Bláznovství

Svět je plný bláznů a někteří z nich jsou terapeuti. Bláznovství režiséra Jonathana Levinea se vrací do poloviny devadesátých let, přesněji do léta roku 1994, a líčí příběh dvou naprosto rozdílných postav. Čerstvý absolvent střední školy Luke Shapiro (Josh Peck) se živí prodejem marihuany, kterou ze svého zmrzlinářského vozíku dodává mj. i vyhaslému psychiatrovi doktoru Squiresovi (Ben Kingsley). Oba muži uzavřou výměnný obchod a Luke se snaží poslouchat terapeutovy rady a opatřit si známost. Zamiluje se ovšem do nesprávné dívky, nevlastní doktorovy dcery Stephanie (Olivia Thirlbyová), čímž si koleduje o problémy, před nimiž ho Squires varuje. Snímek líčí s nadhledem životní trampoty obou mužů, jejichž vlastní vztahy nefungují. Luke si nerozumí s rodiči, ani se Stephanie, a Squiresovo manželství je už dávno jen formalita, o to víc však potřebují jeden druhého.
Oba hlavní protagonisté, ale i představitelé vedlejších rolí (mj. Jane Adamsová jako umělkyně Eleanor a rapper Method Man v úloze dealera Percyho) podávají spontánní až nespoutané výkony. Scenárista a režisér Jonathan Levine má cit pro přirozeně znějící dialogy a působivě využívá atmosféru letního New Yorku a jeho okolí. Nenápadný snímek získal mj. Cenu diváků na festivalu Sundance 2008 a také nominaci na Independent Spirit Award v kategorii prvních scénářů. V malé, ale výrazné úloze narkomanky Union se objevuje Mary-Kate Olsenová, která byla v devadesátých letech společně se svojí sestrou-dvojčetem Ashley populární dětskou představitelkou nenáročných rodinných komedií. (Česká televize)

maty-maty

Oběsit se není jednoduché. Jde totiž o váhu. Buď vážíš moc málo, nebo zas moc. Čím by jsi chtěl být?? - Vlastně jsem přemýšlel o tom, že bych se stal cvokařem -. Psycholog? - Řekl bych, že jsem expert, protože mám kolem sebe samý zatracený blázny. :D :D Moc osvěžující snímek. ()

itchyk86

první polovina mi přišla naprosto famozní, druhá už sklouzla do nepříjemné jednoduchosti až primitivnosti a všemožných klišé..možná to bylo i tím, že jsem film viděl nadvakrát a druhou polovinu v jiném stavu, nicméně za celkový dojem a ústřední myšlenku si ty 4 přece jen zaslouží ()

vodkasesemte

Cože, on ji neojel?! Neudělal ji štastnou? To nasere. Pak že láska je všechno. Já vim, jak se na ty čubky musí! === Nakonec to na ty tři bylo - Dont you got friends your own age? - Idiot just trying to relieve your high school yrs cause you fucked them up the first time? - You are home early - My last patient canceled - Actually, he commited suicide yesterday - What you doing this weekend? Nothing. Good - So my house is free. I was wondering if you wanted to join me for some beachcombing? - Like a date? More like a honeymoon - I just look at the dopeness. But, you, its like you just look at the wackness - Did you just came? Tak aspon že tak - No fuckin way - Are you crying? - Extra weight need to unload - Mad crazy - We are hitting this club downtown tonight - Yeah, totally - Doll your shit up - Yo, yo, check the script. Me and the gods get it ripped. Blunts in the dip. Forty dogs in my lip - You have been doing all these drugs? Its an experiment. An experience - I should have known when she told me she didnt like DOGS - Theres certain ppl you just cant trust (kdo nemá rád psy) - Anyone who doesnt smoke pot or listen to Bob Dylan - Never ever trust anyone who say they dont like dogs! - Tak todle jsem určitě neviděl - If you meet someone who doesnt like dogs, you alert the authorities immediately and sure as shit dont marry them! - I tried to kill myself twice today - Once with pills, turns out I have a very high tolerance for those - Embracing your pain, making it a part of you - Life is hard and its full of pain, but we take it cause theres great stuff, too - Dobrá řeč - That was really fuckin cheesy, what you said just then - Now you sound like me - Try and fuck a black girl - Baby steps - Psychology - Its not quite the shoe business, but its a very interesting field - Im figure Im an expert cause everyone around me is so fucking crazy ()

david666

Film jsem chtěl vidět hlavně díky Famke Janssen a Benu Kingleym. Ben hodně dobrý (jeho podání psychologa na tripu ke konci byla úchvatná), Famke (jako vždy) pěkná - takže pokud by děj byl o něčem mohlo by se jednat o slušný film. Ale bohužel rapu neholduju a podobné týpky jako je hlavní dospívající hrdina nemusím takže za **. ()

kolly13

Netradiční děj a herecké výkony, Ben exceluje, ale nezaclání ostatním. Vidět to před deseti lety, tak mě to dostane, nyní už ne. ()

Paserak

Chce se mi křičet...to byl krásnej obyčejnej film o kouření, lásce, přátelství, bolesti.....křičel bych. Líbilo se mi to. Co na tom, že byl Kingsley nominován na Malinu. Fuck that! Já si užil tu něhu, kteráz toho byla cítit. Jenost nezkažené duše. Toho zlomeného srdce, které již nikdyx nebude jako před těmito prázdninami. Chci mít za kamaráda psychouše(ikdyž, toho mám), viď Ondro). Krásnej film. ()

tomino28

Zajímavý film, tehnle The Wackness. Trochu divný, trochu trhlý, ale tak nějak z něj vyzařuje pohoda, a to navzdory příběhu, který vypráví. Navíc přinutí lehce zapřemýšlet o životě a zároveň připomene, jak důležité místo v něm má přátelství. Je třeba ještě vypíchnout povedený hudební doprovod. ()

dylon

Nic jsem od toho nečekal, prostě v televizi nic jinýho nešlo (čt 2 potěšilo s původním zněním) a i přesto že sem byl dost unavenej, tak sem to v pohodě dokoukal...jsem zvědavej co předvede J. Levine příště, talent rozhodně má...Ben Kingsley byl za svůj výkon nominován na nejhoršího herce ve vedlejší roli roku, mně se ale líbil...vidět 65-letýho týpka hulit, poslouchat rap a tagovat v noci po městě mě prostě bavilo :) ()

gizi

Podařený snímek, který tak ze začátku vůbec nevypadá. Nakonec to je trochu romantiky, trochu legrace, ale vlastně hodně pravdy o životě. 75%. ()

maart

Presne za 4. Parádna pohodička, skvelý Ben Kingsley. Pokludná atmosféra nesúca sa celým filmom ma dostala. A áno priznavam človek dostane chuť trošku si bafnúť. ()

element262

Nejsou rychlá řešení, celé město chce rychlé řešení. Zvykni si na bolest. Stane se tvojí součástí. Nechceš být jako oni. Nechci, abys byl jako oni. | Co se stane, až se všichni vrátí? Na tom nesejde. Nesejde? Proč ne? Protože teď zrovna na ničem nezáleží. Víš co je tvůj problém, Shapiro? Ten tvůj blbej způsob, jak se na věci díváš. Já ten problém nemám. Koukám na to zpatra. Ty se na něj ale koukáš tak divně. | Na světě je dost pitomců. doktore Squiersi. Nesnažte se jím být taky. | tak toto je len vysek z tohto az neskutocne realne znejuceho pohladu, akejsi sondy do stavov ludi dvoch vekovo dost rozdielnych generacii. Zaciatok uputal uz tym nakurenym vyrazom v Lukovej tvari a pribeh zacina byt coraz dalej osobnejsou vypovedou oboch akterov. Pre mna jednoznacne 4,5* Krasa. ()

sbinda

Svěží vítr mezi přihlouplými americkými scénáři. NY je pro většinu z nás bájným místem, kde mladí, staří jistě naplno vychutnávají všechny možnosti života. Jak tomu je ve skutečnost? Bez fetu to jde z těžka...Já jsem se bavil. 80% ()