Rytíř John Gregory (Jeff Bridges) byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Moore). Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi. Měl by jím být Tom Ward (Ben Barnes), jenže mladý farmář jako legendární válečník rozhodně nevypadá a moc toho na první pohled neumí. V jeho rodokmenu se však skrývá tajemství, které Gregorymu naznačuje, že se přece jen nemýlil. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál těžším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá ve snaze získat čas. Čas k tomu, aby její rostoucí moc byla neporazitelná. (Cinemart)

Incantator

Slušne zvládnutý fantazijný príbeh, ktorý poteší priaznivcov žánru, preto to nadpriemerné hodnotenie. Avšak schopnejšia réžia a hlavne scenáristická adaptácia postáv z knižnej série Josepha Delaneyho by z neho mohla pripraviť omnoho serióznejší a trvalejší filmový zážitok, ktorý nezapadne prachom krátko po úvodných týždňoch uvedenia do kín. Najviac mi v tomto spracovaní prekážala predvídateľnosť deja, ktorá zosilnila najmä v poslednej tretine, kde už išlo iba o to, akými trikmi tí „dobrí“ porazia tých „zlých“. Postavy Jeffa Bridgesa a Julianne Moore boli ďaleko prepracovanejšie než mladší protagonisti vrátane Bena Barnesa, hoci v knižnej sérii práve Barnesov Tom zohráva hlavnú úlohu. Myslím si, že tvorcovia mali radšej zvážiť spracovanie v podobe seriálu, väčšmi sa držiaceho 13-dielnej série, niečo v štýle seriálov ako Legend of the Seeker alebo Merlin. Takto zostáva Seventh Son iba zábavou na jedno pozretie bez akéhokoľvek dôvodu sa k nemu, z pohľadu množstva podobných príbehov ponúkaných v súčasnosti, opäť vrátiť. ()

D.Paulus

Průměrností nasáklý a zcela zapomenutelný snímek, který zachraňují pouze herečtí představitelé a několik povedených scén. Fanoušci knihy nechť si od hodnocení odečtou body v míře úměrné tomu, jak moc se těšili na filmové zpracování své oblíbené dark fantasy. Lze jej doporučit pouze v případě, že si chcete po Hobitovi užít ještě trochu ohně, draků, mečů a pseudostředověké vizuální poetiky. ()

b.fidel

Krásná akční pohádka, která člověka nepřesvědčí vůbec ničím. Snad jen "zrající" Julianne tu stojí za podívanou. Plytkost děje doplněná shitózním scénářem, dramaturgií a vizuálním vykreslováním. Baví to ale od začátku do konce. Ani jsem nepostřehl co všechno se stalo, než položili čarodejnici na lopatky a už se s námi loučily titulky. :) ()

Psichi

Mínusy: NUDA, NESMYSLNÉ DIALOGY, NUDA, 100X VIDĚNÝ PŘÍBĚH, NUDA, ŽÁDNÉ NOVÉ EFEKTY, NUDA, HERECKÉ VÝKONY, NUDA Plusy: FANTASY, KOUZLA = 50% Mám rád fantasy, pokud nemáte, nemarněte s tímdle filmem svůj čas... ()

wiix

Nechápem, prečo musí prebiehať fantasy dej vždy akoby v stredoveku, prečo je kamarát hlavnej postavy vždy dáky trol, poloobor alebo Hodor, prečo boli repliky akoby useknuté v polovici vety, prečo boli obrazy a hudba taaak nudné a prečo tematiku duchov a čarodejníc tak domotali a zosmiešnili. Trochu veľa klišé a málo trefnéhoh vtipu. ()

Eventyrer

Na začiatok, zoznámenie sa s postavami. Máme tu starého ožrana, ktorému na oko na ničom nezáleží v podaní Jeffa Bridgesa, ktorý sa vždy prirúti ako prvotriedny záchranca situácie, všetko vie a svojho nového učenca nemá na začiatok vôbec rád a v priebehu filmu sa už len tvári že ho nemá rád až ho napokon obdivuje a zbožňuje. Ďalej tu máme mladého chlapca, ktorého meno je Princ Kaspian, teda Ben Barnes, ktorý je chudobný a z nejakého podivného, nevysvetliteľného dôvodu má zvláštne vízie a rozhodne nebol podľa jeho slov stvorený na kŕmenie prasiat a je si stopercentne istý, že z toho zapadákova raz odíde. Toho dňa sa však dozvie že je siedmi syn siedmeho syna, čo v preklade znamená: chlapec, ktorý bol presvedčený o tom, že je nikto, ale má v živote nejaké poslanie a to poslanie si ho nájde a z chudobného chlapca sa stane supiš bojovník -za necelé dva dni-, ktorý musí zachrániť celý celučičký svet - tak ako to bolo vo všetkých iných fantasy knihách o chlapcoch a dievčatách ako Harryho Pottera cez nového Darcu, Labyrint: útek, Hry o život, Divergencia, Eragon, Som číslo 4, Mortal Instruments a ďalší. Zaľúbi sa do divnej babenky, z ktorej sa vykľuje polovičná čarodejnica ktorá vie maximálne veľmi rýchlo zmiznúť a nemá tam vôbec žiadny zmysel. Nakoniec je tu veľká zlá bosorka, ktorej ako jedinej nemám čo vytknúť a má ešte prá indivíduí na svojej strane ktoré sú ale maximálne nepodstatné. Záver: veľmi mocná čarodejnica, ktorá sa premieňa na draka a nie je možné ju len tak zamárniť bude prebodnutá obyčajnou dýkou. ()

Franc1s

Fantasy, které se nebere vážně, jednoduchý příběh a zápletka, nechybí nějaká ta romantika, krásné scenérie, obludy jak by smet. Hlavní dvojka postav by to bez Bridgese neutáhla, šlo vidět že si to užíval a co kec to hláška :) Avšak nejlepší byl Špičák, taky bych ho chtěl potkat :D Jinak kino by bylo zbytečné,brzy na to určitě zapomenu, ale jako odreagovačka posloužila na výbornou. 6,8/10 Klidně i dvojku bych si dal, ale bez Bridgese ani prd. ()

Kotsour

Vůbec, ale vůbec mi to nepřišlo špatné. Mám trochu pocit, že zdejší brblaly lehce míjí samotný žánr fantasy a jeho smysl či poslání. Po Pánu prstenů, který je zajisté sofistikovaným dílem, se na tento umělecký směr začalo soustředit mnohem více do té doby v tomto odvětví nepolíbených nerdů, a tak mám trochu pocit, že fantasy je pro ně vždy něco, co se s PP musí srovnat. Ne. Fantasy je obecně spíše náhledem do pohádkových světů, kde jsou jiná pravidla, avšak více dospělým způsobem, než jak jsme zvyklí u pohádek. V takovém žánru kladu důraz na osobní fantazii a vnímání, protože tohle není detektivka, kde je vše jasně dáno. Užívejte si ty postavy, světy, města, události a nerýpejte se ve scénáři, který se vám nelíbí jen proto, že nedosahuje kvalit Oscara. ()

Kenty

A máme tu opět jeden z filmů, kdy upoutávka je lepší než celý film. Krásné fantasy scény v upoutávce vás navnadí na příjemnou pohádku pro dospělé a po shlédnutí první poloviny filmu si říkáte, že si to schovávají na epesní finále, které se ale bohužel nekoná. Spíš mi přišlo, že v polovině filmu byl vyčerpán rozpočet a tak některé efekty vypadají jako u horšího béčkového filmu. Škoda. ()

netWoor

Pěkná pohádka. Jediný problém je, že tam toho chtěli nacpat co nejvíc a tak se celek jeví tak nějak ... odfláknutě, vše běží příliš rychle, než si stačíte vychutnat jeden souboj či scénu, šup, už tam je jiná atd..Ale určitě lepší trojka ... ()

pasty

Od zhliadnutia ma odradzovalo hodnotenie tu na csfd. Ale nakoniec som si ho aj tak pustil a neľutujem. Bolo tam všetko čo mám vo fantasy rád. Dobro a zlo, láska a nenávisť. Jeff Bridges hláškoval a ja som sa smial. Taký príjemný film na oddych. Kedže som knihu nečítal, nemusím porovnávať a o to viac som si užil. ()

