Mučedníci

• Francie Martyrs (více)

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (oficiální text distributora)

tomma

Hmm, dost hardcore způsob kterak zjistit, jak to opravdu vypadá na "druhém břehu". To, že si občas v hospodě představujeme, že to je ráj plný zrzek, které stále nosí plné podnosy napěněných půllitrů a šťavnatých steaků, je asi trošku mimo :-) ()

Henk

Po shlédnutí tohoto snímku jsem si připadal, jako bych zrovna viděl nějaký otřesný dokumentární film. Film se naprosto vymyká všemu,co je dnes běžně k vidění v médiích apod. Určitě bych dal víc hvězdiček, ale stáhl jsem jej v původním znění a franština není zrovna můj šálek kávy. Ačkoli jsem tedy úplně nepochopil. o co vlastně šlo,přesto musím říci,že jsem film bez problémů dokoukal až do konce a ukájel se výbornou prací kameramanů,maskérů a v neposlední řadě i představitelek hlavních rolí. Co dodat,prostě : soda. ()

Snakefinger

Geniální filozofické dílo které vedle INSIDE a HIGH TENDECIES tvoří špíčku francouzske kinematografie.Naprosto doporučuji všem vrstvám populace. Film, který změní váš názor na život. Paradoxně mu trochu uškodila reklama jako nejbrutálnější film všech dob, bla bla bla bla..... tento film není brutální ani v nejmenším. Je o smyslu a kráse života. ()

montel

Dívka jménem Lucie (Mylène Jampanoï) vtrhne do domu rodiny, která právě snídá a beze slov všechny vyvraždí. Zanedlouho ji přijede na pomoc kamarádka Anna (Morjana Alaoui) aby ji pomohla ukrýt mrtvá těla. Lucii ale stále pronásleduje děsivý přízrak. Co za tím vším stojí???... Bohužel pro diváky, nemůžu více prozradit. Jen můžu říct jediné - Neváhejte a sežeňte si tento masakrální krvák. Rozhodně ale nedoporučuji slabším nervům. Příběh se možná bude zdát trochu nepřehledný, ale ve finále se všechno objasní a možná budete jen nevěřícně kroutit hlavou, jak někdo vůbec mohl tohle natočit. 70% ()

Jurcekk

Po "Best shotgun ever scene" (Rob Roy) a hodine slušnej filmárčiny, servírujú porciu neinvenčnej " roštenka papá, vyměšuje, dostává do držky, papá, dostáva do držky někde ve sklepě" (666teen) sprostosti. Keď "dostala do držky" Bellucci v Irréversible mal som chuť vraždiť. Od hororu očakávam strach, napätie. Keď idem čurať nočným bytom musím to cítiť. Každopádne len pre otrlých. ()

Pavelkedar odpad!

Neskutečná nuda, celou dobu čekám na ony deklarované a nepředvídatelné zvraty ve scénáři, které sice nastaly v závěrečné čtvrtině, ale nijak se mnou neotřásly, atmosféra absolutně žádná. Myšlenka zjištění toho, co se děje na čepeli hranice mezi životem a smrtí vyburcovaná stylem " torture" je sama osobně zajímavá - ale tady jen sama o sobě. A to je tak asi všechno, zbytečná ztráta času. Jinak zcela ze srdce mi " mluví " Isherwood. ()

Bluesun

První půlka je skvělá a člověk neví, kam se film dál bude ubírat. Rozuzlení mě ale docela zklamalo, takže nakonec hodnotím jako průměr. ()

marek.kral

Šokující, působivé, ale lehce nudné. Myslím si, že velmi nabitý scénář mohl být zfilmován lépe. Nicméně je to film, který je svoji brutálností a chladnokrevností daleko před ostatními Béčkovými horrory. Pravdou je, že děj se odvíjí nepředpokládaným směrem a od okamžiku kdy Lucy rozrazí dveře se příběh několikrát zvrátí, což je jistě osvěžující a udržuje diváka v napětí. Nejsem typ člověka, kterému by podobné filmy působily potěšení, ale nejsem natolik přecitlivělí abych musel zavírat oči. V mém hodnocení se odráží fakt, že mě i ta hodina a půl přišla poměrně dlouhá a domnívám se, že kdyby film točili američané povedl by se více. Nemám rád francouzské filmy, mají takovou divnou patinu a tento není výjimnkou. ()

MamoulianX odpad!

Kravina přirovnatelná snad jenom k Hostelu, (spoiler) ten rádoby inteligentní závěr o poznání toho co je po smrti mě opravdu celkem nedostat, jako celý tento horor (?). Kdyby to nenatočili, nic by se nestalo. Podruhé už to asi nezkouknu. :-( ()

SobikGSXR

Tohle byl po dlouhé době film, který může oprávněně nosit nálepku horor. Nejde ani tak o některé scény, při níž si dáváte ruce před oči nebo odkláníte hlavu a přemýšlíte, zda to nevypnout, jde o skvěle koncepčně řešený snímek, kde se téměř nedá předpokládat, co bude v další scéně následovat, což je pro náročného diváka to pravé pod stromeček. ;-) ()

Aika

Na počátku nás může uchvátit zajímavá myšlenka, poté rázovité násilí, dlouhá odmlka v podobě nezáživně se střídajících zážitků a velmi krutý konec je pak dovršením tohoto nevšedního zážitku. Doporučuji sledovat s přetáčením dopředu ! ()

schindler

Těžko hledám slova která bych napsal. Jasně, závěrečná poenta posune film někam jinam než se celou dobu čekalo a je jasný, že spousta lidí bude tento film nějakou dobu rozdejchávat, včetně mě. A na rovinu říkám, že i přes kladné hodnocení se na Mučedniky už nikdy koukat nebudu. ()

Paul_Hare

Velmi pěkně zpracovaný kousek. Konec je sice trochu odfláknutý, ale není to nejhorší. Obsazení bylo v pořádku. Silná atmosféra se táhla po celou dobu filmu což bylo super. Myslím, že po nějaké době si ho pustím znovu. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

09.11.2014

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio… (více)

China Miéville na filmových plátnech

China Miéville na filmových plátnech

29.11.2008

Možná nejvýznamnější současný představitel žánru „new weird“, který ukázal novou cestu zkostnatělé fantasy, zapřísáhlý marxista a vynikající vypravěč China Miéville, se konečně dočká adaptace jednoho… (více)