Své minulosti neutečete… Matthew McConaughey a Jennifer Garnerová zazáří v romantické komedii o nenapravitelném sukničkáři, kterému se jednoho dne zjeví strýček Wayne, který miluje party a noční život. Spolu s ním však přicházejí duchové bývalých přítelkyň… Fotograf celebrit Connor Mead (Matthew McConaughey) miluje svobodu, zábavu a ženy… přesně v tomto pořadí. Connor moc dobře ví, že svobody je nutné umět si vážit. Užít si a zmizet, to je jeho celoživotní krédo, kterým se také značně liší od svého bratra Paula, jenž vždy slyšel spíše na romantiku a momentálně plánuje svatbu. A právě tato svatba změní Connorovi život. Nejen, že se pokusí, v souladu se svým přesvědčením o škodlivosti monogamie, obřad překazit, ale navíc na oslavě narazí na dívku, které se jako jediné podařilo zlomit Connorovi srdce - na lásku z mládí Jenny (Jennifer Garnerová). Navíc na svatební party potká ducha svého zesnulého strýčka Waynea (Michael Douglas), který byl vždy jeho velkým vzorem ve svádění žen. Toto setkání však není náhodné, strýček mu přináší důležitou zprávu od jeho bývalých přítelkyň a Connorovi se tak možná konečně otevřou oči... (HBO Europe)

predators

Hodně příjemná záležitost! Né, že bych se nějak popadal za břicho, to v žádném případě, ale bylo to hodně přirozené a opět ze života, takže si z toho člověk odnese i nějaké to poučení. :-) Herectvo v čele s McDonaldem, tedy pardon, McConaugheym výtečně doplňoval duchařík M. Douglas a i ostatní se nenechali nijak zahanbit. Rodinná romantická komedie na nějaké to odpoledne jak má být... 70% ()

nash.

Nápad zpracovat Dickensovu Vánoční koledu jako napravení promiskuitního sobce nebyl sám o sobě vůbec špatný, dokonce i některé momenty fungovaly tak jak měly, jenže tomu všemu těžce dával na frak děsivý McConaughey, zástup vedlejších figurek potácejících se často na hranici parodie, a dlouhá řada nezvládnutých scén, bezradných a často bolestivě selhávajících nejen v pointách. ()

iamek

Povedená romantická komedie s příjemnými aktéry. Naštěstí Ghosts of Girlfriends Past je tak trochu jiná komedie než ostatní Holywoodské slaďáky. U filmu jsem se nenudila ni vteřinu a o to přeci jde. Poctivé tři hvězdy. ()

Lenny.M

Další klasické klišé, navíc s duchama, no to mě po*er...Jediná vtipná věc na tomto filmu byla Emma Stone, kvůli které jsem to zkoukla.. ()

Chrustyn

Charles Dickens jako předloha pro lacinou romanci. Film není ani zábavný, ani dojemný, jen šíleně otravný a nudný. ()

VášaVF

Celkem mile me tento film prekvapil. Kdyz clovek moc nepremysli a chce vypnout, tak Matthew a jeho nenarocne komedie zarucene pobavi a tato nijak nevybočuje z rady. ()

rikitiki

Rozchod po telefonu s několika dívkami najednou a korejský válečný veterán stěžující si, že o korejské válce Američani nenatočili ani film, jen přiblblý komediální seriál M.A.S.H., pobaví, ale zbytek nezachrání ani Michael Douglas, ani Emma Stone s rovnátky a rozkošně odpudivým osmdesátkovým lookem. Mravnostní lekce pro sukničkáře, ve kterém se nakonec ukáže jeho zlaté srdce, moc vtipu nepobrala. Spíš lepí jako přeslazená limonáda. ()

honajz

Opět variace Vánoční koledy od Dickense (v poslední době použitá minimálně potřetí), na druhou stranu využitá velmi originálně. Connor Mead je uznávaným fotografem celebrit - a vyhlášený jako sukničkář, který ojel snad celé Spojené státy (soudě alespoň podle jedné duchařské vize v průběhu filmu). Samozřejmě je to nadsázka, stejně jako celý tento film. Pracuje sice s principy romantické komedie, na druhou stranu se snaží o nějaké morální poselství na vyhroceném případu. Když se na bratrově svatbě Connorovi, který zde kazí náladu všem, aniž si toho všimne, zjeví duch strýčka (stále úžasný Michael Douglas), můžeme si být jist, že film skončí nápravou hříšníka. Ale o to přece jde, to od podobných filmů čekáme. Tentokrát je důležitější cesta. Způsob, jakým Connor nahlíží na svůj minulý, současný - a budoucí život. Je zábavný, ale v leckom může zatrnout, že právě přesně takhle se chová i on. A že třeba vlastně ani netuší, jak o něm v současné chvíli lidé smýšlejí - a že to nemusí být nic příjemného. Takovéto prohlédnutí tváří v tvář realitě je často k dobru věci, člověk ztratí sebeklam, kterým si kolem sebe staví zeď. A o tom je tento film - aby člověk nežil v sebeklamu, ale dokázal vidět, jestli druhým náhodou neubližuje, a tím i sám sobě. Zabalený v romantice, sněhových vločkách, s trochou vtipu a šarmu a s neodolatelným Matthew McConaugheym. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/bejvalek-se-nezbavis.html ()

Jinny

Základní premisa není špatná a na jejím základě mohlo vniknout cosi jako odlehčené Velmi nebezpečné známosti. Na amerických mainstreamových filmech ostatně nemá smysl kritizovat neoriginalitu a předvídatelnost. Zatímco Sebastianu Valmontovi jsme ale jeho proměnu mohli věřit a většiny diváků se nejspíš nějakým způsobem emotivně dotkla, tady to neplatí ani náhodou. Navíc ani jednoho z přítomných herců nemám příliš v lásce. ()

Ivoshek

Meťjů Mäkkonohý je týpek, kterému se dá tenhle životní přístup docela věřit. Přestože mně tyhle romantický ptákoviny o tom, jak se z prasete stane něžná duše, moc nebaví, tohle mi z nějakého důvodu nevadilo. Asi to bude tím, že první půlka, kde Michael Douglas zasvěcuje Mäkkonohého do světa užívání si bez závazků je místy i vtipná. V té druhé se z toho stane klasická rom-kom, takže tam nic moc zábavného není. Celkově 50 %, což je na rom-kom sakrementský úspěch. ()

Roman.Ticka

Matthew kurevníky holt umí, o tom žádná, ale pořád stejné pózy se holt časem prostě omrzí. Přesto, že téma jak často a různě ojet samonabíječky, co lezou do a z postele z plezíru a jiných (ne)povinných důvodů, může být pro někoho zajímavé, nesmí se nic přehánět. Určitě ne v případě překombinovaného scénáře, kdy se míhají střihy reality s fikcí jak holky v jeho posteli, nebo se střídají dávno po smrti plejboj litující sám neví čeho, jindy pometlo něco mezi strašidlem a ohnivou ženou, že se neví či jde o komedii, drama, nebo rovnou tragikomický doják. Mimo solidní závěrečnou promluvu k nevěstě na útěku a proslov na veselce, film nepřesáhl slabý průměr, i přes nesporný šarm Matjůa a čarokrásnou Jenn. Ona je ozdobou každého snímku bez ohledu, on mi sedí více v chytráckých rolích typu Obhájce. ()

Sofia

Matthew McConaughey je jako nenapravitelný děvkař dokonalý (stejně jako Michael Douglas v roli jeho strýce-ducha), ale stokrát omletá klišé "miluju náhodný sex / nikdy nevěř v monogamii / hysterická nevěsta" nepřináší vůbec nic nového a nakonec ani nic moc vtipného. Předvídatelný happy-end alias "Zkrocení notorického nevěrníka" by se dal zařadit do jedné z vyšších kategorií trapnosti...Pozdější update - ano, závěr filmu považuju za trapný, ale za ještě trapnější považuju navážení se do jiných uživatelů ve filmových komentářích - že, milý Lesumire? ()

claudel

Další z řady pohádkových romantických komedií s ponaučením (Klik, Klikař Charlie), které u mě naleznou vždy silnou odezvu a jsem schopen udělit hodnocení nejvyšší navzdory všem sžíravým kritikám. Matthew McConaughey, to byl panečku výkon, zdá se mi, že mu role sedla, jak nejlépe mohla, a ačkoli neznám jeho soukromý život (bulváry nečtu), věřil bych, že si možná trochu zahrál sám sebe. Jennifer Garner jako vždy sympatická, Michael Douglas se dostává do podobné pozice jako před časem Alec Baldwin - dostává role oplzlých a nechutných dědků, ale zahrál to skvěle, co naplat. Robert Forster a jeho střeva při svatebním proslovu - není co dodat. Mnohdy jsem se smál dosti nahlas. Dokážete si někdo představit Deana Martina jak místo Everybody loves somebody pije vodu z bidetu a zpívá kanadskou hymnu španělsky?:-) ()

ARI50

V klidu komedie kde se celkem člověk nenudí a zábava je v pohodě a tak si další snímek musím dát do seznamu. ()

Necrotongue

Tento snímek mě před lety opravdu nezaujal, ale řekl jsem si, že bych si měl dát reprízu, abych zjistil, jestli se něco nezměnilo. Ale hlavně proto, abych k němu mohl napsat komentář/recenzi. No, nebudu předstírat, že šlo o příjemný zážitek. Tvůrci zjevně viděli svět černobíle, takže jejich příběh znal jen dvě roviny; šovinistickou a tu, v níž se vyznávají ty pravé americké rodinné hodnoty. Nic mezi tím, aby snadno ovlivnitelný divák z cílové skupiny nebyl příliš zmatený. Po zhlédnutí filmu se mi to nepíše snadno, ale Matthew McConaughey není špatný herec, a přestože chápu, že i herci musí platit účty, myslím, že si účastí v tomto a v podobných projektech zbytečně pokazil reputaci.  Zastávám názor, že když herec své roli nevěří, odrazí se to na jeho výkonu. Ale nechci házet veškerou vinu na herce, protože tady vážně neměli mnoho co předvést. Scénář byl totiž opravdu špatný, humory v něm použité mě nedokázaly rozesmát a těch rodinných hodnot a patetických proslovů v závěru bylo tolik, že jsem chtěl odebrat i tu poslední hvězdičku. Nakonec jsem ji tam ponechal, ale valnou hodnotu pro mě nemá. / Poučení: Jsi konvenční jedinec, jemuž záleží hlavně na názorech okolí? Tohle je film pro tebe. 1*- ()

MáŠa

Fajn filmeček. Vzhledem k tématice duchů sice nerealistický, ale fajn podívaná pro nějakou společnou chvilku s přítelkyní. ()

Morholt

Cesta do hlubin sukničkářovy duše, jejímž účelem je vrácelní nenapravitelného svůdníka na správnou cestu. Kýč, klišé, kýč, klišé. Jediné, co stojí za to, je Forstrův projev a jeho svérázné pojetí lásky. NUDA! 10% ()

Problémové filmy

Problémové filmy