Čerstvý důchodce Frank Goode, který před osmi měsíci ovdověl, očekává dohodnutou návštěvu svých čtyř dospělých dětí. Frank má plicní fibrózu, celý život se dřel v továrně na telefonní kabely a dýchal zplodiny z PVC. Chtěl poskytnout dětem úspěšnou budoucnost. Jeho syn David žije v New Yorku a je úspěšným malířem, Amy pracuje na významném postu v reklamní agentuře v Chicagu, Robert je dirigentem orchestru v Denveru a Rosie divadelní tanečnicí v Las Vegas. Děti mu však postupně volají, že přijet nemůžou. Frank je zklamán a i přes varování lékaře se rozhodne vydat na cestu a postupně všechny překvapit svou návštěvou. Jeho první zastávkou je New York. David však není doma a neobjeví se ani následujícího dne. Frank pokračuje do Chicaga za Amy. Povečeří s ní a jejím manželem Jeffem a chce zůstat. Amy prohlásí, že má moc práce, Jeff odjíždí na služební cestu a vnuk Jack na tábor. Frank jede do Denveru, kde zastihne Roberta při zkoušce orchestru, Robert ale hraje na bicí. Vysvětlí otci, že se kvůli němu snažil, ale na dirigenta nebyl dost dobrý. Když se chce Frank zdržet, Robert mu řekne, že odlétá do Evropy, nemá si s ním co říct. Frank se vydává za dcerou Rosie do Las Vegas. Naplánují si večeři v restauraci, ale objeví se kamarádka s batoletem a žádá, aby jí ho Rosie pohlídala. Otec s dcerou zůstanou doma. Frank si uvědomí, že je něco v nepořádku a také mu docházejí léky. Děti dřív domů stále volaly, ale vždycky chtěly hovořit s matkou, jemu nic neříkaly. On na ně příliš tlačil. Matce se mohly svěřit. Jeho žena ho milovala, proto mu říkala o dětech jen to, co chtěl slyšet... (TV Prima)

lucijelucije

Líbil se mi v téhle roli R. De Niro. A líbil se mi i námět. Jednoduše to byl pro mě milý film, který ukazuje, že ne všechno je tak dokonalé, jak se může na první pohled zdát. Někdy holt člověk musí podstoupit dlouhou cestu k poznaní nejen sebe sama ale i svých blízkých. ()

Honzeek95

Pro mě jasná petihvězdičkovka.. Pozvolné tempo, skvělé herecké výkony a povedená hudba vytváří dojemnou emotivní atmosféru. Film, který chytne za srdce a donutí se člověka zamyslet nad tím, jak vychovávat děti. ()

El_Rabbit

Čekal jsem veselý oddechový sníkem na večer. Komedie se sice nekonala, nicméně dostalo se mi velice dojemného snímku se skvělým Robertem De Nirem, jako stárým mužek, který zoufale touží na sklonku života shromáždit svou rodinu u jednoho stolu. Tento netradiční "road movie" měl myšlenku a skutečně na mě zapůsobil. ()

Charon11

V popisu je zmíněna "komedie". Tu opravdu nečekejte! Film je spíše rodinné drama. Možná to tu ti mladší ještě necítí, ale film je o velké samotě ve stáří a výchově dětí, která se může, ale nemusí povést. Já , když jsem tenhle film dokoukal, tak jsme si slíbil, že druhý den zavolám svým rodičům (jen tak bez důvodu, jen jak se mají co dělají a kdy se mám zastavit). Silný a pravdivě vyprávěný příběh s dobrým výkonem R. De Niro. ()

sona123

Neskutečně citlivý a dojemný příběh, který se rozbíhá velice pomalu, aby o to s větší razancí diváka zasáhl, a to festovně. Na konci jsem usedavě plakala a nic mi nemohlo pomoci. Po dlouhé době dobrý film s Robertem - byť bych ho ráda viděla excelovat v jiném žánru, jako za starých dobrých časů - který je tu neuvěřitelně přirozený a šarmantní, jak tak za sebou vláčí svůj cestovní kufr. Takových příběhů rozhodně víc. ()

lareinna

V prvom rade musím povedať, že De Niro sa mi v tejto úlohe páčil, až mi chvíľami bolo ľúto toho otca, ktorý stojí predo dvermi svojho dieťaťa s kufrom v ruke, hrozne sa teší, že ho uvidí a potom sa stretne zase len s výhovorkami, prečo tam nemôže ostať dlhšie, prečo ho nemôžu navštíviť, koľko majú práce a povinností a pod. Naozaj úprimný príbeh z bežného života, ktorý sa vtiera do mysle diváka nenásilne a prinúti trochu zamyslieť sa. Rodič vs dieťa - dieťa vs rodič...kto spravil chybu, kto sa má zmeniť a podobne. Dilema večná :-) ale o tom je život. ()

