Mučedníci

• Francie Martyrs (více)

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (oficiální text distributora)

derewi

Brutální, nepříjemný film. Dialogy a smysl děje podprůměrné. Konec filmu – beze smyslu. Co se týče kamery a sadistické zvrácenosti: hodnotím 4/5. Nechutný snímek. Ovšem jde jen o sled opravdu odporných scén. Atmosféra místy skvělá, hlavně v první polovině filmu. ()

Charlie84

Ti francouzi jsou vážně zvláštní. Ty jejich pointy, to by se jeden posr....:) Když Martyrs skončili, byl jsem upřímně rád, že za tím nestojí nacisté, jak bývá ve Francii zvykem. I když...:) Ne, vážně. Když to skončilo, tupě jsem zíral na titulky a zhluboka dýchal. Taky vám to přišlo takové tři za cenu jendnoho? Po prvním dějství jsem byl skutečně zvědavý, kam scénárista dál. Po druhém jsem už měl prsty zaťaté hodně do sedadla a spíš jsem se začínal obávat, kam scénárista dál. Obávat v tom dobrém slova smyslu. Naštěstí přišlo odlehčení a příběh. Inu, ten příběh...ten je samozřejmě wtf až na půdu, ale takovým roztomile debilním způsobem, že jim to snad ani nemůžete mít za zlé. Řemeslně dokonalé, ty neustálé záběry ze dvou centimetrů mi ještě nějakou dobu nedají spát. Jako protiváhu zaslouženým odpadům dávám zasloužených pět:) ()

cerbygerby

Tak tohle byl fakt brutální masakr, po dlouhé době jsem zase viděl nějakou prasárničku a fakt jsem tedy čuměl čeho jsou lidi schopní... ten film tak nějak pomalu plynul, ale vždy když tam byl nějaký povedený záběr na nějakou brutalitu tak jsem byl zase napnutej co bude pokračovat.. no a poslední ukázka týrané ženské to bylo tedy něco.. fakt hnus a kdo nemusí ..... tak at se tomuto filmu raději vyhne, ale komu toto nevadí, tak doporučuju, pro mě kvalitní 4* ()

Kingjiri

Podivnej horor, ve kterém jsem první hodinu tápal, o co vlastně jde. Teda spíš proč vyvraždila jedna šílená holčina celou rodinu a co se to tam s nima první půlku filmu pohybovalo po domě (což se nakonec kupodivu vysvětlilo vcelku logickym způsobem). I potom se byl ale příběh dost zamotanej a já napjatě čekal na vysvětlení, na který došlo jenom částečně, což mě trochu zklamalo. Přišlo mi, že si tvůrci nechtěli moc lámat hlavu s úplnym vysvětlenim (resp. sdělením závěrečné pointy), takže nechali na divákovi, ať si všechno domyslí dle svýho uvážení. Krve však bylo dost a to, co jistý "lidi" vyváděli se zajatci mi přišlo místama dost bizarní. Zvláštní, že si Francouzi potrpěj na horory podobnýho rázu, ale i přesto, že jsou hodně krvavý, jsou většinou podstatně lepší, než vyvražďovací horory americký produkce. Po technický stránce slušnej snímek s působivou depresivní atmosféru, za což společně se zajímavym nápadem přihazuju čtvrtou slabší hvězdu. ()

luccash

Wow! První polovinu filmu jsem si byl téměř jistý, že půjde o další nechutný horor plný krve a násilí, který ve vás na konci zanechá jen nepříjemný pocit. Naštěstí jsem se spletl. Druhá polovina filmu přináší pochopení celého toho kolotoče mučení a spolu s ním i další a mnohem strašnější utrpení. Martyrs není pro slabé povahy a nepříjemný pocit se po skončení filmu opravdu dostaví a spolu s ním i plno otázek. Ale pokud se odprostíte od všech těch nechutností a vydržíte na druhou polovinu filmu, jako odměna se dostaví skvělý filmový zážitek. Dávám plný počet a až Martyrs jednou vstřebám určitě se podívám znova. ()

Ondr@932

Žánr horor mám velmi rád, ale v tomto případě příliš brutální a většinou převažovala nuda především v druhé polovině filmu. První půlka docela dobrá.. 40% ()

dandislav1991

Naprosto luxusní první část, to se musí nechat, za to je snad 6*, to není možný, tak reálné a zároveň dobře využité "fuj" scény mě dostaly, už dlouho jsem neviděl film, o které jsem přesvědčen, že si ho budu pamatovat i třeba za rok, tohle byla pecka. Tolik k první části. Druhá část a proměna hlavní hrdinky mi přišla trošku zdlouhavá a možná zbytečně nevyužitá, ale řekněme si to na rovinu, konec si zase řekl o plnej počet hvězd. PROMYŠLENÉ, SILNÉ, BRUTÁLNÍ A NEUVĚŘITELNĚ POVEDENÉ! ()

bubblebobble

Ono to bolo svojim spôsobom neskutočne smutné. Aspoň ja som ten smútok po skončení cítil. Nič podobné som zatiaľ nevidel. Zaujímavý spôsob ako diváka totálne zhnusiť a zároveň v ňom vyvolať emócie o aké sa neúspešne snažia romantické dojáky. ()

Kadas97

To je sila, čo dokážu tí francúzi vyprodukovať. Silný film, pri ktorom mi neraz behali zimomriavky po chrbte. Drtivá atmosféra tu na mne ležala počas celej doby filmu a nedovolovala mi nadýchnuť. Scéna s brokovnicou je královsky natočená, ale ešte som nenabral odvahu, aby som si ju zapol ešte raz. 10 z 10 za zážitok a za myšlienku, ktorá mi nedala spať. ()

PEZ

Tazky naklad. Avsak nie kvoli "vizualnej" stranke, i ked ta je spickova. Je to husty napor na psychiku kvoli desivej realnosti toho, co divak vidi umocnene skvelou reziou, ktora mu umozni "prezit" si to s hlavnou postavou az do konca. Oznackoval by som ho pojmom "existencionalny psychologicky horror". Zaujimavy je pri tom cely koncept, ked prva polovica zacina ako obycajna ducharina. Nasledne sa vsak v polovici vsetko zlomi (az som sa sam seba pytal, ze o com bude film teraz) a po neskutocne desivej scene (opat ani nie tak kvoli vizualu, ktory vsak hodne atmosfere napomaha) prichadza psychologicky terror najhrubsieho zrna. Mna to odrovnalo - uspesne u mna prevazili negativne pocity a film mi ostal nadlho v pameti - cely nasledujuci tyzden som nanho nevedel zabudnut. Dodam, ze sa jedna o jeden z malo filmovych predstavitelov hnutia New French Extremity a je to teda predstavitel pamatihodny. Zaver je vskutku rozporuplny, ale nedokazal zmazat neobycajny zazitok. Original, ktory neoceni vela ludi, ale rozhodne sa jedna o film vynimocny. Zaroven treba varovat potencialnych novych divakov - toto naozaj neda kazdy. ()

Hartigan

Frantíci přišli s ultrabrutálním pohledem do světa nemocných lidí, jejichž koníček spočívá ve věznění a trýznění lidského druhu po delší dobu ve tmavých sklepeních. Jestli můj popis připomíná případ strejdy Pepka Fritzla, tak jste trefili do černého. Mučedníci tutově nejsou podívanou pro slabší nátury, obsahuje totiž spoustu krve, hnusného ponižování a mučení nevinných. Jedna velká řeznická deprese, která u nás rychle vyšuměla, ale pro fanoušky žánru je to pecka s koncem k zamyšlení. Tentokrát žádná předvídatelná tupost made in USA. ()

dainio

Já nevím. Přidávám se k divákům, co vyzdvihují první půlku filmu. Té prostě není co vytknout. Brokovnice attack byl prostě efektní a správně nasnímaný. A v dalších minutách určitá "ghost story", strach z neznámého, tajemno - sedělo to hodně. Mělo to výborný náběh na mysteriózní horor s nějakou tou krvavou sprškou. Od té doby, co ale dojde k sebevraždě a Anna vleze do sklepa pro zbídačenou ženu, tak začne něco, co mi narušilo celkový dojem. Dle mého názoru zbytečná změna žánru na čistý gore desperate movie. A do toho ještě vtisknuta jistá spiritualita. Režisér to zřejmě tak chtěl, nicméně dle mého názoru, by daleko filmu sedla podoba revenge hororu až do úplného konce. Zkrátka krvavá jatka v pomstě. Od Laugiera určitě shlédnu i jeho další 2 filmy. A to i přesto, že mě Martyrs neuspokojil, jen znechutil. Bohužel. Takové À l'intérieur mě zaujalo daleko více a je na úplně jiném levelu. A i takové Raw mě bavilo více. ()

kluzo

Hodně dobrý film. Nevím, co dodat víc. Víc než horror v tom vidím brutální drama. Skvělá režie, střih, kamera i herecký výkon hlavní hrdinky. ()

Vabr

Abych řekl pravdu, čekal jsem to docela o dost hrůzostrašnější, ale tím neříkám, že to nebylo nechutné. Jen jsem na to viděl tolik článků a žebříčků jakožto o nejděsivějším hororu za celou dobu. Ano to její tělo na konci bylo fakt moc. Když si na to vzpomenu, je mi z toho špatně. Ale myslel jsem, že se bude jednat ještě o pár úrovní větší šílenost. Každopádně mě stejně střelba šokovala a ta obluda taky. Bohužel jak už to u dvoutisícovkových, a co víc, u neamerických hororů bývá, mělo to strašně divnou stavbu příběhu, zvláštní děj a podivný obrat důležitosti postav uprostřed filmu. To bylo dost zvláštní. Hodně je smutná scéna, kde Anna mluví s Lucy. Tu si rád opakovaně pouštím. Fakt škoda, že těchto hlubokých dramatických scén tam nebylo víc. To bych dal 4⭐. Soundtrack byl dobrý, ale z konce jsem měl celkem prázdný pocit. Takhle zpětně se mi svým způsobem ale zase líbí. Řekl bych, že Mučedníci jsou typ filmu, který se vám bude spíš líbit zpětně než při sledování. Víc pak soucítím s myšlenkou a osudem postav. Každopádně oceňuju jeho myšlenky a chytrost v určitém směru. Vyhodnocení: Například nový Texaský masakr motorovou pilou mi přišel gorem a krví mnohem hororovější ()

Majky.

Jsem velký hororový fanoušek, ale tento film jsem viděla v pubertě, když mi bylo asi 16/17 let a dodnes mám trauma. Ale v tom špatném slova smyslu. ()

NorseSword24

Ďalší film z môjho rebríčku najnechutenejších filmov. Ale ani neviem popísať + a -. Neohromilo ale ani nesklamalo. Znechutiť ma ale znechutilo. Koniec parádny. Už si zvykám aj na takéto filmy. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

09.11.2014

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio… (více)

China Miéville na filmových plátnech

China Miéville na filmových plátnech

29.11.2008

Možná nejvýznamnější současný představitel žánru „new weird“, který ukázal novou cestu zkostnatělé fantasy, zapřísáhlý marxista a vynikající vypravěč China Miéville, se konečně dočká adaptace jednoho… (více)