Kněžna Libuše

Pagan Queen, The

Historický / Drama / Fantasy

USA / Česko, 2009, 99 min

Odkojena Ringovou Dívčí válkou většina patrně dávno zapomenula na Jiráska a nikdy žádnou domácí Libuši neviděla. Za normalizace se urodily hned dvě televizní inscenace, že. Kdo by hledal dále, došel by přirozeně ke Kosmovi i ke Kristiánově legendě, poslechl by si i Smetanovu operu a požnul Grillparzerovu tragédii. Mohl by pokračovat dál a dál... ale tak proč, že? Trojhvězdí Atypfilm, GoCrazy a Otrlý divák udělalo své, takže je třeba jíti s davem a říci fuj této Kolalokově limonádě o pohanské královně. Já tak však nečiním. Přistihla jsem se pohlcena nevšedním zpracováním, kterému jistý amatérismus nic neubral ze zaujetí a celkového nadšení pro téma. Velice se mi líbila hudba a Winter Ave Zoli rozhodně vidím raději než Milenu Dvorskou, například. Jen tak dál, čím více Krokových dcer na plátně, tím lépe.(3.4.2011)

• sportovec

K mytologii jiráskovského původu bychom se měli chovat s úctou. Kde nic není, ani slušnost nebere.(16.10.2009)

• Popluh

Yeah(14.7.2010)

• Tom_Lachtan

mé dvoutisící hodnocení zde, co by to mělo být, říkal jsem si, co zvolit? Zvolil jsem Libuši ... Co o ní říct? Rozpočet na úrovni půl vysílacího dne čt24 je sakraže znát (když jsem se nudil, tak jsem spočítal přítomné pohřbu Knížete Kroka - 10 přihlížejících takticky měnících polohu, pět truchlících, dvě stráže, 1 mrtvola, což by možní stačilo na tv pohádku, ale ne na pseudohistorickej film). Dále tu máme dvojnásobné Yeah, které se směle řadí mezi Vašutovi nejlepší hlášky hned vedle jeho "kurvapiča, kurvapiča", taky jistého kohosi (bál jsem se v pozdějších fázích filmu zapnout mozek, tak pro jistou ani nevím, kdo to je), který si velmi rád hraje s ještěrkami, na které balí Kněžny (slyšíte vy scénařepsaví kreténi? KNĚŽNU, ne Královnu!!). O nějakých těch anachronismech ani nemá cenu se zmiňovat... Ale abych nebyl jen negativní, hudební podkres je hodně fajn a kdyby to možná (jen jeskyní šepoty ví proč) nešlo do kina, ale jen na placky, tak ty možná mohlo usilovat o * z milosti, je to sice odpad, ale o pár stupňů lepší, než třebas Arianin souboj. "Hadi, krtek, Sokol Stěhovavý!!" ____________ PS: děkuji Lovovi, za jeho skvělé titulky, které jsou neskutečně zábavné a navíc dávají dobrý zvuk i pitomým dialogům(22.3.2013)

• hirnlego

"Kdyby jen lidé věděli... Kněžna a oráč." ... A co teprv kněžna a anáč...(15.2.2010)