poster

Zapomenuté transporty do Estonska

 • Slovensko

  Zabudnuté transporty do Estónska

Dokumentární

Česko, 2007, 85 min

Režie:

Lukáš Přibyl

Scénář:

Lukáš Přibyl

Kamera:

Jakub Šimůnek
(další profese)
 • kinderman
  *****

  Záslužnou práci L.Přibyla musím hodnotit nejvyšší známkou (čert vem vzdychání po originalitě, čekal snad někdo surrealistické animované vsuvky?) v tomto díle navíc uložen mikropříběh tragické lásky brněnské Židovky a lagerkomandanta, který by se jinak (po smrti pamětnic) ztratil jako ona příslovečná slza v dešti.(1.11.2010)

 • Slarque
  ****

  Poctivá dokumentaristická práce, při které se autor věnoval sedm let shánění archivních materiálů a natáčení rozhovorů. To se pak dá čekat, že z toho něco nesflikuje dohromady za víkend, ale celé to bude mít nějaký tvar, hlavu i patu. Příběh skupinky čtyřiceti šesti přeživších dívek z tisícihlavého transportu je vyprávěn pěkně chronologicky od prvního transportu až po osvobození. A protože archivního materiálu je opravdu celkem dost, nejsou to jen televizně působící mluvící hlavy. Film silný nejen tématem, ale i jeho podáním.(29.10.2008)

 • rastlinka
  *****

  Zatiaľ najsilnejší zážitok zo štvorice cyklu. Sila žien, ktoré to VŠETKO zvládli a ešte si dokázali zachovať v daných podmienkach nadhľad a zmysel pre súdržnosť je neuveriteľná. Klobúk dolu dámy, ste obdivuhodné. A vtisli ste nám slzy do očí.(10.12.2010)

 • Hellboy
  ****

  Zajímavý dokument o tématu, o kterém nikdy nebude řečeno dost, natožpak vše... Vlastně jediné, co mě vadilo, byl hudební podkres ve formě bubínků, který opravdu rušil a nějakej dement, kterej pořád vzdychal..(23.7.2008)

 • Aky
  *****

  Část holocaoustu, o kterém se toho opravdu moc nevědělo a neví. Tím, že jsou předkládaná fakta (alespoň pro mne) téměř nová a také tím, že je podávají výhradně přímí účastníci, získává dokument na síle.(29.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace