Kněžna Libuše

Pagan Queen, The

Historický / Drama / Fantasy

USA / Česko, 2009, 99 min

na první pohled nízkorozpočtový snímek od američanů, kteří obdivují historii střední Evropy. Nicméně dialogy, nedávají smysl, některé pro nás důležité momenty historie jsou zobrazeny k popukání. Doporučuji tak láhev vína před a láhev vína během snímku a zjistíte, že lepší komedii jste neviděli. Za mě 4* a to jen pro to, že mi v půlce došlo víno(28.4.2013)

• Marius

So sucks, it rocks !(30.5.2010)

• hirnlego

"Kdyby jen lidé věděli... Kněžna a oráč." ... A co teprv kněžna a anáč...(15.2.2010)

• Yardak

Laciný, hloupý a hlavně velmi nudný film. Přitom pověst je velmi zajímavá, ale udělat z ní jen kecající 90 minutovou nudu je chyba lávky! Poslední souboj byl naprosto tragický z pohledu režie a herců. Alespoň byly hezké obrázky u titulků, pokud někdo vydržel.:-)) Sice snaha od autorů byla, ale touhle cestou to teda nejde! Věřím, že domácí tvorba by byla úspěšnější, než tento americký pokus! Nebavilo mě to, nesmál jsem se, proto nebude ani jedna hvězda.(4.3.2011)

Odkojena Ringovou Dívčí válkou většina patrně dávno zapomenula na Jiráska a nikdy žádnou domácí Libuši neviděla. Za normalizace se urodily hned dvě televizní inscenace, že. Kdo by hledal dále, došel by přirozeně ke Kosmovi i ke Kristiánově legendě, poslechl by si i Smetanovu operu a požnul Grillparzerovu tragédii. Mohl by pokračovat dál a dál... ale tak proč, že? Trojhvězdí Atypfilm, GoCrazy a Otrlý divák udělalo své, takže je třeba jíti s davem a říci fuj této Kolalokově limonádě o pohanské královně. Já tak však nečiním. Přistihla jsem se pohlcena nevšedním zpracováním, kterému jistý amatérismus nic neubral ze zaujetí a celkového nadšení pro téma. Velice se mi líbila hudba a Winter Ave Zoli rozhodně vidím raději než Milenu Dvorskou, například. Jen tak dál, čím více Krokových dcer na plátně, tím lépe.(3.4.2011)