Tisíc slov

Thousand Words, A

Tisíc slov

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 88 min

Prachpriemerná komédia v žánri, ktorému kedysi kraľoval Jim Carrey, teda film o chlapíkovi, ktorý má isté osobnostné vady, ale do života mu príde nadprirodzená vec, ktorá ho od základov premení. Eddie hrá svoj príjemný štandard a sú tam asi dve vtipné scény, no scenár je od základov priemerný a celkovo sa film minul dobe asi o 15 rokov.(31.12.2015)

Průměrná komedie plná klišé, která nijak nemůže urazit nebo výraznějc zaujmout.(29.10.2014)

I když je to prvoplánové a předvídatelné až na vrcholky stromů, tak to mělo něco do sebe a vcelku se mi to líbilo asi nejvíc z posledních Eddieho filmů. Je tam spousta klišé a zvraty odhadne během prvních 15 minut, ale proč se nepobavit a lehce odreagovat, roztomilým filmečkem o jednom stromu a černochovi s velkou hubou.(19.6.2012)

"Váš slovník i chování je urážlivé a naprosto neúnosné. Promiňte, ale mi neděláme kšefty s debilama." -Robert Gilmore-(17.8.2012)

Pre mna po dlhom čase veľmi príjemná vec. Všetky tie morálne hodnoty obalené do duchovného príbehu o sile ticha a dôležitosti slov predstavujú Murphyho ako charakter, ktorý je aj vtipný aj smutný. A vyváženosť týchto dvoch polôh tu funguje naozaj dokonale. Je pravda, že je to film skôr pre celú rodinu a pre fanúšikov Eddieho Murphyho, ale je to omnoho poctivejšia hlúposť ako jeho prevlekové neznesiteľnosti. Jediný problém spočíva v hodnotách, ktoré sú prezentované prvoplánovo. Ale silu to má. A vo svojom žánri veľmi príjemné prekvapenie. A príjemné filmy mám naozaj rád. Pretože v niektorých momentoch dokážu povedať tých niekoľko životných právd pekným spôsobom a pripomenúť nám čo je v živote dôležité. A to ja občas potrebujem.(5.8.2012)