V Las Vegas se právě koná setkání ufologů, na které zamířily tisíce nadšenců z celé země. Na shromáždění přijíždí i doktorka Alex Friedmanová, která je odbornicí na odhalování astrofyzikálních anomálií. Zatímco Alex v mimozemšťany věří, taxikář Jack se k této otázce staví skepticky a lidi v mimozemských převlecích považuje za cvoky. Krátce poté se v Jackově taxíku objeví dvě podivné děti, Sara a Seth, kteří si přejí odvézt na Horu čarodějnic do nevadské pouště. Jack netuší, že obě děti mají tak trochu nadpřirozené schopnosti, ani to, že se za chvíli ocitne v samém epicentru divokého dobrodružství. Musí ochránit své pasažéry před všehoschopnými zabijáky a na místo dojet první. (TV Nova)

Jamall

Skrznaskrz dětinská záležitost, ale tak zábavná, že se u toho pobaví i leckterý dospělý. Dwayne Johnson by utáhl i slabší film a hlavně díky němu je Útěk na Horu čarodějnic skvěle stravitelnou jednohubkou na všední deštivé odpoledne. ()

EnneX

Mám rád filmy o UFO a proto i tenhle patřil mezi ty, které jsem zkouknul. Trošku lepší nadprůměr, taková lehká naivní blbinka pro celou rodinu. 55% ()

To bylo tak trapné, až se mi to líbilo. Pokud čekáte, že to bude aspoň trošku odpovídat reálnému světu, kam přišli mimozemšťané, tak budet skřípět zuby, je to Amerika a je to slátanina pro děti se sladkým happyendem a jednoduchou myšlenkou, ale když se povznesete nad reálný svět, má to něco do sebe. ()

Pute

SciFi pohádka pro děti. Bohužel všechny trochu zajímavější scény atp jsou ukradené ze scifi klasik. Triky nic moc, herecké výkony také docela otřesné, díry ve scénáři ... i když dětem se to může líbit. ()

Ajay

Jako odpočinková opičárna je to good, největším problémem tohodle filmu je hudba, která vůbec nepodrhuje napínavé scény, takže všechno spíš jen tak prošumí. ()

brasek

Jednoduchá detská komédia... celé také priemerné, ale na jedno rodinné pozretie akurát dobré. Na E.T. to však rozhodne nemá :-) ()

blekekeke

A já si kvůli tomu koupil popcorn a colu ... a ona se z toho vyklube taková slátanina PS: ale moje chyba, varováním bylo, že se tam objeví Dwayne Johnson ... ()

oiuoiu

Optimistická, svižná oddechovka, doporučuji při chřipce a tak podobně. Překvapily mne dobré výkony pubošů, hrajících mimozemšťany. ()

david666

Film mě vcelku překvapil. Opravdu jsem nečekal, že se budu slušně bavit, že to bude oproti očekávané slátanině pro děti vcelku slušný dobrodružný film. Johnson je tady sympaťák a dvojice teeagerů taky není špatná. Přiznám se, že jsem dokonce po hodině uvažoval, že tomu dám "čtverku" a to nejen díky tomu, že před 20 lety bych se do AnnySophie Robb zamiloval:-) ()

Bezejmený

Dobrá rodinná sci-fi s fajn herci, která si umí dělat legraci sama ze sebe. Občas jsem se zasmál, nenudil se, nic více od takového filmu nečekám. ()

Kalda69

Kdyz se to pojme jako film pro celou rodinu tak nemuzu dat min jak 3*. Pokud by to bylo smerovany na dospely publikum tak by si film vyslouzil 1 maximalne 2*. ()

Franki69

Kdo by nechtěl vidět Dwayne Johnsona a létající UFO talíře? Já tomu pokušení neodolal a dostal jsem krystalické teenage sci-fi béčko, nekomplikované, s několika momenty, v kterých jsem se měl o hlavní hrdiny bát. Mno, nestalo se ani jednou, ale na druhou stranu, nebylo to dlouhé a ani strašidelné. Dwayne prostě nařeže každému, včetně mimozemskému zabijákovi a naučí se mít rád i psy. Jestli se budete někdy o víkendu nudit, dejte tomu šanci. Vyšší ambice tenhle film nemá a je v něm i několik skoro vtipných (nechtěně) scén. Dávám 40%. ()

freezer02

Vcelku poutavá a dobře odsejapjící dobrodružná scifi podívaná, určená především mladšímu publiku. Triky byly spíš průměrnější. Oceňuji velmi slušné herecké výkony od obou mimozemšťanů. Především Annasophia byla tradičně okouzlující :) 60% ()

Naranyan

Ale já to važně kašlu. Co na tom, že by se Race to Witch Mountain dal trhat na kusy v mnoha záležitostech. Naprosto evidentně (alespoň tedy pro mě) si nehrál na víc než co představuje, a sice pořádnou porci zábavy a té se mi rozhodně dostalo. A nehledě na možný přepísk hodnocení si 4 hvězdičky obhájím a vlastně nakonec se principielně dají obhájit i ty "nesmysly", kdo nevěří, nechť mě otestuje v diskuzi k filmu :). Parádní jednohubka, která chutná. ()

shinlove

Vzhledem k tomu, že ostatní hlasují tak bídně, zvažoval jsem i menší ohodnocení. Ale faktem je, že se mi film celkem líbil a proto nakonec tak vysoké hodnocení. Dwayne je prostě dobrej ranař a filmů o UFO je čímdál méně, takže mě film nadchnul a proto dávám 4* ()

Roobs

Škoda, že film nebyl trochu lépe zpracován - dotažen. Myslím, že by v kinech měl slušnou návštěvnost. ()

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)

The Rock konečně akční?

The Rock konečně akční?

21.09.2008

Vypadá to tak. Ale sci-fi s pracovním názvem Tomorrowland vznikne pro Walt Disney Pictures, takže očekávejte spíš dobrodružství v rodinném duchu. Původně mělo jít o film inspirovaný stejnojmennou… (více)

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)