranní hygiena a závěrečný souboj? Z něj jsem měl pocit, že kdybych tudy býval měl cestu, složím je všechny polívkovou lžící. Jo Jeff by si měl buď nechat vyměnit zubní náhradu anebo začít svoje role rozlišovat aspoň podle toho, že už je v jiném filmu.(22.1.2015)

Ano. Rozhodne áno. Moje áno dávam tomu, že to mohlo byť rozhodne lepšie. Začiatok sa síce tvári ako drsný fantasy film v štýle filmu Solomon Kane, lenže niekde v polke (alebo ešte pred polkou) ako keby si scenáristi (alebo spisovateľ?) zmyslel, že musí pridať trošku humoru (ktorý sa okrem pár Bridgesových hášok nepodaril), romantiky (zívačka, ale pohlaď na Aliciu Vikanderovú stojí za to, v knihe len ťažko) a vlastne nech sa celkovo upustí trochu pári s temnejších tónov (aby to nebolo zbytočne temné lebo to nezarobí), ale na druhú stranu aby to zas nevyzeralo ako Narnia. A Siedmy syn siedmeho syna je niekde uprostred medzi spomínaným Solomonom a Narniou. Nechcem to zas kritizovať lebo pozerať sa to dá, jednoduchosť a predvídateľnosť príbehu mi nevadí, ale keby radšej natočili plnohodnotnú Dark Fantasy bolo by lepšie lebo ako celok sa to trochu rozpadá. S pribúdajúci minútami sa snáď napätie úplne vytratilo a záverečné finále je len obyčajná fajtovačka bez nejakých lepších nápadov. Škoda. Siedmy syn mohol byt dobrý kúsok, keby to možno zobral zručnejší režisér, lebo kostými, masky, výprava, hudba a povedzme aj efekty a herci celkom ušli. P.S: Julianne Moore ako Malkin je zaujímavý hlavný záporák, ale keby sa volala Crosby alebo Ovechkin, určite je to iná káva. 65% - 3*(12.1.2015)