Bláznovství

Svět je plný bláznů a někteří z nich jsou terapeuti. Bláznovství režiséra Jonathana Levinea se vrací do poloviny devadesátých let, přesněji do léta roku 1994, a líčí příběh dvou naprosto rozdílných postav. Čerstvý absolvent střední školy Luke Shapiro (Josh Peck) se živí prodejem marihuany, kterou ze svého zmrzlinářského vozíku dodává mj. i vyhaslému psychiatrovi doktoru Squiresovi (Ben Kingsley). Oba muži uzavřou výměnný obchod a Luke se snaží poslouchat terapeutovy rady a opatřit si známost. Zamiluje se ovšem do nesprávné dívky, nevlastní doktorovy dcery Stephanie (Olivia Thirlbyová), čímž si koleduje o problémy, před nimiž ho Squires varuje. Snímek líčí s nadhledem životní trampoty obou mužů, jejichž vlastní vztahy nefungují. Luke si nerozumí s rodiči, ani se Stephanie, a Squiresovo manželství je už dávno jen formalita, o to víc však potřebují jeden druhého.
Oba hlavní protagonisté, ale i představitelé vedlejších rolí (mj. Jane Adamsová jako umělkyně Eleanor a rapper Method Man v úloze dealera Percyho) podávají spontánní až nespoutané výkony. Scenárista a režisér Jonathan Levine má cit pro přirozeně znějící dialogy a působivě využívá atmosféru letního New Yorku a jeho okolí. Nenápadný snímek získal mj. Cenu diváků na festivalu Sundance 2008 a také nominaci na Independent Spirit Award v kategorii prvních scénářů. V malé, ale výrazné úloze narkomanky Union se objevuje Mary-Kate Olsenová, která byla v devadesátých letech společně se svojí sestrou-dvojčetem Ashley populární dětskou představitelkou nenáročných rodinných komedií. (Česká televize)

JOZZZKO

Neskutočný chillout do ktorého vás film ponorí! A tá kamera. Slnečný NYC počac 90-tych rokov zaplavený pubertálnou depresiou. Pláž, rap, ničnerobenie. Nikdy neverte ľuďom, ktorý nemajú radi psov. ()

Lucas87

Ten film je velice zvláštní....je to o dealerovi a jeho sociálních vazbách s okolím. Docela mě překvapilo, že mě to vtáhlo do děje. ()

Torgal

Totálne o ničom. Nesympatický fracek v hlavnej úlohe predáva trávu večne zhulenému Benovi Kingleymu a je zamilovaný do jeho nevlastnej dcéry, pričom ona to tak necíti. Žiadny koherentný dej, občasné ústrely k artovému snímaniu a kopa rapu (ktorý neznášam). Ani tie pseudofilozofické kydy ktorými je film prepchaný mi nič nepovedali. Dopozerané vyložene nasilu. 2+/10 ()

arkie

Zaujimavy film, retro 90-tych rokov. :) Ben Kingsley je super, dej sa sice trochu vlece a dokopy sa nic moc neudeje, ale ma to atmosferu. Hudba, obraz super. Tak akurat film na brko a chill out, man! ()

Chosef76

Pokud si někdo myslí, že Ben Kingsley je špatný herec a nevěří mu roli volnomyšlenkářského psychiatra v The Wackness, pak by měl minimálně 10x odrecitovat otčenáš !!!! Tenhle film je jízda, odvaz.....hedonistická pochoutka :) ()

mira.l odpad!

No to zas byla velká hovadina o velkém hovně. Děkuji za pozornost, sám se divím, že jsem to dal až do konce. ()

Banned

Kdo se nevcítí do postav ve filmu, tak tomu se tento film určitě líbit nebude. Bude ho totiž nudit jednoduchý příběh o první lásce, drogách, a rozpadajícím se manželství. Já si tuhle pohodovku ze života vychutnal. ()

Zeldur

Skvělá oddychovka, která si na nic nehraje. Věčně zhulený Ben Kingsley podává více než dobrý výkon v roli podivínského psychiatra. A na konci jsem i tu slzu ukápl. ()

Hisnuklusi

Docela fajn film. Ben byl naprosto supr a určitě není žadná ostuda říct, že takového psychiatra a přítele by chtěl asi každý mladý člověk. navíc o životě, že.. Každá mladá čubka vám vždycky zlomí srdce, protože se chce pobavit, jde jen o to, jak se k tomu postavíte. Tři hvězdy dávám proto, že to mohlo být kratší a kdyby bylo, dal bych čtyři. Takhle to prostě občas pusobilo nataženě a o ničem, Bohužel. ()

Bezda22

Já nevim. Mě tyhle filmy neberou prostě. Ze začátku se mi to líbilo, ale postupem filmu mi to začalo připadat dost o ničem a celkem nudný. ()

Cortesz

Povedená oddechovka, která skvěle míchá komedii s vážnými tématy. Příjemně to odsýpalo, skvěle tomu dopomáhali herci v čele s Benem Kingsley a Joshem Peckem, kterým je věnován největší prostor a také předvádějí výborné výkony, k tomu všemu je zde ke slyšení skvěle posluchatelný soundtrack, kterej dodává filmu tu atmosféru doby, ve které se snímek odehrává. ()

CaMMe

Tak nějak nechápu vysoké hodnocení!!! Prostě a jednoduše jsem se nudil. Hulení, první láska a přátelství s psychologem podle mne nestačí na film. Nezanechal ve mě nic, vím že se zítra ráno probudím a film upadne do zapomnění. Hvězdičky? Jedna za hudbu, druhá za Kingsleye - 35% ()

dreamflyer

Skvela oddechovka s necim navic....Dr. Squires je pan psycholog;) a Ben Kingsley pan herec...jestli za tohle dostal malinu,tak uz to oceneni fakt nechapu...zbytek uz byl recenej tady okolo. ()

S_t_e_a_d_y

Jasná hitovka pro všechny, kteří "trpí" sentimentem pro 90. léta. Při sledování jsem měl pocit, jako bych byl pod příjemnou teplou dekou. ()

yaqwsx

Nemůžu si pomoci, ale už po pár desítkách minut mi tento film začal připomínat svou atmosférou Garden State. Zvláštní, podivná, lehce mystická, ale i milá atmosféra mě k tomuto snímku doslova přikovala. Filmu jsem uvěřil. Vtáhl mě do svého podivného světa a už nepustil. ()