Kněžna Libuše

Pagan Queen, The

Historický / Drama / Fantasy

USA / Česko, 2009, 99 min

• Jillen

Nejbrutálnější hovadina, jakou jsem kdy viděl, tady se někdo musí obracet v hrobě :D snad nejhorší na tom je, že se pod to podepsala i naše produkce spolu s hereckým obsazením :D(17.10.2009)

• -bad-mad-wolf-

Pozor - navzdory hodnocení je tu celá řádka pamětihodných okamžiků. Třeba když se odehrává velkolepá slavnostní scéna korunovace, epická hudba burácí... a na obrazovce po sobě dvacet lidí v lese hází okvětní lístky. Speciální epizodou je jazyková výbava účinkujících, neboť schopnost mluvit anglicky u postav notně kolísá a produkuje nejednu posluchačsky vděčnou perlu. Pozorovat, kterak herečka důrazně přednáší a dává si zřetelný pozor na výslovnost, přičemž zní jako utrápený třeťáček nad svou první učebnicí angličtiny, je... nevýslovně vtipné. (:(15.12.2014)

• Lord.Jim

Schovávala jsem si tento film jako masochistickou lahůdku a moc jsem se těšila na zdrcující brutus jízdu. Ale... Byla jsem zklamána. Protože film nebyl tak otřesný, jak by se dalo podle komentářů tušit. Z Libuše se vyklubala poměrně sympatická dívka, Přemysl už takovej sympaťák nebyl, nu což... Ostatní herci tam byli spíš jako křoví, ještě snad stojí za zmínku postava Vlasty, která je zřejmě lesbická a miluje Libuši, ale ta je zase heterosexuální. Vlasta je nejlepší bojovnice kmene. ___Je teda pravda, že tam byly komické chvilky a legrační promluvy typu: "musíme čelit germánským hordám na severu" (nebo tak nějak), přičemž vlastní film obstaralo dohromady cca 20 herců na 20 metrech čtverečních, s jednou chajdou a jednou pastouškou, pár ovečkama, jedna kačka, dvě husy - plus divá lesní zvěř.(3.3.2011)

• Magyar

Jak můžete, necitové, dávat Odpad! filmu, jenž Vás naplní Univerzální láskou?(20.10.2009)

• CISTICZ

hvezda za Ajron FIST!(2.4.2010)

• - Režisér filmu Constantin Werner v rozhovoru řekl: "Jestli se domníváte, že nemám právo natočit film s tematikou Čech, tak to vám musím objasnit. Část mojí rodiny byli česko-němečtí průmyslníci z Ústí nad Labem. Historie Čech a jejich pověsti jsou tudíž i součástí mého kulturního dědictví." (Zdroj: art.ihned.cz) (dinamit_1)

• - Snímek byl kritiky hodnocen veskrze negativně. Je srovnáván s nepovedeným domácím videem nebo italským soft-pornem 80. let 20. století. Je kritizován za smíšení historického filmu s ekologicko-feministickými poselstvími, levnou výpravou, špatnou kamerou, chabé herecké výkony či špatnou angličtinu některých herců. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

• - Původní název filmu zněl Koruna Vyšehradu, později autoři změnili název na Pohanská královna. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)