Pryč od pece

• Česko Oko za oko (více)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

sofiapetra

Tenhle snímek vám sice moc sil do žil nepřilije - je bezútěšný od začátku až do konce, scénář je takový nijaký, scény na sebe někdy vůbec nenavazují, hluchých míst je tam jak průstřelů v ementálu, přesto své kouzlo má. A tím kouzelníkem je zde jednoznačně Christian Bale, tedy jeho chlapský a zároveň jediný možný správný přístup ke každé situaci. ()

lioncel

Tedy .. já tak nějak odjakživa nemusím : Woody Harrelson .. takový Christian Bale je naopak můj oblíbenec, toho můžu a klidně hodně .. co už ale nemůžu, je to neustálé opakující se zobrazování zubožených opotřebovaných lidských trosek - amerických vojáků - traumatizovaných to chudáčků, kteří si prošli nějakým tím bojovým nasazením v nepřátelském světě a utrpěli přitom strašná nevyléčitelná traumata /zde Rodney Baze Jr./, která je následně zcela vyřazují z normálního života .. už mě to nebaví .. /jejich fotři a dědové, to byli úplně jiní kofři - a čím a jak dlouho procházeli .. když je vidíte v nějakém dokumentu vzpomínat na velkou válku/ .. Hlavně že jsou všichni hezky potetovaní, tvrďáci jedni neporazitelní /doma/ ... Dělat ve fabrice to ne, to je na prd, raději to podepíše armádě .. no jo, ale potom jde do akce, tam uvidí kamarádovu utrženou ruku /nohu/, případně jeho otevřenou dutinu břišní a je s ním okamžitě konec .. Jimi zabití nepřátelé a civilisté, to jim nevadí, ale kámoš - to je úplně zlomí a navždy odrovná ... Už je z toho podle mě normálně trapně se opakující filmové klišé - nebo se mýlím - ona je to realita a proto ve filmech už nic jiného nevidíme? ... ()

zbyshek

Vcelku dobrý filmový počin. Christian Bale se Zoe Saldanou jsou rozhodně pádným důvodem, proč tento film vidět. Celkově je tento film lemován samými hereckými jmény, které už něco znamenají. Avšak jen kvalitní sestava nezaručuje kvalitní zábavu. V filmu sházelo trochu více akce, stále jsem čekal na okamžik, kdy se "The Dark Knight" nasere a natrhne Woodymu zadek. To se stalo až úplně v závěru, a to mi nestačilo. Nicméně příběh byl velice zajímavý a nemůžu říct, že jsem se nudil. Jen jsem si ze začátku představoval trochu něco jiného a právě ty představy trochu spoutaly můj posudek. Ačkoliv dávám jen 3 hvězdy, nejsem zas tak zklamán. 60%. ()

Martin741

Tak som si siel do kina raz. Davali tam nejaku koninu, tusim sa to volalo Out of the furnace. Reziroval to mne neznamy Scott Cooper a nic sa tam nedialo. Herci ako Casey Affleck /Gone Baby Gone, Good Will Hunting/, Zoe Saldana /Avatar/ a Wudy Harelson /Takovi Normalni zabijaci/ vyzerali byt na urovni, ale co z toho, ked za zapamatanie nestala ani jedna scenka? Takze pre mna len taky lacny povrchny vyvar a balast. 10 % ()

Figu

Dlouho jsem neviděl tolik skutečnej příběh! Tak krutej a drsnej svět okolo Russella a jeho bratra Rodneyho. Tolik emocí, tolik smutku, tak málo štěstí a radosti, tak málo všeho hezkýho! Je čas se mstít! Je čas zabíjet! Výtečný výkony Woody Harrelsona a Willema Dafoea. Snad jen mohl být Out of the Furnace kratší, stálo ho to mojí čtvrtou hvězdu. 65% ()

bourec

Zajedno velký rozpaky nad tim,že do distribuce kin a domácích nosičů se dostanou kdejaký hovna,tady na stránkách je v červenym taky kdejaký hovno,a film poctivě natočenej,bez okázalejch gest a přehrávání ,je úplně v pozadí,a když ho nestáhnete,nebo nenarazíte v tv,tak ho ani neuvidíte.Podle mě hlavně drama,akce ani thrillerovejch scén tady moc neuvidíte,ale jinak opravdu silnej film,kterej nenudí,navíc v titulkách narazíte na nezaměnitelnej zpěv Eddieho Weddera ,Pearl jam prostě miluju.Slušná práce.70%. ()

Streeper

Začátek byl slabší, pak to gradovalo a bylo to zajímavé a napínavé, bohužel pak to šlo zase dolů a objevila se nuda a spousta ničeho zajímavého. Konec by mohl být komplikovanější a lepší. ()

laik_60

Poviem vám, keby mali v Amerike cigánov, už dávno by vyzbierali všetok ten železný odpad co sa v tom filme všelikde (a v celej Amerike) povaľuje, a oceliarne nemuseli mat strach z čínskej konkurencie. Inak film s dobrou atmosférou. Akurát ma jeduje tá americká polícia, čo všetko vie usledovať ale nejakých "spratkov z hôr" nahašišovaných a na koksovanych do aleluja ani za svet. Všetko musel riešiť chudák Russel. Režisér so scenaristom si neodpustili zaradiť do tak drsného prostredia aj jednu z najkrajších romantických scén (stretnutie na moste) no a ku kvalitnému podmazu ešte aj super pesničku. ()

C0r0ner

Kdo by byl řekl, že se u béčka sejde takové neskutečné obsazení, které nebývá k vidění ani v nejlepších filmech? Po hříchu je to tak to jediné, co bylo na tomhle snímku opravdu zajímavé a přelomové. Jinak je to naprosto běžná záležitost s otřepanými charaktery, nepřekvapivým scénářem a záporákem drsným jako hladká mouka. 55% ()

PROCESOR

Zvláštní, pomalý tempo vyprávění, jakoby kontrastovalo s tragickým příběhem. A proto asi rozumím nižšímu zdejšímu hodnocení. Nikdo nechce čekat, jsme konzumní společnost a všichni se chtěj bavit hned, nechtěj čekat. Jasně na tu trpělivost musí být nálada, zvlášť když je důležitý tvrdit, že nestíháááám. Představte si, že si pustíte Western, kde zabijáci čekaj 10. min. na vlak a jen chytaj dešťovku do klobouku, či mouchu..a nic se neděje, přišli by jste jen o Tenkrát na západě...Nesrovnávám! Jen musí být ta správná nálada a rozpoložení.. Na snímku se mi líbí jiná věc, ta syrovost-realita, nikdo nepřehrává. Násilí nemám rád, to se radši podívám na pěknou ženskou.Tady je ho akorát. Zběsilí honičky v autech nedávají filmům tempo, ale vcítění se do duše bratra, který ví, co má dělat ano.. ()

Wormboy

Nevedel som, co mam cakat a bolo to dobre. Pomale tempo rozpravania mi velmi sadlo, herci boli skveli, pribeh hoc obycajny, nevadil. Out of Furnace so svojou hlbavostou, moralnou bipolarnostou a sedym fatalizmom ma oslovil a ak bude cas, urcite sa k nemu rad vratim...velmi prijemne. ()

pakobylka

Bolestné drama ... víc než co jiného. O tom, jak snadno a rychle můžete skončit v base ... i s těmi nejlepšími úmysly - stačí jen jediná osudová chyba, vtělená do jediného zlomového okamžiku. O tom, že život tam venku - za zdmi nápravného zařízení si běží dál ... a vy se zákonitě vracíte do trochu jiného světa, než jaký jste opustili. A především o tom, jaké to je, když nezbyde nic, na čem by vám mohlo - nebo snad mělo záležet ... což je ústřední téma, které víceméně rozděluje i spojuje osudy obou bratrů, neboť válečné prožitky (se všemi důsledky pro psychiku) se pobytu ve vězení svým způsobem podobají, byť jen velice vzdáleně. Střih striktně odděluje - i přerušuje jednotlivé scény, což je většinou ku prospěchu věci, neboť napomáhá maličko depresivní a značně znepokojivé až úzkostné atmosféře, aby vás plně ovládla. Nicméně finální past je ... jak to jen říct ... strašlivě průhledná. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Sakra ... probíhalo přece vyšetřování ... POLICEJNÍ vyšetřování - vážně si myslíte, že by na to skočil ??? ... 3,5* ()

Juto

Film má pomalé tempo čo nie je zlé, s výbornými hereckými výkonmi. A k tomu pochmúrny a dosť atmosférický. 6/10 ()

dresi

Ponurá, špinavá nálož, která se možná až příliš spoléhá na skvělé herce. Cooper má cit pro zachycení atmosféry malých, zapomenutých městeček uprostřed ničeho, ale větší pozornost by měl příště věnovat scénáři. Ten totiž působí celkem odbytě a jede podle zajeté šablony. Na druhou stranu své klady Out of the Furnace čerpá právě z té jednoduchosti a staromódnosti a jelikož příběh solidně odsýpá, je to v rámci žánru stále lehký nadprůměr. ()

dr.fish

Film má velmi pomalé tempo, ale byl jsem si od začátku jistý, že se něco stane. Taková koncentrace divných chlapíků (Woody H., Dafoe, Whitaker atd.), to nemůže nikdy dopadnout dobře. A tak jsem si počkal, bylo to dlouhé, čas krátil výborný soundtrack. Závěr výborný. 80% ()

Doldus

Hraje si to až moc na syrovost a některé linky vyšumí trochu do prázdna, potažmo jim chybí trochu nápaditější vyústění (linka se Saldanou). V určitých chvílích jsem si říkal, jestli tam vůbec musela být Baleova epizoda ve vězení, jelikož v podstatě nijak extra charakter nevyvíjí. Postava mladšího Afflecka, tož vojáka s traumatem, je skvěle zahraná, ale dnes už trochu klišoidní. Nevím, ale ačkoliv si snímek hraje na syrovou tragédii, nemám pocit žádné katarze a syrovost mě také neohromila (zdála se někdy až trochu povrchní). Osobně se mi však líbilo až téměř hororové prostředí v horách, kde vládl hillbilly Harrelson: téma uzavřené izolované společnosti kriminálního živlu bych klidně více zdémonizoval, aby tak boj hlavního hrdiny s tímto nelidským, nepředvídatelným nepřítelem byl více napínavý. No, každopádně je tohle lepší průměr, který stojí na kvalitním hereckém kádru a obstojném řemeslu, ale nic navíc ve mně tento film nezanechal, byl jednoduše zaměnitelný. ()

Nivenx

Přeci jen jsem čekal od tohoto filmu malinko více. Ne že bych byl sklamaný hodně, ale drobet ano. Jinak jde o zcela dobře koukatelný film s výtečnými herci, jen ten příběh mohl být propracovanější. Takhle jde jen o dalšího zástupce průměrného filmu, který brzy vyšumí. 55% ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (více)