Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

Saur.us

Emocionální ždímačka, která i přes svou jasnou prvoplánovost neztrácí na kvalitě a dovršením všeho je nevyhnutelné srdceryvné vyvrcholení. Skvělý W. Smith pod taktovkou G. Muccina opět dokazuje, že hrát v silných příbězích mu nědělá problém. ()

Wawer

Will Smith si zaslouží metál, Muccino tak leda na holou. Film je nudný až běda a přestože se v závěru tváří, že to tak nějak do sebe zapadá, spousta motivů nedává smysl a dopídit se přesně, co chtěl tím názvem básník říci není vůbec snadné. 80% je pro ten to film extrémní hodnocení. Viděl bych to spíš někam k 65% ()

SpeedyCZ

Will Smith je bůh. Parafrázuji sám sebe, ale zkrátka nemůžu jinak. Opět skvěle zahrané. Tleskám. Co se příběhu týče, je velice emotivní (směrem ke konci čím dál tím víc) a opravdu mě chytl za srdce. I když byl konec malinko předvídatelný, stejně jsem si začínal některé skutečnosti až teprve tehdy uvědomovat, terpve pak mi všechny střípky do sebe pěkně zapadly. Co víc k tomu ještě říct... po Pursuit of Happyness další parádní Wildovo drama, doufám, že tentokrát zaklepe Oscar na správné dveře... ()

Axident

Budu silně, silně neobjektivní, asi je to tím vánočním časem či co, odhodím kabátek rádoby fajnšmekrského labužníka: Seven Pounds je krystalicky 100% čistý doják jako prase, který dokáží vyrobit jen v Hollywoodu, se všemi plus a mínus, vykalkulovaný vánoční kýč a brutalitní atak na nejpřirozenější city, prostě vykalkulovaná trefa na jistotu. Z nějakého záhadného důvodu jsem mu podlehl. ()

Mary19

"It's time..." Pěkný film... Rok 2009 nemohl začít lépe a spolupráce obou známých vytvořila opět skvělé dílo v podobě filmu o muži, který se snaží napravit své chyby z minulosti... Dojemný příběh; velmi povedená hudba utvářející silnou atmosféru nejen na konci filmu; a Will Smith... Ten svoji roli zahrál jako vždy perfektně a Sedm životů je hlavně díky němu jedním z emotivně nejsilnějších filmů uplynulého roku... 80% ()

Wargoo

K tomuto filmu som sa dostal čisto náhodne, keď som niekde našiel trailer k nemu. Po pozretí traileru som si povedal, hm, že by to bolo nejak obzvlášť zaujímavé by sa povedať nedalo, ale tak Will Smith ? Film pojednáva o človeku, ktorý síce poznal v živote, čo je to láska, ale poznal aj, čo je to o ňu prísť. Nešťastník vlastným nedopatrením Ben Thomas (Will Smith) sa po tragickej udalosti, ktorá ho postihla životom potuľuje len s jedinou myšlienkou. Akoby sám dokázal pomôcť cudzím ľuďom, ktorí si za svoj nepriaznivý osud nemôžu sami ? S pomocou jeho najlepšieho priateľa si takýchto ľudí vyhľadá, a ponúkne im pomocnú ruku, teda skôr niečo iné z jeho teľa. Rozhodnutý pomáhať iným a nie sebe sa stretáva s Emily (Rosario Dawson), ktorej Boh nenadelil zrovna najzdravšie srdce. Ďalej je tu slepec Ezro (Woody Harrelson), Connie Tepos, matka dvoch malých detí, ktorá má za priateľa tyrana a násilníka. Týto ľudia majú niečo spoločne - Bena a jeho pomoc. Od začiatku nieje zrejmé, o čo tu ide, a to ma prinútilo nalepiť sa na monitor a nenechať si ujsť ani sekundu z tohto strhujúceho príbehu o láske, spytovaní svedomia, a žiť na úkor niečoho, na čo mnohí z nás málokedy, ak vôbec myslia - na pomoc (reč je o ozajstnej pomoci, nie len niekomu podať padnuté pero atď) ľuďom, ktorí ju ozaj potrebujú, ale nevedia si ju vypýtať. Môj názor: Will Smith v jeho jednej z najlepších citovo ťahších úloh si u mňa vyslúžil jedno veľké významné plus, dokazuje že patrí k momentálne k najtalentovanejších hercov ako takých, myslené vo všeobecnosti. Rosario Dawson tu rovnako predviedla obrovský talent a jej chorobu som na 110% uveril. Na plátne - teda monitore boli spolu ako jedna duša pumpujúca okolo seba lásku akú som nevidel už dlho, a to som videl nejaké tie "romantické filmy". Seven pounds vo mne zanecháva hlboký dojem bezradnosti voči životu, trpkosť duší postihnutých osôb ale aj nádherný herecký a filmový zážitok. Dávam 5***** a 93, 345% za úžasný scénár, obsadenie, réžiu a aj hudba - tá filmu dodáva na tragickosti ako takej. ÚŽASNÉ !!! ()

BathoryMan

Neviem ako to tí amíci robia ale čas od času natočia film,ktorý ma dojme k pravým nefalšovaným slzám a donúti ma premýšlat...Tomuto filmu sa to podarilo znamenite...Muccino my znova dokázal že dokáže točit skvelé drámy s reálným podtonom a vyberá si na spoluprácu naozaj výborných hercov...Smith samozrejme geniálny aj Rosaria Dawson potešila,len ma zarazilo strašne málo priestoru pre postavu slepého pianistu...Harrelson si po dlhej dobe našiel znova geniálnu uveritelnú rolu ibaže jeho postava mala málo priestoru na realizáciu sa,pričom mala obrovský potenciál..ale to je tak asi všetko čo možem tomuto úžasnému filmu vyčítat! ()

Amplifier

Skvělé drama, jestli někdo brečel u Cameronova Titanicu tak u tohodle snímku se v slzách nejspíše opravdu utopí. Nebojím se prohlásit že jsem nikdy neviděl tak dojemný a v každém detailu promyšlený příběh . Seven Pounds si vybojoval pozici v mojích top10 ()

film-fancz

89% k peti hvezdam ma toto napinave drama malo :-) Will Smith podal opet skvely herecky vykon vcetne hercu ve vedlejsich rolich. Scenar mi prisel hodne nadsazeny, a proto musi byt bran s rezervou. ()

cielle

To bylo teda něco! Je pravda, že jak se to furt natahovalo, aby divák byl jako co nejvíc napjatý, tak to bylo možná až moc zdlouhavé, ale ten konec teda stál za to. Spoustu lidí tu píše, že cíl tohoto filmu byl průhledný - vyždímat z diváka co se dá. Ale já zas musím říct, že to by měl být cíl každého filmu - nechat na něm nějaké pocity, prostě aby to na něj jakkoli působilo. A nutno podotknout, že ne každému filmu se to podaří. No a na mě Sedm životů tedy zabralo a na konci se mi koulely slzy jak o život:) Zkrátka doporučuju, je to napínavé, záhadné a dojemné:) ()

FilmWave

Dokud to je aspoň trochu tajemné (úvodních asi 15 minut) nebo aspoň trochu dramaticky vypjaté (posledních asi 10 minut), tak to stojí za vidění. Zbytek je bohužel pouze tuctová rozvleklá romance. ()

*Colorado

Trošku rozporuplně na mě film zapůsobil. Je bez debaty, že zápletka je zajímavá a sázka na Willa Smithe byla zárukou zaplacení filmu. Jen jsem při sledování měl, jako již několik uživatelů zde, pocit, že jde o prvoplánovanou snahu dojmout. A to po celou dobu sráželo film krapet dolů. Postava Woody Harrelsona byla rozhodně zajímavější na to, kolik dostal prostoru. Někde jsem tu četl srovnání s filmem Štěstí na dosah a přiznávám, že to se mi líbilo rozhodně víc než tento snímek. Neurazí, ale ani se nezařadí mezi filmy, které byste chtěli vidět znovu. ()

Eluin

Možná vám 5 hvězd přijde přehnané, ale mně se to skutečně líbilo. Jsem si pochopitelně vědom toho, že závěr je trochu kýčovitý a možná i zbytečný, ale zároveň si jsem vědom toho, že filmů - které by ukazovali lidskou dobrotu, snahu o nadindividuální prospěch - dnes zase tolik není - a tento mi z těch několika vyšel nejlépe. ()

issoumaila

Emocionálne (z mojej strany) jeden z najsilnejších dramatických snímkov aké som kedy videl. Osobne som si o danom filme neprečítal ani slovko a "logicky" tak som nemal ani tušenie o čo sa jedná. Čomu som nakoniec veľmi vďačný, hlavne teda hheh za svoju minimálnu zvedavosť.:) Will Smith prichádza "pre mňa" s úplne nadštandratným emocionálne silným príbehom, kde jediným pohľadom dokáže byť tvrdý i milosrdný zároveň. Dokáže sa hnevať na ľudí no nič v porovnaní s tým ako sa hnevá na seba. Možno nič zo samého príbehu nieje skutočné ale poviem Vám jednu vec. Ben (Will Smith) nieje anjel. Je to človek z mäsa a kostí a jeho činy v samej podstate nemusia byť nadprirodzené. Niektorým ľuďom to príde emocionálne manipulatívne no niektorý chcú byť citovo zmanipulovaný. 10/10 ()

optimus0s

Dosti zmatené na začátku, trochu vysvětlující na konci. Na konci samozřejmě dojemnej konec, ale zas až tak dojemnej nebyl. Když by hlavní roli nehrál "drsňák" Will Smith, ale někdo jinej, neznámej, dojemnější by to bylo víc ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi