Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

shimpy(CZ)

Říkám si, může snad vzniknout vyloženě špatný film s Willem Smithem? Tohle je další ukázka jeho bezchybného hraní. Scénář mě přišel ze začátku takový děravý, ale ke konci vše zapadlo jak má. Wildo, super práce ()

Ondis

Film se rozjíždí takovým způsobem, že jsem nevěděl čí su:-) Spoustu reakcí a činů hlavního hrdiny jsem si nedokázal vysvětlit a mrzelo mě, že všechno neuvedl na pravou míru. Zato závěr, jak má být; ten mě dostal. Celá myšlenka obětovat se pro jiného, udělat mu radost, třeba i za ceny nejvyšší....námět perfektní! ()

DannyBoy80

Téma zajímavé, ale zpracování mi vůbec nesedlo. První hodina o ničem, strašně se to táhlo a o moc lepší to nebylo ani v hodině druhé. Smithuv věčně ztrápený obličej začíná být postupem času čím dál více iritující, dokonce i v době, kdy si to rozdává s Dawson. Ta zahrála dobře, Smith měl vpodstatě jeden výraz ve tváři. Škoda, protože to téma sebeobětování a vykoupení by zasloužilo mnohem lepší zpracování. 60% ()

Prochy38

Will Smith dokazuje, že mu žádná role není cizí. Exceluje! Velmi silný příběh. I když už to místy hraničilo s emocionálním vydíráním. Velký příběh, skvělá hudba, výborné herecké výkony. To mi ke spokojenosti bohatě stačí. ()

Crackonosc

Will Smith ze všech sil táhne veskrze průměrnou pohádku o pánovi, co se snaží napáchat dobro, jejíž pointu zřejmě prokouknete dřív, než ji režisér s velkou pombou vybalí a než tak učiní budete jenom nezaujatě čekat. Bohužel ani tradičně kvalitní Willovo herectví a jeden předvídatelnej twist prostě neudrží nad průměrem standardní romanci... ()

lucijelucije

Tenhle příběh..není lehké patřičně ohodnotit objektivně..asi rozumím kritickým hodnocením..možná, že všechno tajemno bylo zbytečně prozrazeno a zázraky se dostaly do pozadí..vaše přání zůstala nenaplněná..kouzlo příběhu se rázem stalo realitou..ale pro mne možná proto velmi vstřícný..duchaplný a skvostně zahraný snímek..neočekávaně - očekávaný konec s velkým srdečním výdechem..ano, na mě to tedy opravdu zapůsobilo..věřila jsem každému pohledu, který zvládl Will Smith..děkuji za tento film..člověk může znovu cítit.. ()

Teabag

Důkaz, že Will Smith umí hrát. Jeho výkon zachraňuje jinak průměrný námět a lehce nadprůměrný scénář. Výborný byl také Woody Harrelson v naprosto nečekané roli. A nesmím zapomenout na krásnou Rosario Dawson! Nebýt těhle herců, byl by Seven Pounds jen velmi průměrný film. ()

Hanes88

Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec. Velice silný příběh, který člověk pochopí úplně nakonec nebo na něj přichází už během děje a očekává, co prostě musí přijít. Nebudu lhát, že mi nakonec neukápla slza :-). Skvělý Will Smith, který se mi líbí každým filmem čím dál víc. 100% ()

Itar

Když rejža neví, kudy ty emoce tlačit a nechá kvůli tomu herce konat naprosto sekaně a místy i nelogicky. Navíc poměrně přepálená stopáž. Ne až tak v rámci žánru, ale v rámci samotné kvality filmu rozhodně. ()

PetkaW.

Jeden z dalších amerických emočně vydírajících filmů. Ale co naplat, když je tak výborně zfilmovaný a má tak silný příběh? Willa jsem měla do té doby zafixovaného jako herce akčních filmů a moc jsem ho nemusela. Tenhle film, ale můj názor na něj otočil o 180°stupňů. Zpočátku jsem byla hodně zmatená, o co vlastně jde, kdo je ten "hodný" a kdo "zlý", proč dělá, co dělá, ale postupem času to začalo krásně zapadat do sebe a vy zjistíte, že nic není jen tak. Všechno má jasný cíl a plán, jak toho cíle dosáhnout. Děsivý plán... Jediné, co mě mrzí, je ta rozvleklost uprostřed. ()

Zik2

Dost přeplácaný film o chlapíkovi, co se vyrovnává se smrtelnou nehodou, kterou způsobil, tak, rozdává svoje orgány, až dá nakonec srdce hezké míšence, s kterou to předtím táhnul....chmpffff. Viděl jsem už mnohem lepší a realističtější snímky o tom, jak lidé, kteří jsou nějakým způsobem blízko smrti, hledají smysl života. Třeba Než si pro nás přijde nebo Zelenou míli. ()

ClimbVibe

Vsadit na "doják" nemusí vždy vyjít. Tady to tvůrcům rozhodně nevyšlo, filmu chybí tempo a hlavně nadhled. Scénu sebevraždy bych na youtube určitě našel v nějaké top10 nejtrapnějších filmových smrtí. ()

Dyas

Nádherný film se smutným příběhem. Will Smith zde dokazuje, že je skvělý herec a je škoda, že se v podobných filmech nevyskytuje více. Nejkvalitnější, tedy nejlepší romantický film s netradičním koncem. ()

Marrty3

Velmi silný snímek ke kterému jsem se dostal čirou náhodou. Prvních pár minut jsem byl zmaten dějovým prolínáním, přesto díky inteligentním dialogům jsem po chvíli pochopil oč jde. Snímek mě pohltil a nenechal mě chvíli klidným. Je pravda, že té romantiky bych trochu ubral, ale díky hlavně ideologii filmu vím že je bezprostředně nutná. Naprosto dokonalé herecké výkony v podání Willa a Rosarii. Silný film, který mě opravdu dojal. Více takových. ()

.baris.

Jeden z nejsilnějších filmů, který jsem kdy viděla. Má skvěle vystavěný příběh, výborného Willa Smithe (jak jinak taky), fantastickou hudbu a ptá se na podobné otázky, na které často myslím i já. Vůbec nevadí, že člověk zjistí, co se vlastně kolem děje, mnohem dříve, než začnou závěrečné titulky, stejně se nenudí ani minutu. A ve chvíli, kdy pochopí, to začne strašně moc bolet - a bolí to až do konce a ještě dlouho po něm. ()

dormouse

Film má jednu velkou nevýhodu. Svého završení a velkého ocenění dojde až na úplném konci, takže člověk celou dobu žije v dojmu, že je to nějaká nelogická romantická podivnost. Konec to všechno obrátí. Nemám tenhle postup moc ráda, člověk si ten film nemůže prožít během dívání, ale až ex post. To, že je to kýč, jak mnozí píšete, by mi vůbec nevadilo. Originalita zápletky to v mých očích omlouvá. ()

Jeržik

Seven Pounds provází pověst vykalkulovaného filmu, drze sázícího na divákovi emoce s cílem se vnutit a zalíbit. Já jsem tedy nic z toho nezpozoroval. Naopak jsem byl v naprostém šoku, jak si fantastická Mucciniho režie a bravurní Nieporteův scénář(scénárista čarodějky Sabriny, he?) pohrává s divákem a jeho míněním o samotném filmu. Já kupříkladu měnil během sledování názor hned několikrát. Z fleku bych Sedmy životům napařil nominace snad ve všech kategoriích, ale mám pocit, že nedostanou ani půlku z toho, co by zasluhovali. Mucciniho filmy zrají jako archivní medovina, proto doufám, že se nenechá závistí a nepochopením odradit a bude v Americe natáčet dál. Já bych si to aspoň opravdu přál. Perfektní po všech stránkách. P.S. Film není o citovém vyděračství, na konci byste neměli brečet, ale podle mě jen zírat, jak to Smith znovu dokázal perfektně skoulet... ()

Phorbo

Bez pochopení. Film mi neříkal naprosto nic a nijak mě nenadchl svým průběhem. Časem jsem teprve začal chápat vocogo, ale i tak ... Mohlo to byt podle me lepší... 6/10 ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi