Mike a jeho přítelkyně Sheryl se vydávají z Virginie do státního parku Lake Kimbrabow v Západní Virginii, kde chtějí kempovat v lesích a užít si turistiku. Zeptají se na cestu místního hlídače a ten jim poradí, aby jeli po Donner Trail nebo Willow Creek Bridge. Pak ale Mike potká na křižovatce místní obyvatelku Idu Foresterovou, která jim řekne, že v Timber Falls je překrásná krajina a nádherné vodopády a dvojice se rozhodne tam jet. Narazí na potížisty Brodyho, Darrylaa Lonnieho a Sheryl přesvědčí Mikea, aby se zbavil nábojů, které má v revolveru. Utáboří se, ráno je však Sheryl při koupání v nedalekém jezeře unesena. Zoufalý Mike ji hledá a nachází rodinu vyšinutých náboženských fanatiků, kteří jejich prostřednictvím chtějí zplodit dítě. (oficiální text distributora)

chlebo

Tento film je pre mňa dôkazom, že aj tisíckrát videné môže byť dobré, dokonca aj podané mierne inak. Jednoznačne najlepší exploitation aký som v poslednej dobe videl. Konečne svojim spôsobom sympatická dvojica Mišo a Šeryl sa vyberú z mesta nadýchať sa čerstvého nemestského vzduchu a trochu si zaturistikovať. Prvý strach príde zároveň s prvým kontaktom s miestnou (ne)civilizáciou, a potom to už ide pekne z kopca - interpretácia Božského plánu je niekedy vskutku pôsobivá a nejeden klérik by sa pri pozeraní tohto dielka iste nechal uniesť a s rukou pod sutanou by slastne ťahal káčera, akí pobožní sú ľudia žijúci na amerických lazoch a s akou pompou sa zhostili napravenia hriešnej mladej dvojice vyvedúc ju zo života v hriechu, za použitia lásky k blížnemu a mierneho dohovárania a nasmerovať týchto fujky hriešnikov zo zlej cesty plnej nemanželského sexu a chtíča, na lepšiu cestu plnú utrpenia, krvi , rezania a jebačky pre naplnenie vyšších cieľov. Podľa môjho skromného názoru - dieťa napravenej dvojice je primeraná daň za návod na lepší život. Nevďačníci Mišo a Šeryl sú ale beznádejné prípady a boha nechcú a kázania jeho buranských svetských poslov majú u piči, dokonca ako vrchol nevďaky svojím tútorom pripravia dokonalú ochutnávku vlastnej viery, takmer lepšiu ako z čias inkvizície. Zbožným a priateľským vidlákom tak namiesto vďaky naservírujú tortúry ako je zosekávanie hláv, paľba z brokovnice či zarazenie relikvie najsvetejšieho kríža do krku (veľmi praktické využitie) . Ani sa nemožno čudovať, že po takom nevďaku sa z tohto raja na zemi musia porúčať a žiť šťastne a bezbožne až do smrti.. Amen. A teraz vážne - konečne to správne napätie, a aj napriek miliónkrát obohratému scenáru, ktorý vykráda staršie aj novšie filmy aj zaujímavá nová myšlienka a nový pohľad na náboženstvo. Hlavné postavy sympatické, záporáci záporne jebnutí až strašidelní a trojica buranov dokonale buranská. Dokonca mi nevadil ani ten hepyend. Tak, dopozerané a teraz sa môžem pokojne pripraviť na poriadnu túru cez les s frajerkou. 80% ()

Miagy

Taká dobrá hororová béčková jednohubka, ktorá nikoho neurazí, ale ani poriadne nevystraší. Film má zo začiatku pomalší spád, ale ku koncu sa to celkom pekne rozbehne. PLUS: trochu klišé na začiatku, keď sa zamilovaná dvojica vydá do lesa, stretne miestnych "čudákov", a samozrejme naďabí vždy na miestneho šerifa, ktorý je veľký podivín. Ak by si scenáristi odpustili tieto klišoidné frázy, horor by mal úplne iný level. Plusom je však aj krásne prostredie, hudba a celková atmosféra. Mám tieto "into the woods" horory rád. MINUS: klišé. Váham medzi 3 a 4 * ale nejaký úplne nadšený som nebol, pekný priemerný horor. ()

lusa

"Zbožňujem" preklady anglických názvov :) Ale chválabohu, že to je na tomto horore to najhoršie. Boli mi sympatickí a príjemní hlavní aktéri, a hoci sme to tu už všetci videli, pozliepané momenty z iných filmov, nemôžem povedať, že by to bola až taká hrôza. I keď, ono to na horor vôbec nebola až taká hrôza, ehm... 2* ()

Cortesz

Docela koukatelnej horor, ale takových je v poslední době jako máku a tento mi přišel takovej nemastnej neslanej. Málo vražd, gore efektů a všeho co k tomu patří. Opět se setkáváme s pošahanou rodinkou, která mě vytáčela s těmi náboženskými kecy, ale dalo se to snést. Konec byl docela uvalenej, ale byl sem za něj rád. Herci docela ušli, jak milenecký pár, tak i ti pošahaní bezdětní manželé. Škoda jen, že tvůrci nepřidali více krve, násilí a mrtvých, bylo by to mnohem lepší. ()

Maw

Takže pokud nejste svoji, tak se ani neopovažujte jezdit na americký venkov do přírody, a pokud tam jedete, tak tam rozhodně nesouložte. Protože jinak si Vás vyhlídnou Foresterovi. Bohužel se těmto křesťanům nedaří mít vlastní dítě, a proto budou chtít to vaše. Celkem průměrný horor z venkova, takových jsou stovky, ale já mám tohle klasické téma rád, a proto pro mě těchto hororů není nikdy dost. Změna v tomto filmu je, že je hlavní hrdina celkem borec, který se s tím moc nesere, a rozhodně se nenechá jen tak zlomit. A proto si to v závěru pěkně vychutná a Foresterovi budou litovat, že si vybrali zrovna tento pár. ()

mchlumak

Burani/náboženští fanatici v chatě, navíc v lese, horském lese, mají ve sklepě svatyni a do ní si vodí turisty. Turisti tam nechodí dobrovolně, třeba jen proto, že tam na ně čeká další, krapet zmutovaný buran. Celkově špatné zpracování ohraného tématu. ()

GoustDog

Relativně zajímavý námět klasicky potopený velmi špatným scénářem. Přesto je to koukatelné béčko a příjemná žánrovka. ()

Pitryx

U těchto snímků dosti často koukám na čas, protože ta úvodní pasáž bývá dlouhá. Tentokrát to nebylo třeba, ne že by byl úvod kratší, ale nebyl nudný. Asi pro tu krajinu? Dále už je to jen klasické klišé, únos, mučení atd. Nihil novi sub sole. Dávám dvě a půl, protože mám tento žánr poměrně rád a tento film byl v rámci žánru tak v průměru, no. 201207229038/9626 ()

Daxus

Hm, nepřekvapivě nepříjemný výlet po krásách našich hor. Možná je to tím, že v poslední době koukám moc na podobné snímky, ale pocit, že se tu omílá (a dost nenápaditě) po sté úplně to samé, mě neopustil po celou dobu. Oproti takovému http://www.csfd.cz/film/246283-jezero-smrti/ slabé. Ale pěkná holka zase... ()

Brano

Opäť nič nové. Mladý pár sa vydá do hôr, kde natrafí na bandu psychopatov. Tentokrát na rodinu fanatikov, ktorá je silno náboženský založená. Ako aj pri väčšine takýchto filmov je to bez poriadneho deja, ktorý ani nie je poriadne dotiahnutý do konca. Takisto bez napätia a hereckých výkonov. Proste len ďalší slabý podpriemer, ktorý si už viackrát rozhodne nepozriem. Miestami mi to prišlo, že autori trochu čerpali z Texaského masakru. Zohavená záporná postava nesmela chýbať. ()

Cechyno4

Nevím jestli jsem měl zrovna slabší chvilku, ale mě se tento film líbil. Vyšinutá rodinka a manželé kteří chtějí nutně dítě. A to za každou cenu. A ten nástroj, kterým vrah zabíjel byl přinejmenším originální. Já se bavil a dokonce i bál. ()

bobin

Tvrdý thriller na hraně hororu . Popisuje drama dvojice mladých lidí , kteří se dostanou do spárů těžce psychopatické trojice podivínů . Téměř polovina filmu se odehrává v absurdních podmínkách sklepení , kde jsou zajatci podrobováni tvrdému mučení . Většina akčních scén je krutě realistických a děsivých . Je to velký mrazivý zážitek . ()

Mustaffa

Film vypráví o jednom mileneckém páru na výletě kdesi v lesích a o takové normální americké rodince, čti silně věřící úchylácká famílie, která má jistý problém se započetím potomka a právě milenci jim v tom mají jaksi pomoci. No, ze začátku je to docela fajn, ale s přibývajícím časem zjišťujete, že se díváte na jakýsi béčkový klon Texaského masakru motorovou pilou. Takže tu máme tu rodinku ještě s nějakým zjizveným magorem , který má koníček v sečných, řezných a bodných zbraních a ten mladý milenecký pár, který se provinil tím, že si zašukal ve stanu. No něco nehorázného pro pobožnou famílii, takže je unesou a snaží se je donutit k souloži, mazec co, ale to už jsou po svatbě, kterou jim přichystali, takže je všechno v nejlepším pořádku. Samozřejmě se jim to nepodaří a tak je tu čas na útěk z hnízdečka lásky, který se jim podaří a co víc, podaří se jim i úchyláckou rodinu vyvraždit. Takže tatíkovi ustřelí hlavu brokovnicí, mamině tu hlavu pro změnu useknou a toho magora zapálí. Takže happy end jak má být, po roce se jim narodí dítě a dokud nezemřeli, tak žijí šťastně doteď. ()

CrazymanM

No byl jsem mile překvapen,celkem hustý!Ze začátku to vypadalo jako plytkej příběh o párečku,na kterým si zgustnou nějací dementi,ale nakonec se z toho vyklubala napínavá,parádní věc.Samozřejmě se najde plno nelogičností,obligátních klišé,atd.(je to přece horor),přesto bych to hodnotil jako lehce nadprůměrný počin.No a ti fanatici,ti byli teda sugestivní,fuj!Zaujalo mě to,ten konec si ale mohli odpustit. ()

tremors

Další z hororů, který si berou za vzor Texaský masakr nebo třeba Deliverance. Hlavní dva herci jsou celkem sympatičtí , ale záporáci na tom už tak dobře nejsou. Nedokáží vyvolat strach a vypadají celkem normálně. I ten zdegenerovanej kretén působí spíš než strašidelně směšně. Tomu jsem smrt nepřál tolik jako těm dvoum zbývajícím debilům, který furt kecali náboženský nesmysly a chtěli za každou cenu dítě. Pro mě je Timber Falls celkem příjemný překvapení. ()

kenny79

Poklidný výlet pro mladý pár do parku Lake Kimbrabow se změní během okamžiku v drama. Cestu jim zkříží jedna fanatická rodinka, ketrá je uvězní ve sklepě. Začíná boj (nejen) o přežití. ()

maldoror16

Jako že mám hixploitationy rád a nejsem na ně nijak extra náročný, tak tohle bylo ku mému velkému zklamání hodně slabé, pokulhávající, nedotažené a tak nevýrazné, a to po všech směrech, škoda vůbec mluvit... - za vše snad jen opravdu smutně trapná a nudná postava uslintance se srpem + poslední vteřina, která dokázala už tak slabý film ještě notně shodit. Pro jednou budiž, ale daleko lepších hixploitationů je celá řada... 30% ()