Všichni jsou v pohodě
-
Everybody's Fine
-
Stanno tutti bene
(Itálie) -
Sme v pohode
Drama / Road movie
USA / Itálie, 2009, 96 min
Režie:
Kirk JonesHudba:
Dario MarianelliPlakáty
Obsah
-
Frank Goode (Robert De Niro) strávil celý svůj život prací v místní továrně na výrobu drátů a snažil se ze všech sil, aby svou rodinu dokázal co nejlépe uživit. Jako čerstvý důchodce si začíná uvědomovat, že se svými čtyřmi dětmi nestrávil do této chvíle tolik času, kolik by býval chtěl, a usoudí, že je načase to napravit. Prostředníkem v jeho vztahu s dětmi byla vždy jeho manželka. Ta ale před časem zemřela a Frank je přesvědčen, že nyní je na něm, aby na jejich děti dohlížel. Rozhodne se celou rozvětvenou rodinu pozvat na víkendové barbeque. Přípravy probíhají bez problémů až do chvíle, kdy, jak už to v moderní společnosti bývá, jsou jedni po druhém nuceni z různých důvodů svou účast odřeknout. Navzdory varování svého lékaře vezme Frank věci do vlastních rukou, sbalí si tašky a vydá se na pouť po Spojených státech s úmyslem překvapit všechny své děti a radovat se z jejich úspěchu a štěstí. Frank se vypraví za svým synem „umělcem“ do New Yorku, za svou dcerou do Chicaga, která „je velké zvíře v reklamní společnosti“, za synem Robertem, „dirigentem orchestru“ v Denveru a konečně za Rosie, svou nejmladší dcerou, která je „tanečnice v drahém podniku v Las Vegas“. Zanedlouho je ale Frankovi jasné, že jeho děti nejsou až tak šťastné či úspěšné, jak mu jeho manželka vždy tvrdila. (oficiální text distributora) -
Kirk Jones (režisér Waking Ned Devine a Nanny McPhee) napísal scenár a aj režíruje film Everybody's Fine. Robert De Niro tu hraje vdovca, ktorý vyráža za svojimi dospelými deťmi (Barrymore, Beckinsale, Rockwell), aby sa s nimi viac zblížil, ale čoskoro zistí, že ich životy majú ďaleko k dokonalosti. Film je remake talianského filmu Stanno tutti bene od Giuseppe Tornatoreho z roku 1990. (Makky)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Externí recenze (7)
-
CinemaView.sk (Juraj Kovalčík)

"Vo vianočných tituloch ide predovšetkým o rodinný charakter a optimálny mix emócií. To prvé je tu zaručené námetom, to druhé osciláciou medzi komédiou a dojímavou drámou. Svojou troškou prispieva, samozrejme, De Niro, režisér Kirk Jones zaberá hlavne vo vypätej scéne Frankovho rozhovoru – konečne –…" (více)
-
FanMovie.cz (Jan Varga)

"Scénář jako takový není vůbec špatný, pobaví decentními vtipy (většinou na Frankův účet) a zároveň pomocí jednoduchých prvků vytváří napětí, kdy divák tuší, že je něco špatně a že na konci bude muset někdo kápnout božskou. Na druhou stranu ale ničím nepřekvapí a ke konci se až příliš utápí v…" (více)
-
Filmweb.cz (Kateřina Papstová)

"Pravda někdy bolí, ale milosrdná lež také není tou správnou cestou. Zhruba takové ponaučení si můžeme ze snímku Všichni jsou v pohodě odnést. Je to film, který místy pohladí po duši, občas nás rozesměje, ale až příliš se vleče, a tak silné momenty točící se okolo mezilidských vztahů vzápětí…" (více)
-
Houser.cz (Iva Přivřelová)

"Snímek, v němž se i velká, asi nejnápaditější konfrontační scéna odehraje jako halucinace hlavního hrdiny, se nijak nepouští do velkých dramat. Hlídá si svou smířlivou cituplnost, kterou podporuje příjemný soundtrack, do nějž přispěl i sir Paul McCartney. Jeho krajan, režisér Kirk Jones napsal…" (více)
-
Kfilmu.net (Martin Svoboda II)

"Celé nám to sice říká přesně to, co chce, ale já mám pocit, že už mi to řeklo dost jiných filmů. Všichni ti skvělí herci, z nichž většina je nevyužita, mohli natočit mnohem lepší film na nějaké mnohem zajímavější téma. Takhle uvažovat je sice nelogické a nesmyslné, ale já si doopravdy myslím, že…" (více)
-
MovieZone.cz (Karel Ryška)

"Všichni jsou v pohodě je ale i o tom, že už může často být pozdě... a jestli tedy hledáte film, ze kterého si možná odnesete i něco do života, právě jste ho našli. Někdo se možná bude kasat, že už tohle všechno věděl nebo viděl, ale tím lépe pro něj. Hlavně aby se podle něčeho z toho i řídil. Já v…" (více)
-
Topzine.cz (Pavlína Nouzová)

"Někdo by řekl, že Robert de Niro má už dost důchodcovských rolí a střihne si zase nějakého toho chladnokrevného mafiosa, případně drsného boxera. Omyl. Tentokrát objíždí své děti, kárá je a mentoruje… A je v pohodě." (více)
72%
Hodnocení uživatelů
Fanklub filmu
Premiéry
Mládeži přístupný
| V kinech ČR od: | 01.04.2010 Falcon |
|---|---|
| Na DVD od: | 19.07.2010 Magic Box |
Související
- Všem se daří dobře (1990)