Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

mandella

Na to, že nemám ráda animáky...dát pět hvězd je hodně odvážné, ale je to taky první animák, který se dá brát jako "normální film". Je tam všechno, co od dobrého filmu žádám - emoce, příběh, vtip, švih, akce a přesah. ()

AdamK.

Sice film pro už odrostlejší děti, ale pořád nádherné a kouzelné. Rozhodně jeden z nejlepších animáků od Pixaru. ()

david666

Na rozdíl od nadšených kritik v novinách a vlastně i zde bych teda neřekl, že je film tak skvělý. Nejlepší je začátek, kdy je shrnut život Carla. Děj v Jižní Americe už ztrácí drive a řekl bych, že je zde dost vaty a chaotických zvratů. A že bych se zasmál - to bych spočítal na prstech jedné ruky. Pro mě velké zklamání. ()

sew810

Filmů, u kterých bych slzel na začátku v prostřed a na konci ( mezitím se opravdu smál ), bych spočítal na prstech jedné ruky. Čekal jsem veselou rodinnou podívanou, ale čeho se mi dostalo,VEVERKA!!!, mě nadmíru naplnilo a jsem šťastný, že jsem ten film viděl. ()

lord_styx

Velmi zajímavý a zábavný film, který však většina dětí nemůže zcela pochopit. I přes všechny skopičiny spáchané roztodivným zvířectvem je film na poměry "dětských" animáků zřetelně smutnější. Přesto je film velmi vtipný a už jen kvůli psu Dogovi v podání Pavla Lišky se vyplatí i na dabovanou verzi jít. ()

Joke_47

Parádní animák...=D a to 3D stoji za to, tak si na to zajdete do kina a ne ze si stahnete zas nejakej podprumernej rip...=( bleee na to se neda koukat...ale 3D kin je v praze ted dost tak si na to zajdete...je to moc pekny i pro maly deti...=) skvela kevina a perfektni pes..=D ,,,,,, veverka!_________ co? kde? =DD ()

Infalín

Už úvodní rekapitulace života starého pána zatlačí diváka do křesla, jako kdyby seděl v raketě, která právě startuje do vesmíru. Let trvá celých 96 minut. U Pixaru emoce zjevně váží rovnou na tuny a sílu dobrodružství odměřují v litrech adrenalinu. Takovouhle aviváž na duši jsem přesně potřeboval. SPOILER: Akorát mi vadilo, proč zrovna jeden pes byl tak neskutečně hodnej a že ti hodní hrdinové přicházeli v Jižní Americe v první vlně a ti špatní ve druhé. Carl by taky asi těžko svůj hořící domek uhasil. A toho cestovatele, co prahl po ptákovi, bych vykreslil spíš jako zoufalce, který se stal obětí vlastní posedlosti, než jako čistě záporného zloducha. Ale čert to vem, to jsou jen drobná ale. Díky za skvělý dabing. Jsem rád, že máme možnost vynikajícího Vladimíra Brabce alespoň slyšet, když už ho v jiných filmech nemůžeme vidět. Jak Lišku nemusím, tak jako pes prostě nemá chybu - kousne a nepustí. ()

VUCAKO

Ach jo, co's mi to PIXARe udělal? Jdu v pohodě s dětma do kina a nepočítám s tím, že si budu nenápadně otírat oči. Dokonce dvakrát! Jak mnozí říkají, UP je film, který natočili pro dospělé a to tak, aby se i dětem líbil (ne naopak). Vizuálně nádherný film, příběh je vyprávěný výborným stylem, ani konec mne nijak neurazil.. Pro mne absolutní špička animované tvorby, jasných 100%. ()

Rhoxx

Pixar nikdy nezklame. Každej jeho film je lepší než ten předchozí a 3D provedení tomu ještě napomáhá. Dokonce musím pochválit i český dabing. ()

mouzi

hodne pekny film.. docela by me zajimalo, co z takoveho filmu maji male deti, mam totiz dojem, ze ac animovane, jsou tyto filmy poslednich let urceny spise pro starsi divaky, tedy 20-30 let, mozna i vice.. deje techto filmu totiz pomerne verne zobrazuji obycejne starosti obycejnych lidi, jejich obycejne zivoty a obycejne zazitky, jen podane trosicku jednoduseji.. proto si myslim, ze z techto filmu ma nejvice prave vyse napsana generace, nez ti nejmensi.. ()

Bugiii

Krásný animovaný film, který je spíše určen pro starší. Jediný animovaný film, který v sobě má vtip (mluvící psi byli prostě super) i dojemné scény (vážně jsem poprvé opravdu brečela u animáku). Je to milý film o životě, o muži, co chce splnit své ženě velké přání, které si vysní v dětství. Nejde popsat, musíte vidět:-) ()

Lancer

Dal bych tři hvězdičky, ale je to přece Pixar! A přichází se svým nejslabším snímkem od dob vzniku. Na vytvoření jejich pověstného světa nestačí jen ukřičený pták, mluvící pes, děda s létajícím domem a jeden skaut. Navíc provázanost těhle prvků nedávala žádný smysl. Doufám, že tenhle rok se najde konečně lepší animák-studio, co si zaslouží oscara. ()

kanalek

Nevím jestli nejlepší, ale rozhodne nejemotivnější animák, co jsem viděl.Místama mi to opravdu nepřišlo jako film pro děti.Smutný, dojemný, poučný, skvělý! ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana