Bláznovství

Svět je plný bláznů a někteří z nich jsou terapeuti. Bláznovství režiséra Jonathana Levinea se vrací do poloviny devadesátých let, přesněji do léta roku 1994, a líčí příběh dvou naprosto rozdílných postav. Čerstvý absolvent střední školy Luke Shapiro (Josh Peck) se živí prodejem marihuany, kterou ze svého zmrzlinářského vozíku dodává mj. i vyhaslému psychiatrovi doktoru Squiresovi (Ben Kingsley). Oba muži uzavřou výměnný obchod a Luke se snaží poslouchat terapeutovy rady a opatřit si známost. Zamiluje se ovšem do nesprávné dívky, nevlastní doktorovy dcery Stephanie (Olivia Thirlbyová), čímž si koleduje o problémy, před nimiž ho Squires varuje. Snímek líčí s nadhledem životní trampoty obou mužů, jejichž vlastní vztahy nefungují. Luke si nerozumí s rodiči, ani se Stephanie, a Squiresovo manželství je už dávno jen formalita, o to víc však potřebují jeden druhého.
Oba hlavní protagonisté, ale i představitelé vedlejších rolí (mj. Jane Adamsová jako umělkyně Eleanor a rapper Method Man v úloze dealera Percyho) podávají spontánní až nespoutané výkony. Scenárista a režisér Jonathan Levine má cit pro přirozeně znějící dialogy a působivě využívá atmosféru letního New Yorku a jeho okolí. Nenápadný snímek získal mj. Cenu diváků na festivalu Sundance 2008 a také nominaci na Independent Spirit Award v kategorii prvních scénářů. V malé, ale výrazné úloze narkomanky Union se objevuje Mary-Kate Olsenová, která byla v devadesátých letech společně se svojí sestrou-dvojčetem Ashley populární dětskou představitelkou nenáročných rodinných komedií. (Česká televize)

BuryGol

Nemám rád rap, Ameriku taky nemusim a s hulením jsem skončil. Přes to všechno tomu dávám 4 hvězdy. Proč? Protože se v tom dost vidím. Sice neprodávám trávu, ale jinak toho s Lukem mám společného dost. Ten film je trochu komedie, trochu drama, trochu návod a trochu objasnění. Prostě se mi to líbilo, holt mám tyhle málo známý filmy rád. A je zajímavý, že teď bych si toho špeka snad i dal... ()

fruitbueno

Svěží a netradiční příběh s naprosto nadprůměrným hereckým obsazením. Vykouzlí vám přiblblý úsměv na rtu a pocit bezstarostné pohody bez ohledu na vztah k trávě :-)) ()

DavidS.

Ne zrovna šťastný dealer marihuany se přátelí a klábosí s ne zrovna happy psychiatrem, který si rád zahulí...A nesmíme zapomenout na lásku, trochu těch životních mouder, rapu a nenucené pohody...Dobrá volba s Benem Kingsleym...Olivia Thirlby jako učitelka sexu hot hot...P.S.Tolik kouře se dnes už ve filmech nevidí:) ()

Pavlík

23. 01. 2013 (23.); psychiatr Dr. Squires za své zaměstnání u pacienta Luka Shapira pobírá zvláštní ohodnocení ()

Roman.Caesar

Mno, čekal jsem nějakou hloupost, ale tahle komedie mě dostala. Je to sice jen taková lehká pohodovka, ale nadhled nad stejnými problémy dvou mužů dvou různých generací jí právě dodává grády. Ben Kingsley i Josh Peck to sehráli opravdu výborně. Dokonce i drsní rapeři a jejich svět a hudba v tomto filmu vyzní úplně easy. A to jsem si před sledováním nedal ani jointa... No a co dodat k ženským? Fuck them! :) 80% ()

Hanys_

Dokonalé. Malý velký film o zvláštním přátelství, první lásce a....zmrzlinovém vozíku? :) Mít u sebe nějaký drink tak jdu ještě o těch 10% výš... 90% ()

Bohemák

Příjemně zhuleně odfukující film na téma, že jsme všichni trochu pošuci nebo skety. Psycho-terapeut, který sám sobě neumí pomoct se inspiruje trochu zvláštním maturantem a naopak. Žádné moralizování ani přehnaný happy end. ()

kolemjdouc

a.b.s.o.l.u.t.n.í spokojenost.Nesporně celý film táhl Kingsley a z každého jeho mrknutí oka,pohybu bylo zřejmé jaký je obrovský profík.Táhl i ostatní.Navíc si filmování evidentně užíval.Škoda že dostává víc prostoru v matrixových ,digitálních slátaninách! Famozní režie i kamera ta byla nezvykle vynikající.vada na kráse byla absence dabingu a sledovat děj a zároveň titulky bylo vraždné.Děj totiž odsejpal ,žádné zdržování nějakými nadbytečnými záběry.Ale ten hnědý filtr na kameře byl zbytečný. ()

DannyBoy80

Mam rad old school rap. Ale tento film nebyl nic moc, tak akorat na cestu z Prahy do Ostravy v pendaku. Puberťácká romance pro puberťáky a repáky. Drama to není vůbec, komedie trochu. Jedna hvězda za hudbu a druhá za zhuleného psychiatra. Zbytek je nudné klišé, film hrající si na seriózní filozofování o životě ve zhulenem stavu. Zkouknul jsem to a to mi stačí, do 14 dnů o tom filmu nebudu vědět. ()

Ondis

Prohulených 95 minut :-D Od filmu jsem čekal jsem víc. Hodně stereotypní. A když si to znova přeberu za celou dějovou linii jsme se dostali z bodu "A" opět do bodu "A" :-( ()

sona123

Nenáročný filmeček o lidech mimo mainstream, kterým "kraluje" psycholog mající sám problémů nad hlavu, ládující se lithiem a trávou. Podivné a netradiční přátelství mezi ním a drogovým dealerem. Přátelství mezi tímto drogovým dealerem (on teda v podstatě dodává jen tu trávu) a dcerou toho psychologa. A pak ještě nějaké rodinné pozadí, mořské vlny a pejsek s cedulkou - postarejte se o mě, můj páníček se zabil. Heslo nevěřte lidem, kteří nekouří trávu a nemají rádi psy. A celé se to tak všelijak přelívá...mé velké rozčarování nad Benem Kingsleym - tak ho mám ráda a v poslední době co film, to velká bída (kde jsou ty časy, kdy exceloval v Domě z písku a mlhy). Ale co se týče Wackness, celkově to nebylo zlé, chce to ale určitě to správné melancholické naladění s otevřeností vůči nenáročnému filosofování...a pak to může docela dobře sednout. ()

bidja

Lepší s rolí filmového Ghándího. Celkově to ovšem připadá nevyvážené. Nosný motiv není natolik propracovaný aby uživil cely film. ()

Gore

Naprosto výtečný Ben Kingsley, který je bohužel protipólem ztuhlého herectví Joshe Pecka. Ben zde předvádí roli stárnoucího hipíka a psychologa Squirese, který kouří trávu, vzpomíná na 60. léta, kdy si užíval každý s každým, hrál Bob Dylan, užívali se všechny různé drogy a nechce ani trochu dospět, což dokazuje i náhodným sexem s Union (jedna ze sester Olsenových). Peck v roli drogového dealera Lukea Shapira, který je naopak panic, poslouchá rap a do první holky, kterou potká se bláznivě zamiluje. Filmu chybí tempo a sráží ho herectví Pecka. Kingsley ačkoliv se snaží, co mu síly stačí a je naprosto úžasnej, tak film bohužel nedokáže vytáhnout na nadprůměr. ()

kluk z Na

tak fainový filmek podmáznutý tím nejlepším rapem co během let 90tých vznikl, soundtrack určitě zaujme fanouška hiphopu, ale nevim jesli zaujme fanouška filmu... Josh Pack mě moc nebavil, Kingsley byl super a ostatní role nic zvláštního....co mě překvapilo, tak nominace Ben Kingsleyho na Zlatou malinu, možná se někdo uklik nebo přeřek, jináč nevim jak je toto možné ()

Pitrsss

Těžko okomentovat film, při jehož sledování chvílemi prožíváte čirou filmovou extázi a vzápětí máte pocit, že větší srágoru snad nikdo nenatočil. Ten krůček mezi genialitou a naprosto prázdným blábolem je vážně hodně malý. Ale výsledná energie, kterou to ve mě zanechalo, se (řečí čsfd) nachází rozhodně v červených číslech. 75% ()

Silviaxx

Tak toto je jedna skvelá príjemná oddychovka. Už sa ani nepamätám, kedy naposledy som sa nechala takto pohltiť príbehom a celým dianím vo filme, užívať si každú minútu plnými dúškami s nadmieru sympatickými hercami, ktorí zastávali atraktívne charaktery - tak odlišné a predsa v niečom podobné. Sledujeme úryvok zo života mladého dealera, ktorý nevidí na živote nič radostné a cíti sa opustený, pri čom sa púšťa do priateľského vzťahu so svojím "psychoterapeutom" resp. zákazníkom - toto priateľstvo je pri tom veľmi zvláštne. Psychoš núti mladého žiť, vyzerá byť plný života a miestami dokonca žije viac ako náš mladý - nie je to však len také "pozlátko" ? Realita je niekde úplne inde a v tom momente ich priateľstvo naberá omnoho iný - väčší a silnejší rozmer. Celkom tragikomická záležitosť, tak skvele prerozprávaná a podaná divákovi, že jej verím úplne všetko a kľudne sa ňou nechám strhnúť ešte minimálne raz. ()

Zeliiik

Obecně mi malý filmy tohodle typu nijak nevadí, ale todle pro mě byla šílená nuda. Hip-hop, kterej vyhrával po celou dobu tomu taky moc nepřidal, u mě spíš naopak...A hlášky jako "Hey, man. What's up?" "Yeah, man, cool. Peace" bla bla vyloženě nesnášim :) ()