Čerstvý důchodce Frank Goode, který před osmi měsíci ovdověl, očekává dohodnutou návštěvu svých čtyř dospělých dětí. Frank má plicní fibrózu, celý život se dřel v továrně na telefonní kabely a dýchal zplodiny z PVC. Chtěl poskytnout dětem úspěšnou budoucnost. Jeho syn David žije v New Yorku a je úspěšným malířem, Amy pracuje na významném postu v reklamní agentuře v Chicagu, Robert je dirigentem orchestru v Denveru a Rosie divadelní tanečnicí v Las Vegas. Děti mu však postupně volají, že přijet nemůžou. Frank je zklamán a i přes varování lékaře se rozhodne vydat na cestu a postupně všechny překvapit svou návštěvou. Jeho první zastávkou je New York. David však není doma a neobjeví se ani následujícího dne. Frank pokračuje do Chicaga za Amy. Povečeří s ní a jejím manželem Jeffem a chce zůstat. Amy prohlásí, že má moc práce, Jeff odjíždí na služební cestu a vnuk Jack na tábor. Frank jede do Denveru, kde zastihne Roberta při zkoušce orchestru, Robert ale hraje na bicí. Vysvětlí otci, že se kvůli němu snažil, ale na dirigenta nebyl dost dobrý. Když se chce Frank zdržet, Robert mu řekne, že odlétá do Evropy, nemá si s ním co říct. Frank se vydává za dcerou Rosie do Las Vegas. Naplánují si večeři v restauraci, ale objeví se kamarádka s batoletem a žádá, aby jí ho Rosie pohlídala. Otec s dcerou zůstanou doma. Frank si uvědomí, že je něco v nepořádku a také mu docházejí léky. Děti dřív domů stále volaly, ale vždycky chtěly hovořit s matkou, jemu nic neříkaly. On na ně příliš tlačil. Matce se mohly svěřit. Jeho žena ho milovala, proto mu říkala o dětech jen to, co chtěl slyšet... (TV Prima)

vancho

Dojímavý príbeh čerstvo penzionového otca, ktorý si hľadá cestu k svojim deťom. Zrejme príbeh zaujme skôr vyššie ročníky, ktoré sa skôr vcítia do kože hlavnej postavy. Komorne podané, civilné herectvo De Nira a ďalších hviezd, ktorí ukazujú svoju všestrannosť. Príbeh o tom, že aj keď sa človek snaží robiť v živote len správne veci, nie vždy sa mu to podarí. A nie vždy to pochopia aj jeho najbližší. ()

Ruadek

Sentimentální, příjemný, pomalý film o stáří a o rodině. O tom, jak je těžké říct pravdu tomu, kdo je sice váš otec ale vlastně jste si nikdy nebyli více blízcí. Není to komedie ale ani srdcervoucí drama. Je to film o životě, jaký je - v tomto případě ani nijak zásadně americký - tohle si dokážu představit i všude kolem sebe. Takhle to prostě dnes ( a nejen dnes ) funguje. Děti se bojí přiznat neúspěch - rodinnou krizi - jinou kariéru - cokoli - a tak lžou a myslí si o tom, že pro dobro všech. Je to smutné, krásně natočené a víc to nepotřebuje. Příjemně civilní výkony všech představitelů, nikdo tu nepřehrává ani nezaniká. Jsem rád o to víc, že De Niro je stále pan herec aniž by se jakkoli snažil. On prostě je. :o) **** 1.4.2011 ()

Honzad007

Překvapivě dost silný film, který mě (i přes některé výhrady) dostal už od první minuty a De Nirových smutných pohledů jako reakce na zrušení návštěvy svých dětí. Jeho přirozené, smutné, nostalgické a pro něj nezvyklé herectví diváka uchvátí a když jej doplní slušná herecká sestava jeho ratolestí, je film rozumným, příjemným ale dostatečně zajímavým a smutným pohlazením na duši. Snímek si na nic nehraje, přesto účel dokonale splní a ještě nabídne víc než většina očekává. Rozhodně žádná nuda, ani žádná přemíra sentimentality- vše je dokonalo vyváženo a celek jako takový je pak velmi, velmi inteligentně podaný. ()

MUNRO

Film se rozbíhá pozvolna,ale vše vynahrazuje závěrečná dvacetiminutovka,ve které se toho uděje prakticky více,než v úvodní hodině a čtvrt.Mám pocit,že De Nirovi role postaršího člověka s nalomeným zdravím svědčí daleko víc,než role vysloužilého lovce hlav(Elitní zabijáci),nebo drsného detektiva(Oprávněné vraždy).Zkrátka je to už starší pán..Drew Barrymore je jako starostlivá dcerka malým tajemstvím vyloženě skvělá,stejně tak i Sam Rockwell,alias syn Robert).Naopak již tradičně mám divný pocit z Kate Beckinsale,která mi přijde v poslední době velmi nudná. ()

MartinReno

Musím sa priznať,že som sa hodne ovládal pred priatelkou,aby som sa nerozreval pri tom jak male decko :-).Štastné to ženy,že sa možu len tak vysmokliť pri filme a my to musíme hrať na drsňákov .Velmi dobrý film.I keď sa to nedá pozerať viac krát po sebe,malo to ducha. ()

Paserak

Je mi jasný, že tenhle snímek neocení rozjaření puberťáci pro které jsou rodiče momentálně největší brzdy jejich života. jelikož již rozjařeným pubecentem nejsem, nechal jsem se unášet na vlně pocitů, které film vyvolá. A že jich bylo. I slza se tlačila do koutku. Můj zážitek byl umocněn podobou stárnoucího De Nira s mým vlastním dědou. Trochu se dnes stydím, že jsem za ním nechodil více..... ()

ariari

Robert de Niro rozvinul v tomto filme pokračujúci feeling postavy z trilógie fotra lotra..tentoraz si ponechal len jeho mierne autoritatívu samozrejmú povahu otca ...ktorý postupne nachádza úprimnosť a pohodu. príbeh je naopak asi to najlepšie, čo bolo s Robertom kedy spravené. Zaslúži si byť oveľa vyššie v rebríčku, minimálne tým, že nie je typický. ()

black8

Pekný dojemný film, pri ktorom sa mi aj slza vykotúľala. Ťažko predstaviteľné, že by starnúci muž takto precitol, ale ja som to Robertovi De Nirovi zožrala aj s navijakom. Opäť ukázal, aký je úžasný herec. Je smutné, že deti mávajú pocit, že svojej rodine nemôžu povedať celú svoju pravdu. A tak vlastne prichádzajú o šancu dozvedieť sa, aká by bola ich skutočná reakcia. Konečne hodnotný americký rodinný film a nie sračka. ()

Goumen

Tématem i obsahem v podstatě obyčejný film s obyčejnými lidmi, ale i přesto, nebo právě proto má svoje kouzlo v té upřímnosti, lidskosti a uvěřitelnosti. Až v závěru jsem se rozhodl přiklonit ke 4 hvězdám, protože to bylo opravdu dojemné a zároveň uspokojivé ()

Kozlowski8

Celkem jednotvárný a utahaný příběh, který na mě působí trochu vyumělkovaně a prvoplánově a úplně mne emočně nevtáhl. Postupně jsem se ale do něj přece jenom vcelku dostal a závěr jsem si užil. Robert De Niro se mi v rolích dědečků z posledních let velice zamlouvá a to platí i zde. Je to jednoznačně jeho film a očividně si ho užívá. Drew Barrymore, Kate Beckinsale a Sam Rockwell nedostali prostor k výraznějšímu vyniknutí. 65%. ()

tabu

Žádná emoční přehnanost, celé to působí všedně a realisticky, navíc vyložený happy end se nekoná, což hodnotím jako plus. De Niro předvádí zkušený a povedený výkon, ostatní jej vhodně doplňují, snad jen od Rockwella jsem čekal více, nedostal bohužel tolik prostoru. Silnější 3 hvězdy. ()

LencaN

Nuda na entou. Takto smutný film už jsem dlouho neviděla. Robert de Niro se nechal k tomuto upsat, ale myslím, že moc potěšení z toho filmu nakonec neměl. Ostatně i zbytek filmové rodiny. Kdyby to hráli neznámí herci, tak film zapadne do propadliště dějin raz dva. Otec se vydává objet svoje dospělé ratolesti, protože mu odřekli návštěvu a jemu je doma po smrti jeho ženy smutno. Děti dlouho neviděl, tak jede kouknout, jak se jim daří a utvrdit se v tom, že na ně může být pyšný. Někdy ty dialogy sourozenců mezi sebou byly hodně bolestivé. Tedy kdyby je slyšel jejich otec. Nakonec nic není tak, jak to vypadá, ale to se dalo čekat. Všechno až moc nalajnované a předvídatelné. ()

garten

Režisér nám servíruje príbeh o otcovi ktorému sa po rokoch výchovy nedostali očakávané koncepcie budúcnosti svojich ratolestí. Príbeh tak silný aj vďaka Nirovi a ostatným, ktorý svoje úlohy zvládli na výbornú. Tlak zo strany rodičov k zvládnutiu ich ideálov býva často vo výchove negativnym znakom. Nie je nič horšie ako klamstvo : Všichni jsou v pohode. Aj technicky zvládnuté dielo...Dej je rozprávaný statickými obrazmi so skvelou hudbou. Filmu by viac ,,sekol" celuloid, ale nič to už nezmení na mojom 5* hodnotení. ()

conductor

to je takovej problem, pokud se film nevejde uplne napevno do skatulky?nechapu, ze nekdo cekal komedii.. je to film plnej emoci, ovsem tyto prichazeji jakoby zevnitr. Nikdo nam je lacine nenuti, a to se mi libi..de Niro je jako obvykle totalne duveryhodnej, na jeho herectvi je radost koukat, at hraje chlapka v katatonickym stavu, mafiosa, psychopata, taxikare, nebo treba duchodce..je to slusnej film, mozna trosku k zamysleni, aby clovek nezapominal, kdo pro nej vzdycky delal nejvic.. ()

Mangus

Už ma dávno žiadny film tak nedojal, ako tento. De Niro je stále skvelý, len na plagáte bol trochu príliš vyretušovaný. Každopádne, skvelé herecké obsadenie. Zaujímavú vložku vo filme tvoria káble, taktiež celkom premyslený príbeh a detaily pri návšteve detí. Na druhej strane je tam trochu cítiť účeľ dojať, ale filmu sa to darí a skvelo. Musím dať jednoducho plné hodnotenie, pretože film spĺňa to, čo chcel splniť, dojíma, vyzdvihuje rodinné hodnoty a chce donútiť diváka k zamysleniu nad podstatou života. Celý, inak smutný príbeh je vyvažovaný krásnou, farebnou kamerou, čo je sympatické. Takže 9/10 ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky