PekoK2

Zaujímavý pohľad do ťažkých Rímskych časov Alexandrie, kde je zobrazený vzťah pohanov a kresťanov, kde ma každý svojho boha ktorého uctieva a presadzuje svoje učebné návyky či zázraky. Pohania boli vytlačený a kresťania po čase nachádzali nedostatky v židoch, ktorý uctievali rovnakého boha. Skvelý pohľad tiež do vedeckých poznatkov jednotlivých národností a vyvracanie cudzích teórií. Sila pomsty národov je značná ale aj v prípade, že niekto neveril v boha tak mal problémy s komunitou. Samozrejme čoskoro to vyústilo do davovej nespokojnosti, kde sa už o slovo hlási sympatická filozofka Hypatia za záchranu vedeckých kníh. ()

Evziiik

Neskutečný snímek, na který jsem do kina šla s tím, že půjde o docela zajímavé historické něco. Neměla jsem ani tušení, že se na tento film podívám znovu a znovu, protože je nejen tolik pravdivý, ale celý příběh a okolnosti mě natolik dokážou upoutat, že dnes už tento snímek počítám mezi nejlepší, jaké jsem kdy viděla. Navíc má obrovskou sílu, která nenechá nikoho lhostejným. ()

JARDAHONDA

Agora je výletem do starověkého Egypta, do mýtického města Alexandrie za událostmi, které vedly k dramatickému zničení nejvýznamější knihovny své doby. Knihovny, která je dodnes symbolem moudrosti a vzdělanosti antického světa. Film je inspirován skutečnými událostmi, které nebyly dosud filmově zpracovány. Po zhlédnutí traileru jsem od filmu čekal rozhodně víc. Ve filmu se víc mluvilo než bojovalo, tím se začla oběvovat místy nuda.. Kladně hodnotím hezkou myšlenku hlavní hrdinky, která pro lidské vědění byla ochotna riskovat vlastní život. *** ()

Dunric

Krásně nasnímaný a skvěle zrežírovaný nekonečný příběh lidské civilizace - o stádu a jeho pastýřích a jak blízko je od bezmezné lidské hlouposti k neštěstí. Výborné herecké výkony v čele s Rachel Weiszovou, výprava, střih i hudba podtrhují tento ojedinělý film. K nejvyššímu hodnocení chybělo méně polopatické podání a někdy přehnané tlačení na pilu, ale jinak mi bylo velkým potěšením. Je absurdní, jak je nesmyslně kritizován coby historický dokument, kterým samozřejmě není a zároveň jak je obecný, protože je napadán z řad potrefených hus napříč náboženskými tábory. Trochu skličující je i fakt, že je v současné tzv. svobodné/demokratické části civilizace toto dílo považováno za projev neobvyklé odvahy s možnými negativními dopady na kariéru jeho tvůrců. ()

lineker

Další Amenábarův podařený kousek. Film, kde naše současná "mnohovíra" dostává pěkně na zadek. Film, kde musí křesťanství jakožto novonáboženství těžce a krvavě bojovat o své místo na slunci a při té cestě mu není nic svaté.Snímkem je však nejsilněji řečeno okřídlené, stokrát řečené a stokrát prvadivé, že je opravdu jedno jsi-li křesťan, žid či pohan, žena nebo muž. Jde jen o to zda jsi dobrý nebo špatný člověk. Plnému hodnocení mne brání jen to, že nebyl naplněn od Amenábara očekávaný emocionální zásah přímo do srdce. Spíše to byla trefa do steheního svalu. Ale pod kůži se mně stoprocentně tenhle španěl dostal. ()

Pierre95

Dobře propracovaný historický snímek o ženě, která chce zjistit více, než lidstvo zatím ví. Film mě bavil a nebavil (50:50). Rachel Weisz to sehrála kvalitně (což ona umí), ale nestačilo to. Mě stačí, že sem ten film viděl a už nikdy více. ()

hrochopier

Symbolický koniec antiky a chopenie sa moci lúzou. Výborná réžia, kamera, herecké výkony. Historicky možno nie úplne presné ale aj tak srdce nedovolí nedať plný počet. ()

positivity

Konečne nádherne a reálne natocený historický film bez digitálnych efektov... Keď som to zbadal mal som pocit ako by to bol film z éry niekdajších velkofilmov... A pekný príbeh o náboženských rozmanitostiach... ()

Harakiros

Tak si říkám, že Barrandov obnovil natáčení pohádek s umělými kulisami. Naprosté sci-fi, která se tváří až příliš vážně. Jako fantasy komedie to je docela dobré, ale nestojí mi za další shlédnutí. ()

Infurius odpad!

Drama/Romantický/Historický - horšiu kombináciu si neviem už ani len predstaviť, ale predsa dá sa keď tam dáte toho čierneho Minghella... Ten chlapec neviem hrať, veď on si tále myslí, že je v Googli u stážistoch aj keď tento film je starší o 4 roky........ NUDA NUDA NUDA fuj ()

Orech

Niekto niekede povedal : "Ľudia sa majú z histórie poučiť. Ak sa nepoučia – história sa zopakuje." Pri tomto filme ani nejde o Hypatiu, ktorá mala vzdelanie asi ako jedna z mála žien tej doby, ale o stálenekončiaci súboj ľudstva - rozum a tolerancia verzus "JA" a pocit moci, kedy človek zabudne byť človekom. Silný zážitok a v kontexte súčasnej situácie vo svete ešte intenzívnejší. Fakt odporúčam. ()

radek.896

Od začátku to vypadalo nadějně, obléhání knihovny jsem očekával na delší dobu, po ní už děj upadal a upadal, že jsem se nudil. Škoda, očekával jsem, že to bude lepší, ale celkově je to průměr. ()

DavidAAAA

Zklamání. Velké zklamání z filmu, který sice správně říká, že všechna náboženství jsou svinstva pro ubožáky, kteří nedokážou najít vlastní smysl života a že všechna do jednoho jsou založena na obyčejném násilí. Jsou pěkné kulisy, docela fajn herci, ale příběh je kdesi v trapu. Děj je naprosto odfláknutý, plytký, nepropracovaný, vlastně jde jen o takřka nepřetržitý sled filozofických keců o ničem. Hodnotím pouze první polovinu filmu, protože mne to tak nudilo, že jsem nebyl schopnej dokoukat. Nuda k uzoufání. ()

KiR0

Přiznám se, že jsem byl velice mile překvapen... Příběh filozofky a matematičky Hypatie z Alexandrie odehrávající se v dobách soumraku římské říše... a přiznávám se, že jsem byl zaskočen jednou maličkostí... a to, že tento film nebyl silně nábožensky zatíženou veřejností strhán obdobně jako např. Poslední pokušení Krista... ()

Lir

Nenávistná protikresťanská agitka. Vedome manipuluje, zjednodušuje, prekrúca históriu. Škoda... A ani Rachel Weisz tu nehrá bohviečo. ()

lulundia

kdokoli potřebuje pochopit co se tehdy stalo či si to dobře představit, ať se koukne sem. jen na málokterém filmu tak pochopíte, že svět prostě není černobílý. pohani mohli náš svět vést rozumem a inženýrstvím. křesťané láskou. v zárodku ty věci špatné nejsou ale jsou tak snadno zneužitelné, tak snadno mohou uškodit. 1. respektujte ženy a jejich názor. 2.nešiřte náboženství násilím. 3. běžte na to mírem. pacifismus se nerozšířil jen tak pro nic za nic. mírem dokážete víc, než válkou. ()

zubodravec

Agoru doporucuji shlednout jako prvni na rade a hned na to shlednout Ranhojič. Myslim ze nebudu daleko od pravdy kdyz tyto dva filmy priradim k jakemusi tematickemu Diptychu. ()

Krastom

Agora je po Ranhojičovi dalším filmem, kde je skvěle ztvárněna náboženská nesnášenlivost. Jen je zde hlavním tématem astronomie, v Ranhojičovi zase medicína. ()

Contti

Co říci, skvěle udělaný film, který detailně vykresluje náboženský fanatismus. Jeho aktuálnost je v dnešní době do nebe volající, jak by řekl věřící člověk. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale