Tisíc slov

Thousand Words, A

Tisíc slov

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 88 min

Už dlouho sem se takhle nenasmál. Eddieho tvář je jako velká maska a dokazuje to jen to, že nepatří ještě do starého železa a že dokáže překvapit. Film je sice hodně předvídatelný od začátku do konce, ale i to se dá přežít. Scénář je napsán v rámci možností. Skvěle sem se bavil 80 %(2.7.2012)

Pro mě hodně velké překvapení v dobrém slova smyslu. Eddie Murphy má po čase zase film který se mi líbí a na který nebudu mít problém se podívat víckrát. Navíc je to v druhé polovině vedené dosti k dramatu a vážnější role Eddiemu hodně sekla. Škoda, že to nebylo celé jako drama, vyhnout se těm rádoby vtipným scénám s vulgarismy a idiocíí, bylo by to podstatně lepší. Hodně zajímavá je ta věc, že si Eddie Murphy střihnul roli, kde po velkou část filmu nesmí mluvit. Přičemž jeho kariéra a většina jeho filmových postav je postavena na jeho výřečnosti. Za tohle snad před ním i smeknu, dosti překvapil. Působil v roli velmi přesvědčivě, škoda že jeho filmového asistenta nehrál někdo schopnější. Fantasy prvek se stromem a opadáváním listů bylo moc fajn. tyhle věci mám hodně rád a i když to vypadalo všelijak v odhadu jak to dopadne jsem se nemýlil, což je dobře. Pokud by to tvůrci utli tak jak to spělo, bylo to podle mě zazděním filmu. Hudba neurazí a zrežírované i sestříhané to je tak, že k tomu nemám ani výtky, dosti mi to sedlo. Asi budu muset zkusit zhlédnout i jiný film od Briana Robbinse. Jeho styl by mi mohl sedět. Po celou dobu jsem se bavil a i když mám výhrady k těm komediálním částem tak budu stejně na pěti promíjejících hvězdách. Film jako dělaný pro mě. 9/10(19.8.2012)

Murphy se uz nezmeni. Jak jeho herecke umeni tak beckove filmy ve kterych ucinkuje a snazi se je vzdy podrzet co nejvis. 55%(1.10.2012)

Mlčeti zlato, takže jenom krátce. Zajímavá komedie o cestě sebepoznání, přecházející v lehké drama v poslední třetině…. Velkou radost mám po dlouhé době z Eddieho a těch jeho nezapomenutelných gest, které mi opravdu chyběly, občas i hlášek: Jenom skočím k němu do Ašrámu a nacpu mu to do análu. Skvěle jsem se bavil, žádné zklamání se nekonalo.(14.8.2012)

• Xmilden

Eddie si přecejen v poslední době mírně polepšil, škoda že jen mírně. Tenhle materiál není nikterak trapnou záležitostí jak v poslední době několikrát bohužel zažil. Vlastně bych řekl že je to jeho za posledních 5 let nejlepší film. Příběh, kdy nejde o nic menšího než o napravení hříšníka, neoplývá sice zrovna kdovíjakou originalitou, ale třebaže Imagine That měl svého Thomase Hadena Churche, tady jsem si zase vychutnal každou minutu kdy se na plátně objevil Cliff Curtis. Trošku s rozpaky očekávám kdy padesátník Eddie přestane zdařile maskovat svůj věk a začne se převtělovat do starších rolí. Ve filmu, kde si nemůže dovolit více než 1000 slov, bohužel nepříjde ke slovu jeho pověstná vyřídilka.(31.7.2012)

• - Jack McCall (Eddie Murphy) nosí hodinky značky Cartier Santos. (dyfur)

• - Film se natáčel v Bel Air v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Přestože natáčení skončilo už v roce 2008, v kinech byl snímek uveden až o 4 roky později. (KucC)