Uvězněni v čase

Héctor a jeho žena Clara se přestěhovali do nového venkovského domu. Jednoho večera Héctorův dalekohled zachytí v blízkém lesíku obraz nahé dívky. Když po tajemném přízraku začne pátrat, je napaden mužem, jehož obličej skrývá zakrvácený obvaz. Na smrt vyděšený nachází útočiště v tajemné budově, která stála v cestě jeho zběsilému útěku nočním lesem. Netuší, že vstoupil do míst, kde se tajně experimentuje s časem. Když se vrací domů, vidí na zahradě svoji ženu a v otevřeném okně... sám sebe. V časové smyčce, do které byl nedopatřením lapen, se roztáčí série katastrof, které budou mít pro jeho další život nedozírné následky. (oficiální text distributora)

Spacecore

Chodící časový paradox. Na stejné vlně jako starší Primer, ale mnohem lépe uchopitelné a zábavnější. I přes amatérský look celkem kvalitní zápletka, provedení a scénář. Nečekal jsem, že to bude skutečně tak dobré, ale je. Sice je v půlce jasné, kam to vše směřuje, ale došlo to tam krásně jak po másle. Rozhodně mě v těchto filmech fascinuje motiv toho, že moc kormpuje, respektive, že i když nemáte špatné úmysly, s něčím jako je stroj času můžete udělat něco opravdu zlého ani nevíte jak. Jako zbraň v rukou opice. ()

j0nathan

Když jsem si pouštěl Los Cronocrímenes, doufal jsem, že se u něj budu trochu bát. To se bohužel nestalo, ale vcelku mi to ani nevadí. Je to další kvalitní, nenápadný španělský snímek. Gradace filmu byla super. Když to na konci začalo odsýpat, tak mi to pomalu hlava nebrala. O Španělsku vím, že netočí špatné filmy, ale teď už vím, že točí dokonce skvělé filmy. Zajímavé, s dobrým scénářem, snaží se vymýšlet něco nového a podle toho, co jsem už viděl se jim to docela daří a Los Cronocrímenes bezpochyby mezi takové filmy patří. Škoda, že pro většinu lidí je španělská kinematografie velkou neznámou a dávají přednost tuctovým amíkům, kteří vymýšlejí poslední dobou akorát cypoviny. ()

Illy

Velmi zvláštní film. Komorní obsazení, dost nesympatická hlavní postava, dobrá atmosféra. Stojí za pozornost. ()

Haniczka

Film jakoby ze staré školy, bez pozlátka, zbytečných efektů, takový syrový. A to je na něm dobré, i když mohl být více hororový. Snad jen ti herci mi přišli nějací prkenní - nejlepší herecký výkon zde podle mě paradoxně převedl sám režisér. ()

Harpy

Zamotané, poprepletané.......no kto sa v tom vyzná. Cestovanie v čase mám ako tému strašne rada, a toto bolo dosť zložito poňaté. Napätie - good, aj keď v istej chvíli je nám už potom jasné ako to všetko bude, ale ku koncu filmu som mala Héctora už plné zuby, a ešte sa mi o tom aj snívalo. :D Film sám o sebe nie je až taký zlý, je to však priemer ()

Silviaxx

Táto časová smyčka ma nejak veľmi nezaujala. Mužská postava sa mi nezdala sympatická a v niektorých momentoch obraz pripomínal francúzske komédie. Pomerne skoro mi bolo jasné, ktorý Hector, čo robí, ale aj napriek tomu ma dokázal film v istých momentoch ešte prekvapiť. Oceňujem aj fakt, že príbeh nebol natoľko prekombinovaný, aby sa v ňom mohol divák veľmi jednoducho stratiť a teda sme si toto cestovanie v čase pozreli v podstate chronologicky. Viac ako Triangle sa mi to ale nepáčilo. ()

jorgus

velmi podareny snimek o kterem jsem nikdy neslysel a presto prijemne pobavil a prekvapil. Cestovani v case je atraktivni tema a kdyz ho nekdo pouzije takovym vydarenym zpusobem, kde se opravdu hraje na "co by kdyby" a vse na konci zapadne, tak je o zabavu a prevarene mozkove zavity postarano:) ()

zahadum

Jeden z mála uveriteľných filmov o cestovaní v čase. Spracovanie je lacné ... ale to je v tomto prípade nepodstatné a neviem si predstaviť čo by tam malo stáť nejaké financie navyše. Pre potreby filmu je dôležitejšie to,že je tam prísna logická štruktúra...minimum hluchých miest.... ()

Bozvav

Velmi lacině vypasající časosmyčková pitomost, která sice neměla špatnou myšlenku, ale bohužel díky nesympatickému osazenstvu, několika nelogickým dírám a jisté předvidatelnosti, byla velmi nudnou záležitostí. ()

mala_kea

Škoda, že se objevil 3. Hector, nebýt jeho, rozohodně dám nejvyšší hodnocení, jenže bohužel, právě 3. Hektor to celé zbytečně zamotal. Každopádně výborný nápad a skvělá režie. Dobrá práce, pane režisére ()

Hapretor

Viděno pro srovnání s "Triangle". Toto je levnější, přirozenější, více důvtipné, "původní" - Triangle proti tomuto působí opravdu jako dražší kopie - skoro mám teď, po dokoukání, pocit, že vidím sám sebe v baráku naproti přes ulici. V rámci španělské tvorby si tento snímek zaslouží opravdový aplaus, neboť s takovým minimem udělat dobrý a ani trochu nudný příběh, to je prostě kumšt. Nicméně sem zhýčkán USA produkcí (proto jen 3*), což je chabé, já vím, ale nemůžu si pomoct. Schopnost (udělat z minima maximum) pana Nacha Vigalondo nicméně obdivuji. Tíží mě ale, stejně jako u Triangle, neřešitelnost situace. Další dobrý nápad, jak zahrát na přemýšlivost neignorantského diváka. - A kdo by do toho lesa se nešel podívat ? ()

Eluin

Filmů o cestování v čase je jako pivovarů po konjunktuře. Některé si nedělají velké ambice a přicházejí primárně s humorem (např. film Frequently Asked Questions About Time Travel, či série Návrat do budoucnosti), jiné se snaží tvářit vážně, ale díky logickým chybám je výsledek spíše k smíchu (tady je ten výběr pestřejší). Celkem chápu, že natočit film o cestování v čase, který by se zcela (!) vyhnul všem paradoxům a logickým úlitbám asi ani moc nejde, přesto jsem toho názoru, že i zde se dají najít zajímavé kousky k pokoukání. A jak as modří už tuší, mezi ty zajímavé kousky bude patřit právě španělský snímek Loc Cronocrímenes (jehož český překlad se mi tak trochu ekluje). Héctor je chlapík s bříškem, který si s manželkou Clarou koupil nový dům. Ve volném čase občas posedává na zahradě a voyersky pozoruje dalekohledem okolí. Vzhledem k tomu, že vůkol jen "šumí les" jej docela zarazí, když v dalekohledu zahlédne svlékající se ženu. To se musí prošetřit... Jo, to je zápletka jako ze soft pornového filmu východoněmecké produkce, ale Loc Cronocrímenes mají ve své škatulce dokonce poznámku "horor". Skutečný horor to podle mého však rozhodně není. Nepochybuji o tom, že snímek má slušnou atmosféru tajemna, ale doopravdy bát se lze snad jen jednou (a to opravdu jen chvilku). Žánrově tedy tato cesta časem zpět (i když zase ne tak moc daleko) spadá podle mého názoru do kategorie komornějšího sci-fi s prvky mysteriózna. Nečekejte ale vršení záhady nad záhadu, na konci se vše pěkně vysvětlí... :) . Ideální film pro lidi, kteří jsou rádi, když s příchodem závěrečných titulků něco udělá "cvak" a vše do sebe krásně zapadne. Pro režiséra Vigalonda jde o poměrně slušný debut na poli celovečerních filmů, snímek např. získal černou růži na festivalu v Amsterodamu. Režisér Nacho Vigalondo si ve filmu dokonce zahrál (a celkem mu to šlo). O Los Cronocrímenes můžeme říci, že jsou filmem dost levným, nízkonákladovým. K vyprávění příběhu totiž tvůrcům stačilo jen několik domů, les a několik málo herců (že by se jich na jedné ruce dopočítal i člověk pracující přes dvacet let na pile). V pravém slova smyslu "malý" film, který ale dokáže vyvolat dost velký zážitek. Žádná dějová linka a scéna tu nejsou zbytečné, vše funguje jako v dobrém a promazaném stroji. Sluší se snad ještě říci, že v dobrém španělském promazaném stroji, neboť pro španělské filmy s nádechem tajemna mám velkou slabost. ()

pilarius

Škoda té hlavní role. Její představitel nehrál podle mě dobře, byl mi nesympatický a i tu postavu šlo, řekl bych, napsat o kus lépe. Naopak co se týče děje, ačkoliv ten se nevyhnul jednomu šíleně otřepanému klišé tohoto subžánru, dával smysl, byl poutavý a slušně gradoval. V tom podobné filmy často selhávají. Nutno také dodat, že jako celek působil ještě levněji, než by naznačoval jeho nízký rozpočet. Zajímalo by mě, v čem autoři ty peníze utopili. ()