Marys

Ničím výnimočný snímok zachytávajúci putovanie otca za svojimi deťmi, ktoré za ním neprišli na dlho plánovanú grilovačku. Časom otec zisťuje, že život jeho detí nie je taký perfektný, ako mu bolo predostierané nebohou manželkou. Všetko to vyvrcholí do nepríjemného sentimentálneho nátlaku, ktorému sa nedá ubrániť. Hra na efekt s hereckou enklávou, no mňa až tak nepotešila. ()

Cement73

Skvelý scenár a perfektne zahraté De Nirom... Komplikované rodinné vzťahy a neskorá reflexia na premárnené vzťahy medzi rodičmi a deťmi... Veľmi poučné. ()

HonzaSim

Ani jsem nevěděl, jak jsem se dostal k tomuto filmu. Možná za to můžou oblíbené herečky Drew Barrymore a Kate Beckinsale, možná hvězdný Robert De Niro. Zdálo se, že půjde o celkem průměrný film. Poté se z toho vyklubalo velice depresivní drama a všechno se zdálo tak smutné. To, že děti nemají na své rodiče čas, už není bohužel nic nevídaného. Čekal sjem, že ho odpálkují všichni a sám skončí jako špatný otec v opuštěném domě. Jenže rozzuzlení bylo jiné až se z toho vyklubal emocionální nářez. V takový konec jsem vzhledem k průběhu ani nedoufal, ale byl jsem mile překvapen. Rozhodoval jsem se mezi dvěmi a třemi hvězdami, protože jsem z filmu dlouho neměl dobrý pocit. Naopak kdyby byl špatný, neudělalo by to se mnou nic. Za rozhodující pointu ale musím svůj názor ještě přehodnotit a přidat i čtvrtou hvězdu za citovou bombu. Po většině děje bych si vsadil, že tomu uživatelé udělí sotva průměr, ale nakonec se vůbec nedivím. 75% ()

filipvrbik

Moc fajn film s perfektními herci a jedním poselstvím, a sice že rodina je nejdůležitější. Moc hezky se na to dívá a konec rozhodně dojme...80% ()

dezert

Typická indie záležitost se spoustou silných scén, De Nirem ve své nejlepší roli za posledních asi 13 let, jen to blbý video kdyby tam nebylo. To je vážně debilní. Občas trochu rychle ustřihnutá scéna, která by měla doznít, ale to je bobek. Nečekaný překvapení. ()

Gore

Lehce nadprůměrné hořké drama, kdy největším plusem je civilní herectví De Nira a Barrymore, kvůli kterým dávám o hvězdu víc. ()

JK-Stinger

Tak nevím, ale alespoň se jednou konečně cítím jako někdo, komu se i přes všechna okolní doporučení film moc nelíbil. Ničím nezajímavé rodinné drama, kdy De Niro objíždí všechny svoje děti, protože k němu žádně "nemůže" přijet samo. Shlédnout se to sice dá, ale přijde mi to skoro jako ztráta času. ()

j0nathan

Film s výborným hereckým obsazením, který od začátku hraje na city a nijak to neskrývá. U někoho to asi fungovat bude, u někoho ně. U mě to fungovalo, byl jsem na měkko. A byl jsem rád, že vidím po delší době De Nira opravdu hrát i když jsem si nevšiml nějakého místa ve stopáži, kde by se mohl opravdu předvést. ()

nikoletkaa

Bylo to... V pohodě. Chvilkama jsem sice lítala očima po všem možném, ale líbilo se mi to. Především díky skvělé volbě herců. Na konci filmu jsem si říkala, že bych se nikdy nechtěla cítit jako Robert - tak sama. A opět jsem byla naměko :) ()

punk_zero

Neviem ako by tento film vyzeral bez Roberta De Nira, ale s ním v hlavnej úlohe (ako inač) to bola bomba hrajúca na city každého človeka. Mnohí sa stotožňujeme s niektorou z postáv, veď akoby aj nie, kedže film je nakrútení realistickejšie z pohľadu normálnych ľudí. Ako napísal LIVINGDEAD, na konci som bol na mäkko, čo sa mi nestáva. Každý má problémy, neoplatí sa ich skrývať najmä nie pred rodinou. Aj keď... :) ()

warrenur

Uzasne. Film mi pred spanim velmi dobre padol a uplne ma uvolnil. Robert je, ako takmer vzdy, vyborny. Vynikajuci hudobny doprovod a pekne zabery v tomto "road-movie" tiez pohladia dusu. Pocity otca, ktory i po tolkych rokoch stravi cas v najblizsimi pri spolocnom stole, by som tiez raz prial zazit. A moct si povedat, ze zivot stal a stoji za to. ()

KOZEL84

No to že sem se párkrát pousmál z tohohle komedii nedělá,ale jako drama to fungovalo.Dojemný film s luxusním obsazením.Výstižný komentář:Botič ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky