Kněžna Libuše

Pagan Queen, The

Historický / Drama / Fantasy

USA / Česko, 2009, 99 min

• Magyar

Jak můžete, necitové, dávat Odpad! filmu, jenž Vás naplní Univerzální láskou?(20.10.2009)

• Skejpr

Asi jsem si měl zajít dřív, než jsem si všechny ty opravdu zábavně špatné momenty už dávno někde přečetl, zpravidla ve výrazně zábavnějším podání. Ano, Vašutovo Yeah je opravdu epic. Ano, hadi, krtek a opelichaný sokol to jistí.. Akce je sestřihaná mizerně, herci hrají na zabití a orální scéna je WTF. Nic z toho ve mě ale nevyvovalo zlomyslný záchvat smíchu, ale bohužel už ani nějaké větší zhnusení... Kněžnu Libuši jsem přežil bez sebemenších obtíží a několikrát jsem byl dokonce nucen uznat, že to má něco do sebe. Pohanské motivy skloubené s českou pověstí do sebe kupodivu zapadají, takže na nějaké nedostatky v mytologii Libuše netrpí. Je prostě je ukecaná, levná a nic moc zahraná, bez jakéhokoliv spádu a s hudbou, která je sice velkolepá, ale nedá si ani na chvíli pokoj, takže začne být velmi záhy otravná. Nejzábavnějším filem roku tak i nadále zůstává Noc oživlých mrtvol 3D. Libuše je JEN špatná. Nic víc, nic míň...(26.11.2009)

• N.Strauber

Škoda, že jsem se nedopočítal záběrů na měsíc - stačilo by to přesné číslo vynásobit číslem 44 a hned bychom věděli, kolikrát si režisér (nejen on) neví rady, ale zároveň si s tím neláme hlavu. :-) A co tam dělal Čingischán??? :-D(3.1.2010)

Odkojena Ringovou Dívčí válkou většina patrně dávno zapomenula na Jiráska a nikdy žádnou domácí Libuši neviděla. Za normalizace se urodily hned dvě televizní inscenace, že. Kdo by hledal dále, došel by přirozeně ke Kosmovi i ke Kristiánově legendě, poslechl by si i Smetanovu operu a požnul Grillparzerovu tragédii. Mohl by pokračovat dál a dál... ale tak proč, že? Trojhvězdí Atypfilm, GoCrazy a Otrlý divák udělalo své, takže je třeba jíti s davem a říci fuj této Kolalokově limonádě o pohanské královně. Já tak však nečiním. Přistihla jsem se pohlcena nevšedním zpracováním, kterému jistý amatérismus nic neubral ze zaujetí a celkového nadšení pro téma. Velice se mi líbila hudba a Winter Ave Zoli rozhodně vidím raději než Milenu Dvorskou, například. Jen tak dál, čím více Krokových dcer na plátně, tím lépe.(3.4.2011)

Tři hvězdičky za šíření legendy o Svaté Ludmile. Cizina hledá témata a nalézá je i zde!!! A ještě si někteří herci mohli vydělat pár kaček.(14.9.2010)