Čerstvý důchodce Frank Goode, který před osmi měsíci ovdověl, očekává dohodnutou návštěvu svých čtyř dospělých dětí. Frank má plicní fibrózu, celý život se dřel v továrně na telefonní kabely a dýchal zplodiny z PVC. Chtěl poskytnout dětem úspěšnou budoucnost. Jeho syn David žije v New Yorku a je úspěšným malířem, Amy pracuje na významném postu v reklamní agentuře v Chicagu, Robert je dirigentem orchestru v Denveru a Rosie divadelní tanečnicí v Las Vegas. Děti mu však postupně volají, že přijet nemůžou. Frank je zklamán a i přes varování lékaře se rozhodne vydat na cestu a postupně všechny překvapit svou návštěvou. Jeho první zastávkou je New York. David však není doma a neobjeví se ani následujícího dne. Frank pokračuje do Chicaga za Amy. Povečeří s ní a jejím manželem Jeffem a chce zůstat. Amy prohlásí, že má moc práce, Jeff odjíždí na služební cestu a vnuk Jack na tábor. Frank jede do Denveru, kde zastihne Roberta při zkoušce orchestru, Robert ale hraje na bicí. Vysvětlí otci, že se kvůli němu snažil, ale na dirigenta nebyl dost dobrý. Když se chce Frank zdržet, Robert mu řekne, že odlétá do Evropy, nemá si s ním co říct. Frank se vydává za dcerou Rosie do Las Vegas. Naplánují si večeři v restauraci, ale objeví se kamarádka s batoletem a žádá, aby jí ho Rosie pohlídala. Otec s dcerou zůstanou doma. Frank si uvědomí, že je něco v nepořádku a také mu docházejí léky. Děti dřív domů stále volaly, ale vždycky chtěly hovořit s matkou, jemu nic neříkaly. On na ně příliš tlačil. Matce se mohly svěřit. Jeho žena ho milovala, proto mu říkala o dětech jen to, co chtěl slyšet... (TV Prima)

MartinezZ

19.2.2011 ~ Děti, s rodinami rozfrkaní po celých státech, a tatík, co je doma sám. A nikdo mu nechce nic říct. Nikdo mu nemá co říct. ~ Robertu DeNiro zemřela před nedávnem manželka. Nyní žije sám, je nemocný na srdce a společnost mu dělají prášky. Rozhodne se tedy vydat na cestu po státech a navštívit nečekaně všechny své děti. Lékař mu to nedoporučí, ale Robertovu cestu nezhatí. ~ Tatík se tak nejprve vydává na cestu za synem do NY, ale nenachází ho. Následně navštěvuje ještě obě své dcery a druhého syna, ale ani jeden mu nemá moc co říci a nikdo z nich nemá moc čas a zájem nechávat ho u sebe příliš dlouho a už vůbec nemá nikdo z nich zájem mu svěřovat svá tajemství a neúspěchy. Navíc nikdo z nich neví, jak mu má říct, že nikdo z nich neví, co je s Davidem, ztraceným sourozencem z NY, který zmizel kdesi v Mexiku. ~ Sám Robert ví, že není jejich matka, která se o ně tak pečlivě starala, jezdila za nimi a pomáhala a také ví, že nebyl nijak dobrý otec a jeho přísnost si všichni dobře pamatují. Jen je sám a chce si popovídat se svými dětmi. Podaří se mu stmelit zbytek rodiny? ~ Tenhle snímek stojí a padá na Robertu, ostatní herecká jména jsou jen výplní a v podstatě ani samotný příběh není nijak zvlášť naplňující, ale odpočinkově se na to dívá a linka, kdy si jedna rodina přehazuje tátu jak horký brambor a na pozadí se pátrá po ztraceném bráchovi, to prostě celé nějak utáhne. Jenom konci bych vytknul jeho patetičnost, ale scénáristu už asi nic jiného nenapadlo a tak se musel Robert překonat. Nebylo to špatné, ale víckrát už to také vidět nemusím. ~ PS: Katin dům je tak moderní, až to není hezké. ()

mysiak

Silno emočne naladená dráma, o snahe spojiť rodinu, klamstvách a o hereckom koncerte Roberta de Nira (nečakane), ktorého dojemný príbeh o snahe obrátiť všetko na dobré, hrá podľa mňa až príliš na citovú strunu, a nedáva vyniknúť ostatným hereckým kolegom..ktorí sú tu viacmenej do počtu... ()

Riddick77

Střízlivý pohled na rodinné vztahy a životní hodnoty v rodině, která prožívá těžké období. Ač je to americké, tak to není tak univerzalistické, jak to tradičně bývá. De Niro to drží seč může, nicméně to nakonec neklapne tak, jak by mělo. Ten konzervativní konec tam prostě nesedí. Jinak řečeno mě to nějak jako celek minulo, i když to bylo velmi pohodových 96 minut, ale prostě chybí ta přidaná hodnota. 7/10! ()

rockstorm

Film ze života o rodině, kde spojovacím článkem a důvěrníkem pro děti byla matka. Zemřela a stárnoucí nemocný otec se těší na návštěvu svých čtyř dospělých dětí, ke které nedojde a tak navzdory zdravotnímu riziku se vydává na cestu za nimi, aby se přesvědčil, že se jim opravdu dobře daří. Samozřejmě, že nic není takové...Skvělé drama o strastech i radostech života. O pochybnostech jestli člověk při výchově neudělal chybu, když po dětech chtěl víc, aby na ně mohl být pyšný. Asi je dobré chtít víc, ale zároveň zdůraznit, že bude pyšný i když si zvolí jinou cestu....pak snad můžou být všichni v pohodě. Pro mě jako pro dceru i matku dvou dětí film k zamyšlení. ()

Pragrik

Snímek přímo ze života,skvělé herecké obsazení. Zajímalo by mne, jaký pohled bych měl na tento snímek, když by mi bylo třeba 60... ()

blackrain

Rodinné vztahy jsou tou nejkomplikovanější záležitostí na světě a nikdo na ně nemáme manuál, který by nám poradil co a jak. Každý si své problémy řešíme jak umíme a někdy se stává, že lidem ve svém nejbližším okolí říkáme věci, které ti lidé chtějí slyšet, abychom jim nepřidělávali starosti. Ale ze všeho nejlepší je vyjít s pravdou na světlo, ať už je jakákoliv a být upřimný k sobě i ostatním. Někdy to ovšem lehké nebývá. ()

kaylin

Herecké obsazení dobré, ale celkově prostě slabé. Jediný, kdo tu má opravdu zajímavou roli, je Robert De Niro, což je místy narušováno zbytečnými flashbacky, které mají alespoň zajímavé pojetí. Je to až moc přímočaré, až moc jednoduché a v konečném důsledku pak až moc dlouhé, protože to vlastně o ničem moc není. ()

Kaluž

Tak už i ten taxikář s velkou flintou bere role sentimentálního staříka. Ale padne mu to a ostatní příjemně sekundují, takže proč ne. ()

Maq

Vypadá to jako paradox, ale je to tak: drama o paranormálních nestvůrách z kosmu ničících Zeměkouli je pro tvůrce (i pro diváka) úkol mnohem snazší, než příběh o základních (a posledních) věcech člověka. Tohle není ve výsledku trapné, nikde to nešláplo vyloženě vedle, ale ten prvek brilantní inspirace pronikající k jádru věcí, tedy to, čím se velký umělec odlišuje od průměrného mastila, ten tady prostě není. --- ()

rt12

Robert De Niro - okouzlil, dojal, zabodoval. V úplně jiné poloze, než jak ho znám. Jeho táta, obyčejný chlap, osamělý muž, který miluje své děti - mě posadil na prdel. ()

PogoJoe

Dojemný, trošku smutný a melancholický, místy ale i veselý a hlavně pravdivý příběh o jednom starém chlápkovi, jemuž umřela žena, děti, roztroušené po celých Státech, na něj nemají čas a vymlouvají se, aby se s ním nemuseli vidět, a tak se je rozhodne navštívit, jednoho po druhém. A uvědomí si, že ne vše, co dělal, jak své děti vychovával, bylo v pořádku. Ale zase na druhou stranu, není tak zle a možná se vše dá ještě zachránit. Chce to jen víc komunikace a náročná cesta se zdá být rozhodně šťastný nápad... Film se vám může líbit, ale musíte mít na podobný styl a žánr náladu. Není to kinový film pro masy, ale myslím si, že si ho lépe vychutnáte doma, ať už sami nebo s partnerem/kou/kamarádem/kou a že vás možná přiměje k menšímu či většímu zamyšlení. Navíc určitě oceníte skvělé herecké obsazení. Mě se film líbil a po jeho skončení mám příjemný pocit hezky stráveného večera. ()

katuska138

K tomuhle filmu jsem přistupovala asi tak, že jo, road movie, to bude fajn zábava. Ten popis filmu mě moc lákal, zajímalo mě, co se z těch de Nirových nezvedených dětí vyklube. Ale že nakonec budu víc fandit jim, než tatíkovi, který to vlastně všechno myslel dobře, ale nakonec to vůbec dobré nebylo, to jsem nečekala. Úžasné a poutavé drama o rodinných strastech, bolestech, problémech, které vás nutí zapřemýšlet i nad svou vlastní rodinou, při kterém mi v závěru i slza ukápla a to vůbec ne při nějakém srdceryvném monologu, ale při pouhém pohledu na jediný obraz. "Jen jí řekni, že jsou všichni v pohodě." ()

togaf

Další z řady amerických rodiných dramat, které nás poučí tom, že v rodině by se mělo komunikovat. Nejlépe o svátcích u stolu plného jídla. ()

runner85

Film zo života ktorý rozhodne nesklame. Robert De Niro v hlavne úlohe otca chce vidieť svoje dospelé deti no kedže nemajú na neho čas tak ich ide prekvapiť a ide za nimi / Drew Barrymore, Kate Beckinsale, Sam Rockwell / dej postupne graduje a posledných 20 minút je úplne skvelých ... a PS aj keď to tak nevyzerá Všichni jsou v pohodě ... ()

hunty

Moc pěkný příběh a pro De Nira mám prostě slabost, odjakživa uměl hrát. Drama + "road trip" je výborné propojení. ()

TominoLa

Myslel jsem si, že si pouštím film, kde se budu bavit. Omyl. Opravdu mi to ani trošku nepřijde jako komedie. Ale určitě jsem nebyl zklamán. Ba naopak. Ještě po skončení mi tekly slzy. ()

Želik

Rodičia chcú šťastné a úspešné deti, aby mohli byť na ne pyšní. Deti nechcú rodičov sklamať a preto nehovoria celú pravdu. Občas to robí každý. Tak už to je, ak si povieme, že sme v pohode, tak nakoniec všetci budeme v pohode. Fajn film o rodinných vzťahoch, s koncom v aký som tajne dúfala. ()

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky