poster

Někdo tam dole mě má rád

Horor

Česko, 2008, 120 min

Režie:

Roman Vojkůvka

Scénář:

Roman Vojkůvka

Hudba:

Robert Jíša

Producenti:

Roman Vojkůvka

Střih:

Roman Vojkůvka
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Crocuta
  **

  Bůhvíjak převratný tenhle snímek tedy není (leda svým mizerným ozvučením). Chvílemi jsem se nemohl zbavit dojmu, že se dívám na nějakou nepříliš povedenou televizní inscenaci a tenhle dojem ještě umocnily ochotnické výkony některých (ale zdaleka ne všech) zůčastněných. Avizované gore scény zase nebyly tak brutální jak jsem čekal a pár efektů vypadalo i dost lacině. Na druhou stranu část herců si se svými rolemi poradila opravdu dobře, veselá kopa Max byl vyložený sympaťák a dcerka Alice vybavená skvělou figurou zase náramná kočka (tedy aspoň do chvíle než jí René přežehlil ksicht). Příběh a dialogy byly kupodivu docela dobré a občas zazněla i nějaká smysluplná myšlenka. Suma sumárum - že bych se extrémně bavil tak to tedy ne, ale odpad! si NTNMMR určitě nezaslouží.(6.4.2009)

 • Aky
  *

  Když já tak nerad dávám: odpad(8.11.2011)

 • J*A*S*M
  ***

  Samozřejmě trochu nadhodnocuju, amatérština je z toho cítit až na půdu, ale celé mi to dává pocit, že se slušným rozpočtem a s herci (zde žádní herci nejsou...) by byl režisér schopen natočit velmi dobrý horor. Kupříkladu ta scéna se znásilněním někdy kolem 30. minuty do puntíku splnila nároky, které kladu na vážně míněné rape and revenge filmy a je pomyslným vrcholem snímku. Párkrát se na tváři sice objeví nechtěně pobavený úsměv (výkony lidí ve vedlejších rolích), ale to nic nemění na tom, že jsem NTDMMR dokoukal do konce (a že je docela dost dlouhý), což u amatérského díla není zdaleka věc zaručená.(3.4.2009)

 • Ruut
  **

  Samozřejmě amaterismus čiší z každého záběru filmu a zázrak se nekoná. Přesto je tento film celkem zajímavý a nedělalo mi potíž dokoukat jej až do konce. Škoda jen že to nejlepší ze sebe tvůrčí tým dostal už v první hodině - zobrazení zoufalství nemohoucího muže, znásilnění, vražda žehličkou. Přesto o mnoho lepší než jiný a daleko dražší tuzemský "horor" Zahradník.(5.4.2009)

 • Jindros
  ***

  Celá sekce na vozíku je na jasných pět hvězd a patří k tomu nejlepšímu, co jsem na poli exploitation (i horroru celkově) viděl. Přímo neskutečně graduje a na konci jsem měl koule ve svěráku. Bohužel část s ďáblem je o poznání slabší a příliš nechápu, co vedlo autora ke stopáži dvou hodin. Vendeta měla být akčnější, kratší, rychlejší, dynamičtější a celkově kvalitnější. I technické zpracování a herecké výkony proti první části kulhají. Roman Vojkůvka dokázal neskutečnou věc v tom, že po Neusínej (které se mi vůbec nelíbilo) natočil mnohem delší, ale přitom v každé vteřině kvalitnější film. Obrovský skok. Dialogy jsou super (napsané).(31.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace