Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderátorem Mattem Lauerem, ve které byl totálně zesměšněn před celým vědeckým i nevědeckým světem. Jeho bývalá studentka a obdivovatelka Holly mu říká, že pro ni byl vždy vzorem a že jeho kontroverzní teorie kombinující časoprostor a paleontologii ji inspirovala k tomu, že studuje paleontologii. Ukáže mu i zkamenělinu, na které dr. Marshall pozná svůj zapalovač, který byl zašlápnutý dinosauří tlapou. Má také náhrdelník s křišťálovým jehlanem, který vylučuje silnou energii trachyonu. Holly doktora přesvědčí, aby dokončil svůj trachyonový zesilovač a aby spolu zašli do jeskyně, kde fosilie našla. Když tam přijdou, trachyonový zesilovač se aktivuje a způsobí, že se oba i s jeskynním průvodcem dostanou do vodního víru a poté se ocitnou v úplně jiném časoprostoru. Seznámí se tam s opičím mužem, který jim v novém světě pomáhá přežít. Podaří se trojici najít stroj času, který je dokáže vrátit do současnosti? (TV Nova)

oLí

Zdejsi hodnoceni 55% ( 4.srpen 09 )... podle me hodne podhodnoceny. bavil jsem se od zacatku do konce, jestli mate radi dobrodruzstvi, trocha fantasy a Will Ferrell vam svym vystupovanim drive nijak nevadil, tak rozhodne nevahejte... nic svetobornyho to neni, ale ja se proste po celou stopaz nenudil, nekdo to jen s tim hodnocenim filmu na csfd uz moc hroti :) [7.5/10 srpen 2009] ()

honajz

Skrz naskrz parodie s příjemně suchým humorem, který se přenesl i do obrazu. Tudíž minimum akčních scén, zato prpacovanějších. design filmů a sci-fi 70. let je zde schválně, stejně jako úmyslné chyby skriptu, a je zde nesmírné množství narážek na slavné béčkové sci-fi filmy 70. let, až jsem je nestíhal pochytat. Samozřejmě, kdo tenhle žánr moc nezná, film asi moc nepochopí. Anna Friel je skutečně sexy. Takže mi jedině vadilo zas těch pár fekálních vtipů, které Ferrell musí nacpat asi fakt všude a přitom vysoko nasazenou laťku jen snižují. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/zeme-ztracenych.html ----- Další z umírněných Ferrellovek, podle mne jedna z jeho nejlepších, která je poctou a současně parodií žánrů a klišé béčkových sci-fi filmů ze 70. let. A to včetně kulis i postav. Zvláštní. Z Frat Packu se mi nejvíc líbily filmy Adama Sandlera a Ferrellovky mi přišly až zbytečně moc fekální a nechutné. V poslední době se to ale otáčí úplně naopak. Sandler točí jeden bullshit za druhým, přičemž přetažení Komici jen dokazují, že Apatowův prvotní úspěch byl jen náhodným, a že fekální humor nezvládá ani on. Zatímco Země ztracených se myslím povedla. Skrz naskrz parodie s příjemně suchým humorem, který se přenesl i do obrazu. Tudíž minimum akčních scén, zato propracovanějších. design filmů a sci-fi 70. let je zde schválně, stejně jako úmyslné chyby skriptu, a je zde nesmírné množství narážek na slavné béčkové sci-fi filmy 70. let, až jsem je nestíhal pochytat. Samozřejmě, kdo tenhle žánr moc nezná, film asi moc nepochopí. Anna Friel je skutečně sexy, zvláště ve chvíli, kdy od kalhot přejde ke kraťasům (to samé se žel nedá říct o samotném Ferrellovi :-)). Takže mi jedině vadilo zas těch pár fekálních vtipů, které Ferrell musí nacpat asi fakt všude a přitom vysoko nasazenou laťku jen snižují. Také jde o svérázný remake TV seriálu Země ztracených, který se v USA vysílal v letech 1974 - 1976 a který má naprosto stejný děj a v podstatě naprosto stejné postavy. Viz foto výše pro srovnání. Povšimněte si i vizuální podoby hlavních postav. Už jen na tomto malém srovnání je vidět, že film navzdory tomu, jak vypadá, stál tvůrce docela hodně snahy a úsilí, aby dostáli věrnosti originálu a ještě sem šoupli odkazy na jiné filmy 70. let. Žel, u nás málo známých (s výjimkou filmů Ztracený svět podle Arthura C. Doyla). Děj nám představuje geniálního vědce, který se sice často mýlí ve svých úsudcích, ale přece jenom vynález pro cestu do paralelních světů funguje. Se svou obdivovatelkou a svérázným majitelem obchůdku na poušti se pak přenesou do jednoho z těchto světů, kde zachrání opičáka Čaku (přesně jako v seriálu) a kde narazí na inteligentní dinosaury a ulhané mimozemšťany. Ti navíc mají vzhled opět jako v seriálu. Úkolem je najít přístroj a vrátit se domů. Přestože se tvůrci snažili, aby vzhled kulis a některé masky vypadaly patřičně archaicky, digitální efekty u dinosaurů jsou na velice slušné úrovni. Nedohledal jsem, jestli šel film i ve 3D, ale efektů pro 3D je zde docela hodně - a v podstatě některé fungují jako dobrá lekačka i ve 2D. Škoda jen, že ani tady nechybí pár fekálních vtípků - jestli je to nějaká americká národní tradice, bez níž není humor, netuším. Zas na druhou stranu se dají docela snést, i když "teploušské" odkazy už mi po filmech jako Brüno lezou krkem. Na úvod disku se spustí trailer na film Komici a upoutávka na zábavní park Orlando. V bonusech je pak komentář režiséra, tři vystřižené scény (7:29), jeden den v životě herce Danny McBridea během natáčení (11:15) a průvodce obchůdkem v Ďáblově kaňonu včetně reklamy na něj (6:51) - to vše s CZ titulky. Stejně tak je potěšující i kvalita obrazu a zvuku, snad jen zamrzí statické hlavní menu, ale to je tak jediná, drobná výtka. () (méně) (více)

MM_Ramone

Plne sa stotožňujem s názorom mnohých uživateľov, ktorí vo svojich komentároch tvrdia o tomto titule, že nedokázal využiť vysoký potenciál zaujímavého námetu. Určite sa dá zo sci-fi príbehu o cestovní naprieč časom a dimenziami vyťažiť omnoho viacej. Toto bolo dosť slabé. "Zem stratených" je len nepodarená paródia "Jurského Parku" a mnohých ďaľších populárnych, dobrodružných filmov. V hlavnej úlohe s nemožným Willom Ferrellom. ** ()

Jara.Cimrman.jr

I když mne nikdy nevyprdnul dinosaurus řitním otvorem a volný čas zásadně netrávím cestováním časem, tak jsem se na další ferrellovský úlet tradičně těšil. Zábavy jsem však nedostal zdaleka tolik, kolik jsem potřeboval, ale Ferrell s McBridem to alespoň svými hláškami uhráli na průměr. Než bych se však na tohle podíval znovu, tak si raději půjdu zaběhat slalom mezi mapusaurovými zubisky. ()

Skejpr

Jistě.. je to hloupé, není to nijak extra vtipné ani zábavné... (samozřejmě s několika světlými mometny, které jsou mimořádně vtipné a zábavné), ale celé je to tak roztomile praštěné, pitomé a navrch velice slušně digitální, že si, i přes těch několik zbytečně nechutných momentů, ty slabší 4 prostě neodpustím.. Kdo žral jako malej dinosaury, ten mě pochopí... ()

• Film získal v roce 2010 ocenění Zlatá malina v kategoriích nejhorší prequel, remake, rip-off a pokračování. (Pepinec)
  • Původní rating byl R, ale po sestřihu se film dočkal mírnějšího PG-13. (HellFire)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem