Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

Timak

Škoda toho sentimentálního konce, ale je to pohádka, která zaslouží shlédnutí. Klidně i dvakrát ;) ()

Palvinie

>"Lociko?" "Evžene?" "Víš, že jsem spíše na brunety?"< Ano, ano, s Evženem/Flynnem musím souhlasit, krátké hnědé vlasy jí slušely mnohem víc. Opravdu úžasný animák, o kterém jsem neměla Zeus ví jaké mínění, čekala jsem nudu vzhledem k tomu, že příběh je tak ohraný, leč byla jsem mile překvapena. Ke všemu ta mňamózní hudba a písničky :) Jen bych měla výtku k českému dabingu, proč ji do pekla přejmenovali? Locika, pche! -_- ()

Eleanor05

Klasická pohádka bratří Grimmů oděná do neklasického hávu, v němž se skrývá vše, co pořádná pohádka vyžaduje a ještě něco navíc - hezká, naivní a roztomilá princezna (konečně jedna zelenooká!); ulhaný, tak trochu narcistní lupič; nepřející stárnoucí ženština, která se zoufale bojí přechodu a dvě navýsost vtipná zvířátka. A všichni touží po tom, aby se jejich sny staly skutečností... Disneyovky mě nikdy moc nebraly, až ta jubilejní, padesátá. ;-) ()

fabecc1222

Asi už nejsem úplně cílovka, a jako malý špunt bych třeba hodnotil a vnímal jinak, stejně tak, kdybych tenhle animák viděl už jako dítě, a zpětně k němu měl nějakou nostalgickou vazbu. Ale tím, že už jsem ho viděl jako prostý dospělák, tak už vidím spíš hlavně klasický jednoduchý příběh, k tomu nějakých pár slušných písní, ale třeba oproti Shrekovi mi chybí ta satirická vsuvka. Občas se díky překladu povede nějaká dobrá narážka na domovské reálie, ale asi toho není tolik, abych byl naprosto spokojený. Postavy jsou fajn, Locika má tu správnou auru superkladné postavy, ale chtělo by to za mě víc propracovat a udělat víc originální věci okolo. ()

Kurikmoon

Slovenský dabing 3D: ROZPRÁVKA PRE VŠETKY VEKOVÉ KATEGÓRIE. Začiatok je trošičku pomalší oproti zvyšku, ale nie nudný. Vlastne celých 90 minút je baví hlavne vďaka farebnosti, krásne vykreslenému svetu. 3D rozhodne zážitok zvyšuje. A keď napíšem, že ANIMÁCIE HRDINOV SÚ NAOZAJ PôSOBIVÉ, VÝREČNÉ A ŽIVÉ.... Zloduchovia, hlavný hrdinovia a hlavne ich zvierací pomocníci. Úžas. KOMICKÉ INGREDIENCIE sú používané vo veľkej miere a PôSOBIA naozaj OSVIEŽUJÚCO. A nájdu sa rozhodne i pasáže, kde si máte možnosť užiť i iného druhu emócii. Hudba super. Dabing bol dobrý, len niektoré pesničky mi moc nesadli. Zneli trošičku nasilu (takže som zvedavý i na originálne nahovorenie). Dokonca nastali chvíle, keď ma rozprávka prekvapila a ja som si na malý moment položil otázku: "Môže to skončiť bez happy endu?" A tu by som chcel podotknúť, to čo mnohý tomuto filmu vytýkajú. Vraj je predvídateľný. Páni a dámy je to rozprávka určená i deťom. Hovoriť deťom po filme: "Môj milý potomok, smrť je súčasťou života, by asi nebolo košer..." (Ktovie, možno raz dostaneme i viac animovaných filmov typu Mononoke) A ako som písal vyššie, niektoré momenty prekvapili.---Takže ja dávam z čistým svedomým 5*. Zabavil som sa veľkolepo. A keď dostal Shrek a iné dostali plné hodnotenie, rozhodne si toľko zaslúži i Tangled, ktoré v mnohom dominovalo. A nakoniec mi nedá nespomenúť, že i afektované prejavy hlavných hrdinov pôsobili veľmi realisticky. Že dá sa dobre BAVIŤ BEZ GRGANIA A PRDENIA a tomu príbuzných scén, čo oceňujem. Nezabudnuteľná scéna so zmenou nálady bola zvládnutá kráľovsky bravúrne... ()

J-o-k-e-r

Roztomilá a krásně animovaná pohádka se spoustou sympatických postav a plno (na můj vkus až moc) písniček. Dabing jsem bohužel neslyšel ale originál mohu jen a jen doporučit. Jestli je to pohádka od bratří Grimmů, tak klobouk dolů, ale přiznám se, že jsem o ní nikdy neslyšel. Troufám si říct, že se objevila hodně příjemná konkurence pro Draka a Toy story 3. Více než milé překvapení. Mimochodem zvířecí hrdinové - kůň pronásledovatel a věrny chameleonek - na ty se bude vzpomínat asi nejvíce :-). ()

ghatos

Téměř dvouhvězdičková záležitost. V současné silné konkurenci animáku nabízí Disney banální pohádku s občasným zpíváním. To je hodně málo. Nudně předvídatelné postavičky nemohou nějak zvlášt zaujmout. Zachraňuje to alespoň chameleónek a pěkný Disney look. Raději končím, než si to rozmyslím...51%. ()

greetchen

Bod k dobru pro studio Disney. V současné digi a 3D animaci dost pokulhávali, animák Na vlásku je pro ně ale dobrý odpich a vztyčený prst, který konkurenci ukazuje, že jsou pořád tady. Navíc jim nechybí jejich tradiční princeznovská uhlazenost, která je příjemnou změnou ve světě moderních ukřičených animovaných filmů. Graficky propracované (wow scéna s lampiony), příjemné postavy (princezna, chameleon a kůň obzvlášť), vysoko nastavená úroveň vtípků, kterým ani ke konci nedochází dech. Opravdu mě bavil "dospělejší" a nenucený humor, jako např. "omlazujícím kouzlem" posedlá "macecha" s tváří Cher a v českém dabingu s hlasem Heleny Vondráčkové. :-) (Viděno s českým dabingem a jako 2D). ()

Kalidor_

No po pravdě - písničky mě moc nebraly, zpívané vsuvky byly pro mě spíše otravné, ale vynahrazovalo to vše ostatní. Srandovní postavičky byly opravdu zábavné a v některých momentech jsem se smál na celé kolo. Ale absolutně nejlepší byla hospodská banda! ()

JoseBenes

Jak jsem ty animáky jako malý moc nesledoval, teď je čas si všechno vynahradit. Jenom tím nejlepším. A Tangled k nim patří. ;-) ()

MI-380

Pozitivní rozezpívaný pohádkový svět bratří Grimmů v té nejlepší tradici made in Disney a v pěkném aktuálním balení. 70%. ()

s.e.p.p

I když to na plný počet zatím nevidím, myslím si, že je Na vlásku nejlepším animákem minulého roku a strká tak do kapsy nudné a přeceněné draky i třetí Toy Story. Největší problém jsem měl asi s muzikálovými čísly, které byly sice pěkné, ale trochu brzdily tempo a bohatě by stačily dva songy na film. Na druhou stranu se mohlo ještě o malinko přitlačit na komediální strunu, protože když už nějaké komické situace ve filmu byly, tak opravdu vydařené a člověk se u nich od srdce zasmál. Mohlo by jich být ale ještě víc. Příjemná podívaná a animovaných klasických pohádek bych prosil víc. 85% ()

D28

Dobrých romantických komédií nie je veľa.Táto JE skvelá ! No a čo, že kreslená, no a čo, že s pesničkami.Šup sem s podobnými ! ()

Gurtha

Příjemná a politicky korektní podívaná, trocha hloubky navíc by neškodila, ale když máte 10 sáhů vlasů a čmuchacího koně, trocha povrchnosti se snese. Dávám 4*, neb to, že je třeba mít stále po ruce litinovou pánvičku, věděl již Samvěd Křepelka. ()

Scar

Animácia je rozprávkovo čarovná, o tom sa nebudem s nikým hádať. Nejak som sa cez ňu ale prepozeral a nevšimol si nejaké to osobytné čaro tohto dielka. Možno som prehnane kritický a možno svoje hodnotenie zmením časom, keď si to pozriem znovu. Konieckoncov, pár krát som sa zasmial. Ja len, že som čakal viac humoru, keďže príbeh poznáme. ()

AngelusCZ

Průměrný animák kterých je stašně moc.... Hudebně je to dobře doprovozené(docela), ale většina scén byla pěkně trapná. Jediný co mě trochu přimělo k ůsměvu byl chameleon. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Studio Disney s hranými remaky svých ikonických pohádek v posledních letech nijak nezpomaluje, a kromě již oznámené Moany, Bambiho nebo Lilo &amp; Stitche nás v budoucnu čeká také muzikál Na vlásku.… (více)

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)