Acrobat

Ty sa stále oháňaš tými sedmičkami, že to je tvoje šťastné číslo. To je, ale neznamená to, že budem robiť nejakého asistenta staršiemu chlapovi s protézou či čím v ústach. Počul som , že mu ťažko rozumieť. / Vyzerá aspoň dôstojne, nepútavo, ľudsky pekne a nevtieravo? Kto?! No predsa prostredník, siedmy syn, hlavná chlapčenská postava, ktorá by so to aj rozdala s čarodejnicami, ale úzus je pochopiteľne iný. Ben je úplne v pohode a nie je to ten rozmaznaný typ, vcelku prívetivé strnisko, a by si neveril, ale ak dáš do scény Jeho spolu so švédskou Valhalou tak to je vcelku uznanlivé. / Určite je Siedmy syn pozerateľný snímok, pretože tam kde rytier bojuje proti nadvláde temnoty a používa rôzne symboly je ako to povedať, lákavý. Ohraničene. Rus to zobral od podlahy a nenaťahuje, hoci stále ide po klišoidne vyprofilovanej ceste, ktorú ordinujú na Západnom pobreží USA tamojšie odbory, producenti či kto. Siedmy syn aj osciluje na priepasti odpadu a digitálnej mašinérie, ale matka v nebi, všetci hrajúci(!) herci, stály dej, gradácia efektov, a úžasná príroda čerpajú chute do hlavy a bavia. Oddychujú, lebo zasa napätie nebárs. Taktiež temnota, nečistota, či nebodaj zvraty tiež nie. Taký Solomon je v temnote o poznanie viac po uši a dávkovací mechanizmus sily, zloby, vykúpenia je enormný. TU to prežijeme s nižším ratingom, a ak sa prekusne posledný zádrheľ v podobe digitálne očistenom filtri na kamere (teda forma filmu a kamery) , je to dobre baviace dielko. (videné 29.05.2015, BDrip) ()

E lan

Dobrý a na druhé straně ničím zajímavý fantasy film. Divák za týden neví co v něm viděl. Herecké výkony nejsou špatné, jak ti kladní tak ti záporní. Triky také obstojné, jen tomu prostě něco chybí... ()

s1r1us

Prostě celkově nic moc fantasy s předvídatelným dějem. Dívatelné hlavně pokud tam máte své herecké oblíbence. Herecké obsazení, až na hlavního vymýtače, paráda. Jinak ale Bčko ja vyšité. ()

bearmeedek

Za mě dobrý. Měním základní kategorii na: pohádka. Je pravda, že celkem nemám jak film rozebírat, protože to moc nejde. Prostě mě koukat na tuto fantasy bavilo a jdeme zase dál. Vzhledem k úrovni jiných filmů dávám 68%. ()

RajAthen

Big Lebowski ve středověku je sice zajímavá představa a popravdě také jediný důvod, proč tento film vůbec zmiňovat. Vše ostatní je zcela generické, klišoidní, předvídatelné a vyžité, až to bolí. Jeff Bridges si svého rytíře užil, pokud však není na plátně, skutečně se není o čem bavit. Film proto přesně spadá do škatulky, která v představách většiny definuje fantasy jako pokleslý žánr plný z prstu vycucaných nesmyslů opředený predestinací za účelem ukázání výstřihů a soubojů. To sice může být pravda, ale bez ústředního příběhu a charakterů to prostě nikoho bavit nebude. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod