Někdo tam dole mě má rád

Horor

Česko, 2008, 120 min

Robert Jíša

Roman Vojkůvka

Začátek brutální,pak to malinko upadalo,ukázka co se všechno může stát a vyvarovat se chybám. Tři hvezdičky si to zaslouží.(21.4.2012)

Pro mě osobně film nad očekávání zajímavý a dobrý.Teď se vykašlu na něco jako ,,herecké kreace",nebo ,,celkový umělecký dojem",ale jak jsem se už zmínil v komentáři Nádherný život Sačiko Hanai,je pro mě důležité,abych alespoň jednou za čas taky viděl něco jiného,než všechny ty umělohmotně kvalitní snímky.Pro mě je tohle tisíckrát zajímavější a přínosnější,než ty přemoudřelé pokusy o něco,kdy často ani na pokus nedojde a zůstane jen u zapšklého rádoby zainteresovaného pindání, jako že vo něčom.Takže tohle je pro mě další důkaz,že když někdo chce ,alespoň něco umí (a nejen žvaní) a baví ho to,jde a s chutí sobě vlastní a dle možností si zafilmaří.No a my obyčejní kozumenti tak alespoň čas od času máme možnost na tom zahlceném filmovém stole najít něco jiného.(jeden můj kamarád jednou - omluvme jeho troufalost,byl ožralej- zajímavě definoval konzum,alternativu a undergound,-takže konzum jako že upečená kachna,umí to každý a každý to sežere,--alternativa,-což takhle kachnu za syrova?.-- a underground,- prdel a srdce z tý syrový kachny)--Na konci filmu mě dost pobavila vrtačka,-od Fulciho přes Aronofskyho. A za ten nápad s názvem filmu,-parafráze Wiseho filmu Někdo tam nahoře mě má rád,bych autorům dal hubana.--Pod komentář Tuxeda se klidně podepíšu.(9.6.2009)

Exploitation, které se směle může měřit s těmi nejlepšími kousky svého žánru. Tam, kde možná nedosahuje technické preciznosti svých lépe dotovaných bratříčků je přebíjí příběhem a myšlenkovou hloubkou, která v tomhle případě dodává filmu nečekanou sílu (vzpomeňme nezvládnutý Martyrs, který se pokoušel o podobný přístup). Obával jsem se (ne)hereckých výkonů, ale byl jsem mile překvapen, jak přirozeně (Oto) a sympaticky (Max) hlavní představitelé působily. Dialogy jsou vypiplané a skvěle fungující a gore je ostré jak chilli a zcela profesionální. Že by konečně první vlaštovka nové (vážně míněné!) vlny českého horroru? btw papouškované kecy o amatérštině jsou tentokrát slušně mimo mísu....(6.4.2009)

Byla to celkem blbost(a otrava koukat až do konce) ale dalo se to. Nejhorší jsou jednoznačně herci, něco tak děsně zahraného jsem ještě neviděl, hlavně ten fousatej Faust, ďábel či co to bylo, byl naprosto úděsnej to je chlastání piva to bylo uděsný. A o moc lepší nebyly ani ostatní. Režie je pomerně zdařilá, ale na 120 minut je to moc dlouhý na takový film. Nejlepší byly gore scény ty byly fakt orgasmunosné, povedly se moc. 40%.(4.2.2010)

Dobrá práce, Oto. Dobrá práce, Romane!(8.4.2009)