Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

muoaner

Nemít u sebe u sledování přítelkyni tak bych si to asi tak nevychutnal a neprožil, ale já prostě žeru ty Willovi plachťáky co ho ženou každým filmem kupředu. Jen tak dál Wille přeju přízníví vítr jako doposud :) ()

D@ve

Po I am legend další film, ve kterém mohly vyniknout kvality Willa. Je jasné, že jen velmi málo jiných herců by dokázalo utáhnout celý film. Paradoxní je, že to o co v tom filmu šlo je vysvětleno snad v jediné scéně, ve které Will chybí. ()

Thomm

Škoda, že film tak okatě napovídá, jak skončí. Nebýt toho, mohl být ze Seven Pounds povedený romanťák, který rozbrečí devět z deseti lidí, co na něj budou koukat. Will je pořád bourák, ale nepředvádí nic, co bychom neviděli už v I am Legend. ()

Kingpin

Cetl jsem tu spoustu komentaru, kuprikladu jak ve mne bude film od zacatku vyvolavat otazky aj. Az na par detailu mi byl film jasny po prvnich sesti minutach, jinak souhlasim s Kevspa. Film si hraje na neco vic, nez opravdu je. A ani zpomalene zamilovane zabery, kycovite sezeni v podzimni zlute trave a usmevy s potoky slz me nedokazaly odradit od prumerneho hodnoceni. ()

Gore

Od začátku se film snaží diváka držet a připravovat na emocionální bombu nakonec, která se však nekoná. Ústřední herci své náročné emocionální role zvládli se ctí, ale samotný příběh je utahaný a snaží se citově diváka položit, ale někdy až tak okatě, že se to spíš míjí účinkem a divák to odhalí dřív než má. A samotný závěr tak nějak očekávaně vyšumí až pro mě nelogicky a postavy ve vedlejších rolí jsou spíš načrtnuty a veškerou pozornost na sebe strhávají postavy Smithe a Dawson, i když by bylo určitě zajímavý nahlédnout blíže na postavy Harrelsona. Peppera i Ealyho. ()

Salmayo

Vyjímečně jsem si o filmu nic nepřečetl, tak jsem se ze začátku ztrácel a po úvodní "urážecí" scénce jsem to chtěl i vypnout, ale pak hlavní hrdina otočil a já nevěděl co si mám myslet, postupně nám toho režísér odkrýval více a více ze záhadné minulosti hlavního hrdiny a stupňovalo se to k dojemnému konci,který jsem probrečel jak želva. ()

martalini

Bohužel je všechno až příliš okatý, silný místa jsou až přílš slabý, slabý místa jsou až příliš nudný a všechno tak nějak podivně ne/plyne příliš dlouhý 2 hodiny...Klasicky to zachraňuje obsazení, prostě si nemůžu pomoct, ale Will je skvělej v čemkoliv....Jenže tady Muccino diváka na vařený nudli neutáhne tolik, kolik by chtěl... ()

masiko

Protože dávám jen 2* filmu, který má skoro 80%, měl bych to asi odůvodnit. Ale KevSpa to už vystihla dokonale: nudný a průhledný útok na divákovy city. ()

phaloc

Genialny vyžmykany scenar vynikajuco natoceny. Prva polovica, obcas mozno troska pretahana ma lezerne naviedla na drahu 'cry story', a druha polovica to rozbalila s vyplakanymi kyblami. Willa Smitha mam celkom rad, ale az takto som ho doteraz nepoznal, spolu s Rosario Dawson nam vymetaju slzne kanaliky a aj ked je to mozno okate tak to funguje a nie je to ziadne samoucelne vyciciavanie. Je umenie natocit nieco taketo aby to neposobilo ako sentimentalny teroristicky utok, mnohy romanticky directory sa maju co priucit. Dojimave sceny su natocene krasne citlivo, detailna kamera spolu s vykonmi hercov... dovidenia. ()

MIKESTEIN

Tento komentár som sa rozhodol napísať vzhladom k filmu ktorý ma za poslednú dobu zaujal zo všetkého najviac. Už dávno som sa nestretol s podobným typom filmu. Takéto snímky nazývam ludské. Clovek, ktorého tento film nechytil za srdce nieje človekom. Will Smith dokázal že je rovnako kvalitný herec ako napr Jim Carry vo vážnych filmoch. Možno ak by som tento film pozeral sám tak by som sa aj úprimne rozplakal. No slzy na krajíčku som už udržať nevedel. Víborné herecké podania spojené z neuveritelne silným dejom doplnené o zaujímavý strih sa stali tomuto filmu osudné a poslali ho k filmom,ktoré svojou existenciou pozdvihnú kinematografiu. ()

kubyno

Je to takové naivní, průhledné a možná trochu laciné, ale mně se to prostě nějak líbilo. Je tam plno krásných momentů (často hodně smutných), nezapomenutelný Woody Harrelson (skvělý prodavač masa) a nádherné záběry medúzy - to mi stačí. ()

HaceR

Dokáže človek, ktorý svojou nedbanlivosťou od základov zmenil životy nevinných ľudí, napraviť svoje chyby? Film dokazuje, že je to možné. ()

Aldanar

Příliš předvidatelné a patetické. Dobré drama, ale dívat se 2 hodiny na umírající a chlapa který chce umřít, začne trošku nudit :-( ()

Raimok

Řekl bych, že konec musí dojmout fakt každýho, ale první půlka byla povětšinou nezáživná. Hodně dlouho jsem nechápal, o čem film je a všechno odhalit v posledních dvaceti minutách podle mě není zrovna nejšťastnější. Přesto je to nadprůměr už kvůli Smithovi. Slabší čtyři hvězdy. 73 % ()

Florfila

Snímek útočící na divákovy city jako týdny hladovějící šelma. Muccino si jde za svým. Chce abychom brečeli, ať to stojí co to stojí... Trochu průhledná záležitost, ale účel docela splňuje, hlavně u ženské populace. A přitom je příběh docela obyčejný a trochu roztahaný a na konci se to zdá být trochu moc... Nad čím bych se však chtěla pozastavit je Will Smith... A k němu říkám: NO PÁNI!!!!! Ani bych ho nepoznala, jeho vyhublá postava a pohled tak neskutečně útrpný, až běhá mráz po zádech... Člověk se musí 3x podívat do titulků, aby si byl jist, že je to opravdu Will... Ale je to on... Kouká na vás skrze plátno a vy se můžete zbláznit bezmocností... Will Smith, v docela jiné podobě, než ho znám. Jeho smysl pro drama je dramaticky obdivuhodný... V této herecké jízdě Willa Smitha si nedovedu představit nikoho jiného. ()

arcticsky

Will Smith asi právem zůstane zakódován jako sympatický a vtipný kašpar - zde bylo vidět, jak mu velevážná role nesedí. Jeho klausovsky kyselé výrazy byly dosti umělé....Působivě dojímavé finále jsem snesl, ale závěrečný pohled na hnědookého Harrelsona mě donutil k divokému zachechtání, tím to bylo celé hezky shozeno....a ještě bych zmínil Rosario Dawson, kterou od Bohémů opravdu můžu a zde se mi také líbila. ()

embecka

Tento príbeh má taký potenciál, tento film mal taký potenciál... Prečo, oooch, prečo mu trvalo tak dlho, kým sa dopracoval k tomu, na čo sme všetci čakali?! Prvú polovicu som pozerala dva dni. Skutočne, s prestávkami. Lebo ma nebavila. Ale hovorím si, to dáš, film má byť super, to dáš. Potom to už prichádzalo. Zvláštne krásny vzťah Smith & Dawson, všetko to množstvo citu, ktoré príbehová Emily v sebe mala, jej oddanosť, všetka tá láska, ktorú chce odovzdať (áno, blábolím klišé jedno za druhým, no a čo). Prečo im to urobili, prečo tá d.l.h.á. p.r.v.á. p.o.l.o.v.i.c.a.? Každopádne, neodrádzam vás. Naopak. Aj poplačete. Ja som si aj zakryla ústa na chvíľu. Will je proste pán herec. ()

Erik7595

Will Smith tu predviedol najlepší výkon, čo som u neho videl. Skutočne by sa mohol objavovať viac v drámach, pretože komédialne ladené role, v ktorých sa Willis objavuje, mne osobne neprekážajú, ale mám pocit, že ich bolo celkom dosť a osobne som sa nimi prejedol (Bad Boys, ID, I, Robot, Hancock, Man in Black...) Jeho herecký výkon je tu vskutku úžasný, spolu s výkonom krásnej Rosario Dawson. Exceloval aj Woody Harrelson v menšej roli, len je škoda, že má málo priestoru. No a ako by som ohodnotil film? Jednoducho ma to emočne vzalo, na konci som nedokázal zastaviť slzy a ten príbeh ma fakt po skončení dojal. Obával som sa slzopudného, citovo vydierajúceho filmu, ale napriek tomu, že sa režisér snaží diváka emocionálne v závere zomlieť a táto snaha je až príliš evidentná, u mňa to vďaka sile príbehu fakt zaúčinkovalo. Na konci som plakal ako keď malému dieťatu zoberiete lízatko. No, možno poslednú dobu mäknem, ale je to tak. Výsledok - túto drámu od talianskeho režiséra Gabriela Muccina teda odporúčam všetkými desiatimi. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi