Teenager Jake Tyler (Sean Faris) se s rodiči a bratrem právě přistěhoval do Orlanda a nastoupil do zdejší školy. Tam však narazí na vyhlášeného rváče Ryana a rozhodne se, že se mu postaví. Nejprve však musí u skutečného mistra zvládnout bojová umění…  Hrdinou amerického akčního dramatu v režii Jeffa Wadlowa je teenager Jake Tyler (Sean Faris), který se s rodiči a bratrem právě přistěhoval do Orlanda a nastoupil do zdejší školy. Stejně jako mladší Charlie, který má úspěchy v tenisu, je i Jake sportovně nadaný hráč amerického fotbalu. A záhy zjišťuje, že dobrou kondici bude potřebovat. Když ho půvabná spolužačka Baja (Amber Heardová) pozve na večírek, Jake narazí na vyhlášeného rváče Ryana (Cam Gigandet). A poté, co od něho dostane pořádnou nakládačku, se Jake rozhodne, že to tak nenechá. Obrátí se na mistra bojových umění (Djimon Hounsou), který mladíka naučí nejen bojovat, ale také uvědomit si, jaký doopravdy je. Ale i když Jakeovi nejde o pomstu, je jasné, že další střet se surovcem Ryanem je nevyhnutelný... (oficiální text distributora)

Arsenal83

Na to, že sa tu vždy bijú dvaja homosexuáli to vôbec nebolo zlé. Jeden z nich dokonca precitol a zaľúbil sa do Amber Heard. A vie, čo robí. Síce sa ti vyserie do postele, ale na súde z nej dostaneš 15 mega, čiže naozaj žena do voza aj do koča. ()

Chrustyn

Další naivní báchorka o tom jak mladý nesympatický blbeček dostane na čumák od namyšlenýho debila a chce mu to vrátit. Film kráčí přesně vyšlapanou cestičkou od jiných žánrově stejných filmů a ani se nepokouší z této cesty sejít. Takže je tu mladík, kterýho prochází tvrdým tréninkem, postupně se seznamuje s trenérem, který jako by mu nahrazoval jeho zesnulého otce, během toho si stihne nabalit bejvalku týpka, který mu na začátku rozbil čumák a do toho má čas od času nějakou tu krizi. Celý se to odehrává v prostředí mladých, krásných a namakaných lidí takže to celé vypadá jak akčnější Beverly Hills ale na druhou stranu zápasů zde moc není a rozhodně nemají co nabídnout. Zvlášť ne v době, kdy jsou akčními krály Jet Li a Tony Jaa. Možná, že mladší generace uvěří, že to takhle v USA chodí a bude se jim to líbit. ()

heyda

Možná se mnou nebudete souhlasit, ale podle mě to byl kýč od začátku do konce. Příběh asi milionkrát ohraný, kdy kluk přijede do nové školy a je tak trochu za outsidera, ale postupně si získává celou školu na svoji stranu a nakonec vyhraje i turnaj v mlácení. Všichni jsou tam krásní, dokonalí a bohatí, a dobro zvítězí nad zlem. Abychom měli alespoň nějaké morální dilema, tak jeho fotřík se ožralej zabil za volantem a on se viní za to, že mu v tom nezabránil. Blablabla...takové to super cool filmy, které nemají s realitou pranic společného, moc nemusím. 40% ()

evulienka3

Z radu akčných filmov, ktoré som mala možnosť vďaka filmovej výzve v poslednom čase sledovať, jednoznačne zatiaľ Never Back Down vyhráva. Preto mu aj prihadzujem jednu hviezdičku navyše. Dej bol klasicky predvídateľný a tie "školské odrhovačky" vyvolali úsmev na tvári, ale v tomto filme sa pohrali s motiváciami a to na veľmi slušnej úrovni. To si cením. ()

Flakotaso

Velice chutný filmový kousek, který si na nic nehraje. Cíl filmu je od začátku jasný, stokrát ohraný, šablonovitý a jednoduchý jako facka - zmlátit hlavního hajzla, ale to je na tomto filmu právě sympatické. Po celou stopáž jsem se ani chvilku nenudil, i díky skvělé hudbě to pěkně šlape. Sice se najde mnoho kokotin a nesmyslů (průměrný rváč, se během jednoho jediného měsíce vypracuje ve špičkového bitkaře, nebo že hlavní hrdina dostane padesát tvrdých ran do zlomených žeber a přesto dál statečně bojuje), ale ani to moc nevadí, protože tohle je zatraceně zábavná věc. ()

Flego

Výborný výber hercov, hudby a skvelý strih. Už som si myslel, že film skončí netradičným spôsobom ( vycúvanie z boja ) lebo to k tomu celý čas viedlo a pripadalo mi to logické vyvrcholenie. Nestalo sa. Napriek tomuto faktu ide o fajn záležitosť. ()

rikitiki

Film se tváří velice dynamicky a mladě – střihem a hudbou. Když si však tohle odmyslíme, zůstane klišovitá historka pro teenagery, kterou jakoby psala jejich staropanenská teta. A vzpomněla si přitom na Karate Kida a Klub rváčů. Příběh nemůže být provařenější – outsider s trablemi, leč dobrým srdcem – proti zlému školnímu idolovi vytuněnému fotříkovými prachami a jeho zjevně drtivou výchovou. Kdopak asi vyhraje? Přidejte jednoho kamaráda šprta, jednu krásku, jednoho otcovského mentora – a máme hotovo. Dialogy by se hodily pro mnohem starší postavy, a to ještě jen z románů červené knihovny. Pohnutky postav jsou vysvětleny na úrovni psychologie z pomocné školy. Ještě navíc nedůsledně, protože trenér nejprve zakazuje jakýkoliv rvaní mimo školu a pak ho doporučí. Mužská linka (spolužáci, zlý školní idol a hlavně statný trenér) mi připadala podprahově dost homo. Holky jsou jen na okrasu. A je to šíleně nudný. SHRNUTÍ: Jak získat dívku svých snů, uznání spolužáků a trenéra, náklonnost bratra i matky – a to vše několika kopanci a údery pěstí. ()

HellFire

Podle názvu jsem čekal film, který bude inspirací a půjde si svou vlastní cestou (duh). Místo toho jsem ale dostal tuctovou teenager akci, ve které se splní snad každá klišé scéna a předvídat ji můžu na míle daleko. Jake se přestěhuje s bráchou a mamčou na nové místo, první den ve škole udělá super dojem a vyhlídne si svou budoucí holku. To se přece stává každému. Vrásky na čele mu ale dělá Ryan, neboli namyšlený násilník, který hledá sám sebe v situacích, kdy může ubližovat ostatním. Je to totiž zkušený bojovník. Jednou takhle nakope Jakeovi a od té chvíle je děj předurčen bez překvapení. Jake bezdůvodně přesedlá z amerického fotbalu (o kterém od scény se stěhováním nepadne ani slovo) na smíšené bojové umění, nakope Ryanovi prdel a získá krásnou holku. A to mě na filmu štvalo nejvíce. Jake je hráčem amerického fotbalu a jen kvůli jednomu úderu, kterým ve vypjaté situaci sundá protihráče, je nám automaticky podsunuto, že je předurčen k dráze bojovníka. Motivaci k tomu nemá žádnou a celou dobu se tváří, že tohle dělat nechce, až teda jednoho dne řekne, že nic jiného si nepřeje. Proč se po přestěhování nepřihlásil v nové škole do fotbalového týmu? Nevíme, nikdo se o tom nezmíní. Takhle se opravdu tyhle typy filmů netočí. ()

Janek

Annapolis, Stick it, Karate Kid a Never back down... U těchto čtyř filmů jsem si v poslední době nejlépe odpočinul. ()

Karamanlis

Fighterský filmík nápadne pripomínajúci hitovky z 80tych rokov Karate Kid či Karate Tiger, o mladom outsiderovi, ktorý dostane výprask od frajerského spolužiaka a preto začne v telocvični u bývalého profíka trénovať bojové športy. Výkonnostný progres hlavného hrdinu je (ako už v takýchto filmoch často býva zvykom) príliš rýchly a nereálny, inak je ale NBD vcelku príjemná arénovka, nesúca sa takmer odschoolovom akčnom štýle a propagujúca najmä vďaka šampionátu UFC v Amerike čoraz populárnejšie zmiešané bojové umenia. ()

ARI50

Skvělý film kde nechybí nádherná Amber a suprové souboje ale film nabízí mnohem víc, minulost špatné vzpomínky agresivitu nepochopení ale se vším musíte bojovat hlavně u sebe a až potom můžete jít naplno do boje. Stojí proti vám nemalý protivník který namachrovanosti a zradou nešetří. ()

Bauer

Tak tento film mi nuvěřitelně moc dobře sedl. Konečně nějaký dobrý film se zaměřením na bojové umění. Sice originalita tam není, ale to je jedno, protože jde o slušnou akční podívanou, která i když trvá téměř dvě hodiny, tak uplynula velice rychle. Je to hlavně tím, že je stále na co se koukat. Není místo, které by nudilo. Souboje byli celkem stylový, nápad s odklepnutím docela zajímavý, ale nezbavím se pocitu, jak je to podobné s Karate Kid. Matka se synama se stěhuje do nového města. Starší syn dostane před půlkou školy přes ústa a poté začne trenovat bojové umění a nakonec to nandá všem. Hodně podobné Karate Kid! Možná bych tam našel odkazy na další bojové filmy. Choreografie soubojů je ale slabší. Nelíbili se mi různé hmaty, jak protivníka chytnou za nohu na zemi a poté se snažit donutit ho, aby souboj vzdal. Ale naštěstí to nahradila poslední bitka, kde jsou kopy a rány pěstmi. Ke každému podobně zaměřenému patří i tvrdé tréninky. Minutové fáze by mně asi zabili, ale zase se to tělo pořádně vyprudí a vypadá pak silněji.Charismatickému Djimonu Hounsouovi role nabitého trenéra sedla a opět předvedl skvělý výkon. Cam Gigandet jako slizký a nechutný záporak je taky dobrý a já osobně bych mu dal nejradši ránu a to je jedině dobře. Z hlavního hrdiny Jakea Tylera v podání Seana Farise by měl radost snad i Apollo Greed, jelikož ten kluk ma slušný pohled tygra. Při posledním zápasu je pohled tygra tak drsný, jak šmirgl papír. A jeho výkon je taky slušný a možná to ještě všem s jeho hereckou kariérou ukáže. Dále se objevili seriálové hvězdy jako Leslie Hope (24 hodin) a Evan Peters (Invaze). Po delší době film, jenž mně mile překvapil! ()

Morholt

Omletá naivní písnička z éemerický háj skůl, která se ale rychle sypala a dovolila ideálním způsobem vypnout mozek přetíženej náročnym tejdnem. Klidně bych si dal ještě jeden podobnej nášup. 70% ()

Lucasion

Jako by to bylo včera, kdy mi můj trenér doporučil tenhle film na základě toho, že jsem mu řekl, že se mi líbil Warrior (2011). I když jsem takovou kvalitu dramatu, potu, slz, krve a hereckých výkonů nečekal. Přesto jsem od filmu chtěl sportovní film o teenagerech ve kterým hraje prim láska, dřina a motivace. A přesně o tomhle film je. Jake Tyler (Sean Faris) se stěhuje s bratrem a mámou do nového města. Střední škola vypadá jako všechny kalifornské univerzity. Plno polonahých holek, barevných kelímků s pivem a obřích domů. Než se Jake stačí rozkoukat, už se potkává s jednou blondýnkou Bajou (Amber Heard). Vzplane tu vášeň a následně i napětí a motivace ke cvičení a zápasům. Jake musí svést bitvu s rváči v ringu a taky se sebou samým. Průhledné? Ano. Předviděné? Možná. U těchto filmů není potřeba, aby byla zápletka kdoví jak zamotaná a překroucená. Stačí, když to funguje a čas od času to překvapí. (Jako třeba finální souboj) Navíc filmů dopomáhají zvolené songy, které jsou parádně načasované. Sean je sympaťák a skutečně vypadá jako mladý Tom Cruise. Amber si pamatuju ze Zombielandu (2009), kde chtěla Jessemu spapat hlavu. Je hezká a těžko by jí nějaký klučina odolal. Djimon Hounsou hraje trenéra Jakea parádně. Zkrátka a dobře, jsem od filmu Nikdy to nevzdávej dostal přesně to, co jsem chtěl. Sportovní drama s teenagerskou zápletkou plnou emocí, lásky a motivace. Já jsem spokojený nadmíru. (86 %) ()

Kamca_

Maximálně jsem se ponořila do děje a prožívala jsem to všechno s hlavníma postavama. Skoro to bylo na pět hvězd nebýt těch sem tam stupidních amerických scén. Jinak super. 80%. ()

Lacike

Niekoľko minút štýlovo natočených bojových scén utopených v nudnej miestami trápnej vate. Sorry, novodobá klasika typu Karate Kid alebo Rocky 4 z toho nikdy nebude. Zmenili sa časy, zmenili sa ľudia, zmenil som sa ja. ()

Kick-Ass 2 dřív, než jste doufali

Kick-Ass 2 dřív, než jste doufali