Někdo tam dole mě má rád

Horor

Česko, 2008, 120 min

Robert Jíša

Roman Vojkůvka

Pozoruhodné je, že i přes všechen ten všudypřítomný amatérismus je film mnohem lepší, než například Troškův Kameňák, či novácká Ulice. A čím? Asi to je tou upřímnou snahou všech zúčastněných, udělat něco, co tu ještě v naší filmografii schází. Například kameramanovi, ač byl technicky ne zrovna nejépe vybaven, nelze upřít snahu o zajímavé záběry, totéž platí o střihu. Samotný námět také není nejhorší. Být to o 30 minut kratší a tudíž dynamičtější, mohl to být i celkem dobrý film. Tahle bandička hororových nadšenců si jednak za to co ztvořili zaslouží uznání a také další šanci a větší rozpočet. Pak by mohlo vzniknout něco opravdu dobrého.(16.7.2009)

Klobúk dolu. Čakal som všeličo. Amatérsku, nezáživnú prechádzku nekonečne, nechutne, krvavými a brutálnymi predstavami Romana Vojkuvka. Ale na moje prekvapenie som dostal ozaj premyslený film, ktorý nie je len obyčajnou vyvraždovačkou. "Někdo tam dole mě má rád" má všetko čo by mal dobrý film mať. Má skvelé triky(ktoré sú najväčším kladom filmu), solídnych (ne)hercov a predovšetkým dej, ktorý je v tomto prípade dokonale premyslený a vycibrený do posledného puntíku. Teraz čo to k amatérčine. Dosť ludí reaguje na to, že je amatérčinu z filmu cítiť na míle ďaleko. Je to amatérsky film, tak kto čakal, že to bude profesionálne? Jasné i mne zo začiatku vadili strojené dialógy, ale ako povedala postava Ota vo filme "na všetko či človek zvykne, či už chce, alebo musí". Ja som po 15min nevnímal, že niečo také by mi vadilo, ale kto nechce.. nezvykne si. Teraz späť k samotnému filmu. Bál som sa ako bude natočená scéna so znásilnením. No moje počudovanie, bola lepšia než v "normálnych filmoch". Film hral divákovi na nervy, predovšetkým pri scény s kočíkom mi nebolo všetko jedno. U mňa je to na 70% a pochvala patrí všetkým, ktorý sa na tomto exploitatione podieľali. Držím palce do ďalších projektov.(7.4.2009)

• Pedestrian

Protikřesťanský český torture horor o tom, že člověk je sám svým Bohem. Levné, amatérské, samoúčelné, prvoplánové a nekřesťansky dlouhé. Mučení a krvavá odplata má dle rádoby filozofických úvah a zamyšlení mít nějakou tu hlubší myšlenku, ale já žádnou nenašel! Jedna působivá scéna (brutální znásilnění), zbytek vyšumí do prázdna stejně rychle jako láhev vodky do Otovy starý. + za celkovou nekorektnost. Přístupnost od 18 let je tentokrát zcela na místě. __ salome: "ďábel" Max ale v tomto případě zastupuje stranu "dobrozla". Tenhle film nemůžeš dělit na klasické nebe a peklo, jak jej známe z knih a filmů. Právě strana pekla je zde prezentována jako ta správná a jediná, která může vést ke krvavé odplatě. A slova k přemýšlení jsou pouhopouhé bláboly. :)(3.4.2009)

V rámci českého hororu vysoký nadprůměr.Pravda je že herecké výkony jsou mizerný,ale to se dalo čekat.Myslím si ale že vzít to do ruky nějaký zkušenější režisér,samozdřejmě větším rozpočtem tak je z toho hororová pecka.Takhle je to ale pouze průměrný český filmˇ.Čtvrtá hvězda je za dobrej námět a za odvahu.(29.3.2015)

Dobrá práce, Oto. Dobrá práce, Romane!(8.4.2009)