Mike a jeho přítelkyně Sheryl se vydávají z Virginie do státního parku Lake Kimbrabow v Západní Virginii, kde chtějí kempovat v lesích a užít si turistiku. Zeptají se na cestu místního hlídače a ten jim poradí, aby jeli po Donner Trail nebo Willow Creek Bridge. Pak ale Mike potká na křižovatce místní obyvatelku Idu Foresterovou, která jim řekne, že v Timber Falls je překrásná krajina a nádherné vodopády a dvojice se rozhodne tam jet. Narazí na potížisty Brodyho, Darrylaa Lonnieho a Sheryl přesvědčí Mikea, aby se zbavil nábojů, které má v revolveru. Utáboří se, ráno je však Sheryl při koupání v nedalekém jezeře unesena. Zoufalý Mike ji hledá a nachází rodinu vyšinutých náboženských fanatiků, kteří jejich prostřednictvím chtějí zplodit dítě. (oficiální text distributora)

J.Mayen

Jestli mě paměť nešálí, tak tenhle film jsem už kdysi dávno viděl a jelikož si z něj už ani nepamatuju včera jsem ho viděl podruhé s největší pravděpodobností, tak už asi rozumím i tomu proč si nepamatuju jediný detail. Bohužel jsem viděl film s českým dabingem a nedokážu posoudit jestli tak blbě dialogy jsou nebo byly i v originále. Film trochu zachraňuje pěkné prostředí z lesa, zato ta jedna hvězda, ale vše ostatní je pod divákovu úroveň. Jde o velmi špatný film. ()

Nikolas__

Každej kdo jen pomyslel na hodnocení pod tři hvězdičky, by si měl vyčistit hlavu a začít se na horory koukat očima - protože tohle je bomba za pořádné čtyři hvězdy. Ze všech hixploitationů se dnes pomalu stává něco víc než obyčejný venkovský slasher (většinou se to nepovede, no..), Timber Fall s tímhle začalo o něco dříve a v malé míře, konkrétně tedy tvůrci opepřili děj o náboženské fanatiky. Tudíž to nefunguje na tak extrémně jednostranné zápletce jako třeba Wrong Turn, co mě překvapilo že se tady taky pracuje i s jinými druhy útočníků (střelci na začátku) a člověk tak pak absolutně nemá jistotu kdo číhá za rohem a co se tady prostě sakra děje. Celou dobu jsem byl zaujatej a napnutej, protože svým scénářem tohle nepatří k nějaké doslovné vidlácké vyvražďovačce. Zalíbilo se mi to o to více, když vím co se v těchto letech dělalo za horory patřící do tohoto subžánru. Například tu vznikala série Hatchet, se kterou, až na docela zábavný druhý díl, nechci mít nic společného. Často se tenhle subžánr totiž začal kombinovat s komedií, prostě tam cpali moc humoru a nevyšlo to, nicméně Timber Falls je opravdu pouze temný, krutý, dramatický filmík, který si klidně zase dám znovu. První 1/3 filmu je velice nenápadná, mladý pár, nádherná krajina, zvláštní lidé okolo. Prostě taková klasika. Moje největší výhrady jsou občasná předvídatelnost (ale tak tenhle subžánr fakt nějak více originální nebo nepředvídatelný být nemusí) a chování postav, které se stalo tady asi mým největším problémem. Hlavní hrdina měl možnost něco nasbírat v pokoji a pak se schovat za dveře, prostě je sejmout (!!), potom nechání omráčeného vraha na zemi, prostě au. Zachraňují to největší plusy filmu - prostředí, postavy a atmosféra. Vážně mě ten film vtáhnula mohl jsem si tak užít pořádný survival. Mladý pár i záporáci, mě pak velice bavili a zajímali. Hrozně moc jsem tady doufal, ať útočníci na konci dostanou co si zaslouží. Úplný konec skvělej, poslední záběr mírně wtf. Byl to zároveň docela i psychickej teror (ale jen ve vážně mírné podobě), jakmile příběh začne rezonovat, začne to být napínavé v každém momentu. No, sakra proč se těchto filmů netočí více? ()

veverysiak

Trošku z Wrong Turn, trošku z Hôr, trošku z mnohopočetných lesných masakríkov s nehygienickým záhradníckym náradím, zmiešané s náboženským fanatizmom, to len aby sme vedeli, že je to odsúdeniahodný prežitok, ale výsledok nie je až taký zlý, aj keď veľa zimomraviek nám to nenavodí, takže 55%. ()

sAreOn

Tak po dlouhé době jsem se přistihl, že těm hlavním hrdinům vážně fandím a přeju si, aby oba dva přežili. Dle mne velmi povedeny "horor", hezké naturalistické scény, zvrácení venkované... navíc velmi pěkné zpracování. ()

david666

Standardní horor, který si bere tu z Texaského masakru, tam z jiných survival hororů. Klasická šablona - mladý pár versus divní obyvatelé městečka. Prostě čistý průměr. ()

Mors_Mortis

Nuda , žiadne napätie. Filmy o tom, ako ide nejaká partička do lesa a tam ich naháňa šialenec sú dnes už nudné , neprináša to nič nové. Z tohto žánru už ťažko vydolovať zaujímavý skvost pre publikum. Koniec bol samozrejme veľmi "originálny". 15% ()

johnnie78

Výborný hixploitation horror od začátku do... no, do konce úplně ne, proto ta jedna hvězda mínus (za poslední vteřiny, to je fakt debilní klišé), ale jinak paráda. Je to trochu podobné Texasskému masakru motorovou pilou (rodinka vidláků v lesích skrývá znetvořeného kreténa, kterého baví ubližovat lidem), ale podle mě o dost lepší: jednak v průběhu filmu zjistíme, že netvorek, co se tak rád ohání srpem, hraje v celém příběhu vedlejší a vlastně dost podružnou roli, jednak má celý film myšlenku, týkající se víry a náboženství (samozřejmě extrémního pojetí), a sází spíš na psycho než na potoky krve, i když milovníci mučeníčka si taky něco užijí. Český název je opět přiměřeně dementní a s filmem nijak nesouvisející, za což ale samotný snímek nemůže. ()

Easykill

Kdyby hlavní postavy, tedy páreček na víkendu v horách. Nebyl tupý jako sekera mýho bráchance, kterou sice usekneš krůtě hlavu, ale na třikrát(mimochodem true story) , tak by se možná vyhnul nemilé konfrontaci s místní vyšinutou osádkou. Ale faktem zůstává, že by to pak celé, jako vždy nemělo smysl. Když stupiditu těch nebožáků pominu, tak jde o solidní, klasický horůrek. Jediné co mě vyloženě s*alo, byla absolutně nehodící se hudba. V jistých částech (hlavně těch u mučeníčka mučení) to dost shazovalo atmo... Ale i přesto za shlédnutí určitě stojí. ()

Ocampa

Tak docela okoukané téma - mladý pár v národním parku, ale narozdíl od těch ostatních verzí se mi tahle po dlouhé době fakt líbila. Celkem jsem se bál, podle plakátu, že je bude po lesích honit nějaký nedonošenec ;) ale vývoj děje mě mile potěšil. Co bych si odpustil je úplně nakonci to ostří - proto jenom 4* - ten nedonošenec ;) to rozhodně nemohl přežít a moc to nedává ani smysl a pokud to bylo myšleno tak, že to zvedlo to dítě, je to úplný nesmysl, to mne na tom zklamalo. Takže vypnout 5s před titulky a bude to parádní závěr. ()

Adoshek

Tradiční a běžná vyvražďovačka, tentokráte s vyšinutýma pobožnýma. Začátek relativní nuda, potom trošku napětí a trocha té krve a kousky masa, happy end a "překvapivý" poslední záběr, který, jak už to tak bývá, otevírá vrátka na druhé pokračování. Osobně nechápu hodnocení vyšší než 3 hvězdy a už vůbec ne, jak mohl dát livingdead 5*. Pod skvělým hororem si představuji úplně něco jiného. ()

WHMMD

Nenápaditý, predvídateľný horor, ktorý vás skor uspí ako vystraší. Sú v ňom zobrazené asi všetky stereotypy tohto žánru: výlet do amerického zapadákova, žiadny signál v mobile, obťažovanie partou buranov a slasher v poslednej scéne. Dávam 40%. ()

Neel

Ničím neurazí, ale ani nepřekvapí. Sympatické je na tom to, že se nejedná o extrémně velkou vyvražďovačku, tím myslím co do počtu lidí... Zato krve je tam jak ze stáda prasat. ()

Ponocnej

Kvalitka aneb jak to vypada kdyz se dostanete do sparu bezdetnych krestanskych fanatiku. Sympaticky postavy a herci sice trochu predvidatelny dej ale dobre pokoukani ()

morbido

Niesom velkým fanúšikom tohto druhu horrorov ale Timber Falls sa my páčilo.Malo to niečo do seba ale hlavne to u mna zahralo na správnu notu kvôli náboženskému fanatizmu.Neznášam náboženstvá a fanatizmus a toto presne poukazuje aké nebezpečné môžu byt.Priemer a chcelo by to viac krvi. ()

joslin246

V hororech se dá už jen horko těžko vymýšlet něco nového. Některé scény mi přišly nadbytečné, slintavej člověk mě taky nějak neděsil, spíš mi ho bylo líto. Chtěl si taky přece jenom užít své. Hlavní hrdinka byla zbytečně uječená, její druh zas moc velký hrdina. Jen mrcha Aida stála za koukání, šlo by to sní rozehrát trochu líp. ()

pájap

líbilo.bylo to uvěřitelné.jako že šílení nejsou všichni obyvatelé parku a že oběti někdo postrádá atd.líbilo hodně.....o krok blíže k anticírkvi.....ti hajzlové byly opravdu zvrácení.....a vše ve jménu krista....olééé.papa ()