Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

ER

Možná to neměl být až tak depresivně laděný film. Možná se mělo ubrat z tahu na emoce. Ben Thomas je zasažen tragickou událostí, na které má přímou vinu.Při ní umírá i jeho manželka.Co dál s životem? Lze najít odpuštění? Možná.Ben to zkusí a připraví plán,kterým chce odčinit to,co způsobil.Za sedm mrtvých,sedm životů. A tady se ukazuje velká slabina filmu-vyvolává otázky,ale nedává odpovědi a snaží se diváka "drtit" dojemnými scénami. A těch je dost.Závěr pak neplní zcela očekávání, které by mělo nastat,neboť až drsné pojetí,jak se vykoupit z viny, nemá takovou sílu. Místo slzy může vyloudit na tváři divný výraz.Hmmm-tohle vykoupení se mi moc nelíbilo. ()

Primavera

Fantastická myšlienka katarzie ľudskej duše, zmývanie vlastnej viny za zmarenie životov iných obetovaním svojho života spôsobom, ktorý si zaslúži obdiv. Škoda len, že myšlienka sa utopila v rozvláčnom tempe filmu, počas prvej polhodiny nie je divákovi jasné o čo ide. Ako naschvál som si nepozrela, o čom ten film je a tak som polhodinu pozerala ako blázon, že čo sa deje, kým som nezašla sem na csfd a kým Tim zachraňoval ľudí, toto zas zachránilo mňa! :-) Vďaka za komentáre, ľudkovia! ()

kwaicheng

Skutečně zdařilé drama, které nenechá jedno oko suché. Jak zde někteří velkohubě poznamenávají "zase nátlak na divákovy city blablabla" - to je asi každej film, ne, chytrolíni? Co čekat od dramatu? Hmhm...no nevim. Tolik k místním. Teď k tomu důležitému: k filmu. Začátek jsem vážně nechápal, dál ať jsem počítal jak jsem počítal nedopočítal jsem se sedmi životů, vždycky mi vyšlo buď víc nebo míň...:D, no a neříkejte mi, že je možný někomu transplantovat oči??? Co to bylo s tím Ezrou? Jestli tomu někdo rozumí, rád uvítám vysvětlovací poštu. Když jsem po půl hodině konečně pochopil oč kráčí, bylo to vážně emotivní pokoukání. Líbilo se mi to. p.s. Nechat se hryznout medúzou je, když už nic jiného, dost originální sebevražda. ()

MELODY

Asi to mělo být dojemné- já neuronila slzu. Možná také nabité nakažlivými emocemi- žádná z nich se mně netkla. Snad také trochu záhadné a vzbuzující dojem nezávislosti- já to viděla jako ploché a televizní. Navíc pekelně zdlouhavé. A kdybych si na žaketce nepočetla, že se hlavní hrdina "zamiluje do ženy, která mezi ně patří" (rozuměj mezi oněch sedm vyvolených), asi bych to ani nevěděla, zamilovaně prostě nevypadal. Chjo, to je život, tohle. Ani ty filmy už nejsou to, co zamlada. ()

klasik79

na konci filmu jsem se dal do pláče ... jsem máslo :) a to už jsem si chystal jenom dvě hvězdičky ale ... jsem máslo. ()

chaturga

Nejlepší film Willa Smitha. Od začátku do konce jsem si vážil svého života. Film je tak zpracován, že od začátku tušíte, jak to přibližně skončí. Není to žádný ten "šílený závěr apod..", takže o nějakém klišé neexistuje diskuze (znám 100x klišovitější filmy a mají hodnocení ještě větší!). Některé scény jsou absolutně na husí kůži. Už jen první telefonát s Ezrou a jak ho to v zápětí strašně mrzí je absolutně neskutečný zážitek. Nemám slov. 5* zaslouženě za celý film podporovaný vynikající hudbou. A přiznávám ano "kýč je nutné zlo" ()

Gardenboy

Skvelý výkon Willa, trochupriamočiary príbeh (od prvého flashbacku je prakticky jasné, čo je pointa). Ale mne to filmový zážitok nepokazilo. Trochu hlbšie rozpracovanie, trochu viac dinamiky, trochu viac dejových liniek a mohlo to byť za 5* ()

Oonika

Dobrý, dobrý, pořád ještě dobrý... ale ten konec, to už jsem se vážně válela smíchy- vrchol kýče na entou pro mě :D ()

Petulka88

Aby bylo jasno, nejsem žádný necitelný cynik. Když jsem viděl film Marley a já, brečel jsem ještě půl hodiny po závěrečných titulcích. Takže klasické ždímání emocí mi nijak zvlášť nevadí. Co mi ale docela dost vadí je to, že Sedm životů je opravdu neuvěřitelně se táhnoucí film. Místy je to až tristní sledovat film, ve kterém se vlastně nic sledovat nedá. Menší úprava ve střižně by filmu výrazně prospěla. Abych ale jen nekritizoval: Herecký výkon Willa Smitha je výborný a v podstatě na něm stojí drtivá většina filmu (ono to ani jinak nejde, když v podstatě neodejde ze scény). A abych byl upřímný, tak ta klasická závěrečná ždímačka mě taky málem dostala. Jen je velká škoda toho nezanedbatelného množství hluchých scén, výsledné hodnocení mohlo být výrazně lepší. ()

DisneyCZ

Will Smith v netradiční roli.. Popravdě sem si nedokázal představit, jak se mu to povede, když mi pomalu docházelo o čem tento film, ve kterém sem byl dokonce i na měkko zvládne.. Musím říct, že se s tím popral asi nejlépe jak mohl a mě tento snímek určitě bavil + ještě pár dní jsem ho nemohl dostat z hlavy.. Určitě stojí za shlédnutí.. ()

AspireHD

"Co to sakra dělá a kdo to vlastně je?" Tak tuhle otázku si jistě položíte všichni, kteří se na tento film začnete koukat. Celý tento film totiž již začíná dá se říct v půlce děje, kdy se teprve dovídáte z flashbacků, co se stalo a kdo to ten Ben Thomas vlastně je. Film je určen pro diváky s pevnými nervy, protože ne každý by dokázal zkousnout ten pomalu se vlečící děj, který ovšem stojí za to koukání. Will se do své postavy dokonale vžil a perfektně ji prožíval, dokonce musel zhubnout, aby to odpovídalo charakteru postavy, kterou hraje. Takže z Willova hlediska bych řekl, že je práce víc než úspěšná. Rosaria svoji postavu hraje také dobře, nalíčení jej vybledlé pleti kvůli nemoci je víc než dobré, takže bych řekl, že postavy jsou detailně vytvořené. Pokud vydržíte až do konce, tak se vám ukáže velice smutný závěr, který vám však v zápětí vytvoří úsměv na tváři, protože něčim špatnym se objevilo zase něco dobré. Film je celou dobu hodně smutný a měli by jste u něj opravdu sedět a dávat pozor, jelikož by jste ho také kvůli úniku několika informací nemuseli pochopit. ()

CliffLee

Will Smith v Sedmi životech jen potrvzuje, že je pan herec, své postavě vtiskl strašnou ztrátu a smutek, ale také jistou eleganci. I zbytek herců je vybrán přímo skvěle (hlavně R. Dawson a B. Pepper) a všichni drží film v naprostém nadprůměru, čemuž pomáhá i jistá Mucciniho režie a kvalitní scénář. Ano jde o doják, a i když vám bude ani ne od půlky filmy konec téměř jasný, tak díky herectví pana Smitha má film svojí velkou hodnotu a nedá se než doporučit... PS: Po druhém shlédnutí přidávám * protože Smith je zde opravdu bravurní 9/10 ()

Sophia

pro mě jeden z necitlivějších a nejvíce strhujících snímků, které jsem doposud viděla.... Výborná práce - má poklona patří všem, co na filmu pracovali..... ()

Thirteen

Jak to rict ve zkratce, krásnej Will ..zmatenost.. nuda... přehnany hrani na city.. A pak člověku dojde, že pod tou hromadou srdcervoucích scén, který začínaj snad první minutou a končej poslední minutou, je něco podezřeleho.. ááá ano, bingo...vlastně je to strašně dlouhý laciný klišé, i kdyz by nemuselo... myšlenka je v podstatě docela pěkná, zajímavě příjemné herecke obsazeni a také celkem dobře odehrané, ale bylo to až tak moc přepumpovaný těma silnýma emocema.. až moc přehnaně rádoby epický a dojemný ...až mam z toho pocit, že jsem byla tak trochu podvedená, že se mně pan režiser snažil ošálit tím, že mi podstrčil dokonaleho Willa Smithe, který bude tahounem celeho snimku a zakrývat veškerá jeho negativa... Avšak jedovatá medúza v akvárku byla ohromně efektní ()

Chip89

Tenhle film mi doporučila kamarádka, byla z něj úplně nadšená, nevím proč,ale z nějakého důvodu se mi do něj vůbec nechtělo. Nakonec jsem se překonala a nelituji toho. Není to sice film, kterému bych dala sto procent. Od začátku je jasné o co v příběhu jde a jak dopadne. Typické hraní na city diváka, aby na konci ukápl slzu. Přesto, že mě ten příběh až tak moc nezasáhl, určitě jsem se nenudila. Will Smith v hlavní roli mě bavil. Jen některé pasáže bych vyhodila a udělala bych z toho hodinu a půl dlouhý film a zbytečně bych to neprotahovala. Věřím, že tenhle film je tak zvláštní, že bude mít své odpůrce a zároveň své příznivce. Dávám tak 80%. ()

D.Sleeper

Na rozdíl od "Nedotknutelných" je toto velmi zdařilý a majoritně odpustitelný "útok na divákovy city". A abych oddělil zrno od plev, v tomto případě naopak jednu hvězdu přidám ;-) ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi