Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

Tamten

První třetina filmu je jakýsi sled událostí, u kterých příliš nechápeme, co znamenají. Druhá třetina je běžný romantický film bez zvláštních prvků. Teprve třetí třetina začne být zajímavá a zábavná, díky předchozím náznakům ale už ne vysloveně překvapující. ()

RajAthen

Ano, divák je zde v pozici lovné zvěře, na kterou se líčí emocionální past. Není to dokonce nikterak nenápadné. Faktem však je, že je to lov úspěšný. Jakkoliv lze vytknout, že by prostřední část filmu mohla být přeci jen kratší, Will Smith ji zkrátka utáhl se štítem a jeho rozervaný výraz vydeptá již od pohledu. Nejde o dokonalý film, ale u mě zkrátka dokonale zabodoval. ()

haroska

Z počátku je hodně složité sledovat dění a člověk vlastně moc nechápe, o co jde. Pozornost udržel jen perfektní výkon Willa. A ještě, že tak. Připravila bych se o něco výjimečného. Velmi jemně natočený snímek se závěrem, nad kterým jsem se zamýšlela několik dní a který mě donutil přemýslet nad sebou samou a nad tím, jak dobrým či špatným dokáže člověk být. Tyhle role jsou pro Willa jako šité na míru a uz několikrát dokázal, že je v tom mist. ()

bono22vox

Je to přítulne a dojemné, Will Smith by se snad i rozkrajel. Bohužel to tak úplně k potlesku nestačí, zároveň jde totiž ikdyž to zní skarede o hnusně vypočítávé a nekonečne dlouhé drásani srdečního svalu. Ale přesto všechno mě to nějak oslovilo a nejde mi dát jen tři hvězdy... ()

haWranka

Námět by vůbec nebyl špatný, ale pojetí mě úplně minulo. Chápu, že se tvůrci snažili ze sladkobolného tématu vytřískat, co šlo, ale u mě to mělo opačný efekt. Místo prostého naznačení, které by mě opravdu dojalo, se rozhodli polopatě vše dovysvětlovat. Pár scén tedy bylo tak moc citových, že jsem až měla chuť se smát. Nehledě na to, že mi připadlo, že to nikdy neskončí, tak zdlouhavé to bylo. Kdyby se stopáž osekala tak o půl hodinky, sem tam by se škrtl záběr na rozpolcený obličej Willa Smithe (a že jich tam bylo), šla bych s hodnocením výš. Jenže takhle, pro všechno to natahování, patos a průhlednost, dám tři - a to jen z úcty. ()

Kenty

Průběh filmu za 2 hvězdy (Film je táhlý a chvílemi nudný), myšlenka filmu a jeho konec jsou za 4 hvězdy, celkem tedy průměr za 3 hvězdy. Oceňuji herecký výkon Willa Smithe. ()

danny_21

Silný útok na divákovy city může fungovat, ale u mě jen v případě, že nemá nejednoznačný a průhledný scénář s mnoha nezodpovězenými otázkami. Willuš se snaží, seč může, tvářit se utrápeně jako baset a musí se říct, že mu to docela jde. Ve srovnání s dalším dramatem Cestou za štěstím ale kvalita i příběh dost pokulhává - 65 % ()

pirulka

Nemôžem dať plných 5 hviezdičiek, pretože aj keď sa to volá 7 životov..tých 7 životov tam postrádam a v podstate je to všetko založené na jednom romantickom príbehu, a dej sa v istých chvíľach príliš vlečie..Zámer pôsobiť na city diváka sa mi tu zdá príliš okatý ..hoci netvrdím, že ma pár scén naozaj nedojalo.. ()

Petula009

Solidní tři. Nějak to všechno vyznívá do prázdna a dle mého názoru je na vině scénář. Napětí je sice budovano hezky ale po půl hodině se člověk ztratí a je vlastně docela naštvaný, že mu kus příběhu chybí. Will Smith se mi v téhle poloze líbí, ale absence hraní v dramatech a vážných rolích ho ještě nenaučila vybírat ty správné scénáře. ()

markotter

Docela dobrý nápad, který zkazilo režisérské a herecké provedení skoro všech zúčastněných. Will Smith je prostě spíš akční hrdina než člověk stižený traumatem a podle toho to taky vypadalo. Když se k tomu připočte aspoň tucet typických hollywoodských klišé, tak nemůžu jít na víc než 40 %. ()

ZnalecH

Nejdříve přijde nepochopení a nedůvěra. Ben je zvláštní člověk, který má přes svůj úsměv navenek, uvnitř ukrytou bolest. Zrníčko po zrníčku se dozvídáme o jeho minulosti a snažíme se přijít na vysvětlení jeho činů. Po chvíli si myslíte, že je to obyčejný film, který si na něco hraje, ale nakonec zjistíte, že to vše způsobila vaše nevědomost, která vám zastínila mysl. Nakonec zjistíte, jak se vše událo a pravý smysl Benova chování. Celý film postupně graduje až do velkolepého finále, za které mi to opravdu stálo. Vše doprovází úžasná hudba a tajemná atmosféra nevědomosti. Kdyby to bylo trochu akčnější a méně depresivní, tak by to byl nejlepší film, co jsem viděl. ()

puchal

citová vydíračka to pro mě nebyla. V jiných filmech mě irituje citové vydírání zde jsem ten pocit povětšinou neměl ()

boni

Přeceněný film, který mě sice celou dobu iritoval, ale zároveň i dost bavil. Kdyby vypustili Willa Smithe, tak to mohlo být o mnoho lepší. ()

Maximilianus

Veľmi dojemný film. Diváka nechá celkom dlho tápať, že čo Will vlastne urobil, aj keď je to celkom jasné už počas filmu. Prekvapivý je však záver, kedy sa Willovo samaritánstvo ukáže v dosť odlišnom svetle. Pekné. 7,8/10. ()

Monggol

Nemám rád filmy, ktoré silou mocou brnkajú na city, naprosto zámerne a priamočiaro... Takýchto sračkoidných drám amíci plodia plné kýble. ()

Inozuka

Třikrát jsem u toho usnul, ale nic moc se nestalo. Nevracel jsem si to a přesto si nemyslím, že bych o něco zásadního přišel. Vyústění příběhu je drsné a dostane asi každého, nicméně od jisté chvíle předvídatelné. Stopáž trochu přepálená, ale jinak dobře odehrané i obsazené. Každopádně zas tak, jak je to tady hodnoceno, jsem z toho na větvi nebyl. ()

junxi91

Velice zvláštní film, u kterého jsem se dokonce chvíli nudil, než jsem v polovině začal trochu chápat, o co vlastně jde. Jistý Ben Thomas na začátku volá  záchranku a chce nahlásit vraždu, respektive sebevraždu, kterou spáchá sám na sobě. Pak se vracíme zpátky v čase. Ben pracuje (nejspíše) jako výběrčí daní pro americkou federální vládu a ze začátku působí jako nepříjemný člověk, který z lidí, kteří na tom nejsou dobře, tahá peníze. Nejvíce mě nasral hned ze začátku, když volal slepému pianistovi Ezrovi Turnerovi, ze kterého si dělal prdel, že je slepý a nikdy nic neměl se ženskou, a že je vegetarián, který prodává maso. Proboha, co je to za bezcitného kokota? Pak se ale věci změní a Ben se rozhodne konat dobro a pomáhat lidem, kteří si to zaslouží. A proč se z něj najednou stane takový dobrák s ustaraným obličejem a tajemstvím? To se začne rozplétat během filmu, ale je třeba sledovat film velmi pozorně. Tim Thomas při řízení posílal SMS a způsobil autonehodu, při které zemřelo sedm lidí, včetně jeho snoubenky Sarah Jensonové. Proto se snaží vykoupit se tím, že zachrání životy sedmi dobrých lidí. Rok po havárii daruje Tim, bývalý letecký inženýr, plicní lalok svému bratrovi Benovi, výběrčímu daní. O šest měsíců později daruje část svých jater sociální pracovnici Holly. Poté začne hledat další kandidáty, kteří by mohli obdržet jeho orgány. Mezi nimi je George, hokejový trenér, který dostane ledvinu, a mladý chlapec Nicholas, který dostane kostní dřeň. Tim kontaktuje sociální pracovnici Holly s dotazem, zda nezná někoho, kdo si zaslouží pomoc. Ta mu navrhne jistou Connie Tepos, která má dvě děti a přítele, který je všechny mlátí. Tim se odstěhuje ze svého domu do místního motelu a vezme si s sebou smrtelně jedovatou medúzu čtyřhranku Fleckerovu, kterou obdivuje už od dětství, kdy tyto "mořské vosy" vídal v akváriích. Connie jednou v noci po zmlácení od přítele kontaktuje Tima, že by měla nakonec zájem o jeho pomoc, a on jí dá klíče a darovací listinu od svého domu na pláži. Connie se se svými dětmi šťastně odstěhuje do nového domova. Tim ukradne pověřovací listiny od svého bratra a vydává se za něj. Hledá poslední dva kandidáty, kteří obdrží nějaké dary. Prvním je již zmíněný slepý prodavač masa a pianista Ezra Turner, kterého se Tim nejprve pokoušel rozhněvat v práci, ale on zůstal klidný, a tak je hoden daru. A poslední je samostatně výdělečná Emily Posa, která se živí tiskem pohlednic. Ta má onemocnění srdce a krevní skupinu 0, a je problém sehnat pro ní vhodného dárce srdce. Tim s ní začne trávit svůj volný čas jak v nemocnici, tak doma, vytrhává jí plevel na zahradě a opraví její starý tiskařský lis. Zamiluje se do ní, ona do něj také a nakonec si spolu přece jenom zapíchají. Ben však vystopuje Tima u Emily doma a chce, aby mu vrátil jeho pověření výběrčího daní. Tim se po sexu s Emily vrací do hotelu a zde završí svůj geniální plán, jak se zabít a zároveň zachovat své orgány. No, film byl poněkud zmatečný a jak jsem psal - první hodinu jsem nechápal, o co jde a o co se vlastně Tim/Ben snaží. Ve skutečnosti cítil vinu za smrt sedmi lidí, a tak se snažil doslova rozdat, aby zachránil jiných sedm lidí. Připadalo mi, že se mě film snaží citově vydírat, proto mu uděluji pouze tři silné hvězdy. () (méně) (více)

Nix

Film, který se snaží hrát na city hlavně v závěru. Stopáž je zbytečně natahovaná, jelikož stejně je jasný, kam konec filmu směřuje. Nevím, tohle mi úplně nesedlo. Ale nic proti Willovi, on hrát umí. Takový průměr, který vidět potřetí nemusím. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi