Detektiv Danny Fischer (John Cena) sice zatkne geniálního zloděje Jacksona, při zásahu však náhodou zahyne lupičova přítelkyně. Kriminálník toužící po pomstě vymyslí pro Dannyho dvanáct úkolů a hádanek, na jejichž rozluštění závisí život milované Molly.  Při policejní akci se detektiv Danny Fisher (John Cena) z New Orleansu chystá zatknout nebezpečného zločince Milese Jacksona (Aidan Gillen). Ten se i se svou přítelkyní dává na útěk, skončí však v poutech, zatímco jeho přítelkyně nešťastnou náhodou zahyne. Miles viní z její smrti Dannyho a slibuje mu odplatu. Po několika letech detektiv vyslechne znepokojující telefonát od Milese, v němž mu zločinec stručně řečeno říká - oko za oko, zub za zub. Dannyho čeká nebezpečná hra o dvanácti kolech s téměř nerozluštitelnými úkoly a hádankami, které však bude muset všechny splnit, chce-li ještě svou přítelkyni spatřit živou. (oficiální text distributora)

Pyth

Ale jo, docela dobry akcni becko. Logika a realita zas jednou dostaly na prdel, ale jinak docela svanda :)) ()

Perry-

2,5* S lepšími herci by to možná dopadlo lépe. John Cena neumí hrát, záporák je spíš k smíchu a celý je to taková vykradačka všeho možnýho a vlastních nápadů je v tom poskrovnu. ()

cab

Prostoducha zapletka o policajtovi, ktery musi splnit ukol v kazdem z 12 kol v omezenem case, aby zachranil svoji manzelku od msticiho se protivnika. Nadmiru povedene akcni becko, kterych se v novem tisicileti opravdu mnoho netoci. 65% ()

Holina

Tak tentokrát jen za 3*** Renny. Akčňárna je to sice naspeedovaná, ale tak nějak tuctová, nic nového nepřináší, dokonce mi to připadá místy až odfláknuté. Ono na pořádný akčňák nestačí jen pár výbuchů víme? Navíc mě poněkud rozhodilo střídání denních dob ve filmu. Honička s tramvají zdá se probíhá ve dne, když vypnou světla, jsme tak nějak ve tmě, za chvíli ale zase nastane šero. Těch kiksů by se asi našlo víc, plivat by se dalo i na herecké obsazení. Cena je nová akční "držka" a nemůžu říct, že by mi do role neseděl, ale je takový nějaký nemastný neslaný. Zato hlavní záporák je tu jak pěst na oko a hodí se spíš do romantických komedií. ()

Hanys_

Přiznávám, že ta nostalgie starých dobrých akčních filmů tady lehce cítit byla. Z Johna Ceny nejspíš druhý Arnie nebude, ale podobné ehm "herecké" typy jsou pro film asi prostě potřeba. Záporák je tady taky takový janek...Nevím, trošku nešťastné mi připadlo to obsazení.. Na druhou stranu film se nějak nevleče a za těch pár scén (kol), které způsobovaly spokojený úsměv, jdu nakonec výš. 5.5/10 ()

Witta

Kdyby byl hlavni hrdina trochu charismatictejsi nez John Cena nevahal bych s vyssim hodnocenim. Jinak film celkem zaujme, je to neco ve stylu Nebezpecny rychlosti atd., ale jak uz jsem psal hresi na absenci sympatictejsiho hlavniho hrdiny, Cena je proste takovej gumak:) ()

AdamesWWE

[7/10] Renny Harlin má za sebou niekoľko slušných akčných filmov a ani 12 kôl nerobí akčnému žánru hanbu. Síce nič nové pod slnkom, nových fanúšikov si nezíska, ale starých by zaujať malo. Mytológia príbehu je braná v old school štýle, i ked´ hlavnému záporákovi chýba viac vecí k dokonalosti, ale Cenovi sa dá fandiť, tak ako vo Vojakovi, aj tu je správny sympaťák. Zpočiatku ma ešte film až tak nezaujal, úvod bol skôr priemerný ale po začatí príbehu je to fakt veľmi dobré, dynamické, bez žiadneho hluchého momentu. Z príbehu vyťažili maximum. Aj akčných scén tu je dosť, sú veľmi slušné, výbuchy, prestrelky, je tu toho mnoho. Určite 12 kôl neprekvapí originálnym príbehom, ale svojou dravostou a cool prevedním ma baví aj viackrát. ()

POciSEM

John Cena se mi libi ale tenhle film je strasna nuda. Navic ten hlavni zaporak je extremni buzna a cekal jsem ze se objevi vetsi kapo. Harlin ma navic nez bylo totok ()

dopita

Šmarja co to ten Harlin předvádí??? Kdysi pan režisér akčních filmů zase dokazuje, že už je jen průměrnej béčkař. Vzhledem k rozpočtu se od filmu nedaly čekat žádný spektakulární akce, ale vytvářet dojem dynamičnosti neustále roztřesenou kamerou a splašeným střihem - to zavání buď neschopností nebo odfláknutostí. Koukat se na to dá (i když mě z toho chvílema bolely oči), ale vůbec se mi nechce spekulovat nad tím, jaká to mohla bejt suprová oddechovka. Ach jo. ()

ti88na

Ale tak pozrieť sa to dalo. Dokonca to bolo aj celkom svižné a čas celkom fajne ubiehal. Ale keďže to celé pôsobilo, akoby si všetci zúčastnený týmto filmom splnili detský sen a natočili akčňák vyskladaný už zo stokrát videných a aj lepšie spracovaných námetov, nemôžem dať vyššie hodnotenie. ()

ZdenoLo

Pekný dynamický začiatok a aj sympatický záporák, a na konci veľké sklamanie. Tú záverečnú 10 minutovku fakt posrali. Škoda toho. ()

Greny

klasická béčková slátanina...béčkový svalnatý pseudohrdina policajt zatkne po obdivuhodném běžeckém výkonu překupníka zbraní, který se mu začne mstít a tak vymyslí tak ďábelský a promyšlený plán, že by všichni zločinci světa mohli závidět. Po naprosto neuvěřitelném sletu náhod a superschopností hlavní postavy dojde k závěrečné bitce, kdy oba zjistí další klady svých těl. Např ocelová hlava, tělo odolné vůči el. proudu. Nevěřím, že jsem to dokoukal dokonce.... 2* - kamera, efekty a kaskadérské kousky ()

Haymar

Harlin jede svůj standard - akce mu jde pořád dobře ale nějak mu dochází nápady (na což si kdysi nemohl rozhodně stěžovat). John Cena je gumovej panák! Svým vystupováním, pohyby, "herectvím" (střídáním cca dvou křečovitých šklebů) a muskulaturou, hodně připomíná Arnieho (v době jeho největší slávy) s tím rozdílem že (ex)Guvernátor má (měl) charizma! I když to dobře hraje na divákovu adrenalinovou vlnu, je to celý strašně šablonovitý s úsměvně (slušně řečeno) napsanejma postavama (těžký klišé na klšé)... ()

TERRORDROME

John Cena je späť, pred časom musel ako vójak zachrániť svoju unesenú ženu a teraz ako pólicajt musí v rámci hesla "zmena je život" zachrániť svoju unesenú ženu. Je jasné že tvorcovia priam sršia nápadmi vykradnutými predovšetky z tretej smrtonosnej pasce. Tak ako John McClane aj tento pólicajt musí zbesilo pikovať mestom a robiť rôzne chujoviny čo mu prikazuje zloduch, ako napr zastaviť rozbehnutú električku aby sa nezmenila plechovú rakvu plnú opečených mŕtvol. Asi som jediný komu vadilo že hrdina tu nemá vlastne žiadnych nepriateľov ktorým by rozbíjal držky, takže mu ostáva len hlavný záporák s účesom typu výbuch metánu ktorého po celý film vidíme sedieť v rôznych dopravných prostriedkoch s telefónom na uchu. Naozaj náročná rola, po skončení musel mať to ucho ako kaleráb! Neustále bezcielne pobehovanie po meste ma príliš nebavilo a vrtulníkové finále som už celé prezíval. Aby som len nepindal, ku kladom patria pekné výbuchy a nemilosrdné šrotovanie vozidiel čo majú tú smolu že stoja Cenovi v ceste. Samotný Cena však nebol a nie je žiadny charizmatický hrdina Willisovského typu a jediné role na ktoré sa so svojou kamennou držkou hodí je buď Fantomas alebo Golem. ()

Zombi

Za předpokladu že si Harlin napsal i scénář by se to dalo shrnout takto: režisér druhé Smrtonosné pasti obšlehl a trochu upravil scénář třetí Smrtonosné pasti a natočil její remake s hrozným dřevem jako hlavním hrdinou, jehož k obsazení ospravedlňuje pouze muskulatura, kterou ale za celý film neukáže, takže tu vlastně nemá co dělat a s padouchem, který těm z "pastí" nesahá ani po kolena. Akce (většinou se jedná o demolice všeho možného, ne fyzický kontakt nebo přestřelky) je docela slušná, jen kamera je občas až moc chaotická a třaslavá, ale na tři béčkové hvězdičky to celkově stačí. ()

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)