V Las Vegas se právě koná setkání ufologů, na které zamířily tisíce nadšenců z celé země. Na shromáždění přijíždí i doktorka Alex Friedmanová, která je odbornicí na odhalování astrofyzikálních anomálií. Zatímco Alex v mimozemšťany věří, taxikář Jack se k této otázce staví skepticky a lidi v mimozemských převlecích považuje za cvoky. Krátce poté se v Jackově taxíku objeví dvě podivné děti, Sara a Seth, kteří si přejí odvézt na Horu čarodějnic do nevadské pouště. Jack netuší, že obě děti mají tak trochu nadpřirozené schopnosti, ani to, že se za chvíli ocitne v samém epicentru divokého dobrodružství. Musí ochránit své pasažéry před všehoschopnými zabijáky a na místo dojet první. (TV Nova)

sedm.1

Je velká škoda,že Útěk na Horu čarodějnic produkoval Disney,neboť to zde bylo strašně znát a hodně tím celý film utrpěl.Dějově šlo totiž o opravdovou akční jízdu,kdy se od prvních minut pořád něco děje,celé to má neskutečně překvapivé koule a strhující spád.Problém je v tom,že tam,kde bylo doslova nutno přitvrdit,necouvnout,Disney produkce si to zkrátka nemohla dovolit,celé je to totiž podmíněné dětskému divákovi a mnoho scén a nápadů v nich tím ztratilo na intenzitě a drivu.Já bych si to celé dokázal bez problémů představit i jako nabušený nekompromisní akčňák,ale bohužel těch zjemňujících a učesaných momentů je tu strašně moc.Ale i tak OK.Co nebylo OK a hodně mě překvapilo a zároveň i zamrzelo byla kvalita triků,na to mohl Disney pustit penízků sakra víc,většina efektů je totiž opravdu na slabé úrovni a mnohokrát jsou až neskutečně trapné a směšné.Obsazení je naopak více než výborné,dětští představitelé jsou fajn,Carla Gugino je sympatická,ale hlavní hvězdou je pak samozřejmě Dwayne Johnson,můj superoblíbenec,u kterého je mi jen líto,že se neobjevuje v čistě dospěláckých akčních nářezech,ale on je prostě vždy neskutečně přirozený,drsný,zábavný a naprosto cool a to vše najednou i v těchto snímcích a i zde hraje prim.Celkově jsem přemýšlel v hodnocení mezi 3-4,nakonec jsem se přiklonil k tomu vyššímu počtu hvězdiček,neboť ten film zkrátka funguje jak má a já se po celou stopáž docela fajn bavil a nakonec se dala i ta upravenost mladšímu publiku bez problému odpustit. ()

iXtr3m3

Total kravina ale pozerateľná. :-) Ale prečo zrovna do takéhoto snímku šiel aj Dwayne Johnson, tak to mi teda na rozum nejde. Či sa chce zaškatulkovať už len ako herec v rodinných komédiách alebo filmoch pre deti??? Nejde mi to k nemu, aj keď komediálny talent nesporne má, o čom ma presvedčil titul "The Game Plan"... ()

Kracken

Rodinný a možná až zbytečně dětinský dobrodružný film, se špetkou sci-fi. Digitálních efektů je poskromnu, většina filmu se totiž odehrává v taxíku, ve kterém hlavní hrdinové utíkají. Kam utíkají je patrné už z názvu filmu. Herecky je to takový pěkný průměr, žádná velká švanda ale ani trapnost, ovšem na sci-fi žánr je to dost chabé (hlavně ten nájemnej vrah z vesmíru je výsměch), jako rodinný film zase příliš přeslazené a neoriginální. Ideální věk pro tenhle film bych tipoval tak kolem 5 až 10 let. ()

DavidS.

Teen sci-fi podívaná, která příjemně ubíhá, nenudí a má dobré herecké obsazení, i když ani jeden z aktérů nepředvádí nic mimo očekávání nebo vyjímečného. Bohužel ani AnnaSophia Robb, která tak okouzlila v Mostu do země Terabithia...Film s jasnou cílovou skupinou diváků, kteří mohou přidat hvězdu navíc a u níž se dají omluvit slabší triky i dějová linka... ()

Han22

Pohodová sci-fi, ve které Rock jako smolařský a drsňácký taxikář prchá se dvěma dětskými mimozemšťany před vládním komandem i mimozemským lovcem. Slušný poměr vtipů, sentimentu, překvapivě vymakané akce a pěkných efektů.... člověk se neubrání smíchu, když se dostáváme do Vegas na sraz "nerdů" a naopak závěr je špičková akce. ()

KoRner

Podľa názvu som čakal čistokrvné fantasy, toto je však nejaký mix E.T.-ho, Železného obra a hlavný záporák vyzerá ako predátor. -Čo nebolo celkom na škodu vidieť ako Dwayneove svaly búšia do mimozemského obra s plazmovou puškou...(kde som to už videl? ;-)) Celkovo slabá akcia, ta scéna s taxíkom unikajúceho od vybuchujúcej chatrče vyzerala ako atrakcia z Disneylandu. Dej ani nespomínam, avšak na Dwaynea, Carlu a koniec-koncov aj na roztomilú AnnuSophiu sa dá vydržať pozerať 94 minút bez ujmy. ()

lukasch

Takové nemastné neslané naivní scifi od Dysneyho. Musím říct, že Rockovi sedí komedie více než Arnoldovi a to se počítá. ()

cab

Protivni caparti jako mimozemstani umisteni v jejich telech si sedaji do taxiku Jacka (jedine pozitivum filmu The Rock) a od te chvile se ma rozjet dobrodruzna sci-fi pro mladsi publikum. Nevim jestli je to mym vekem, ale film postrada vse. Spad, napeti, vtip, dobre triky, herce, nemesis nebo alespon uchazejiciho protivnika. Odzivana nuda na entou trvajici nastesti okolo 90min. 30% ()

dopita

Celkem neškodná rodinná sci-fi podívaná, říznutá trochou akce. Docela mě to bavilo, i když s přibývajícíma minutama to byla čím dál větší blbost. Ale jako oddechovka to spolehlivě splní účel. ()

Sancty

Ďalší svalovec, ktorý si to namieril medzi deti. Najskôr Arnie, potom Vin Diesel a po nich The Rock. Nechápem to ale svojich priaznivcov si tieto rodinné kraviny zakaždým nájdu, takže otravovať ma budú asi stále. Aspoňže táto nenudí až tak ako Cumlikátor (The Pacifier). 3/10 ()

Hanys_

Jak mám pro Rocka slabost v posledních letech, o to víc jsem ho nemusel v těch jeho hereckých začátcích. Tady to taky hned vedle Gugino, Hindse a malého Bjorna bylo jasně vidět, kdo chyběl na hereckých lekcích. Na druhou stranu mi ten film dost rychle utekl, pořád se tady něco děje a to se taky cení. ()

Misi90

Průměrný snímek, na druhou stranu žádný nudný pasáže apod., zábavné, akční. Dal bych 3* ale za cute AnnuSophii Robb musím 4* =P ()

Darik

Tolik jsem se těšil a nakonec jsem byl táááááááááááák moc zklamaný. Neuvěřitelně zpackaný film. Ze začátku celkem dobré ale od půlky to šlo pěkně z kopce a jedna kravina převyšovala druhou. Tohle opravdu nefunguje a ani nikdy nebude. ()

Prochy38

Zdejší nízké hodnocení mě vůbec nepřekvapuje. The Rock v komedii = odpad (max*). Jenže tento film není takový. Dwayne je zde výborný. Obě vycházející dětské hvězdy se mi taky líbily. Film jako takový je celkem originální a mně se to moc líbilo. Není to úplně pro nejmenší diváky, spíše ty kolem té 15ky. Ale jak jsem řekl, líbilo se mi to. Není tam žadné to hloupé hrdinství, C. Gugino taky hezká. Nevím, co se vám nelíbilo. Pohodovka pro celou rodinu, která se na nic jiného nehraje. ()

peetriss

Přesný standard představy rodinného filmu od studia Disney posledních let. Směsice nejohranějších klišé obsahující hereckou akční hvězdu, roztomilé dětské hrdiny s téměř x-menskými schopnostmi, "cool" akční scény, přítulného pejska, atd ... Velmi jednoduše napsaný scénář plný zkratkovitostí a nelogičností, přetavený ve film, který však na druhou stranu přímo nenudí a udržuje si určitou míru svižnosti. V udělení třetí hvězdičky mi zabránila druhá polovina s vyšší mírou přihlouplosti, ale myslím, že cílové dětské publikum spokojeno bude. Přiznávám, že o film jsem zavadil v rámci průletu filmografií mladičké AnnaSophie Robb, a ona je se svým nadpozemským andělským zjevem také jedinou světlou stránkou filmu, herecky se opět snaží. Naproti tomu Dwayne Johnson se necítí v tomto rodinném projektu dobře a v závěru působí herecky velmi bezradně. ()

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)

The Rock konečně akční?

The Rock konečně akční?

21.09.2008

Vypadá to tak. Ale sci-fi s pracovním názvem Tomorrowland vznikne pro Walt Disney Pictures, takže očekávejte spíš dobrodružství v rodinném duchu. Původně mělo jít o film inspirovaný stejnojmennou… (více)

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)