Detektiv Danny Fischer (John Cena) sice zatkne geniálního zloděje Jacksona, při zásahu však náhodou zahyne lupičova přítelkyně. Kriminálník toužící po pomstě vymyslí pro Dannyho dvanáct úkolů a hádanek, na jejichž rozluštění závisí život milované Molly.  Při policejní akci se detektiv Danny Fisher (John Cena) z New Orleansu chystá zatknout nebezpečného zločince Milese Jacksona (Aidan Gillen). Ten se i se svou přítelkyní dává na útěk, skončí však v poutech, zatímco jeho přítelkyně nešťastnou náhodou zahyne. Miles viní z její smrti Dannyho a slibuje mu odplatu. Po několika letech detektiv vyslechne znepokojující telefonát od Milese, v němž mu zločinec stručně řečeno říká - oko za oko, zub za zub. Dannyho čeká nebezpečná hra o dvanácti kolech s téměř nerozluštitelnými úkoly a hádankami, které však bude muset všechny splnit, chce-li ještě svou přítelkyni spatřit živou. (oficiální text distributora)

Dubro

Cenných jednostoosem minút života som vymenil za bezcenných jednostoosem minút zúfalstva. Má to síce Cenu, ale nie je Cena ako cena. Bezcenný Harlin za pomoci bezcenného Cenu, bezcenného scenára, bezcenného strihu a bezcenných hlášok dnes stvoril bezcenné Céčko. Nemá to cenu sledovať a ak by so to mal oceniť, tak len v Centoch. Takých 40? ()

Mickalle

Co to kurňa bylo ? :) To zas někomu ulítla ruka. Totálně nehodící se hlavní herečka(na ten xicht nekoukejte :D), střihy ala vzpoura Lycanů a ještě k tomu nervózní kameraman,kterýmu se furt klepali ruce. A o supermanoj radši nemluvit, pěšo dožene auto a ještě stihne pokecat se psem, skočí 50m z vrtulníku do 2 metrovýho bazénu atd atd :D ()

maverick10

Renny je neponaucitelnej. Ani ty nejvetsi skolni propadlici nedelaji tolik stejnych chyb. Akce je obstojna, ale to vsechno okolo je jenom lacina universalni omacka, ktera se dava do kazdeho jidla v kazde prumerne jidelne. Snazi se nas sice scenarista oblbnout finalnim rozuzlenim, ktere je naprosto zbytecnym tupym vyvrcholenim zadneho pribehu. Je to vsechno tak trochu krok zpet, kdy ulice valcoval John McClane. Prace s postavami je mizerna, takrka neni a me je cely film putna, jestli svoji divku zachrani nebo ne, jen kdyz rozbije co nejvic autaku a odpraskne co nejvic padouchu. A to je malo. . . . ()

tufr

Hodně dobrej béčkovej akčňák s hnusným Johnem Cenou, kterej byl vždy před natáčením pravděpodobně na botoxový injekci! Ty jeho výrazy byly otřesný! Musim vyzdvihnout záporáka Aidana Gillena, kterej mě charismaticky okouzlil. Zaslouží si rozhodně ještě fůru rolí, lepších rolí!! Po shlédnutí mam jen jednu prosbu na Renny Harlina!!! Renny je vidět, že stále máš na to natočit pecka film, tak se do toho vopři!! Sežeň prachy a dej mi ještě nějakou lahůdku jako byla Die Hard 2 a Clifhanger. Díky :) ()

Joe321

Podruhé Cena a opět kvalitní béčko. Akční, plný honiček, výbuchů a i pár hlášek se našlo. Jízda je to svižná. John Cena je míň topornej než v The Marine, nasranej ksicht má skvělej a nevidí problém v přeskočení žiletkovýho drátu s holýma rukama. Zatim si pokaždý vybral slušný béčko (narozdíl od Seagala, Lundgrena nebo Van Damma) a jestli bude pokračovat v tomhle tempu, tak budu jedině rád. Tyhle odpočinkový akčňárny se dneska už nedělaj a je to veliká škoda. Zrovna tenhle film má ještě nádech osmdesátek. Zábava to byla. -"I'm gonna hunt you down, and I'm gonna kill you." ()

M.i.k.e

od dob Lovců Myšlenek opět koukatelný Harlinův počin.Byť je 12 Kol parafrází na již 100x viděné (Nebezpečná Rychlost,Smrtonosná Past 3) nakonec se jedná o slušně odsýpající akční béčko,při kterém ty skoro 2 hodiny docela utečou.Jen ten Cena mi tam nějak neseděl.Na jeho místo bych si dokázal představit spoustu vhodnějších svalovců... ()

Martin741

Variacia Die Hard a la John Cena. da sa na to pozerat, ale nie je to nic extra. Taka akcna bejkovina s kopou vybuchov a prestreliek. 61 % ()

Vojťas

Akční B-čko, kterému by i pár A-čkových výtvorů mohlo závidět! Inspirace Smrtonosnou pastí 3 a dalšími filmy se sice zapřít nedá, ale stejně jako u předchozího výplodu s J. Cenou jsem s výsledkem poměrně spokojen a opět zaokrouhluji hodnocení nahoru. ()

bourec

Asi budu spoustě uživatelů připadat jako blbec,ale mě se to líbilo.Nebejt několika logickejch zádrhelů,a dost pitomě vypadajícího konce,dal bych klidně pět hvězdiček.John Cena sice moc hrát neumí,ale v tomhle žánru mi to nikdy nevadilo.A neoriginální,klišovitej scénář.A dá se vůbec tomu vyhnout.Myslim že moc ne.A bude hůř.Při nedostatku podobnejch filmů musim dát 80%. ()

cariada

Podobných filmů už tu byla celá řada a vymýšlet nestále něco nového a nebo aspoň , aby to bylo zajímavé není jednoduché. Tady se to celkem povedlo a film má spád a jednu velkou akci. Není to sice film, který by si člověk nák zvlášt zamiloval a často se k němu vracel, přesto se to k tomu časem znova vrátím a uvídím, jestli mě to zaujme. ()

Rodriguez

Velmi slušná akční zábava od samého začátku až do finálního konce!!! John Cena předvedl skvělý herecký výkon. 75% ()

TomikZlesa

O mnoho lepší než Cenův první film Voják, Výborná akčně adrenalinová zábava, která se skoro ani na chvilku nezastaví. Cena je sice jak vytesanej z kamene a zacelej film se mu na ksichtu nepohne ani jeden svalíček, ale mě to nevadilo, co mi vadilo a proč nedávám plný počet sou ty dementní chyby a nedostatky, kerejch je tu prostě tolik, že fakt nejdou přehlížet a že mi to problémy nedělá, kdyby to byl režisérský první, nebo druhý kousek pana Harlina tak bych mlčel, ale myslim že zkušeností má dost, aby se takových blbostí vyvaroval. Hodně mě překvapila závěrečná pointu, tu bych tu opravdu nečekal. ()

Flynn

Akční podívaná, ve které se vracíme do 80.-90. let, geniální kulturisticky založený maskulín Cena je prostě policajt k pohledání, nejen že je schopný pěšo skrzeva všechny ploty, domy a kdovíco ještě doběhnout 4litrové bávko, on je i logicky nadmíru přemýšlející stratég. No prostě by se dal shrnout slovy: tělo ramba, hlava havla :o) . Pojďme dál, myslím že tvůrci chtěli drobnými detaily potěšit i nadšence bláznivých komedií, (anebo je kompars fakt hloupý), každý si tam určitě vychytá nějaké ty logické nesrovnalosti. Chování davu je podmíněno americkému stylu, kdy se všichni koukají jak na ně jede tramvaj, auta dobrovolně vjížději do cesty apod. Prostě stupiditou vygradováné "napětí". Ale film je to jinak parádní. ()

Juto

Harlin je frustrujúci režisér a už niekoľko rokov je v zostupnej špirále. Tento film má dobrý rozpočet, niekoľko dobrých akčných scén a dá sa na neho pozerať, napriek niektorým chybám, zlej zápletke a smiešnym scénam. Finále bolo podľa mňa dosť biedne. 6/10 ()

Maty85

Co se hodnocení týče, tak rozhodně čistej a nefalšovanej filmovej průměr :-) Režisér. kterého si vážím, slušný herci, dobrá myšlenka a zápletka, skvělé sekvence, ale všechno tak trochu nerozvážně a divně poskládaný do sebe. Kamera taky za moc nestála a proto z toho pak vyleze jenom klasický béčko se vším všudy... ()

c.tucker

Dávalo to i smysl, i když to byl podobný vzor jako už u několika filmů, ale hlavně jako u Die Hard 3. John Cena mi tentokrát ani moc nevadil. Záporák byl slušný a akce bylo požehnaně a i celkem služně natočená a přehledná. Je to sice béčko jak řemen, ale na to dlouhou stopáž to překvapivě rychle uteklo a ani to nijak zvlášť nenudilo. ()

campix

Další nesmrtelný a nezastavitelný policejní detektiv, který se tímto stal dá se říci přes noc při práci obyčejného policejního důstojníka. A aby to mělo pořádné grády, tak je do hlavní role nasazen wrestler John Cena, který si na nedostatek svalové hmoty rozhodně stěžovat nemůže. 12 kol má sice na akční film docela solidní nápad, ale přišel mi jako docela vykradačka Smrtonosné pasti 3. Akce je sice solidní, jenže některé úkoly nejsou nijak zajímavé. Ke konci přijde jeden očekávaný twist aby se neřeklo, a celkem solidní podívané je konec. Průměr. ()

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)