Malý princ

Není pohádka jako pohádka, není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury Exupéryho román je malý literární zázrak, plný hlubokých myšlenek, a přestože film nemůže přenést veškerou hloubku díla, jedná se o zdařilou adaptaci. Převedeno do muzikálové podoby, film snoubí pěvecké výstupy se zdařilými trikovými sekvencemi (princova planetka) a jeden taneční výstup Hada v podání filmové legendy Boba Fosseho, autora Kabaretu a All That Jazz. Film získal dvě nominace na Oscara. (oficiální text distributora)

blondboss

Pamätám si na túto knihu ešte z povinného čítania a musím priznať, že to nebola nikdy moja šálka kávy. Na môj vkus až príliš rozvláčne, filozoficky a nudne spracovaná rozvláčna, filozofická a nudná predloha. Exupéry je iste fenoménom, ale mňa to proste nebavilo. Táto verzia príbehu o to menej, že sa jedná o muzikál a pesničky neboli tie najkrajšie. Preto som z tohto filmu do značnej miery sklamaný, aj keď zase veľa som neočakával. Musím ale uznať, že postava princa bola vybraná s citom. 45 % ()

Gig

Takhle jsem si vizuálně vždy představoval toho malého prince - ten kluk v tom kabátku byl dokonalý. Ke knize to má ještě pořádný krok. Ale tento film má něco do sebe a kus srdce Saint-Exupéryho. I ten Gene Wilder, kterého mám spojen s jinými filmy, mi tu krásně seděl. ()

Thorgerda

Látku Malého prince nepovažuju za zrovna lehce zfilmovatelnou, tedy pokud se z ní nemá vytratit to podstatné... No, ve finále mne tenhle film příjemně překvapil, ačkoli je to celý vlastně úplně jiný. Zčásti to přikládám i tomu střetu frankofonní a anglosaské estetiky. Ale lišák je tedy skutečně trochu pedofil, tady dětský svit v očích Gene Wildera působí kouzlo nechtěného... ()

majda.x

Malý princ je moje nejoblíbenější knížka a vždy když mam náladu tak se k ní vracím. Je mi jasné že film se nedá podle knížky nafilmovat . Ale toto se mi vubec nelibilo. Možná tak herec, který hral malého prince. Jinak muzikalové vsuvky byli pro mě děsný. A to muzikal mám hodně ráda.... Takže za herce malého prince a za vysvětlení knížky( někteří ji nechápou) dávám 2* ()

HAssAN

Nepozerať! Niečo sa proste nemá sfilmovať. Malý princ je jedna z mála postáv, ktoré som si vedel živo predstaviť. Bohužiaľ táto dokonalá predstava bola zabitá filmovou skutočnosťou. Držte palce nech sa z toho dostanem... ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 9/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

majka0007

Tá scéna s hadom... tak amatérsky nakrútená a predsa mi zlomila srdce... Ten smiech... najkrajší smiech, aký som kedy počula... niet snáď na svete smiech, ktorý by vydral život smrti z pazúrov, ale ak taký nejaký je, tak je to určite tento... Tá tvárička, najočarujúcejšia tvárička zo všetkého živého... Tak málo hovorili, a tak mnoho povedali... malý sprievodca všetkého podstatného... ...nakresli mi ovečku... ani zďaleka to formou nie je najlepší film, aký som kedy videla... Ale čo sa týka hodnoty, ceny filmu, určite je to jeden z tých, o ktorých môžeme povedať, že sú slnkom nášho dňa... ale... všetko podstatné je očiam neviditeľné... :) NÁDHERA! plakala som ako malé dieťa :-) ()

HMTD

Prostě skvělé, škoda že hodnocení srážejí, lidé kteří se na film nedokáží dívat dětskýma očima, či očima člověka který v něm hledá moudrost kterou obsahuje kniha. Navíc je zde přidaná hudební a vizuální hodnota. ()

Margeline

Malý princ bol pre mňa vždy záhada zahalená rúškom posvätna a preto si myslím, že je veľmi náročné ho adaptovať. Filmári si však povedali, že táto klasika za ten risk stojí a vyhrnuli si rukávy. Výsledkom je sympatická nostlagická klasika. Zaujímavá výprava, roztomilý Malý Princ a neodolateľné sekvencie s planétkou dávajú nesmrteľnému literárnemu dielu tvár. Napriek tomu, že vždy, keď v muzikáli začne hrať hudba prevraciam oči, ma toto dielko neotravovalo. V kontexte dnešej odby by sa na niektorých scénach veľa ľudí pohoršilo alebo smialo. No aj to robí film výnimočným - skutočne si ho užijú len tí, ktorí naň budú nazerať čistým a nevinným zrakom. Princiatko je na zožratie, pilota hrá hádam tato Christopha Waltza alebo Michela Keatona a z ostatných postáv stojí určite za zmienku had. Toho zasa hrá brat Bona Voxa ale je fenomenálny. Korunka na princovskej hlave: Gene Wilder ako lišiak. ()

1990Jirik odpad!

Tak nechápu jak tento Rádoby snímek mohl vůbec získat nějaké ocenění.. Až na malého prince bylo obsazení rolí jak z gay porna z 60 let. Písklavé hlasy ( alespoň v českém dabingu ) všech zvířat a květin( lišky, hada a růže ) mi přišli jako kdyby měli neustále údy ve svěráku či mladého prince chtěli znásilňovat.. Samotná růže tam byla ztvárněná jako s prominutím prostituka za deset korun. Do toho tam nasadili korunu s teplým hadem a aby toho nebylo málo tak s liškou která vypadala že chce s malým princem neustále pohlavní styk.. Naprosto nevhodné zpracování a výběr herců jako takových. Režisér musel být na tripu když vybíral hlavní herce do tohoto filmu a nebo nebyl na tripu a byl to nadržený metrosexuální homosexuál s velikou představivostí vůči malým dětem.. Snímek sem ani nedokoukal po tom co sem uviděl Lišku se mi udělalo zle.. Za mě odpad všech odpadů!!!! ()

silverfuck

Jedna hvězdička za pěkné ztvárnění té Princovy domovské planety. Jinak je to nesmírně nudné a otravné dílo s neskutečně nesympatickým malým princem a připitomělým pilotem (ostatní postavy jsou ale neméně nesympatické), a především s neuvěřitelně hloupými a trapnými melodiemi. ()

stuj

Pěkně udělané, zejména princova planetka. Cestrování po dalších planetách už ale moc dobré nebylo. Též to nemuselo být formou muzikálu. Písniček naštěstí nebylo moc - daly se dobře přeskakovat. Oproti knize ale film nemá šanci. ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder