Zombie zaútočily na letiště v Harvardville a uvrhly ho v chaos. Leon S. Kennedy a Claire Redfieldová, kteří před sedmi lety během tragédie v Raccoon City bojovali proti zločinné společnosti Umbrella, jsou zpátky. Podobně jako v předchozích snímcích série Resident Evil, i nyní jsou připraveni utkat se se zlem. Jejich protivníkem je tentokrát ničemný válečník, který poté, co přišel o celou rodinu v Raccoon City, touží po odplatě. Smrtelný G-Virus se začíná šířit a nová zmutovaná monstra se pouští do zběsilého řádění. Dokáže Claire s Leonem zastavit virus dřív, než se bude historie znovu opakovat? (oficiální text distributora)

petero

Žiadny survival horor sa nekoná. Hociktorá časť hraného Residenta je záživnejšia. Animácia nemá šancu ničím prekvapiť, od filmov v hre je to len minimálny pokrok a ani tá krvavosť nie je zďaleka to čo by sa patrilo, dokonca sa to nechytá ani na DEAD SPACE DOWNFALL. Postavy, okrem Claire a Angely vyžarujú minimum mimiky a nebyť svižnejších pohybov, mohli by zapadnúť medzi malátnych zombíkov. A kde je aspoň tá fantastická hororová hudba ktorá bola tak výborná v hre, i keď na druhú stranu neviem kde by sa tu dala použiť. ()

M.a.t.t.

Je to stále viac Resident evil ako všetky filmové adaptácie dokopy aj napriek logickému odklonu v deji, Raccoon City už bolo napokon vyčerpané dosť a príbeh zákonite potreboval novú krv. A ten nie je na pomery herných predlôh vôbec zlý, samotné letisko a záverečná polhodinka pripomínajúca to najlepšie zo série nesklame, absencia kvalitného jadra však už mrzí o to viac. Pred vygradovaním, ktoré sa udeje akoby mimochodom, to chcelo viac zombie a blúdenia laboratóriami WilPharmy , atmosféra by tým určite neutrpela. Stal sa však presný opak. Aj trochu zastaralá animácia sem tam mierne ruší, výsledný produkt si však stále udržuje istú mieru zábavnosti a nostalgikov potešia všadeprítomné narážky na druhý herný diel, vrátane dabérov hlavných hrdinov. So špičkovými animákmi neporovnávať, istá dávka nostalgie je priam nutná, nezaujatému divákovi totiž Resident Evil: Degeneration nedá vôbec nič. ()

tom88

Trocha priemerná zbytočnôstka Residentov, ale pre fanúšikov slušná podívaná. Dej nemá čím zaujať a akcie je pomerne dosť, ale vyskytujú sa aj slabšie pasáže a zbytočné dialógy. Animácia balancovala medzi dokonalosťou a amatérskosťou. Ja sa nepokladám za nejakého fanúšika ani filmovej ani hernej série a najradšej by som tomu naparil dve hviezdy, ale predsa som mal oči stále otvorené a koniec koncov nebola to taká nuda ako som čakal. 55% ()

Dexter1

V celom filmovom Resident Evil vidím obyčajný priemer. A toto dielko nie je výnimkou. Animácia vyzeralo akoby využívala herný engine a pri akčných scénach ste sa len obzerali, kam ste zapatrošili joyistick. Ľudia sa tam celkom podobajú na zombiekov(hlavne umelými ksichtami). Keď sú tam keci tak to moc nezaujme, ale akcia stojí za videnie. ()

Sabrewulf

Zklamalo mě to. Politické pletky a motanice kolem nových postav měly být zkrácené na minimum a naopak situace jako např. vznik finálního bosse, měly být rozvedené pomaloučku polehoučku - tohle bylo moc hrr hrr. V herních sekvencích bylo mnohem více nápadů, tady už jakoby vyvařovali z vody. Přesto mi u některých scén naběhla příjemná husí kůže >tohle je ten pravý Resident evil< zvlášť, když hrála pravá "residentovská" hudba (a ne ty zvratky od Mansona) a Claire s Leonem potěšili (už proto, že RE2 je můj nejoblíbenější díl). A proč i přes zklamání dávám subjektivních pět hvězdiček? Abych ve svých hodnoceních udělal propastný rozdíl mezi těma třema blitkama s (WTF?) Alicí. ()

• Claire Redfieldová, jíž namluvila Alyson Court, si vezme deštník (anglicky umbrella), který má tutéž barevnou kombinaci jako logo společnosti Umbrella – předchůdce farmaceutické WilPharmy. (Benjamin-L)
  • Claire Refield, Leon Kennedy a Ingrid Hunnigan sú jediné postavy, ktoré sú v hre i vo filme nahovorené rovnakými hercami. (beso74)
  • Jediný film série produkovaný firmou Capcom, ktorá je zároveň tvorcom aj hernej série "Resident Evil". Filmové adaptácie majú na svedomí produkčné firmy Screen Gems a Sony Pictures. (beso74)