poster

Zapomenuté transporty do Estonska

 • Slovensko

  Zabudnuté transporty do Estónska

Dokumentární

Česko, 2007, 85 min

Režie:

Lukáš Přibyl

Scénář:

Lukáš Přibyl

Kamera:

Jakub Šimůnek
(další profese)
 • rastlinka
  *****

  Zatiaľ najsilnejší zážitok zo štvorice cyklu. Sila žien, ktoré to VŠETKO zvládli a ešte si dokázali zachovať v daných podmienkach nadhľad a zmysel pre súdržnosť je neuveriteľná. Klobúk dolu dámy, ste obdivuhodné. A vtisli ste nám slzy do očí.(10.12.2010)

 • Terva
  ***

  Tohle já moc nemusím, tady je cítit ta autentičnost.(4.11.2012)

 • Lyncha
  ****

  Jak hodnotit dokument, který sledujete se zatajeným dechem a ještě několik dní si říkáte: Jak se tohle mohlo dít? Jak to ty holky dokázaly - chovala bych se v té situaci stejně, nebo bych byla sobecká a neriskovala život pro kamarádky? Ale proč to člověka tolik zaujme? Je to opravdu výborným zpracováním tématu, nebo spíš jeho chytlavostí? Jak může někdo zůstat chladný, když slyší výpovědi o této době, o těchto lidech? Dokument obsahuje výpovědi žen, které přežily transport z Čech do Estonska (z 1000 Židů z tohoto transportu se konce války dožilo 46), dobové fotografie dokreslující jejich slova a vložené krátké texty s nejdůležitějšími historickými daty pro přesnější zasazení vyprávění do prostoru a času. Vyprávění bylo velmi emotivní, osobně bych uvítala delší faktografický úvod nebo závěr, nejsem historik a potřebuju trochu polopatičtější uvedení do děje než dokumentarista obeznámený s konkrétní situací.(14.7.2008)

 • WANDRWALL
  ***

  Dokument pro hodně náročné a otrlé diváky!(15.5.2011)

 • Jim_Beam
  ***

  Dlouho jsem váhal mezi 4 a 3 * a nejprve jsem dal i 4. Problém tohoto filmu je v tom, že téma je velice silné, a tak svádí člověka k vysokému hodnocení, pokud jde však o způsob zpracování, jedná se při nejlepším o zcela tradiční dokument, který nijak nevybočuje z průměru.(9.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace