Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

Mrkvič

Kdybych na pár minut neusnul, tak jsem děsně nasranej. Co to je tady za hodnocení??? Debilita bez děje, s trapnýma rádoby cool postavama, která pobaví čmuchajícím koněm tak maximálně tříleté děti. Nerad bych zapomněl ještě na písničky - sračky. ()

baruss

Z pohľadu dospelého muža je tento film totálny nudný trapas. Strohý jednoduchý dej, príliš priamočiary, bez jediného náznaku vtipu. Zlý filmový vkus obyvateľstva v dospelom veku je spôsobený určite tým, že v detstve im do hláv tlačia takéto bezduché zlátaniny. Normálne sa bojím o filmovú generáciu o nejakých 9 rokov. ()

filmmovier

Další animovaná bomba od Pixaru - a škoda, že jsem se na ní nepodíval už dřív. Jedno z nejsvižnějších animovaných dobrodružství posledních let. Pohádku o Locice znám, ale tahle verze se mi líbila mnohem víc. Bombastická byla hlavně první a poslední čtvrthodina, ale i zbytek filmu je neskutečná jízda, která se jen tak nevidí. Česká verze písní mi ani trochu nevadila, dabing se povedl, o animaci nemluvě. Možná čekáte, že řeknu, že nejlepší postavou je babizna z věže - nikoli. Ten animák by nikdy nebyl takový, kdyby v něm chyběli dvě "osoby" - ano - chamík a kůň jsou jedničky. Neskutečně zábavná věc, kterou rozhodně musíte vidět. Fakt pecková věc, ale na plný počet to není. Tohle je opravdu dělané i pro dospělý lid. A děti budou skákat radostí. Bezvadná filmová pohádka, kdyby to televize pustila na štědrej večer, bral bych. P.S. Stalo se. 85%. ()

flawi.f

Půvabný, kouzelný pohádkový příběh, během kterého mi ani na minutu nezmizel úsměv z tváře. Na vlásku je sice vyloženě pohádka, ale je tolik plná vtípků, fórků, bláznivých a ztřeštěných nápadů, akce, romantiky, bezvadných hlavních postav, že ani dospělí se nebudou nudit. Nehledě na to, že kdo z nás, dospělých, by se rád nevrátil do dětských let a zrovna Na vlásku je tou nejlepší možnou vstupenkou do dětství. A teď se přiznejte, kdo u scény s lampiony uronil slzu? :-) ()

Mirokukii

Škoda, že snad každý animák od Disneyho musí být hned muzikál, snažící se dojímat za každou cenu. Fungovalo by to i bez těchto přísad-možná i lépe. Princezna je kočka, a v momentě kdy se odhodlá opustit své "vězení" začíná správná jízda, které do kotle přidává nejakčnější kůň co kdy byl nakreslen-Generál Maximus. ()

FritoleXx

Když řeknu, že moje milované Ratatouille za ty roky žádný animák nepřekonal až do Tangled, tak už myslím nemusím víc dodávat. :) ()

Ryuuhei

Navzdory mým pochybnostem je to skutečně velice povedená pohádka, kde lehká muzikálová stránka není podána nikterak násilně či zdlouhavě, veškeré postavy jsou skvělé (zejména dvě hlavní, kdy pozvolná chemie mezi nimi funguje výtečně) a námět je taktéž podán velice dobře. A humor? I já se zasmál a to je opravdu už co říct. Dovolím si říct, že zde je oblíbenost na rozdíl od Frozen skutečně plně zasloužená. ()

Lachtaan

U mě hříšně dlouho opomíjená Disneyovka, která je v současné době už prakticky kultem v letité škále animovaných filmů od nejznámějšího studia v rámci tohoto žánru. Krásná animace a příběh téměř vůbec nezaměřený na emotivní stránku (cením!), převážně zakládající na vtipech, kterým se zasmějí jak ti nejmenší, tak i náročnější diváci. ()

sallyann

Po Krásce a zvířeti a prvním Shrekovi další animák, který mě zkrátka dostal. Animace jsou úžasné! Chameleon roztomilý, kůň - pes :D mě neustále rozesmíval. Chválila bych ještě dlouho, takže jednoduše - DOPORUČUJU! ()

oveckaoa

Na to že to točil režisér tupého Bolta je to boží animák. Docela mě to překvapilo ten animák je boží úplně ten kůň by měl dostat Oskara hned :-). Ta pasáž s tou lodí a lucernami je úplně krásná a v 3 D to musí být ještě lepší (já to viděl v 2 D) . Dle mě nejlepší animák roku 2010 takový Megamysl a Já Padouch jsou oproti tomu nic (i když oběma jsem jim dal 5 hvězd) navíc chemie krásně působí a postavy jsou strašně sympatické třeba ten dědek byl maso :-) ()

neoBlast

Prostě opět ten samý Disney naplněný písničkami, optimismem a postavami s grandiózními kukadly. Disney se všemi pro a se všemi proti co k tomu patří. Bohužel já vnímám více těch proti. 50 % ()

Zdeňka

Miluju animaci z dílny Disneyho. Pohádka měla vtip, krásné písničky, které zážitek z filmu vždycky vyzdvyhnou. Kdyby s princeznou nemlátila puberta, řekla bych, že princezna byla kouzelná. Na místo toho jsem si zamilovala "vysvoboditele" Evžena :o) ()

Cushing

S klasickou pohádkou se dá udělat ledacos. Američané mají dar je naprosto zprznit, a přitom z nich udělat výsostně zábavnou filmovou podívanou i pro ty, kteří pohádky nečetli ani v dětství. Tolik srandy v jednom filmu jsem dlouho neviděl. ()

Maki89

klisoidna rozpravka plna spevu a romantiky... ale co ine cakat od studii disney? kazdopadne animacia vyborna, hudba obstojna, vtipky na vybornu... a kon, chameleon a "kupid" ma zabili totalne... po Toothless-ovi z HTTYD chcem domov este Maxima a Pascala... ti mi ten film o celu jednu hviezdu vylepsili... 8/10 ()

uiu

Podle mého názoru jen zbytečně nafouklá bublina. Animaci nehodnotím, ta mi přijde na úrovni, která se dá od dnešní technologie čekat (narozdíl od Shreka, kdy ztvárnění vody, bláta nebo vlasů byla totální novinka). Stejně tak jsem nikdy nežrala Disneyho příběhy o princeznách, naivní lásce (ti dva, kteří se na začátku totálně nesnáší se do sebe nakonec zamilují - jak nečekané) a samozřejmě happyend a žili šťastně až do smrt, kdo by u Disneyho čekal takový zvrat. Pohádka nepřináší nic nového, příběh se posunuje v klasickém schématu všech pohádek, postavy jsou buďto hodné nebo prohnaně zlé, prostě mi to přišlo bez nápadu a nijak mě to nazaujalo, abych měla touhu vidět to znovu nebo si z toho odnesla nezapomenutelné hlášky, scény, pocity. Nic. ()

terunka003

Animované, disneyovské, zpívané, vtipné, kouzelné, plné lásky. Sice jsem děj nesledovala úplně, ale přesto se mi to líbilo. Mělo to spád, mělo to děj, pointu, závěr, napětí, lásku, happyend, nějakou tu písničku (ty mi teda moc do ucha nešly), mělo to vtipné postavy i děje. Perfektní rodinná zábava. ..ten koňopes byl nejlepší, podle mě hlavní hrdina.. ()

BoncheR

Priznám sa že som veľa od toho nečakal ale prekonalo to moje očakávania. Nebolo to akési "spastačenie" pôvodnej rozprávky ale naopak, vylepšilo ju to. A o dosť :) Nádherný film! (( 95% )) ()

anli

Klasická pohádka v novém,trojrozměrném(které je tady opravdu skvělé!)balení.A věru důstojný pokračovatel Disneyho tradice.Má vše,co má skvělá podívaná mít-silný(i když jednoduchý)příběh,skvělou hudbu(Alan Menken je stále ve formě),perfektní choreografii hudebních čísel,skvělé ,ale opravdu skvělé vizuální zpracování a hodně humoru.Už dlouho jsem se tak nepobavil,jako tady u dua chameleon-kůň(nevím,kdy naposledy jsem viděl tak úžasné koňské grimasy!!!)a hospodské bandy povalečů.O Evženu Houžvičkovi(skvělé jmémo pro hlavního hrdinu)ani nemluvě.Princezna Locika je navíc úžasná a opravdu sympatická postava a její vlasy též.Kromě spousty dobrodružství a opravdu vtipného humoru má tahle pohádka ještě jedno hluboké poselství a to,že bez svobody se nedá žít.První okamžiky,které tráví Locika na svobodě,jsou tak silné a tak nápadité,že si nepamatuji,kdy jsem viděl silnější"svobodnou"scénu.Opravdu skvělá rodinná podívaná pro všechny,která může směle a bez problémů konkurovat všem animákům.Někteří budou namítat,že jí chybí oproti pixarovkám originalita,tohle je ale klasická pohádka(i s čarodějnicí)a tak tahle námitka není moc na místě..Myslím,že může konkurovat naprosto všem.Opravdu velké překvapení pro mě a jeden z nejlepších animáků poslední doby.Tradičně (jako u drtivé většiny pohádek) a opět musím také pochválit vynikající český dabing.Disneyovci po několika letech stvořili opět nádhernou a dokonalou pohádku ,které opravdu nic nechybí a stane se zlatým fondem.Myslím ,že lépe to ani dopadnout nemohlo (omlouvám se za malinké rouhání ,vždy je co zlepšovat ,řečeno slovy klasika ,ale tady jsem si dovoli tohle napsat)Jasných a vlasových 100% ,páč opravdu nemám ,co bych vytknul.Přesně takhle má vypadat rodiiný film ,který je příjemně hlarvý ,veselý a vtipný ,je radost na něj koukat a skrývá v sobě spoustu poselství ,které ale nevyčnívají a nejsou vtíravé a nudné,Inu jen tak dál pánové a dámy.Pohádek totiž není nikdy dost: ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)