Čerstvý důchodce Frank Goode, který před osmi měsíci ovdověl, očekává dohodnutou návštěvu svých čtyř dospělých dětí. Frank má plicní fibrózu, celý život se dřel v továrně na telefonní kabely a dýchal zplodiny z PVC. Chtěl poskytnout dětem úspěšnou budoucnost. Jeho syn David žije v New Yorku a je úspěšným malířem, Amy pracuje na významném postu v reklamní agentuře v Chicagu, Robert je dirigentem orchestru v Denveru a Rosie divadelní tanečnicí v Las Vegas. Děti mu však postupně volají, že přijet nemůžou. Frank je zklamán a i přes varování lékaře se rozhodne vydat na cestu a postupně všechny překvapit svou návštěvou. Jeho první zastávkou je New York. David však není doma a neobjeví se ani následujícího dne. Frank pokračuje do Chicaga za Amy. Povečeří s ní a jejím manželem Jeffem a chce zůstat. Amy prohlásí, že má moc práce, Jeff odjíždí na služební cestu a vnuk Jack na tábor. Frank jede do Denveru, kde zastihne Roberta při zkoušce orchestru, Robert ale hraje na bicí. Vysvětlí otci, že se kvůli němu snažil, ale na dirigenta nebyl dost dobrý. Když se chce Frank zdržet, Robert mu řekne, že odlétá do Evropy, nemá si s ním co říct. Frank se vydává za dcerou Rosie do Las Vegas. Naplánují si večeři v restauraci, ale objeví se kamarádka s batoletem a žádá, aby jí ho Rosie pohlídala. Otec s dcerou zůstanou doma. Frank si uvědomí, že je něco v nepořádku a také mu docházejí léky. Děti dřív domů stále volaly, ale vždycky chtěly hovořit s matkou, jemu nic neříkaly. On na ně příliš tlačil. Matce se mohly svěřit. Jeho žena ho milovala, proto mu říkala o dětech jen to, co chtěl slyšet... (TV Prima)

MM11

Nuceně důchodcovský Robert De Niro se vydává za potomky a objíždí pláně rodné hroudy sem tam, na oko je to příjemné. Pak začne v místy nepřesvědčivých dialogových výměnách glosovat stav světa s úplně cizími lidmy a člověku dojde, že s vlastními dětmi to může drhnout taky. Bohužel platí, že titulní Frank Goode je příliš nezajímavá postava, do níž ani kapacita De Niro nenapumpuje potřebnou energii. Je tradičně schopný, byť v podobně smutně laděném snímku O Schimdtovi byl jako důchodce přesvědčivější Jack Nicholson. Nezklamali ani zářivé hvězdy (Drew Barrymore je roztomilá, Sam Rockwell správně ironický). Příběh sám je však místy poněkud nevzrušivý a prozření probíhá tak nějak mimochodem. Věřím, že Kirk Jones natočil upřímný film, kde si hrdinu ani trochu neidealizoval. Dojel trochu na tradiční fígle, každý je už mnohokrát viděl. Film, který prostě nepřekvapí, byť je fajn. ()

eraserhead666

Ti Amíci musí být sakra hodně v prdeli, když potřebují takové prvoplánové suché citové dojáky. Je to nuda, slabota, herci nehrají, prostě tam jen jsou, všechno je předvídatelné, nevyvíjí se to, jen to prostě najednou spadne do klasicky uslintaného happy endu. Postava De Nira je vcelku nepříjemná (první co mě napadlo, že za to, jak se k němu jeho děti chovají si může jen on sám). Další film, který se tváří být ze života, ale přání je zřejmě otcem myšlenky, protože takový život opravdu není. Ne takhle jednoznačný, nalinkovaný, nijaký, prefabrikovaný. Je to prostě nefunkční kýč, který se z vás snaží vydolovat slzu, nebo alespoň známku dojetí. Jenže to by muselo být lépe napsané, lépe natočené a ten zástup známých jmen by musel alespoň něco odehrát. Nebo se opravdu tvůrci spoléhají jen na to, že se na Kate Beckingsale hezky kouká? Já u tohohle filmu rozhodně v pohodě nebyl. ()

