Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

zrzanka

Animák jak má být. Krásná princezna, dokonalý zámek i zlá čarodějnice. Ale k tomu ještě spoustu vtipných scén a chytlavých písniček, které zajistí, že se u filmu budou bavit nejen děti, ale i rodiče :) ()

FirstFan

Nápad pěkný, písničky chytlavé, vtípky povedéné, ale podle mě je to oproti pozdějšímu Ledovému království docela slabota ()

Kejo

Best Disney film na svete. Animácia je super. Dabing je veľmi dobrý a ten robí z tohto filmu úžasný zážitok. 3D je dobré a vtipné scény vydarené. Neboli tam použité nieaké scény z originálnej Zlatovlásky ale mne osobne to nevadí. Moje hodnotenie : 95% ()

Zombice

Hodně dobrý film. Je to skvěle vysvětleno, proč se jí vlasy nemohly stříhat. A co je na tomto filmu nejlepší je, že to prostě není klasická Disneyovka. Princezna která se vdá za zloděje? To není klasika. A v tomhle je tento film úplně báječný. Leč nemám ráda muzikály, v Na vlásku ty písně jsou až naturální... Možná, kdyby tam ty písničky nebyly, film by byl úplně jiný. ()

luxus1

Skvělý "animáček" já nemám absolutně žádně výhrady na nic, je to skvělé pokoukaníčko nejen pro děti. Nechybělo jak říkam nic ja jsem spokojený no a u toho konce sem byl úplně na měkko))) ()

Martin_K.

Naprosto úchvatné! Kvalita animace, příběh a především úžasný soundtrack skvěle ladící s dějem filmu. Na tenhle kousek nedám dopustit, jednoznačně můj nejoblíbenější animák. Během tohohle filmu se i starší ročníky vrátí do mládí. ()

joffreydepeyrac

Mějte mě za blázna, jsem nerudnej chlap, kterýmu táhne na čtyřicet, ale tohle je rozhodně jedna z nejlepších "dyznejovek", srovnatelná se Zvonilkama. Co musím vyzdvihnout - nádherná animace (i na Disney nadprůměrná, srovnatelná s Pixarem) a skvělá muzika, a to i v české verzi (naprosto konkurenceschopná, jestli ne lepší, než originál). ()

Agross

Jeden z mála filmů, který si můžu pouštět pořád dokola a dokola a nikdy mě neomrzí. Písničky jsou naprosto skvělé a hlášky taktéž. Nejen hlavní hrdinové jsou vtipní, ale i vedlejší postavy jsou skvělé například ten amorek ten je úžasný :D. Jsem asi dětinský, ale ta pohádka mě bude bavit i na stará kolena. ()

natali.sek

Ačkoliv nemám ráda animované filmy, tento jsem si přímo zamilovala. Nekoukám na tento druh filmů/pohádek, ale pro jednou jsem udělala výjimku a jsem za to ráda. Pohádka mě pobavila a opravdu se mi líbila. Byla opravdu dobře "nakreslená" a podle mě zvolili i dobrý anglický dabing, k postavám se opravdu hodil. Písničky byly dobře vybrané i zazpívané a to jsem se u Zacharyho opravdu divila, protože to je poprvé, co jsem ho slyšela zpívat. Je to pohádka, která podle mě pobaví každého a bude se i líbit. ()

Sadova302b50

Tak musím uznat, že několik dobrých frků a nápadů by se tu našlo, ale poetická linka se stočila do klubíčka a odkutálela se kamsi do rákosí. Pohádka je to sladká a naivně neškodná, imaginaci tu přisypali jen tolik, aby se neřeklo, a hudební složka většinou průměrná. Naštěstí film „odsejpá“ a vcelku je to slušná porce zábavy – hlavně tam, kde je v záběru přísný kůň Maximus. 63% ()

aDancer

Pohodová a veselá klasická pohádka, u které si člověk může oddychnout a přijít na lepší náladu. Na vlásku se mi prostě líbilo a řadím to mezi své nejoblíbenější Disneyovské pohádky. ()

Bianca.

Animované filmy mám ráda. Tuhle pohádku ale doslova miluji. Je to ten typ, kdy to člověk vidí po třetí a vždycky ho to rozesměje a nikdy ho to neomrzí. A to, co na této pohádce zbožňuji nejvíc není pouze příběh o dívce, která jde za svým snem, ale hlavně výborná animace, když z království lidé vypouštějí lampiony. To je naprosto úchvatná scéna. Nesmím zapomenout ani na chytlavé písně. Poslední dobou jednoznačně nejlepší animák. ()

vrch07256732

Fajna svieža Disney ovka, deti na tom frcali cca pok roka Vďaka za to. S pôvodnou Zltovlaskou ako ju my poznáme to má spoločné len základné črty za čo som v mnohých (aj v tomto ) prípade Disney štúdiu zviazaný - garantovaný happy end, vtipné hlášky a akčný dej jo to dnes funguje ()

Lubyk

Animáků je jako máku. I když tento žánr mám rád, tak už jsem jich jednu dobu viděl průměrných tolik, že jsem málem zanevřel. Tento mě naštěstí z letargie dostal. Myslím si, že se tvůrcům povedlo něco velmi těžkého. Pohádka baví děti i dospělé. Je to totiž krásná pohádka se vším všudy, ale přitom je vše tak nějak dospělé. Děti si užijí princeznovský příběh, dospělý pak velmi příjemný, inteligentní humor. A asi všem se bude líbit Pascal a Maximus. Vizuální stránka je povedená. Ze začátku mi nesedělo muzikálové pojetí. Písně jsou spíš průměrné. I během zpěvu ale pořád běží kreativita animátorů na plné obrátky, takže jsem se ani v těchto chvílích nenudil. Prostě nadprůměrně příjemná podívaná. ()

Drslw

Kráľovsky som sa pobavil, ako už dávno nie! Animované celovečeráky majú totiž jeden obrovský potenciál oproti hraným - s každou scénou, grimasou, postavou, pesničkou, kulisou a načasovaním sa môžete donekonečna vyhrať, až kým to nie je dokonalé. Pravdaže, iba v prípade, že ovládate remeslo. A v tomto prípade to stopercentne platí! ()

Killy

Krasne pisnicky po dlouhe dobe zase slysime zapamatovatelne melodie. Nadherna propracovana animace i kdyz nam obcas nesedi ta delka vlasu ale cooo je to pohadka :) a "Caaaaau jak ti kvete psenka" by se mela stat kultovni :) ()

KT_2011

První film, který mne přesvědčil, že 3d animace může být umění a ne jen řemeslo. Škoda, že je příběh trochu skoupý na postavy a prostředí. Celkově ale velmi zdařilé dílo. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)