Tisíc slov

Thousand Words, A

Tisíc slov

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 88 min

Začátek je k pobavení, závěr k zamyšlení. Eddie Murphy nezklamal :-) Myšlenka na film rozhodně zajímavá!(25.5.2013)

Co může člověk dělat, když zjistí, že jeho život se z minuty na minutu propojil s jedním zvláštním stromem a že s každým proneseným slovem je tento člověk blíže smrti? Přesně s tímto námětem přichází toto komediální drama, které se mimo jiné zamýšlí i nad tím, jestli je pro život dobré nosit v sobě nevyřešenou zlobu z minulosti. Eddie Murphy je z mého pohledu velice rozporuplný herec, nikdy mi nijak výrazně nevadil, ale zároveň mě ani nikdy nedokázal nějak oslovit. A nějak úplně nevím, zda se tvůrcům tohoto filmu vyplatila sázka právě na tohoto herce. Tenhle film je hodně o hledání sebe sama, o odpuštění a o tom, jak změnit svůj život. A když už bych měl za úkol obsadit hlavní roli v tomto filmu nějakým hercem, tak o Eddiem Murphym bych snad ani neuvažoval. V rámci možností to hraje obstojně, ale tato zajímavá látka by si zasloužila někoho, kdo zvládá i náročnější role, to je asi největší kámen úrazu v tomto filmu. Nicméně i tak to byl zajímavý film a především za ten zajímavý děj si zaslouží alespoň průměrné hodnocení, a z toho důvodu uděluji tři hvězdy.(2.9.2013)

• dyfur

moja zaujímavosť: Jack McCall (Eddie Murphy) nosí hodinky značky Cartier Santos. (dyfur)(1.3.2015)

Murphy se uz nezmeni. Jak jeho herecke umeni tak beckove filmy ve kterych ucinkuje a snazi se je vzdy podrzet co nejvis. 55%(1.10.2012)

• bourec

40%.(9.9.2012)

• - Jack McCall (Eddie Murphy) nosí hodinky značky Cartier Santos. (dyfur)

• - Přestože natáčení skončilo už v roce 2008, v kinech byl snímek uveden až o 4 roky později. (KucC)

• - Film se natáčel v Bel Air v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)