Thomick

Dobře, trošku jsem si poplakal, no přesto se nemůžu ubránit dojmu průměrnosti. De Niro je samozřejmě král, ale Everybody's fine má vedle něj silnou pořád jen jednu linku (David), zbytek na mě nezapůsobil prakticky vůbec. Zoufale nevytěžený. ()

claudel

Podobně, jako tady už někdo uvedl, není to úplně na pět hvězdiček, ale když člověku umře blízký rodinný příslušník, tenhle film ho asi chytne za srdce. Robert de Niro se mi po dlouhé době moc a moc líbil a jeho děti nemohly být lépe vybrány - Sama Rockwella mám čím dál víc rád. Velmi milý, dosti smutný film, který přiměje k zamyšlení o rodinných hodnotách, ambicioznosti, upřímnosti... ()

Morholt

Robert DeNiro se rozhodne navštívit všechny svoje děti poté, co mu z různých důvodů odřeknou účast na rodinném setkání. Postupně zjišťuje, že ne všechno je tak, jak si ve své idealizované nevědomosti vymaloval. Strašně setimentální, ale i přes to příjemné a koukatelné a to především zásluhou ústřední čtveřice, jíž vévodí Robert DeNiro. 70% ()

Kamca_

Robert De Niro je prostě pan herec, to se musí nechat. Tady v tomhle filmu se mi moc líbil. Vlastně celé herecké obsazení bylo fajn. Hudba byla taky pěkná. Stopáž byla akorát. Takže celkově dávám 85%. ()

ScarPoul

Frank v podaní Roberta De Nira je človek, ktorý celý svoj život spájal drátmi jedno miesto s druhým aby mohli spolu ľudia komunikovať. Po smrti svojej manželky žije sám, so svojimi spomienkami a s očakávaním príchodu svojich ratolestí. Bohužiaľ sa mu všetci ozývajú z výhovorkami, že nemôžu prísť. Frank nie je v dobrom zdravotnom stave a po ôsmich mesiacoch samoty potrebuje kontakt s niekým blízkym. Takže aj napriek protestom jeho doktora sa vyberie na cestu. Kirk Jones vytvoril citlivý film o hľadaní si cesty medzi mladšou a staršou generáciou, medzi rodičom a deťmi a medzi človekom a ľuďmi. Film je citlivou sondou do života jedného človeka, ktorý sa snaží po dlhom čase spoznať svoje deti a udržať s nimi kontakt. Citlivá hudba Dario Marianelliho dodáva filmu emocionálny, smútkom a premárnenou nádejou, podfarbený nádych. Herecké zoskupenie podáva uveriteľné a uvoľnené výkony, v ktorých si najväčší kus koláča ukrajuje práve samotný De Niro, ktorý ťahá celý film. Film nie postavený na prekvapivých zvratoch. Od začiatku vieme, že niečo nie je v poriadku a na konci sa dozvieme odpoveď. Aj napriek týmto faktom sa jedná o film, ktorý sa od začiatku po koniec venuje citovosti hlavného predstaviteľa, takže aj napriek očakávanému koncu emocionálna zložka filmu funguje a čo je hlavné je natoľko silná, že dokáže dojať. Čo tento film posúva do nadpriemeru a robí z neho veľmi zaujímavý film. ()

maseer2

moc příjemný, i když smutný film o rodině a o životě.. a nemůžu si pomoct, ale De Niro je tu snad ještě "roztomilejší" než ve Stardust :)) ()

bouncer

Trošku otravný De Niro, který se do role nemocného dědečka moc nehodil. Přesto poměrně příjemná melancholická tragikomedie s prvky road-movie. Ovšem takových filmů už byly natočeny mraky, takže pro mě jen průměr. ()

murakamigirl

Hádanka. Čo dostanem keď sa skĺbi De Niro, roadtrip, sentiment a duša Daria Marianelliho (H ako hudobný doprovod)??? Kdekoľvek na zemi sa akurát plánujú bábätká, v praxi, zatiaľ čo za rovnakej duševnej hedonistickej "konštelácie" sledujeme film. (S De Nirom, nevynechať!) Za rovnakej hedonistickej "konštelácie". Nevynechať. V skutočnosti mi do 5 minút vyšumelo, kto a čo a kde (sa nachádzam)... ... otvorila som myseľ a prijala "novú "realitu. Strácame a nachádzame. Veľká evolúcia. Áno, už dávno príbehová niť skočila do lunaparku, ale.... preto je to tak v pohode. Ne-vy-ne-chať. ()

Terva

Na starý kolena nechají Roberta de Nira jezdit po Státech?.Co jeho plíce ? Ale chce všechny dostat k jednomu stolu. Celou rodinu? Jeho čtyři děti, již dospělé. Během cesty se dozví malé i velké lži svých potomků. I malá lež však může parádně ranit. CITÁT : Proč mi všichni lžete !!! Otázka spíš ale zní : Budeš nám věřit, když ti řekneme pravdu ? Byla to dlouhá cesta, cesta za poznáním, pravdou i porozuměním, pěkný snímek. Davidův obraz vás určitě rozbrečí, mě jo. Ale jinak, všichni jsou v pohodě. Hudbu dělal Johnny Caruso a vybral třeba " Lavender " a " Kiss the boy goodbye " od Watsonville Patio," Poor oi´ Joe " od Frankie Blue, " Miss understood " od The Clarke Nova nebo " Pauline " od The Immortals. ()

moviesfan

Everybody´s Fine je velmi příjemný a hezký film, i když na druhou stranu není moc veselý. De Niro, Barrymore, Beckinsale a další tvoří velmi příjemné herecké obsazení, které filmu přidává body navíc. Už samotný příběh a jeho zpracování má pro mě více než dobrou kvalitu. ()

khedy

Ač trochu sentimentální, tak určitě hodně originální podívaná. K filmu jsem přistupoval jako ke komedii, protože před zhlédnutím jsem měl možnost vidět pouze plakát a název. K velkému překvapení jsem ale dostal drama. Drama tak hořké a smutné, že mě donutilo se zamyslet nad vztahem k rodičům a říct si, že něco takkového nikdy nesmím dopustit. Velké plus dávám za De Nira, který ukázal, že i dědka umí zahrát výborně a za Barrymore, která byla úžasná jako vždy, snad jen mohla dostat více prostoru. ()

Ajinka126

Zajímavý příběh. Víc k tomu snad ani nemám, co říct. Ve mě to jednoduše žádné emoce nezanechalo. Bylo to tak chladné a zvláštní, že jsem se za celou dobu nenaladila na tu jeho vlnu. Nelíbila se mi celá ta myšlenka "jednoty sourozenců stůj, co stůj". Moc jsem tomu ani nerozuměla popravdě.. tak strašně chtějí chránit bratra, až se všichni chovají jak svině? Znám teda mnoho lepších způsobů. A klišé s přísným otcem, který chtěl pro své děti to nej, až je zahnal do kouta? Ale jděte.. Měla jsem větší očekávání. ()

PauloZ

Robert De Niro v roli otce, ketrý chce po smrti manželky uspořádat společné setkání se svými čtyřmi dětmi, které jsou rozjety po celé Americe. Bohužel setkání nevyjde, a tak se Frank vydává na cestu Amerikou, aby své děti překvapil, pozval na Vánoce a ujistil se, jestli se mají tak dobře, jak mu po telefonu tvrdí. Při návštěvě ovšem zjišťuje, že skutečnost je zcela odlišná. Pro De Nira velice vkusná role, která mu na jeho věk skvěle pasuje, trio potomkú hvězdé a rodinný příběh plný emocí a jednoho smutého okamžiku. Velice pěkný a vcelku dojemný film. ()

draculca

Je to vpodstatě hrozně jednoduchý film kde předvídáte každou další scénu, ale má obrovské srdce a to mě dostalo... ()

Tryskomyš

Jeden z nejhorších filmů De Nira. Jak ho mám ráda, tak na tohle jsem málem nevydržela koukat. Nuda. Nezachránila to ani spousta dalších dobrých herců. ()

EastWicka

Skvělý de Niro pro sentimentálně rozjímavé rozpoložení. Až se vám narodí děti, vychováte je, odrostou a budou mít své životy, o nichž vám budou trochu lhát, aby vás neranili a nezklamali, umře vám druh nebo družka a zůstanete sami. Musíte je nechat jít. Musíte všechno nechat běžet svou cestou. ()

Turiec

V jednoduchosti je krása. Krása príbehu, krása réžie aj skvelého herectva. Živé a úprimné. Vrelo odporúčam ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky